mapa stránek || vyhledávání

Máme ještě čas?

Už pár roků uplynulo od doby, kdy jsem uvažoval třeba o Číně, o lásce, o hodnotách života a zamýšlel se, kde se náš agresivní rod lidské populace vlastně vzal a proč je takový, jaký je. Svět není ve své podstatě složitý. Ještě máme co dýchat, ještě vychází Slunce a příroda se opět probouzí k plnohodnotnému životu. Lidé jsou dnes plní zcela nových otázek, které, jak se mi zdá, byly lidem implementovány za účelem změnit lidem život tak, aby neprožívali obyčejné štěstí. Otevřete noviny, pusťte televizi či hledejme na netu……, jsme nadšeni z toho, co tam je?

Uvažovat třeba nad tím, kdo a jak si plete demokracii a s čím, jak jsme jako lidská rasa manipulováni, ovládáni, jaká jsou „hesla“ pro náš další /ne/vývoj??? Včera v Rusku /21.3.2023/ došlo mj. k dohodě o /lidově řečeno/ nepotřebě dolaru mezi Ruskem a Čínou. Co to vyvolá? Další země se budou přidávat. Londýnská City teď začíná řvát a určitě i s lidmi za Oceánem kují pikle, jak na to Rusko, jak ho porazit, jak ho rozparcelovat, jak prodloužit na konto Ruska svůj život nad poměry!! A nad tím otázka – je nás mnoho? Jak sebe sami zlikvidovat? Ale jak některé zachránit? GB teď říká něco u ochuzeném uranu ve střelivu pro Ukrajinu, Rusko na to říká, bude z toho krok k odvetě. K jaké? Hrůzné domyslet.

„Vládci světa“ mají podzemní kryty, myslí si, že v nich přežijí to, co pro jiné chystají. Smrt dostihne jednou ale každého a dokonce nemá smysl myslet si, že se smrt vyhne samotné naší planetě. Je ona naše? Kde bereme ten egoistický přístup? Je zrovna tak jelenů, kaprů a květin……. Země před sebou má ještě dlouhá léta a když budeme ta poslední lidská generace, která se sama zlikviduje a ponechá ji pustou, spálenou……., stejně se z toho nějak „oklepe“ a život bude nějak probíhat i nadále. Řešíme zdánlivě malé problémy; důchody, LGBT, prezidenty a umělce….., ale při hlubokém zamyšlení, není to právě to, čím to začíná? Ten konec se blíží. Jak ho odvrátit? Víme to a chceme to? Myslet si, že bez Ruska, bez Číny a dalších milionů lidí bude snad svět lepší, laskavější a spravedlivější??

Stále platí to staré – „ČLOVĚČE, POZNEJ SÁM SEBE“. Neodkládejme to, protože je k tomu nejvyšší čas.

S úctou a s láskou
 

Václav Žáček /Venda/
 

Poslední články autora:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference