mapa stránek || vyhledávání

Turistika jako chvíle pro objevy nových sil! Pojďme za zdravím

Je tu čas, kdy se plánují rodinné výlety. Čas slunečného jara, vrcholu v létě a zádumčivosti podzimu je tu i pro získání nových sil. Vrátil jsem se ze Slovenska, kde jsem navštívil i část Štiavnických vrchů. Pár hodin procházky s výhledem do jižních rovin může být velmi málo, ale i tak byl lesní chrám místem, kde „síla přírody“ dýchá!
 

České středohoří - Lipská horaMísta s pozitivní energií

Po návratu jsem otevřel e-mail, kde bylo napsáno: I u nás jsou místa, kde se lze cítit velmi dobře. Dodám jen, že to jsou zpravidla místa s výhledem do kraje, čerstvým vánkem s  vzduchem plným voňavé přírody a září slunce, kde se obloha i vzdálené vrcholky kopců a hor zdají být velmi blízko a kde splývají do jednoho odstínu modravé barvy.

Mail začínal otázkou – „Cítíte se vyčerpáni a potřebujete znovu nabrat sílu?“ A dále pokračoval – v našich tipech najdete mnoha lidmi osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vás nabijí pozitivní energií. Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství.

Lidé v krajině odpradávna hledali a nacházeli místa, kde cítili vyzařovat zvláštní energie – někdy pozitivní a někdy negativní. Pozitivní síly hrály důležitou roli při zakládání hradišť, měst a svatyní. Některá místa ze starších dob později využili i stavitelé kostelů a chrámů, další místa se dochovala ve volné přírodě. Kvalita a charakter těchto sil může být však odlišný, stejně jako jejich účinky. Na jednom místě lze najít tělesnou regeneraci a na jiném útěchu duše.
 

Léčivá energie z nitra hor a kopců

Vrch Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě. Přibližně dvě staletí před naším letopočtem se dostal do zorného úhlu Keltů, kteří si tu zbudovali rozlehlé hradiště, bazilika Nanebevzetí Panny Marie zde byla postavena v 18. století. Ze své kladné síly nic neztratil ani do dnešních dnů. Pokud se zde chvíli zdržíte, místo vás doslova naplní příjemnou energií, až se dostaví pocit tepla a úlevy.

Také zřícenina Andělská Hora doslova srší energií. Hrad byl založen na sklonku 14. století pány z Oseka a sehrál důležitou roli v době husitských válek. Celá zóna v okolí hradu má blahodárně působit na lidský organismus, což potvrdila i řada senzibilů. Zbavíte se zde deprese a posílíte ochrannou funkci aury. Doporučuje se provádět za chůze dechové cvičení – nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která vám po čas chůze nevadí. Příjemný pobyt na hradě určitě umocní také nádherný výhled na Krušné hory, Doupovské hory nebo Slavkovský les.

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. A právě v místě zvonice je velmi silný zdroj dynamické zemské energie – stačí sem vyjít, sednout si či lehnout na zem a nechat na sebe tuto sílu působit.

Svatý kopeček nad Mikulovem, autor fotografie - Dr. Bernd Gross, licence CC BY-SA 4.0

Svatý kopeček nad Mikulovem, 14.2.2016, autor fotografie: Dr. Bernd Gross, licence CC BY-SA 4.0

Vrchol Řípu byl vždy dominantou pro široké okolí a geologické podmínky v místě od dávných dob zajišťují silné vyzařování z nitra Země do širokého okolí. Schválně se zkuste oběma rukama dotknout stěny rotundy a možná ucítíte jemné vibrace.

Nedostavěný chrám Panny Marie v Panenském Týnci

Nedostavěný chrám Panny Marie v Panenském Týnci.

Další silně magickou horu naleznete kousek od Nového Boru. Na vrchol Klíče je sice výstup náročnější, ale stojí rozhodně za to. Vedle krásného výhledu tu na vás čeká také léčivá energie. Toto místo bylo i v dávných dobách posvátné a konaly se zde rituální obřady.

Prostor nikdy nedokončeného chrámu v Panenském Týnci přitahuje nejrůznější psychotroniky, léčitele, duchovní i umělce. A i méně citliví lidé zde vnímají silnou pozitivní zónu, například tím, že cítí mravenčení v končetinách. Nemusíte se bát, že byste místa s magickou energií nepoznali – nápovědou vám budou vyšlapané cestičky a „více ohmataná“ místa na stěnách stavby.

Velmi silným místem je také kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově v údolí horního toku Divoké Orlice. Ačkoli vejdete dovnitř kostela, budete mít nad hlavou nebe – je to dáno originální skleněnou střechou kostela. Tradice zázračného poutního místa začala až v baroku, kdy zde vznikla milostná soška panny Marie. S její pomocí a silou zdejšího pramene se záhy „zázračně“ uzdravily stovky poutníků. Dva silné pozitivní energetické body se nachází právě uvnitř kostela.

Zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli (Růže nebes).

Zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli (Růže nebes).

Rosa coeli (Růže nebeská) – Dolní Kounice – působí na citlivější jedince přímo magicky. Původně byl nestarší moravský ženský klášter premonstrátek, postaven roku 1181 ve slohu lucemburské gotiky. Dnes se zde dochovaly jen hlavní zdi a některé klenby a stavba má tak nebývalé kouzlo – mezi zdmi můžete místo klenutého stropu obdivovat hvězdnou oblohu a pokud jste citlivější povahy, ucítíte kolem sebe proudit vlny pozitivní energie.

Boží kameny u Strakonic jsou považovány za jedno z nejsilnějších „nabíjecích“ míst v Čechách. Přírodní mystické místo mezi Kraselovem a Tažovicemi jsou často navštěvovány lidmi, kteří hledající duchovní zážitky. Ty se zde hojně dostavují, zvláště při první návštěvě. Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů. Léčivé účinky, hlavně při chronických onemocněních, má mít balvan ve tvaru lodi. Nabíjecí místo se nenalézá v jeho středu, ale u kraje, je to tam vyšlapáno, takže se snadno najde.

Mailová zpráva měla ještě další pokračování v jiných doporučeních. Ale každý si může najít to své místo sám. Zdrojů je mnoho, zkusme třeba stránky:

http://www.kudyznudy.cz/

A také lze v diskuzi připojit své osvědčené místo pro výlet za energií! Dovolím si uvést jeden můj tip pro výlet za poznáním – například: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rokole
 

Václav Žáček /Venda/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

55 komentářů

 1. Vendo,

  môj obdiv, lebo sa dokážeš ,,povzniesť“ aj nad témy ,,medzi Nebom a Zemeplackou“ a to Ti ide lepšie, hoci ani tu nezaprieš svoju ,,karmalitu“, ale je to už taký malinkatý odklon a dôkaz toho, že aj Ty si len z mäsa, kostí, čriev a telesných to tekutín a využívaš svoje ,,receptory“ a svoju MYSEL, nie len onú pochybnú Dušu .

  A vieš vnímať aj okolitý Svet aj z nadhľadu a obdivovať to, čo už ďalšie generácie ,,ľudí stvorených z hliny Edenu“ , uvidí možno len na fotkách, dokumentárnych filmoch, či z iných záznamových praktík…

  Sme asi predpredposledná generácia oných ľudí, čo ešte pila aj čistú vodu, dýchala ako tak čistý vzduch a požierala ešte prírodné mäso a súložila so živými partnermi opačného pohlavia z mäsa, kostí, čriev a hlienov …

  Tí, vyššie uvádzaní toto už na vlastnom tele nezažijú, a preto im Nadprirodzené nebytosti pomôžte a nestojte bokom ako trkvasy v ďateline !!!

  1. Pánko Noho,
   vrátil jsem se ze Slovenska, z těch vzpomínaných termálů. Setkal jsem se s něčím, co by dalo nazval jako silný zážitek, který objasním jen jednou větou. Ocitl jsem se uprostřed několikahektarového kvetoucího akátového lesa a velmi intenzivní vůně a velmi intenzivní práce včel mne dostala.
   Doma jsem pak dal dohromady tuto neobvyklou vsuvku.

   Gilgamešova Noho, zeptám se Vás. Píšete o mém povznesení nad témata „mezi Nebem a Zemeplackou“. Tu Zemeplacku si dokáži představit. Ale co si Vy představujete pod pojmem Nebe? To by mne vážně zajímalo.

   Václav Žáček

 2. Dobrý počin tyhle možnosti dát svoji nabídku a tip pro zdraví a poznání !
  Dovolím si malou vzpomínku na nedávný jarní den. Nechal jsem se od kamaráda vysadit v Jedovnici / u Blanska , u Macochy /, přímo u rybníka Olšovec. A vydal se pěšky a zčásti poklusem /říkám tomu indiánský krok / Rakoveckým údolím. No nádhera !! Je tam místo, kde kvetly tisíce bledulí. A klid, majestátné ticho jen s ptactvem, které zpívalo jako o závod. O této krásné krajině více v odkazu třeba tady.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Rakoveck%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD
  Došel-doklusal jsem až na kraj Račice a pak po silničce snad 6.třídy /?/, opět v lesích, zpět přes Bukovinku až do Křtin. Tam jsem zapnul mobil a po hodince kocháním se výhledem na poutní kostel mne vyzvedl kamoš. A zpět do civilizace. Baterky nabité jak sviňa, plíce vyvětrané a v nohách téměř 30 km!
  Vřele doporučuji. Uvítám další tipy.

  1. Indiánský krok, který jste tu uvedl znám trochu jinak. Jako zvláštní druh chůze, a to dost náročné. Pak jsme jako kluci používali tzv. skautskou chůzi, kdy se třeba deset nádechů jde volně a deset nádechů utíká / ne nějak rychle /. Dá to docela slušný průměr za hodinu. Vy toto nazýváte indiánský krok?

   Nechci odbočovat. Díky za tip. Uvítám, když i ostatní návštěvníci prozradí „svá místa“. Osobní prožitek, návštěva nějakého vyjímečného místa, to je ta praxe, která je nutná i pro duchovní život. Jak se říká, gram praxe je lepší než metrák vyčtených informací. Také se říká, že pouze čtením jídelního lístku se nikdy nenajíte.

   Pěkný den.
   Václav Žáček

   1. Vendo, gram praxe ze včerejšího dne. Diskutovalo se tady na jiném místě o čakrách, třetím oku, podvědomí atd.
    Podvědomí lidského mozku
    http://play.iprima.cz/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem-iii-8
    Podvědomí má hlavní úkol chránit člověka např. před úrazem a situacemi, které nelze plně logicky předvídat, jsou náhlé a zcela nové a zastihují vědomou část mozku špatně připravenou.
    Čistil jsem průhlednou polykarbonátovou skoro vodorovnou střechu pergoly od starého listí a špíny. Měl jsem silný nutkavý pocit, že si mám vyměnit venkovní pantofle za botasky a udělat si kolem místo od harampádí, abych měl kam uskočit. Lezl jsem jen pár špršlíků na žebříku, který nebylo moc o co opřít. Opřel jsem ho chatrně o betonový sloupek plotu, na který jsem špičkama stoupl a příčka žebříku mi lehce ležela na prstech nohou. Jak jsem se natahoval dopředu a byl opřený lehce o thuje zjistil jsem, že spodek žebříku je ve vzduchu, příčka mi leží na prstech a navím jak z toho ven. Přešlapoval jsem po kouskách jako baletka na palcích a podařilo se mi jednou nohou žebřík zvednout.
    Maminka mi říkala jako neposednému dítěti, že když mě anděl strážný varuje,tak mám poslechnout.
    Podvědomí lze vědecky zkoumat a stimulovat. Viz uvedené video.
    Některé vlastnosti tzv. třetího oka je podvědomí mozku.

    1. Váš příběh jsem četl s pocitem, který mívám při dívání se na dobrodružný film. Bylo to ale ze života, nic umělého. A se šťastným koncem. Představte si, kdyby Vám nešlo přešlapovat na palcích po kouskách jako baletce a kdyby se Vám nepodařilo dostat žebřík ze vzduchu na zem!? Brrr, hrozná představa. Asi bylo čirým hazardérstvím být navíc v pantoflích a neuklidit harampádí pro případné odskočení.

     Pardale, na televizi se skoro nedívám. Ani na slovutnou Primu.To skoro = asi shlédnu nějaký fotbal z Francie.

     Nepochopil jsem, jak souvisí Váš příběh s mým článkem?

     Pěkný den.
     Václav Žáček

    2. Vendo, je to o podvědomí, o kterém často píšete, že se k němu lze dostat vypnutím vědomí, holotropním dýcháním atd. Uvedené video Prima Zoom
     http://play.iprima.cz/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem-iii-8
     je vědecký pořad, uvádí měřitelné výsledky. Prostě se tu stále diskutuje o rozšiřování obzorů, k čemuž ignorování vzdělávacích pořadů nesměřuje. Podstatná informace je i to, že podvědomí ( ve smyslu intuitivní ochrany života a zdraví) je zapnuté pořád.

    3. Pardale, s někým si mně asi pletete.

     Napsal jste mi :
     „Vendo, je to o podvědomí, o kterém často píšete, že se k němu lze dostat vypnutím vědomí, holotropním dýcháním atd.“

     Často píšu ?? Napsal jsem na toto fórum 79 autorských článků. Najděte mi, prosím, když přistoupím na Vaše „často“, alespoň 3 – 4, kdy jsem se rozepsal o podvědomí. Ty tři – čtyři je zhruba 5% z celkového počtu mých článků. Tento počet sice asi nereprezentuje Vaše označení „že často píšu“, ale budiž. Bude mi to stačit.

     Spíše si myslím, že Vámi použité „vypnutí vědomí“ je Váš termín, který do tohoto odlehčujícího tématu podsouváte a který chcete nějak rozebírat.

     Toho jointa či holotropní dýchání jsem označil v této probíhající diskuzi jako prostředek pro změnu stavu mysli. Je to v mém dnešním příspěvku trochu níže pro Luboše.

     Jakékoliv klasifikaci podvědomí se vyhýbám a vím proč. Přiznávám, že jednou jsem tu dal odkaz na stránky Lyricus, ale to bylo ještě v diskuzi, která byla později smazána. Kdo je zná, ví proč to zmiňuji.

     Co ignoruji, to je zcela na mně. Možná nemám čas koukat na televizi.

     Ad:
     „Podstatná informace je i to, že podvědomí ( ve smyslu intuitivní ochrany života a zdraví) je zapnuté pořád.“

     Ale abych Vás, jako bližního svého potěšil, zeptám se Vás. Při pořád zapnutém podvědomí pro intuitivní ochranu života a zdraví, proč je tolik kuřáků, alkoholiků, mnoho lidí, kteří si zcela vědomě ničí zdraví drogami, nezdravou stravou, obecně, proč je tolik závažných onemocnění……?

     Jinak ale poprosím, nemanipulujte mne, do tématu, které v mém článku „Turistika…..“ i při nejlepší vůli prostě nenacházím.

     Pěkný večer.
     Václav Žáček

    4. Vendo, zde v diskuzi jste chtěl gram praxe
     „Jak se říká, gram praxe je lepší než metrák vyčtených informací.“
     Když odmítáte práce a závěry celých výzkumných týmů, je to Vaše volba.
     http://hledani.gnosis.cz/utrzky-k-zamysleni-1/
     Venda 9.4.2016 (6:21)
     „..vyčistit podvědomí od těžkých prožitků z minulých životů“
     forum.gnosis9.net/viewtopic.php?f=7&t=75
     „že právě žena vhodila duchovní sémě jejich nesmrtelných děl do hlubiny jejich podvědomí“
     http://hledani.gnosis.cz/utrzky-k-zamysleni-1/
     „hledající lidé, kteří dojdou až k poznání mysticismu, který je transcendentálním (smysly přesahujícím) věděním“
     No, jo. Vy píšete o vyšším vědomí, něco mimo běžné vědomí a myšlení. A zážitky jsou prý nesdělitelné, takže psaním o tom se to moc nevylepší.
     Prostě máte v podvědomí/vyšším vědomí zakódováno, že pod Vašimi články se musí diskutovat jen o tom tématu, i když původním smyslem je k něčemu se jimi a diskuzí nechat inspirovat.
     Že podvědomí většinu lidí chrání, o tom není pochyb. Alkohol a drogy to mohou podstatně ovlivnit , ale i tam jistá sebekontrola většinou zůstává. Opijí se i některá zvířata a člověk jako zvíře..

    5. Napsal jsem předevčírem, milý Pardale, panu Lubošovi:

     „Osobní prožitek, návštěva nějakého výjimečného místa, to je ta praxe, která je nutná i pro duchovní život. Jak se říká, gram praxe je lepší než metrák vyčtených informací.“

     Je opravdu lepší, a to jak v turistice, tak i v duchovním životě, ten gram praxe, tedy osobní zkušenost. Můžete číst o výstupu na Sněžku, o potápění v Rudém moři, prohlížet si obrázky a shlédnout mnoho filmů….., ale být tam, prožít to, to je něco zcela jiného. Jistě mi dáte za pravdu.

     V chystaných příštích „Útržcích….“ jsem avizoval transcendentní poznání. Tam bude větší prostor k diskuzi, bude-li zájem.

     A již jen drobnost. To, co jsem napsal panu Pavlu Karpetovi 9.4. v 6:21 jsou jeho slova. To on v nich mluví o vyčištění podvědomí – má své stránky a z nich jsem to překopíroval. Pro pochopení napsaného Vám to ještě jednou překopíruji, berte to jako můj závěrečný pokus. Napsal jsem mu 9.4.:

     „Pěkný den a přeji Vám pro ty ostatní, kteří to potřebují, ať se podaří to, co jim nabízíte, tj. např. vyřídit karmický problém u karmické bytosti; zbavit se slibů a jiných aktů závislosti z minulých životů; ochránit vás před nepříjemnými útoky astrálních bytostí všeho druhu; zastavit působení černé magie zaměřené proti vám či osobě blízké; vyčistit podvědomí od těžkých prožitků z minulých životů; probudit vaši možná spící božskou jiskru v sedmerém srdci a vyhnout se problémům transformačního procesu, pokud je zažíváte……… .“

     / text překopírován z jeho stránek – http://www.ragauian.cz/ Je to přímo v úvodní stránce pod částí „Pomohu vám“.

     Mé články, Pardale, jak jste tu přiznal, nečtete. Diskuzní příspěvek, jak jste tu přiznal, když je ode mne delší, nečtete, ale snad byste mohl pochopit to, co píšu někomu jinému. Ale je opravdu zajímavé, že mé příspěvky jiným čtete, ale klidně jejich věty přisoudíte jako můj výtvor. Co mi to dokazuje? Jste celkem špatný manipulátor.

     A ještě k dalšímu Vašemu odkazu na podvědomí. Tuto větu jste vytrhl z mého článku „Ženství“ a je to přímo z části, kterou jsem celou překopíroval z díla „Růže světa“ Daniila Andrejeva – viz. Kniha VI – Vyšší světy, kapitola 3 – ŽENSTVÍ. Ten odstaveček a tedy myšlenku vzácného Rusa si najdete lehce – začíná větou :“Ve sférách nejvyšší tvorby dochází k čemusi zcela opačnému než to, co vidíme ve světě fyzickém: oplodňujícím principem je zde žena, principem formujícím a ztělesňujícím je muž. „.
     Hledejte zde : http://hledani.gnosis.cz/zenstvi/

     A uznejte, milý Pardale, že jste mizerný manipulátor.

     Pěkný den.
     Václav Žáček

    6. Vendo, nejsem manipulátor. Vy se prostě nechcete bavit o podvědomí. Není dost in, postě jen o vyšším vědomí.
     Nejen člověk, ale i zvířata, třeba ptáci, mají vrozenou schopnost stavět specifická hnízda, dokonce i když 4 generace jsou vychováváni v  jiných hnízdech, volně v přírodě ve vhodných podmínkách staví to, co mají geneticky dané. A geneticky dané reakce a schopnosti má i člověk a má i podvědomí.
     Vyšší vědomí cosi poletujícího od mozku a ducha až do astrálního světa a jemnohmotného světa a naopak, to nechápu a nevím, proč bych to chápat měl.

     Když sem přijdu za týden nebo měsíc, budete stát pořád na tom samém fleku popisování vyššího vědomí, co popsat prý nejde. A zkoumat proč diskutuji, kde diskutuji. Tak se tu mějte hezky s několika neanonymy, několika lidmi s nicky a několika anonymy.

    7. Pardale, při vší úctě, jste manipulátor. Typický.

     Klidně jste mi napsal toto:
     „„Vendo, je to o podvědomí, o kterém často píšete,….. . A já Vás požádal, ať doložíte, kde píši o podvědomí / údajně často /. Zmohl jste se na dvě citace.

     A já Vám dokázal, že to, co jste mi uvedl, že jsou moje slova / častá / o podvědomí, byla slova jednak pana Pavla Karpety – dal jsem sem příslušný odkaz. A druhý Váš případ mého údajného častého psaní mi podsouváte, jako kdybych byl ruským spisovatelem Daniilem Andrejevem, jehož malou část z knihy Růže Světa jsem sem překopíroval – z kapitoly o „Ženství“. Také jsem Vám dal příslušný odkaz.

     A to je, podle mne, jeden z rysů manipulace. Pracovat na základě nepravdivého tvrzení, které nasměrujete ke konkrétnímu člověku, jako autorovi. Chápete to, že je to až sprosté?

     Víc jste nenašel. Napsal jsem jednoznačně, že se podvědomí vyhýbám a že vím proč. A nechci to vysvětlovat zrovna Vám i z toho důvodu, že Vy jste tu veřejně deklaroval, že nevěříte na duši. A to je pro mne základní premisa, to je předpoklad, abych mohl něco objasnit z pohledu jistých nauk, které Vás ani nezajímají, i k tomu podvědomí.

     Proč ztrácet čas s takovou jasnou manipulací.

     Mějte se hezky. Často jsem Vám napsal, nebo o Vás, že jste vzdělaný muž, že s Vámi mohu diskutovat, ale od nedávné doby je naše diskuze omezena. Má mantinely a Vy víte proč, že?

     Václav Žáček

    8. Vendo, píšete :“Jakékoliv klasifikaci podvědomí se vyhýbám a vím proč“.
     Tak to máte vyřešené a je to.
     Dobře, nepsal jste o podvědomí a budete se mnou o tom bavit až napíšete článek a transcendentálním poznání, cituji :““jsem avizoval transcendentní poznání. Tam bude větší prostor k diskuzi, bude-li zájem“.
     Transcendentální filosofie se zabývá obecnými podmínkami každého poznání a začal s tím Kant a je to o logice v poznávání. To jsem fakt zvědav na ty souvislosti s podvědomím.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Transcendent%C3%A1ln%C3%AD_filosofie
     „Tak člověk nemůže věc vidět či slyšet jinak než v prostoru a v čase, a dokonce ani rozumové poznání se bez času neobejde. “
     Takže cesty jak se odpoutat od vědomí a času a vznést se k vyššímu vědomí zrovna nevidím.

     Neztrácejte čas se mnou manipulátorem, Vy už ztracený jste pitváním svých vlastních citací.
     No a abyste neplakal, že nediskutuji k tomuto článku, cituji z něj :“ Umožňuje to neustálý proud kosmické energie, přicházející do určitého místa v jednom z kamenů. “
     Komentář : Jaká kosmická energie a odkud se kosmická energie šíří, že při otáčení Země kolem osy a kolem Slunce dopadá na balvan u Strakonic a pak se vyzařuje z balvanu a léčí?
     Že byste byl sám manipulátor, který není schopen své tvrzení podložit? To jistě ne, určitě to pro mě složité a zbytečné jako obvykle vysvětlovat, když nevěřím na duši.
     Byl jsem dnes v kostele, vynášení eucharistie, svátosti oltářní, hodinu a půl, bílá oblaka kadidla. Kněz řekl, že eucharistii nelze pochopit a nechápou ji ani kněží. To mu věřím. Takže jsme zase u víry.
     Když věříte, že balvan léčí, je to v pořádku, nač do toho motat kosmickou energii a vyzařování?

    9. Dávám mých pár vět pod příspěvek, kterým jste začal breptat o podvědomí.
     Pardale, nepodepsal jste se, ale ten poslední příspěvek „anonymní“ je Váš,že?

     Můj článek jste nečetl. To je poznat. Protože byste jinak věděl, o čem je.

     Navázal jste jen na diskuzi – viz. část Vašeho komentáře pro mne – reagoval jste na moji odpověď Lubošovi :
     Pardal 24.5.2016 (18:48)
     Vendo, gram praxe ze včerejšího dne. Diskutovalo se tady na jiném místě o čakrách, třetím oku, podvědomí atd.
     Podvědomí lidského mozku
     http://play.iprima.cz/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem/cestovani-cervi-dirou-s-morganem-freemanem-iii-8
     Podvědomí má hlavní úkol chránit člověka např. před úrazem a situacemi, které nelze plně logicky předvídat, jsou náhlé a zcela nové a zastihují vědomou část mozku špatně připravenou.

     PROČ JSTE TO SEM NOSIL, KDO SE NA TO PTAL A KOHO TO MĚLO ZAJÍMAT? DOKONCE JSTE NAVÁZAL NA GRAM PRAXE JEŠTĚ I ČAKRAMI A TŘETÍM OKEM.

     Na shledanou.
     Václav Žáček

    10. Vendo, zapomněl jsem se podepsat, byl jsem doma na skok, musím občas taky něco užitečného dělat, což diskuze o ničem kolem dokola není.
     Jsem rád, že pokládáte otázku PROČ JSTE TO SEM NOSIL, KDO SE NA TO PTAL A KOHO TO MĚLO ZAJÍMAT?
     Největší problém demokracie je to, že ji máme, řekl kdysi Churchill.
     Vy spíš jak říkají Rusové : Nádo organizovať.
     Očekávám, že vaše příspěvky a cyklické rozbory čehosi se díky tomu hodně zlepší, až budete mít jasno kdo pod jakým jménem/nickem/anonymem a pod jakým článkem se smí ozvat. A s nepřáteli diskuze zatočíme, zatočíme.
     No nic , líbil se mi Váš citát Gottwalda : Musíme dělat s lidmi jaké máme.
     Vadím tu jen já a GN.
     Nějak k Vám nedorazil svět Facebooku, kde se doporučuje nediskutovat pod svým jménem hlavně z důvodů bezpečnosti. Ne každý je hrdina, který má na starosti sám sebe.

    11. Demokracii bych sem nezaplétal a ani pana Churchilla. Ale je dost možné, že někoho tato myšlenka zaujme natolik a začne pod článkem primárně k turistice a zdraví /ty síly nejsou asi pro všechny/ diskutovat a třeba i ke II.světové válce.
     I Vy jste využil svobody přístupu a Vaše ego se sem pokusilo přinést tři témata – čakry, třetí oko a podvědomí.

     A můj poznatek – Vaše témata tu nezabrala. Mohu za to snad já?

     Ale myslím si, že jako autor článku a diskutující mohu vyjádřit demokraticky svůj názor k Vámi prosazovanému tématu podvědomí, což jsem udělal. Pardale, vydržte, ještě se tady k tomu najde prostor.

     Mírné rozvinutí myšlenek o anonymech, o různých lidech skrývající se pod nicky, sem přinesl pan Sedláček. Dále bych to /za sebe/ neřešil. Prostě i to je tu objasněno, tedy, kdo chtěl, ten se vyjádřil.

     Pěknou neděli.
     Václav Žáček

    12. Vendo, píšete, že moje témata nezabrala, prostě otravuju.
     Dobře, dám si pár týdnů oddych o této diskuze, nebudete muset řešit PROČ JSTE TO SEM NOSIL, KDO SE NA TO PTAL A KOHO TO MĚLO ZAJÍMAT?
     A diskuze Vám pofrčí jedna radost nebo možná ne, je to třeba vyzkoušet.

    13. Bez Vás ta diskuze tu prostě končí. A to je mrzuté.

     Nicméně, Váš pocit „prostě otravuju“ je Váš pocit, sám jste si ho za sebe takto formuloval. A vyhodnoťte si také sám, zda se na Vaše témata pod tímto mým článkem – čakry, třetí oko či podvědomí atd. – přenesené sem odjinud, jak píšete “ z jiného místa“, objevila nějaká diskuze ?

     Pěkný den a po oddychu se snad ukážete. Máte to ve svých rukou. Na Vašich stránkách http://pardalnet.wz.cz/diskuze.html není diskuze otevřena. Doporučuji zdejším čtenářům, aby je navštívili. Jsou dobré.
     A potom ještě zde – http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/pardal.

     Václav Žáček

   2. Jó! Nechci taky nějak měnit téma. Ten indiánský krok je takový…, jak třeba malá holka jde takovým tím radostným poskakováním levá, pravá, vždy jedno koleno v pokrčené noze „vystřelí“ vysoko a s levým i levá ruka a naopak. Krok je to dlouhý a výskok docela vysoký a chůze, spíše bych to přirovnal k mírnému běhu, se tím velmi zrychlí.

    Tu praxi chápu. Dnes jsou obrovské obrazovky a na nich všelijaké panoramatické záběry, otáčející se kamery. Ale skutečnost to nenahradí. Mohu být s kamerou na břehu Lipenské nádrže, mohu nahrát podklad zpěvu ptáků – ale vánek, vlhkost vzduchu, vnímání přírody bezprostředně smysly na přímo, to nejde nahradit.

    1. Ano, tak to je.
     Vyprávěl mi kamarád, jak si dal v přírodě, na vrcholku kopce jointa, několik tahů a byl prý v jiném světě. Mlha se zdvihala prý velmi pomalu, byla hmatatelná, plastická, odkrývala pohledy do kraje a nakonec se vynořilo explozí slunce.
     Změněný stav mysli lze navodit i bez drog. Někdo to umí i technikami řízeného dechu – třeba pan Grof.

     Ale o to nejde. Jsou to „pomocníci“ / ty uvozovky proto, že to není zcela přirozené /. Mám výpovědi mnohých mystiků, kteří byli v jiném světě a vše co viděli jim nešlo popsat pozemskými slovy. Velmi krásný prožitek jsem měl, když jsem seděl v hloubi lesa, mezi zvuky stromů, mezi kterými se prolínal vítr a uklidněný dech bez jakékoliv techniky /holotropní dech, bhastrika / mi přivedl stažení pozornosti do nitra, kde došlo k vyčištění mysli. nevím, jak dlouho jsem seděl, ale po otevření očí se svět pro mne jakoby probudil. Ale vnitřní zážitek byl mnohem hlubší.

     Zítra jedu na jednu skálu nedaleko mého bydliště, na útes, kde kdysi bylo pod ním nějaké prehistorické moře…., těším se.

     Václav Žáček

    2. Ještě k Vám, Luboši a také naváži na to, že jsem byl minulý týden na procházce, na té jedné skále s perfektním výhledem.

     Připomínka, že ještě něco chci sdělit na mne „vykoukla“ z tohoto článku.
     http://www.epochtimes.cz/2016052623244/Zakladni-pricina-bolesti-zad-a-jak-z-toho-ven.html

     Doporučuji přečíst.

     Proč na to upozorňuji? Tělesná cvičení jsou součástí zdravého životního stylu. Zrovna tak jejich skloubení s procházkami či nenáročnou jízdou na kole v přírodě / ta nenáročnost je relativní – je myšlena jako intenzita s úměrou k věku /. V hathajóze je mnoho pozic, které pracují s tím tzv. stabilizačním svalstvem – viz. odkaz na článek. Držení páteře svalstvem, ne ochablé svalstvo, které pak páteř neudrží.

     Na té skále jsem stál v pozici hory, myslím, že to bylo alespoň pět minut. Tady je odkaz na základní provedení :
     http://www.jogadnes.cz/joga/pozice-hory-tadasana-2288/

     A pak dýchací technika……., pramenitá voda z nedaleké studánky – no co více si přát. Borovice kolem šuměly, cestou nahoru jsem vnímal kvetoucí byliny z boží lékárny – kokošku pastuší tobolku, kontryhel a v části bukového lesa i medvědí česnek.

     Nádhera.
     Václav Žáček

    3. Díky za doplnění.
     Já byl o víkendu v oblasti Drahanské vysočiny. A trošku i zapršelo. Jinak řečeno, fest jsem zmokl! Déšť je príma, když je k tomu i teplo. Asi i někdo by doplnil, že dnešní déšť se asi svojí kyselostí nedá srovnat s dešti dávnějších let.

     Odbočím – byl jsem dnes překvapen zdejším diskutujícím a jeho snahou „navázat“ k tomuto přírodnímu článku zcela odlišné téma. / i když, někdo by možná řekl, že všechno souvisí se vším/. Jiný diskutující tu často odbočuje, ale toho pána ze Slovenska považuji za takového až trochu exotického člověka – tedy jeho názory – ponejvíce na Boha, Hospodina, Ježíše, bibli atp..

     Těším se na Váš příspěvek v dalším pokračování „Útržků….“. To avizované téma je pro můj zájem, který mimochodem i Vaše články podporují, stěžejní.

 3. Vendo,

  v mojom ponímaní reality Nebo je len fiktívny útvar, ktoré ľudstvo už omiela skoro 5 tisíc rokov,ale na 100 pro viem, že si ho každý predstavuje inak…

  Tí ,,duchom chudobní“ Nebo považujú za rodinné sídlo Hospodina, a jeho služobníkov, tých dutokostných anjelíčkov s baculatými tváričkami a bezpohlavnými netelesnými útvarmy,kde občas povečerajú niektorí vyvolení, ktorých sem ,,naverboval“ jeho nevlastný syn, onen Ježišťok…

  Už niekoľko storočísa tam vyvaluje ten lotor, čo bol na kríži vedľa Ježišťoka za tých ,,novobiblických časov“, keď bol prvý, ktorý ,,uveril“…

  Pre mňa je to osobne aj miesto, s ktorým sekta kresťanská ,,zrobila veľký biznis“…

  Davaj ,,časy“ a budeš spásaný až do konca vekov…

  Počul som aj jedno zaujímavé prirovnanie – Nebeská báň . Je to miesto nad hlavami nás ľudí, kde sa zdržuje onen inkriminovaný Hospodin a cez okno báne ,,ho je možné vidieť“ a dokonca aj počuť ,keď chce kniekomu konkrétnému prehovoriť a odkiaľ vie ,,vypustiť aj holubicu zvestovania“…

  Čiže sumárum suma je to sídlo ,,literárneho hrdinu“ , onoho babráka – Splachovača všetkého živého na Zemeplacke, lebo niektorí pedofili si nevedeli udžať vajcia na ,,reťazi“…

  Nie je to pekné čítanie, ale už samotné žitie v akejkolvek dobe nebolo nikdy príjemné požužláni pre viac ako 99% hlinených pajácov TU, na Zemeplacke …

  1. Díky za Vaši odpověď.
   Představovat si nebe je však zcela zbytečné, ztráta času.
   Do nebe se dozrává. Napsal jste v prvním příspěvku -„pochybná duše“. Má to souvislost. Duše je podobna poutníkovi jdoucímu přes vratký most. Z druhého břehu se k němu vztahuje pomocná ruka, ale aby poutník mohl pomoc přijmout, musí ruku natáhnout také sám. Takovou rukou podávanou vstříc silám Světla je každá správná volba, každý dobrý skutek a každé dobré hnutí duše, která ovládá svoji mysl. A to Vám přeji.

   V tom mém prožitku „husté“ vůně akátů a bzukotu tisíců pracujících včel jsem zaslechl něco od Přírody. Jako bych nakoukl do její říše, ale nebylo tam fyzické vtělení, bylo tam něco od Boha, něco ve srovnání s mým prožitkem značně vyššího.

   Ale opouštím toto téma, které je mimo můj článek.

   Václav Žáček

 4. Vendo,

  je jasné, že si prežil krásne okamihy, keď si napísal :

  ….Jako bych nakoukl do její říše, ale nebylo tam fyzické vtělení, bylo tam něco od Boha, něco ve srovnání s mým prožitkem značně vyššího …

  Ak vezmememe do úvahy, že podľa Protožidov stvoril onen Jahwe – Hospodin najprv Oblohu a potom zem, je zrejmé , že toto Stvorenie bolo jednorázové a ostatné bežalo vlastným ,,životom“.Unavený Hospodin už ,,do svojho“ diela nezahoval, lebo od únavy zaspal a podľa ,,očitých “ svedkov už nevstal..

  Preto neobdivuješ pôvodnú ,,prácu“ Netvora z hlbín vesmíru, či literárneho hrdinu dosť nepodarenj knihy, onej Biblie, ale ,,pozostatky“, ktoré vidíš, vidíme po miliardách rokov, od okamihu vzniku Zemeplacky …

  A to nehovorím o tom, že ,,ráz“ krajiny pred miliardou rokov, bol iný ako pred ,,pobehovaním“ kontitenentov, o ktorej tá nablblá kniha ani nemukla, lebo autori, tí Protožidovskí pisálkovia sedeli okolo svojich ,,kožených“ stanov dlhé tisícročia a nevedeli ani čo sa deje za ďalším kopcom , tam za obzorom…

  A to nehovorím o krajine a jej krásach v období, keď žili tie pažravé , veľké a večne hladné saurusy .

  Fuj tajbl..

  Buď rád a buďme radi, že sme mohli zazrieť pozostatky ,,krásy“, ktorú už ďalšie generácie uvidia len na ,,vyblednutých“ fotkách, či iných ,,digitálnych“ záznamových materiáloch, lebo všetko bude zasraté ,,bordelom“, ktorý ,,mi“, hlinení pandrláci zanechávame, všade tam, kde sme vkročili….

  A že vraj Hospodin všetko vie, pre Neho je budúcnosť, ako otvorená kniha. Keby do tej budúcnosti naozaj ,,videl“ , už vtedy, keď prvýkrát zobral ,,hlinu Edenu do ruky“, určite by mu uschla…..

  1. No a v tomto příspěvku jste mi, Gilgamešova Noha opět ukázal, v čem se my dva lišíme.

   Já věřím v Boha.

   Pěkný den.
   Václav Žáček

 5. Sakra chlapci, to se nemůžete navzájem a veřejnosti představit?
  Jste jak upozadění puberťáci. Tématem i stylem.
  Dobrý den

  1. Zdravím Vás.
   Pro ty, co neví, jste blogger.

   http://josefsedlacek.blog.idnes.cz/

   Pane Sedláčku, tady, až na výjimky, vystupují lidí anonymně – nicky těch známějších jsou Pardal, Věra z Poustevny, Gilgamešova Noha, Luboš, různí anonymové, Šárí, Degon, Marťas, David, Milan, Ferda, Lubko, Hvězdička…..a další. Určitě k tomu mají své závažné důvody. Jednou jsem všechny diskutující vyzval k tomu, že bychom se mohli osobně někde sejít na přátelský pokec, seznámit se, a to v nějaké optimální vzdálenosti pro všechny / někde, kde staví rychlíky/.
   Konkrétní zájem neprojevil nikdo.

   Pěkný den
   Václav Žáček

   1. Rovněž zdravím pane Václave,
    ty nešťastné nicky vnímám jako neúctu k sobě i druhým.Jaký vztah má k sobě Noha a ostatní anonymové? Nemáte to za ztrátu času, bavit se s lidmi bez tváře a názoru? Co vám to dává a kam posouvá? Bavíte se?

    1. Naopak, svůj nick ctím. A to dost. Ovšem nejsem chlapec, že ano.
     A po té, co jsem zažila na blozích na Novinkách i jinde, se v žádném případě nemíním představit.
     A jestli to někomu vadí a míní mne bez mého svolení představit – pohrdá naopak ta bytost mnou.

   2. osobní setkání? Možná, že si lidé potřebují zachovat „matrix“, tedy iluzi.
    Osobní setkání by mohlo být k neunesením, zničující, to mi věřte.

 6. Rovněž zdravím pane Václave,
  ty nešťastné nicky vnímám jako neúctu k sobě i druhým.Jaký vztah má k sobě Noha a ostatní anonymové? Nemáte to za ztrátu času, bavit se s lidmi bez tváře a názoru?

  1. Můj otec někdy říkával něco, co prý používal prezident Gottwald – musíme pracovat s lidmi, jaké máme.

   I za těmi nicky, anonymy, tuším lidi, kteří jsou současníky mého probíhajícího života. A ač se to nemusí všem líbit, život je stvořen jen v jednom celku, v jednom Stvoření. A to je pro mne rozhodující částí poznání. JEDNOTA-HARMONIE-LÁSKA.

   Pěkný den, pane Josefe.
   Václav Žáček

   1. Dobře. Tu JEDNOTU-HARMONII-LÁSKU zde hledáte, předáváte nebo nacházíte?

    1. Myslíte „hledám……. ZDE na stránkách gnosis“ a nebo ve Stvoření?

     Ale nečekaje na odpověď. Jsme JEDNOTA, ať s tím někdo souhlasí či nesouhlasí. V HARMONII bychom měli být, to je o určitém stupni vědomosti si sebe sama. A LÁSKA, k té jsme buď dospěli a nebo ještě ne.
     Václav Žáček

  2. Dobry den pane Josefe,

   Uz se to zde resilo. Pokud se jmenuju Martin Prizdisráček ,tak pouzivam ze zjevnych duvodu jen oznaceni Mart’as.
   Je najivni ohanet se skutecnym jmenem na anonymnich diskuznich forech,vetsine lidi nicky a zkrtky nevadi,pokud diskuze probiha ve slusnych mezich.
   Z duchovniho pohledu je pak prosazovani skutecneho a celeho jmena kdesi na internetu jen dalsi forma lpění.

   Marťas

   1. Internet něco změnil na našem duchovním pohledu?
    Změnil lidi, jejich vnímání světa, změnil nás a naše blízké?

   2. Internet změnil náš duchovní pohled? Změnil nás, vztahy, vnímání světa a hodnoty?

   3. Martasi, pod pseudonymem psal pro legionářský deník Národní osvobození za první republiky i prezident Masaryk. Nemluvě o básnících a spisovatelích jako Vrchlický, Březina nebo Bezruč. V internetu u nás nestor Neviditelného psa V.Neff glosuje jako Astor.

 7. Tento článek, pod kterým chcete tak vehementně diskutovat o podvědomí, ten jste, Pardale, nepochopil.

  Píši v něm na úvod, že jsem se vrátil ze Slovenska a z týdenního odpočinkového pobytu jsem se inspiroval z jednoho mailu, který mi v době nepřítomnosti přišel. Byly a jsou v něm tipy na výlet a stručnou část jsem z něj vykopíroval i pro zdejší návštěvníky stránek gnosis. Tyto stránky jsou obecně o poznání a já jsem zařadil ty tipy do rubriky „Zdraví“ a pan Kukliš k nim přidal skvělé fotky.

  V diskuzi jsem také napsal, že jsem měl v rozkvetlém akátovém lese s bzukotem včel velký vnitřní prožitek.

  Sám jste tady psal o vzduchu v lese po bouřce, o svých procházkách se psem v přírodě.

  A tak prosím pochopte, že i já jsem si odpočinul, meditoval, cvičil, užíval si termální vody „mrtvého moře“ v Podhájské a chtěl jsem to sem přenést. Se svou touhou k diskuzi o podvědomí tady u mne proto neuspějete.

  Příroda obecně ve stavu určité, byť relativní čistoty, může působit pozitivně na lidskou tělesnost i psychiku. Snad byste s tím mohl i souhlasit. Jestli současná věda zkoumá či nezkoumá, co z nitra naší planety vyzařuje, co na nás působí z vesmíru, někde více, někde méně, a co mohou někteří citliví lidé a zvířata /většina/ v přírodě prociťovat, to neumím posoudit. Znám v přírodě místa, kde se cítím dobře, znám i místa, kde je to naopak.

  Na závěr k Vašim stálým pokusům o diskuzi k podvědomí – tady se podívejte, jak se, možná i vědecky založení lidé, zmiňují o přírodě, o jednom místě, které jsem uvedl v mém článku / překopíroval z mailu /. Tento odkaz /a další/ byl vlastně mottem pro autora mailu. A jestli chcete, můžete se pokusit, Pardale, o založení diskuze na Novinkách a vnucovat tam v diskuzi své téma „podvědomí“

  http://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/208626-potrebujete-dobit-baterky-vyrazte-na-zriceninu-andelska-hora.html

  Václav Žáček

  P.S. nedávno jste tu, Pardale, měl článek „Kde hledat jemnohmotu….“ Možná jste si nevšiml, a proto jen tak upozorňuji, že když jsem se nechtěl zúčastnit diskuze k Vašemu tématu, nediskutoval jsem. Na úplný závěr. A pro Vás tip. Nechtěl byste napsat článek o svém výletě na kole do Trocnova? Také vyhodnotit služby hospody, kterou jste tam navštívil, o různých kvalitách piva? To by myslím mnohé čtenáře zajímalo.

  1. Vendo, před mnoha lety moje dcera se vrátila z mateřské školky a začala místo vypínač říkat vysvětlovač. Když je něco k chápání, tak já nejsem ten, kdo potřebuje vysvětlovače. Vy jste takový vysvětlovač. Zase jsem nepochopil něco ve smyslu, že když jste byl na Slovensku, tak jste byl na Slovensku a když píšete o zdravých procházkách, tak je to o zdravých procházkách. Ale vlasně to nepíšete Vy, ale je to z nějakého e-mailu, takže za kosmickou energii v balvanu u Starkonic ani nemůžete, já nic já muzikant.
   Já muzikant nejsem, chodím do přírody se psem a v hlavě se mi občas motají refrény, kterým si dovymýšlím texty, třeba
   http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/tyler-bonnie/say-goodbye-499490
   Say goodbye, I’ll never forget
   Say goodbye, I believe in the day
   Když Tě mám, i hvězdy jsou blíž
   Když Tě mám, a vedle mě spíš

   Jsem prostě manipulátor, hvězdy nemohou být blíž.
   Nejedu kamsi testovat kvalitu piva, sedím u stolu a piju čaj s mátou, kvalita dobá.

 8. Vendo, skôr než Ti Pardál odpovie , napadla ma taká otázka, ktorú tlmočím , keď som si prečítal Tvoj príspevok..

  …..Také vyhodnotit služby hospody, kterou jste tam navštívil, o různých kvalitách piva? To by myslím mnohé čtenáře zajímalo…

  Ozaj aká mohla byť kvalita, chuť biblického jablka, za požuvanie ktorého Nadprirodzená nabytosť – ten Dobrosrdečný, Láskavý a Svetelný Boh, trestá vraj ľudstvo už niekoľko ,,tisíc“ rokov ?

  Podľa mňa muselo byť odpornej chuti, lebo raz som mal možnosť zahryznúť do ,,plánky“. Malo to chuť ako ocot, bolo to odporné a bolo ešte aj trpké…
  Predpokladám, že to ,,ospevované biblické jablko“ bolo ešte odpornejšej chuti a koľko toho bolo okolo toho Jablka za tie tisíročia , čo to bolo zverejnené v Protožidovskej tlači, nakecané…

  A čo pootom kvalita a chuť vína, ktoré ,,vyrobil“ prvý Plavčík sveta, onen Noe. Tiež to bolo asi odporné, keď to zorobeme z pohľadu dnešného náhodného okoloidúceho. A čo potom pivo Protoegypťanov, chlieb Sumerov, Babyloncov , Chazarov, sladkostí Rimanov?…

  Možno chuť protožidovského , nemastného, neslaného chleba si viem ešte predstaviť, keď niekedy požujem ten ich Maces…

  Možno sa našiel v nejakých usadeninách recept na vyššie uvádzané ,,skvosty“.

  Kristova noha , to ovocie, zelenina muselo mať naozaj odpornú chuť a keď ešte zvážime , že ani súdruh Mičurin, či ten druhý súdruh, čo vymyslel, tú ,,Jarovizáciu“ ešte neboli ani na pretrase na ,,Zhromaždisku bohov“….

 9. Pánko Noho,
  to jablko z Edenu je jasná metafora. Nehledejte za ním chuť či dokonce jeho odrůdu. Bibli, v obou částech, tj.Starý i Nový zákon není nutné brát doslova.Jinotaje, alegorie….., to již snad víte. Ale Vy můžete svobodně hledat, ostatně jako každý člověk, leccos. K tomu Vám přeji úspěch.

  K Vaší otázce jen toto. V Genesis je kapitola první, verš 11. a 12 : Tehdy Bůh řekl: „Ať země zplodí zeleň: byliny nesoucí semeno a různé druhy plodných stromů nesoucích ovoce, v němž je jejich semeno na zemi!“ – a stalo se. Země vydala zeleň: různé druhy bylin nesoucích semeno a různé druhy stromů nesoucích ovoce, v němž je jejich semeno. A Bůh viděl, že je to dobré.

  A v Genesis je pak kapitola druhá, verš 8. a 9.: „Hospodin Bůh vysázel v Edenu na východě zahradu a do ní postavil člověka, jehož zformoval. Hospodin Bůh nechal ze země vyrůst všelijaké stromy lákavé na pohled a dobré k jídlu, včetně stromu života uprostřed zahrady a stromu poznání dobra i zla.

  Když země, potažmo stromy daly plody lákavé na pohled a dobré k jídlu, proč tomu nevěřit bez nějakých spekulací.

  A v každém případě stvořená země zplodila zeleň. A my se ji teď často obdivujeme, rozhlížíme se po kraji; skály a kopce, hory a údolí, řeky a jezera a klokotající život v něm……, inu příroda, kam mnoho lidí chodí načerpat sílu, „vyčistit“ si hlavu, vyvětrat plíce. A to je dobře.

  ad.:
  ….trestá vraj ľudstvo už niekoľko ,,tisíc“ rokov ?

  Lidstvo se trestá samo. Tak to vidím já.

  Pěknou neděli a dobrou chuť k svátečnímu obědu.

  Václav Žáček

 10. Vendo,keď cituješ:

  …Když země, potažmo stromy daly plody lákavé na pohled a dobré k jídlu, proč tomu nevěřit bez nějakých spekulací…

  Ano tomu so sebazaprením môžem dočasne uveriť, len som naznačil, že ako súčastný náhodný okoloidúci, by mi toto ,,stvorené“ ovocie určite nechutilo, lebo v tých ,,biblických časoch“ bolo všetko ovocie len a len ,,plánky“, to jest neboli cieľavedome šlachtené Hospodinom pre chuť, vzhľad a tvar.

  Keby nebolo onoho menovaného súdruha Mičurína, Timura , či Lysenka a iných , asi by sme ochutnali aj to, čo bolo stvorené, lebo iného v ponuke nebolo..

  Nebol výber a možnosť porovnávania chutí, vône, tvaru, ceny…

  Vezmime taký jednoduchý práklad z praxe. Za oných, už nie ,,biblických“ čias, ale za socializmu v obchode, v tom socialistickom bolo cca 5 druhov košiel. Keď sme sa ,,neviem ako“ stali súčasťou kapitalizmu, zrazu bolo postupne v obchodoch na výber zo 100 druhov košiel. Od tých jednorázových ,,do truhly“ od Vietnamcov až po tie značkové.

  A čo sa nestalo, začal som sa v nich prehrabávať a horko ťažko som si vybral, lebo ponuka bola zrazu ,,nehorázne prehnaná“, jedna krajšia ako druhá…

  Poučenie z krízového vývoja? Človek nemá dostať až taký ,,široký výber“, lebo je dezorientovaný kvantitou. Ani výber systémom vyššia cena, ,,lepšia kvalita“ v kapitalizme neplatí…

  No a teraz ,,bábo “ raď..

  Hospodin bol ten typ, ktorý pretláčal ,,socializmus“, teda spoločenstvo s minimálnym výberom a nové časy, ktoré prišli, prekonali onoho babráka a nám doniesol nového boha XXXLM -ma, ktorý presadzuje konzum, výber a kvalitu od 0,1 -100 .

  Jedinou chybou je to , tento nový boh nám nedal príležitosť vysadiť si do svojich políčok aj ,,semnienka peňeží“…

  A takto sme zasa v pozícii, že výber je sice obrovský, ale peňeží malo, či menej a sme zasa skoro tam , kde sme boli ,,na počiatku“…

  Ešte že prišlo na pomoc dieťa boha XXXLM-ma Pôžička, Úver, Leasing, Hypotéka, ale aj pomocný boh – Nesplácanie úverov, pôžičiek…

  1. Dejte se na politiku. Tam můžete slavit úspěch, i když z velké části katolické Slovensko by Vám mohlo něco otlouci o hlavu. Vaše téma tu nemá /podle mne/ nijakou relevanci.

   pěkný den.
   Václav Žáček

 11. Vendo,

  díky za ponuku. Na to, aby niekto išiel do politiky, potrebuje mať na to žalúdok a bezcharakternosť . Keď tieto atribúty niekto nemá, je stratený, ako Netvor v hlbinách vesmíru a ja na Zemeplacke . TU v gubernii , kde sa semeno môjho pozemského otca a vajíčko matky našli.

  Naozaj dodnes neviem, či to bola náhoda alebo umelé usmernenie NIEKOHO, či NIEČOHO z iného , paralelného vesmíru…

  A o tom katolíckom Slovensku by som zapochyboval. Po posledných voľbách tí ,,čiernokabátnici“ dostali ,,po gulách“ a bude ich to ešte dlho bolieť…

  Veriaci sú všade tam, kde je ,,bieda a neznalosť“. Preto sa ten Blbeček z Vatikánu chce obrátiť na Afriku. Tam je presne to, čo kresťanstvo na svoj rozvoj
  potrebuje…

  A je tam aj dosť ,,perdelí“ pre katolíckych buzerantov a pedofilov…

  … Internet zloží ,,falošných katolíkov“ rýchlejšie a kvalitnejšie ako reformácia, ktorá túto ,,hnusobu“ už skoro mala ,,pod sekerou“…

  Stačí sa pozrieť len pár mesiacov dozadu, keď tá odporná katolícka chamraď chcela s ,,vážnou a bezcharakternou tvárou“ na Slovensku zatvárať ženy na tvrdo len za to, že by išli ,,na potrat“…

  V 21 storočí…

  To bola posledná kvapka, ktorá ich TU odrovnala. Teraz sú zalezení vo svojich dierach a čakajú na svoj Čas a Príležitosť. Ešte nie sú vyhubení, len sú zalezení. Ako mandelinky krumplové po postreku s DDT …

  Tajbl fuj…

 12. Dopsal Vám kolega „Anonym“ a pustí mne na pár chvil ke klávesnici.
  Píšu zde v článku o přírodě a o silách v ní. A Vy píšete mj. o potratu. Příroda nemá potrat zakomponovaný v živočišné říši. Samice jelena, zebra, březí kráva či lvice, může jít na potrat?

  Žena – člověčí samice – může, protože se k tomu sama rozhoduje. Je to dobré – není to dobré? Samozřejmě, že asi nebude žena ve svém těle s láskou hýčkat rostoucí děťátko, když byla brutálně znásilněna. Příroda, jak ji známe, jako součást Stvoření je moudrá. je součástí a stále je udržována tou hlavní tvůrčí Silou Boha. Možná i tato Síla vidí a pak i koná, když vidí jak tzv.“civilizované“ ženy nakládají se svými nenarozenými dětmi. A lidem se to pak nemusí líbit.

  Mějte se fajn.
  Václav Žáček

  1. Zdravim Vendo,

   Ten potrat ,to je tema na samostany clanek. Mozna by jste k tomu mohl neco napsat. Priznam se,ze jeste pred par lety jsem povazoval lidi,kteri jsou proti potratum,za naproste fanatiky.,ktere je potreba izolovat. Dodnes mam v hlave zazitek ,jak nekolik lidi s transparenty a fotkami mrtvych plodu dost agresivne protestovali pred jednou klinikou. Jsou zname pripady jedincu,co utocily na kliniku ci doktory potraty vykonavajici. A mame zde (jak GN pise v 21 stoleti) dokonce i jeden stat zde v US,kde je potrat ted ilegalni a doktor ktery tento ukon provede, bude soudne stihany.
   Nemam rad,kdyz mi nekdo prikazuje ci zakazuje,jak nakladat se svym telem. Je jedno zdali se jedna o nabozenske fanatiky zakazujici piti alkoholu ,potraty a homo sñatky,nebo stat zakazujici uzivani konopi. Cirkev nebo stat,je to stale instituce,ktera projevuje falesnou péči o me telo a ducha. A o jejich rady rozhodne nestojim.
   Avsak casto nad tim premyslim (dokonce jsem vzdy zminoval ten pripad znasilneni a nasledneho tehotenstvi) a rikam si,ze neublizovani a nezabijeni se prece musi vztahovat i na zivy plod v tele matky. Kdyz k tomu pridam fakt,ze jakykoli zivot je Bozi dar,divam se pak na potrat uplne jinym pohledem.
   Zena ,ktera podstoupi potrat si sama svym konanim vytvari karmicky dluh (zatez), zrovna tak jako ten doktor,ktery ten zakrok provadi. Ale je to jejich vec a zadna instituce ci samozvoleni moralisti nemaji pravo jim to zakazovat. Sami si ponesou dusledky sveho konani.

   Jak rikam,zajimave tema i pro diskuzi.

   Hazkej den vsem.
   Mart’as

   1. Marťasi, zdravím na Floridu.

    Kdysi dříve jsem tu již s nějakou paní měl o potratech diskuzi. Při normální souloži má své místo i rozkoš. Její chtění, přibližování se k ní a její prožití kolikráte zastíní i zodpovědnost. I v krásném objetí, při orgasmu, musí mít u muže i ženy navrch pocit zodpovědnosti, ovládání se. A když není, když je to silnější, když to neovládnou, musí nést následky. Nebo snad ne? Dnes je však svět někde jinde. Spoléhání se ale na antikoncepci nemusí vždy vyjít. I pak je nutné nést následky. Zákon příčiny i následku platí i zde. Proč jsem otěhotněla? Jedna odpověď je jistá a nemusí se to nijak okecávat. Byla jsem oplodněna. Proč jsem byla oplodněna? Protože jsme se s tím mužem milovali. Proč jsme se milovali – dva pohledy – on to chtěl, já to chtěla, on je mi sympatický, mám ho ráda, ona je úžasná, hezká, chtěli jsme ten styk oba. Měli jsme na sebe zkrátka „chuť“? Asi jo. Nedávali jsme si pozor? Asi jo. Selhala antikoncepce? I to se může stát? Šel jsem do toho s možností tohoto rizika? Šla jsem do toho s možností rizika otěhotnění? Může za to jen on či i já? Může za to ona nebo i já? Stále se lze ptát proč se to či ono dělo tak a tak, jaký to mělo důvod.
    Vyřešíme toto naše „selhání“, vznikání nového života, opět nějakou chemií? A nebo potratem? Zahubíme ten vznikající život v samém zárodku? Nebo si dítě necháme a budeme ho spolu vychovávat? Jak moc to změní náš život? Jak moc budeme moci chodit na naše mejdany s přáteli? Budeme již jen pro sebe, nevšímat si jiných žen či mužů? Přeruším svoji kariéru? Zanechám toho bezstarostného života, kdy jsem se zajímal třeba o sport? Jsme na to připraveni? Chceme to dítě mít? Máme peníze na byt? Uvědomujeme si vůbec, co vše se změní, když budeme mít dítě?

    Mimo toto povídání s mnoha otazníky je znásilnění ženy a její nechtěné otěhotnění.

    Jinak tedy, každý má nést zodpovědnost. Zabít rostoucí život budoucí lidské bytosti není jako zabít králíka k nedělnímu obědu. Nebo snad ano?

    Společnost se vyvíjí. Vyvíjí se i člověk. Vyvíjí se člověk dobře – špatně? Jak to posoudit? Každý si může odpovídat různě. Vše co prožíváme mělo svoji příčinu, žijeme v následcích a vytváříme stále nové příčiny budoucích následků.

    Pěkný den

    Václav Žáček

 13. Zdravim Vendo,

  Eutanasie je legalni asi v sesti statech unie – https://en.m.wikipedia.org/wiki/Euthanasia_in_the_United_States
  v ostatnich je ilegalni. Je to povoleno ve statech,ktere nemaji problem ani s potraty,konopim,apod.

  Priznam se,ze tohle tema az tak nesleduji a rozhodne bych jednou nechtel byt v situaci,kdy bych neco takoveho musel resit . U delfinu bylo vypozorovano,ze v nekterych pripadech se rozhodnou nevyplout pro nadech vzduchu a dobrovolne ukonci svuj zivot na dne bazenu. I u nekterych jinych zivocichu bylo pozorovano podobne chovani (pavouci,labute,atd.) ,ale nevim,jestli zde muzeme hovorit o dobrovolnem ukonceni zivota treba kvuli smutku ze ztraty partnera,nebo zda se jedna jen o instinktivni chovani diky poraneni ci nemoci.

 14. Díky za info. Zkusím jít i na Váš odkaz.

  Podle učení, které jsem přijal již před více jak desíti léty, každá živá bytost lpí na svém životě. To je nenapsaný zákon. Vše, co by bytost dělala proti daru svého života tak, že by ten nějak ukončila, je špatné. U vědomého člověka je to pak ještě horší. Příčina – následek, setba – sklizeň.

  Chtěl jsem poukázat, že člověk může rozhodnout o vraždě nenarozeného života a také se možná i chystá, že bude moci požádat o legální / v souladu s lidskými zákony / ukončení svého života. Je to složité.

  Díky za reakci a pro mne je čas k večernímu cvičení.
  Václav Žáček

 15. Ponúkame súkromné, obchodné a osobné pôžičky s veľmi nízkou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 50 rokov doby splácania kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od 5000 € do 100 miliónov eur. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci znepokojujúce, ako sa dostať legitímne úver veriteľa? Ste hrýzť nechty do živého? Namiesto toho, biť vás kontaktovať Mark moel Home Loan (Loan Services) tejto chvíle sa všetci odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou úvery, nájsť riešenie, že víťazstvo je naše poslanie. E-mail: Markmoelloanhouse@hotmail.com
  Žiadatelia musia vyplniť formulár žiadosti nasledujúce pôžičky:
  ÚVER PRIHLÁŠKA
  žiadosť o úver
  Vaše meno a priezvisko *
  Tvoj email *
  Vaše telefónne číslo *
  Vaša adresa *
  Tvoje mesto *
  Štát / Provincia *
  krajina *
  sex *
  Dátum narodenia *
  Máte už účet? *
  Použili ste predtým? *
  Pôžička Suma potrebná *
  Dĺžka úveru *
  Účel úveru *
  Pošlite mi naskenovanú kópiu svojho ID: *
  Veriteľa E-mail: Markmoelloanhouse@hotmail.com
  S pozdravom,
  Mr.Mark moel.
  Markmoelloanhouse@hotmail.com

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference