mapa stránek || vyhledávání

Skryté světy, kalendář pro rok 2019

Poetický Tarot skrytých světů je nezapomenutelný těmi rozvláčnými obrázky, které připomínají snové výjevy při nejhlubším spánku. Stephanie Pui-Mun Law přináší i do kalendáře na příští rok tento asijský a keltský výtvarný styl. Jednou ho uvidíte, a už nezapomenete.

A přiznám se, že Tarot skrytých světů je hodně o zvláštním psychickém rozpoložení, který vyvolává a který si ráda čas od času navodím. A vpiju se do obrázků. A přesto, vidět obrázky této autorky v tak velkém formátu, je prostě jedno velké „ach!“ Moc silné? Možná se vám zatočí hlava z té pozvánky přímo do nitra všech obrazů.

Znovu se v nich dostáváte do hluboké meditace, do nejniternějších emocí a snů, pocitů, kde netušíte, co přijde za další vteřinu. Už při pohledu na skryté světy na kartách jsem si často hrála s myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby se tyto obrazy rozvlnily doopravdy. Kdyby byly pohyblivé. Kdyby Stephanie Pui-Mun Law vytvořila animovaný film.

Něha, krása a kouzlo

Prostřednictvím tohoto kalendáře k vám domů vstoupí tajemno. Krása, pohádková atmosféra, která je neuchopitelná a neustále burcující mysl k tomu, aby se k ní vracela. Jsou to obrazy, které nelze projet pouhým letmým pohledem, ale zavolají si vaši pozornost, pozvou vás pod jednotlivé své slupky a vtáhnou do příběhu.

Zajímavé na tom je, že ten příběh může být pokaždé jiný: podle rozpoložení a nálady?

A což teprve až s těmito obrázky strávíte celý měsíc se všemi jeho proměnami? Nebudou se obrazy měnit ve svém vyzařování i podle fází měsíce? Popravdě, nedivila bych se tomu.

Vejděte tedy mezi krásné křehké víly plné moudrosti, do lesů plných tajemných zvířat, do míst, kde duchové stromů a rostlin vyvstávají a zviditelňují se, nebo doprostřed struktury křídel vážky.

Neruší vás nic, žádný text, jen čisté vnímání. Snad je až škoda využít ty praktické kolonky každý měsíc k poznámkám, no ne? I když, znáte ten pocit, když na čistý list papíru napíšete první řádku?

Tak tady se na to vážně těším.

O autorce:

Stephanie Pui-Mun Law malovala fantazijní obrazy jiných světů už od raného dětství, ale její profesionální umělecká dráha začala až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět předem dané logiky čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí. Její ilustrace využívají klienti jako Wizzards od the Coast, HarperCollins, LUNA Books a další. Je autorkou a ilustrátorkou knihy Dreamscapes (2008). Čerpá inspiraci ve folklóru, mytologii a legendách. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. A obraz, který vyznívá jako tanec, přičemž tanečníky nejsou vždy jen lidské bytosti, stačí se jen pozorně dívat.

Kalendář Skryté světy – kalendář 2019 vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 3
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference