mapa stránek || vyhledávání

Radikální řez životem

Do nedávna jsem příliš nevěřila skutečnosti, že je možné, aby vysokoškolská odborná praxe otevřela studentce vysoké školy nové obzory do té míry, že bude měnit svůj zaběhlý stereotyp. Nicméně výjimky potvrzují pravidlo a jistě mnozí z nás otočili svůj život o 360° jen na základě jediné životní zkušenosti. Zajisté, někteří mohou svého rozhodnutí po čase litovat, ale pamatujme na to, že většinou je náš život jako sázka do loterie.
 

V zdravém těle zdravý duch

otuzovaniVětšinu z nás jistě trápí čas. Každý jedinec žijící na naší planetě má vyhrazen interval svého života, který chce strávit ve zdravém těle. Nicméně s narůstajícím věkem nebo nemocí chřadneme, ale my se ptáme, jak zastavit čas, de facto ten, který je nejvíce vidět. Zajisté mám na mysli změnu našeho těla, resp. vrásky, které nám přibývají, nebo rovněž přibývání na váze trápí mnoho žen po čtyřicátém věku života. Mužům rostou pivní bříška, která jsou také předzvěstí věku jedince.

Otužování je vhodnou alternativou, jak opět získat ztracenou vitalitu, ale především naději. Pozvolným otužováním posilujeme svou imunitu, která je mnohdy příčinou mnoha neduhů, které nás ve vyšším věku trápí. Ačkoliv se i mladí lidé potýkají se závažnými chorobami, a jejich léčba neblaze působí na jejich mladou psychiku.

Jistě se ptáte, jak začít? Samozřejmě není šťastným řešením rychlá akce, kdy v zápalu bleskového rozhodnutí si jedinec zaplave ve vodě, která vykazuje pouhé 4°C. Ano, dnes mám osobní rekord vykazující hodnotu vody 3°C a vzduchu 2°C, ale věřte, cesta to byla dlouhá. Od standardní koupele je trasa ke 3°C daleká a jen pouhým snižováním stupňů je jedinec schopen nalézt svůj hraniční bod. Moje vize je 1°C. Nicméně pevná vůle a odhodlání pro sebe něco udělat je pozitivem v životě každého jedince, ať již konáme cokoliv jiného.
 

Fyzická zdatnost

Sedavá zaměstnání příliš ke zdraví jedince nepřispějí. Přátele, sáhněme si do svědomí, kdo z nás si protáhne své tělo během pracovního týdne? Mnohdy i na víkend si sedneme k televizním obrazovkám a sledujeme hokejový zápas prostřednictvím televizních kamer. A co by to bylo za zábavu, pokud bychom si ke sledování sportovního přenosu neotevřeli lahev piva a sáček bramborových lupínků.

Měli bychom ale uznat, že tudy cesta k zdravému životnímu stylu nikdy nepovede. Není na čase svůj životní stereotyp změnit svým vlastním rozhodnutím, nikoli náhodou, která se nám před časem přihodila? Z rozhodnutí, které nebylo vázáno na jiné okolnosti, budeme mít větší potěšení. Vhodným začátkem jsou krátké vycházky s rodinou do přírody, z kterých si postupem času vytvoříme lásku k pohybu. Jistě není nutné se bránit novým pohybovým výzvám. Ovšem, například na kliky bychom měli asi zapomenout, protože je mnoho jiných sportů, které jsou vhodné pro každý věk. Již zmíněné kliky jsou vhodné především pro mladou generaci mužů, ale například relaxační plavání nebo jízda na kole jsou vhodnou alternativou pro jedince každého věku.
 

Závěrem

Ve svých článcích se věnuji především tématu kultury a volného času. Mapuji život v pražské metropoli z pohledu divačky, posluchačky, ale rovněž turistky. Velmi ráda objevuji malebná zákoutí hlavního města nedotčená ruchem velkoměsta. Dnes jsem začala objevovat i oblast pohybu a kondice, ale kde můj příběh začal, o tom si povíme zase někdy příště.
 

Ivana Kryllová
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4.5
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference