mapa stránek || vyhledávání

Vývoj (evoluce) nebo stvoření?

Dodnes tu probíhá boj mezi evolucí a kreativitou. Přitom ani jeden z těchto směrů nemá šanci na vítězství.

Proč?

Oba mají v něčem pravdu a oba v něčem pravdu nemají. Problém je v tom, že tam, kde pravdu nemají a vlastně ani nemohou mít, nejsou schopni naslouchat tomu druhému, který se jí právě v tomto bodě nejvíce přibližuje.

Problém je totiž v nadhledu. V tom, že žádný z těchto směrů není schopen vidět věci komplexně a v souvislostech. Oba směry dospěly do určitého pohledu a místo toho, aby pokračovaly ve své cestě, tuto cestu uzavřely a prohlásily jí za definitivní a navždy danou.

Toto video tyto dva pohledy sjednocuje, a tím vytváří komplexní pohled na toto dění. Toto sjednocení je ale možné pouze tím, že oba tyto směry jsou doplněny něčím, co je vyšší, něčím, co tyto oba směry přesahuje, a tím je de facto i určuje. Teprve tento nadhled dává věcem, a tedy i tímto směrům, smysl a řád.

Toto něco je vysoká inteligence neboli Boží inteligence, které je naplněna nejenom řádem, ale především Moudrostí, která se zde projevuje naprosto unikátním způsobem.

Mějme to na paměti, až budeme hořekovat nad tím, jak je to tu vše špatné a jak je to tu chybně nastaveno. Zkusme se zamyslet, aspoň na chvíli se zastavit a zamyslet, zda také neaplikujeme na svět pouze svůj pohled, který není a ani nemůže být zcela objektivní, a zda to opravdu není tak, že to, co tady žijeme, je to nejlepší možné. Zkusme se na chvíli zamyslet nad genialitou stvoření, která umožňuje vývoj, pokrok a vzestup všem bytostem, a to bez ohledu na to, zda dobrým nebo méně dobrým. Zda dělají chyby nebo ne. Zda jdou přímo či chybují. Že chyby dokáže obrátit v poučení, a dokonce ve svém důsledku, i v posílení daných jedinců.

Uvědomme si, že geniálnost tohoto systému spočívá v tom, že je řízen moudrosti z nadhledu. Nadhled nad věcmi a událostmi vám dává neuvěřitelnou moc a schopnost věcem porozumět.

Stačí si to jen uvědomit.
 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=HgX7r1hFiC8
 

Antonín Mareš
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference