mapa stránek || vyhledávání

Turistika jako chvíle pro objevy nových sil! Pojďme za zdravím

Je tu čas, kdy se plánují rodinné výlety. Čas slunečného jara, vrcholu v létě a zádumčivosti podzimu je tu i pro získání nových sil. Vrátil jsem se ze Slovenska, kde jsem navštívil i část Štiavnických vrchů. Pár hodin procházky s výhledem do jižních rovin může být velmi málo, ale i tak byl lesní chrám místem, kde „síla přírody“ dýchá!
 

České středohoří - Lipská horaMísta s pozitivní energií

Po návratu jsem otevřel e-mail, kde bylo napsáno: I u nás jsou místa, kde se lze cítit velmi dobře. Dodám jen, že to jsou zpravidla místa s výhledem do kraje, čerstvým vánkem s  vzduchem plným voňavé přírody a září slunce, kde se obloha i vzdálené vrcholky kopců a hor zdají být velmi blízko a kde splývají do jednoho odstínu modravé barvy.

Mail začínal otázkou – „Cítíte se vyčerpáni a potřebujete znovu nabrat sílu?“ A dále pokračoval – v našich tipech najdete mnoha lidmi osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vás nabijí pozitivní energií. Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství.

Lidé v krajině odpradávna hledali a nacházeli místa, kde cítili vyzařovat zvláštní energie – někdy pozitivní a někdy negativní. Pozitivní síly hrály důležitou roli při zakládání hradišť, měst a svatyní. Některá místa ze starších dob později využili i stavitelé kostelů a chrámů, další místa se dochovala ve volné přírodě. Kvalita a charakter těchto sil může být však odlišný, stejně jako jejich účinky. Na jednom místě lze najít tělesnou regeneraci a na jiném útěchu duše.
 

Léčivá energie z nitra hor a kopců

Vrch Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Přibližně dvě staletí před naším letopočtem se dostal do zorného úhlu Keltů, kteří si tu zbudovali rozlehlé hradiště, bazilika Nanebevzetí Panny Marie zde byla postavena v 18. století. Ze své kladné síly nic neztratil ani do dnešních dnů. Pokud se zde chvíli zdržíte, místo vás doslova naplní příjemnou energií, až se dostaví pocit tepla a úlevy.

Také zřícenina Andělská Hora doslova srší energií. Hrad byl založen na sklonku 14. století pány z Oseka a sehrál důležitou roli v době husitských válek. Celá zóna v okolí hradu má blahodárně působit na lidský organismus, což potvrdila i řada senzibilů. Zbavíte se zde deprese a posílíte ochrannou funkci aury. Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám po čas chůze nevadí. Příjemný pobyt na hradě určitě umocní také nádherný výhled na Krušné hory, Doupovské hory nebo Slavkovský les.

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě v místě zvonice je velmi silný zdroj dynamické zemské energie – stačí sem vyjít, sednout si či lehnout na zem a nechat na sebe tuto sílu působit.

Svatý kopeček nad Mikulovem, autor fotografie - Dr. Bernd Gross, licence CC BY-SA 4.0

Svatý kopeček nad Mikulovem, 14.2.2016, autor fotografie: Dr. Bernd Gross, licence CC BY-SA 4.0

Vrchol Řípu byl vždy dominantou pro široké okolí a geologické podmínky v místě od dávných dob zajišťují silné vyzařování z nitra Země do širokého okolí. Schválně se zkuste oběma rukama dotknout stěny rotundy a možná ucítíte jemné vibrace.

Nedostavěný chrám Panny Marie v Panenském Týnci

Nedostavěný chrám Panny Marie v Panenském Týnci.

Další silně magickou horu naleznete kousek od Nového Boru. Na vrchol Klíče je sice výstup náročnější, ale stojí rozhodně za to. Vedle krásného výhledu tu na vás čeká také léčivá energie. Toto místo bylo i v dávných dobách posvátné a konaly se zde rituální obřady.

Prostor nikdy nedokončeného chrámu v Panenském Týnci přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. A i méně citliví lidé zde vnímají silnou pozitivní zónu, například tím, že cítí mravenčení v končetinách. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznali – nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a „více ohmataná“ místa na stěnách stavby.

Velmi silným místem je také kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově v údolí horního toku Divoké Orlice. Ačkoli vejdete dovnitř kostela, budete mít nad hlavou nebe – je to dáno originální skleněnou střechou kostela. Tradice zázračného poutního místa začala až v baroku, kdy zde vznikla milostná soška panny Marie. S její pomocí a silou zdejšího pramene se záhy „zázračně“ uzdravily stovky poutníků. Dva silné pozitivní energetické body se nachází právě uvnitř kostela.

Zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli (Růže nebes).

Zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli (Růže nebes).

Rosa coeli (Růže nebeská) – Dolní Kounice – působí na citlivější jedince přímo magicky. Původně byl nestarší moravský ženský klášter premonstrátek, postaven roku 1181 ve slohu lucemburské gotiky. Dnes se zde dochovaly jen hlavní zdi a některé klenby a stavba má tak nebývalé kouzlo – mezi zdmi můžete místo klenutého stropu obdivovat hvězdnou oblohu a pokud jste citlivější povahy, ucítíte kolem sebe proudit vlny pozitivní energie.

Boží kameny u Strakonic jsou považovány za jedno z nejsilnějších „nabíjecích“ míst v Čechách. Přírodní mystické místo mezi Kraselovem a Tažovicemi jsou často navštěvovány lidmi, kteří hledající duchovní zážitky. Ty se zde hojně dostavují, zvláště při první návštěvě. Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má mít balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje, je to tam vyšlapáno, takže se snadno najde.

Mailová zpráva měla ještě další pokračování v jiných doporučeních. Ale každý si může najít to své místo sám. Zdrojů je mnoho, zkusme třeba stránky:

http://www.kudyznudy.cz/

A také lze v diskuzi připojit své osvědčené místo pro výlet za energií! Dovolím si uvést jeden můj tip pro výlet za poznáním – například: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rokole
 

Václav Žáček /Venda/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference