mapa stránek || vyhledávání

Příběhy víly Březinky

lenka-vydrova-pribehy-vily-brezinkyRádi poznáváte přírodu a její obyvatele? Příběhy víly Březinky otevírají zcela originální pohled, který nám lidem zůstává většinou ukrytý, totiž vidění světa kolem nás prostřednictvím jedné neobyčejné víly. Díky ní se před námi rozvinou krásy přírody i jejích zvířecích obyvatel. A aby se nic neztratilo a nezatoulalo, sepsala tyto pozoruhodné zážitky pro všechny čtenáře paní Lenka Vydrová. Jedná se tedy o formu kouzelného příběhu prožitého s vílou Březinkou během celého roku. Chtěli byste se dozvědět, proč má víla takové zvláštní jméno? Přijala jej z důvodu proměny z březového proutku.

Březinka se, jako velmi snadná kořist, nečekaně ocitá v tlamě chlupatého psího mazlíčka. Naštěstí si tohoto netradičního úlovku všímá Anička a polekanou vílu okamžitě zachraňuje. Tak se dostává Březinka do světa lidí, pro ní dosud zcela neznámého. Sourozenci Anička a Lukáš si vílu po několika okamžicích zamilují a chtějí si ji rozhodně nechat jako nového člena rodiny. Rodiče také nadšeně souhlasí. Víla tedy zůstává v rodině svých nových lidských přátel.

lenka-vydrova-pribehy-vily-brezinkyDěti s Březinkou prožívají neskutečné množství zážitků, které se váží na přírodní pochody, střídající se roční období, změny, zrození, růst i zrání. Vpíjejí do sebe množství praktických informací, skrývající v sobě pobavení i poučení, zasmání i povzbuzení. Učí se, jak se k přírodě a jejím obyvatelům chovat. Důležitou osobní zkušeností pro děti zůstává poznávání druhých lidí podle jejich vztahu k přírodě. Díky této vílí prostřednici se děti seznamují s přírodním prostředím daleko intenzivněji a živěji a zároveň zjišťují, jak se samy mohou zasadit o lepší prostředí a o jeho udržení.

Kniha je určena každému čtenáři, vhodná zejména pro děti. Čte se dobře i začínajícímu malému čtenáři, protože je natištěna většími písmeny. Opatřena je rovněž pevnou vazbou. Bude proto vhodná na cesty či ji můžete vzít s sebou na dovolenou a nebudete z ní mít trhací kalendář. Má hlubší charakter, ale zároveň je četbou odpočinkovou. Zkrátka a dobře pro chvíle pohody, když jsou všichni pohromadě!

Celý příběh zdobí nádherné ilustrace z dílny paní Jany Matouškové, ilustrátorky několika knih pro děti. Doplňují dění celého příběhu a zároveň jsou zachycením pravé podoby víly Březinky.

Tato kniha je opravdovým pohlazením pro duši.

Kniha právě vyšla v nakladatelství Václav Kazda. Je vhodným dárkem za vysvědčení či ke Dni dětí. Ideální prázdninové čtení, které lze objednat na www.knihykazda.cz. Nyní za speciální cenu 238 Kč.
 

UKázka z knihy ve formátu pdf ke stažení zde.
 

Související články:


hodnocení: 4.6
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

7 komentářů

 1. Autor,

  nechcem Ti pokaziť nastávajúci deň, kedy sa zase Slnko otočí okolo ,,len tak pohupujúcej sa“, ale stále ,,neotáčajúcej sa“ Zemeplacky ,ale musím sa spýtať:

  Je tá inkriminovaná ,,víla“ takého istého ,,razenia“, ako iné Nadprirodzené nebytosti, akými sú tie mám už dávnejšie známe humoristické postavičky typu : Hospodin, Belzezub, Pinokia, Darmodrvič, čo Miesiželezo z Betánie?

  Ak by boli z iného ,,materialu“ ,potom je to iná káva , bola by to tzv. MELTA káva, čiže postavička vyššieho Levelu..

  Vieš, je to literatúra síce pre detičky, ale aby sa im len tak neublížovalo , že v raálnom živote nič takého ,,nanájdu“, i keby mali uši otvorené, oči tiež a kade by chodili, všade by klopkali….

  Niektoré detičky potom majú z toho ,,TRAUMU“ na celý život a stále hľadajú TOHO svojho…

 2. Degone,

  zaujímavý článoj si mi ,,podhodil“, lebo si ,,veril“, že naňho naskočím a nečudej sa, naskočil som, prečítal som a zase nič..

  Vieš prečo ? Lebo ani veda , výskum, hľadanie Pravdy , nie je BOH . Je to len zhluk možných riešení a nie je jednoznačná,lebo je závislá ,,na lóve“ – na peňežoch od sponzorov, štátu , atď…

  Preto musí ,,niečo “ produkovať, aby v budúcnosti nebola podvyživená…

  A preto aj k rôznym vedeckým odhaleniam, výskumom mám taký ,,neveriaci“ vzťah. Mám akýsi ,,vnútorný“ detektor, ktorým tušim, že toto môže byť čiastočná realita, hlúposť, vysoko pravdepodobná realita a tak…

  Takže neverím ani VEDE, lebo je stále vo vývoji , ako panna, ktorá sníva o sexe, a keď raz príde, tak jej to môže do budúcna zachutiť, alebo aj áno….

  Ale svoj ,,organizmus“ nemusí ani zažiť a umiera ako ,,zasvätená bohu“,teda nepoškvrnená tým ,,organizmom“ a mnohé nevedia do onca života, ani kde majú ten túžobne vyhľadávaný a nikdy neobjavený bod T , alebo tak nejak…

  Preto muž vždy má pred ,,mužoženou“ náskok v tom, že ON vie , že to MAL a nepotrebuje ani body A,B,C,D …

  Aj ,,riešenie vedy“ je ako ten inkriminovaný bod T. Ľudkovia hľadajú, potom zistia, že sú vedľa a zase hľadajú a ako povedal klasik : ,,A o tom to je“…

  Veda je neustále hľadanie a hľadanie niečoho, čo hľadač ani nevie definovať či už to má ,,v ruke“, alebo ešte nie…

  Niektorí povedajú, že to si Nadprirodzané sily pohrávajú s nami, ako keď sa my hráme hru na Teplo, Teplejšie, Horúce…

  Ako býva na záver vo viacerých aj svätých textoch písané a povedané, Daj ,,Bože“ šťastia hladajúcim a klopkajúcim na správnom TO mieste…

 3. G.n.: To bolo určené pre Tvoju myseľ, ako potrava, aby sa mala čím zaoberať. Čo sa týka hľadania a nájdenia Boha, tu nie je treba nič „uspěchat“, treba vyčkať „času ako husa klasu“. Ja Ti neposkytnem návod, ako sa zbavíť svojej telesnosti, aby si spoznal Boha osobne a bytostne… S tým mám už špatné skúsenosti…

 4. Když se svět kolem nás stává čím dál tím víc nesnesitelnější, tak se lidé častěji a intenzivněji oddávají svým iluzím a snům, které je přivádějí do příjemnější a snesitelnější „reality“…

  1. S tím se dá i souhlasit.

   Jen tak si představuju, kolik roků z toho celkového stáří planety bylo vhodné proto, aby tu člověk mohl žít? Kolik roků – asi většinu z těch miliard – se vyvíjel do dnešní podoby? A byl vždy v této podobě a kolikáté zrození asi žije? Někde ny východě Ruska našli prý v uhlí ozubené kolečko ze slitiny hliníku – kolik vyspělých civilizací se již tady vystřídalo? Příroda na tváři planety, život, je pomíjející. A lidi si ten život stále nějak snaží vylepšit. Nejen tu hmotnou úroveň. I ty báje, pověsti, pohádky, ukryvají to, co by člověk chtěl, ale není to tak lehce k mání.
   Nevím, zda jsem se vyjádřil srozumitelně. I ta Březinka může být /na chvíli/ únik od ne často dobré reality.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference