mapa stránek || vyhledávání

Příčiny stálého rozštěpování českého národa

Všechny národy se skládají ze tří hlavních vrstev. Horní vrstvy asi 10% bohatých a vzdělaných, střední vrstvy, která tvoří hodnoty kvalifikovanou prací a spodní vrstvy asi 10% úpadkových, osobnostně rozvrácených živlů. Vzhledem k svému strategickému zeměpisnému a magickému umístění v Evropě jsou všechny „momentální velmoci“ v Evropě i na světě „ze zaručeně ušlechtilých pohnutek“ ponoukány poskytovat Čechům nějakou „ochranu nebo pomoc“. Aby ji mohli úspěšně vykonávat, kupují si u českých elit duchovní a politickou poplatnost vzdělaných, nebo je i penězi lákají k odstěhování do center moci. (Nákup hotových kvalifikovaných.) Již po 4 století je český národ zbavován své přirozeně se z masy indukující vzdělanecké elity. Kdyby nebylo jiného, byli bychom jako národ v krizových situacích vystaveni reálnému nebezpečí rozptýlení se v beztvaré lidské lidí na práci. Místo aby pracovala na duchovním povznesení národa jako celku, Čechy zrozená majetková a vzdělanostní elita je nakupována pro zájmy zjevného nebo skrytého okupanta. Nejsilněji se toto ochuzení o vzdělance projevilo za nacistické okupace (popravami a emigrací) a pak právě nyní (penězi a funkcemi).

Jenže národy nejsou nějakými nahodilými sběhy lidiček, ale tvoří vyšší duchovní komunitu v linii rodina, rod, národ. Jednotlivci jsou v něm spojeni nehmotnými vibracemi tvořícími vyšší já. Toto spojení lze vyjádřit i termínem „duchem národa“. Zmíněný pojem ovšem „těžcí hmoťáci“ nemohou změřit hmotným přístrojem! Proto se „nositelům vědeckého světového názoru“ zdá, že duchovní pouta objektivně neexistují. Ostatně jako láska, přátelství, spravedlnost atd. A svádějí realitu národní pospolitosti na kmenovou zaostalost (tradice), jazyk (což je následek činnosti ducha) nebo společný genofond. Genofond národů ovšem genetika dávno vyvrátila. V evropských národech je v současnosti taková genetická promíchanost, vzniklá stěhováním a válkami, že mluvit o Slovanech, Keltech, Francích, Germánech apod. je projev naprosté neznalosti analýz genofondů.

Vůbec vnímat lidi jako bytosti odvozené od genofondu je zastaralý projev materialistického pojetí světa. (Mysleli si, že co nemá atom, neexistuje!) Každý člověk má sice zděděný genofond, ale ten je řízen duchem, který s „přiděleným genofondem zachází“. (Viz. biblické Bohem „propůjčené denáry“ pro použití v životě.) Neboli dva stejné genofondy (jednovaječná dvojčata) nejsou rozpůleným jedním člověkem a nemají stejnou povahu. Hitlerovým „lebensbornem“ zkrachoval pokus o vytvoření nadrasy člověka genetickým pářením vybraných vhodných rodičů. (U zvířat lze, nemají ducha.) Stále plně platí v antice objevená pravda, že v národě projevený se génius je tečka za vývojem rodiny!!! Děti géniů jimi nejsou. Naopak neustále se v mase lidí, jakoby nahodile, objevují géniové čehokoliv. Třeba děti řezníků se stávají génii hudby (A. Dvořák). Složitost víceúrovňové reality je prostě taková, že z jistých důvodů je z vyšší úrovně reality poslán duch, který rozvíjí a naplňuje možnosti vrozených genů. (Výklad je složitý a výkladů mnoho.)

Každý národ existuje tedy právě proto, aby do světové souhry komunit přinášel svůj specifický aspekt z nekonečnosti stvoření. I specifický pohled na Boha – Podstatu světa. I my Češi máme několik „zadání“. V souvislosti s rozštěpením názorů všech evropských národů uvedu jen jeden:

Skryté názorové dilema v přístupu k dalšímu vývoji západní civilizace vyplouvá na povrch nejprve v Česku! A to zejména v letech končících osmičkou, neboli znakem nekonečna. Lze rozumět, že problém se věčnosti dotýká.

Prodávaly se kdysi v západní Evropě odpustky neboli „vpustky do nebe“! A všude tento nápad měl úspěch. Až v Čechách, jakýsi „evropsky nevzdělaný“ Hus pobouřil národ. A schizma reformace proběhlo krvavě do celé Evropy a trvá dodnes. (Ta osmička!) Tak najdeme letopočty 1418, 1618, 1648, 1848, 1918, 1938, 1948, 1968, 1988-9. A hniloba systému již se zase ozývá. Roku 2018 začali u nás „vyspělí inteligenti“ v neziskových organizacích prodávat v Africe vpustky do evropské civilizace! Žasnu, že v inteligentně se cítící západní Evropě měli prodavači vpustků úspěch! Až zase ti zaostalí Češi! Nedali na vysvětlování toho „souboru vzdělanců a umělců“ v TOP a tím v televizi, rádiu a nevolili správně „vědce“. Takhle si ti znalci pokroku a kultury ve středu Prahy tu demokracii nepředstavovali! Ač do voleb poslali nebývalou kulturní a tiskovou „křížovou výpravu“ přes média, ten Zeman a venkovští trhani s cepy ty „vzdělance“ zase, tentokrát volebně, „hnali až do Kutné hory!“

Proč k tomu došlo? Protože jako svět sám má racionální a irracionální rozměr! Politika rovněž. A rozhodující masa českého národa se řídila a řídí vyciťováním neboli intuicí. V tom je jeho síla a je neodvislá od koupených intelektuálů. Řídí se těžko slovy definovatelnými duchovními principy, neboli principy etiky bytosti člověk. Ty nejsou koupitelné výhodným zaměstnáním a nabídkami „neziskových“ organizací. (V kapitalizmu existence něčeho neziskového, to nemůže příčetný myslet vážně?) K faktoru vyciťování skutečné situace přispěl i další faktor: české „křupanství“. Když není Čech „tlačen“, chová se biblicky. Ježíš říkal: „Vaše řeč budiž ano-ano, ne-ne.“ Neboli ano myslím, ano říkám. Ne myslím, ne říkám! „Co nad to je, od ďábla je!“ V západní Evropě jsou politicky „korektní“, volí „odpovědně“ doporučené „moudrými“. Nechtějí být za křupany, ale vskrytu si myslí jiné. Přejme jim plody myšlení a doporučení jejich koupených padlých pseudoelit. My Češi trvejme na svém: v této zemi bude společenské poměry určovat rozhodující většina lidu! Své dobré nápady s „vpustky“ pro nepřizpůsobivé islámce nechť si užijí ti, kteří si je pozvali.
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4.8
hlasů: 21
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

11 komentářů

Přidat komentář
 1. „Genofond národů ovšem genetika dávno vyvrátila. “
  No to je novinka. Skandinávské děti jsou blonďaté, většinou modrooké se světlou pletí a děti vietnamské ne, čím to asi bude, když ne genofondem.
  Taky jsem zvědav na Papuánce, kde dle Vašich definic se skládají z 80 % střední vrstvy národa živící se kvalifikovanou prací.
  O geniálních lidech píšete :“Děti géniů jimi nejsou“
  Niels Bohr – Nobelova cena za fyziku 1922, jeho syn Aage N. Bohr, nositel Nobelovy ceny za fyziku 1975.
  Z prezidentské debaty jsem od pravé elity s dozvěděl, že si máme koupit střelné zbraně. Kdy bude mobilizace?

  1. Pardál skáče na cokoliv za každou cenu. Tentokrát má jednou pravdu, vynechal jsem slovíčko evropských národů.
   Ovšem Papuánce, (pardál je zvyklý je žrát,) sem teprve multikukti chce dovést. Zřejmě, aby nás neučili se dělit na zmíněné vrstvy, až se po válce za lidská práva v S. Koreji dostaneme do stavu pravěku.
   Pardál ovšem antiku přeskočil, takže nepřišel na to, že výjimka potvrzuje pravidlo. Určitě teď vyjmenuje celé sady géniů, kteří měli syny geniální. Tak se dovíme o Einstenech, Teslech, všichni klonovaní.

   1. Pane Staňku, když něco píšete, tak očekávám, že to máte něčím podložené. Není tomu tak.
    Inteligence, stejně jako mnoho tělesných a duševních vlastností, je z velké míry dědičná. Na tom mimo jiné je založen evoluční výběr- víc přežije potomků jedinců zdatných a schopných. Zatím žádní klonovaní lidé neexistují, leda mutant, kterého zahlédl pan prezident mezi novináři při svém projevu.
    Chápu, že argumenty nepotřebujete, stačí demagogie. Vzal jste si příklad ze svého náčelníka a máte heslo Stop Pardálovi a imigrantům. Má to ale háček, že já pro příliv nepracujících a nepřizpůsobivých imigrantů nejsem, za tvůrce a následníka evropských a světových hodnot považuji křesťanství, jehož hodnoty jsem vždy uznával. Psal jsem to už kdysi
    http://pardalnet.wz.cz/PDF/46-Cirkev-a-zapadni-civilizace.pdf
    O genech v naší kotlině např.
    http://pardalnet.wz.cz/PDF/9-geneticti-dedici-Keltu-1-dil.pdf

   2. No, nevím, já bych pana Staňka za jeho příspěvek tentokrát pochválil, když poukázal na rozštěpení českého národa, ale i světa v duchu hesla „rozděl a panuj“ a pokusil se tenhle fenomén i vysvětlit. Pardal aby mohl všemu oponovat a tak se dostat na výsluní pozornosti se chytá slovíček a snaží je svým způsobem interpretovat, což považuju za takové „chytračení“. Moudrost je velice těžká na vysvětlování, nebo vědecky definovatelná, ta se jenom naznačuje, nejlépe v podobenstvích, jak známe z Bible. Proto věda moudrosti nikdy nemůže dosáhnout, jenom poznání určitých souvislosti. Je nepopíratelné, že křesťanstvo sehrálo v minulosti v Evropě svojí významnou úlohu, jak pozitivní, tak i negativní a dnes se už pomalu stává anachronizmem, ale zatím tu nemáme nic lepšího, protože naše inteligence si „spí na vavrínech“.

   3. Nevím proč by věda měla vymýšlet vysvětlování pojmu moudrost, když to stačí naznačit kdejaký kolemjdoucí, který ví o vědě leda to, že inteligence spí na vavřínech. Asi očekával že bude tvořit nové náboženství, když křesťanství je prý anachronismem.
    Platón nebo Aristoteles byli ve své době vědci i moudří lidé.
    Nehodlám tady dál rozporovat ničím nepodložené výmysly (o genetice nebo že tu budu vítat Papuánce), věřte si čemu chcete, kde se vaří z vody, moc to nevydá.

 2. Pardale, Vaše reakce mne nutí na Vaše vyjádření reagovat. Jsem rád, že odlišujete vědu od moudrosti, jak jste se vyjádřil v případě Platóna a Aristotela. Proto mne udivují Vaše slova, cituji: „Nevím proč by věda měla vymýšlet vysvětlování pojmu moudrost“. – To současné vědě určitě nepřináleží i když etika a filozofie se zařazují mezi vědné obory. Co se týče inteligence asi máme taky rozdílné představy na to, co je její podstatou. Určitě se nespojuje s akademickým vzděláním i když v minulosti tomu tak bylo, protože etika se považovala za nedílnou součást každého vzdělání. Dnes tomu tak už bohužel není …

  1. Kolemjdoucí, psal jsem :“Platón nebo Aristoteles byli ve své době vědci i moudří lidé.“
   Což byla reakce na to, že moudrost je údajně v podobenství a věda ji dosáhnout nemůže. A ejhle, často tomu tak je ( třeba Einstein měl velmi hodnotné filosofické názory a zbylo po něm spoustu citátů).
   Reagoval jsem na výmysly o genetice od autora a vyčkám na jeho případnou reakci, Vy k tmu nic nemáte, takže díky.

 3. Příčiny stálého rozštěpování českého národa – vždy se nějaká příčina, která se ke štěpení hodí, najde.

  http://pepikov.cz/wp-content/uploads/2011/03/11221949_1144827538880201_5384000872910285344_n.jpg

  – vědec sáhne na obraz, případně zjistí, kdy byl namalován, posoudí jeho hmotnou hodnotu
  – ne-vědec štěpí, ejhle, řekne si: „Je to tam“. A vědec nejspíš ani netuší co ne-vědec vlastně o tom obrazu oproti němu navíc (i když o hmotě míň) ví.

  Bez ohledu na to vše obraz je.
  Neštěpí. Vyzařuje to, co vyzařovat má, snad i svým způsobem bdí nad tím, nač se dívá. Neštěpí tedy.
  Štěpí – kdo v tomto případě štěpí? Kdo opovrhuje? Aha, nevědomost hříchu nečiní….
  Tož nevím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference