mapa stránek || vyhledávání

Začátek nového školního roku

skolaDnes se píše 1. září 2016. Naše děti a mládež usedá opět do školních lavic a pouze někteří z nich dychtivě očekávají, co jim nový školní rok 2016/2017 přinese. Většina školáků je stále zasněná, kdy ve svých vzpomínkách prožívá krásné okamžiky svých prázdnin, které omladina trávila s blízkými či kamarády. A my, vysokoškoláci, bychom se neměli příliš radovat, za několik málo dnů i my poznáme strasti a slasti nového školního roku. Omlouvám se čtenářům, měla jsem na mysli akademický rok 2016/2017.
 

Nový start

Většina z nás, ovšem až na některé výjimky, se těšili z poměrně dobrého počasí, kdy svůj volný čas trávili převážně cestováním, pobytem u vody, nebo návštěvou svých blízkých a přátel. Zajisté, poměrná část z nás studentů trávila své letní prázdniny rovněž v zaměstnání či na brigádě. A pokud se vrátíme k výjimkám, jsme to my, co jsme nesplnili některé své studijní povinnosti za letní semestr akademického roku 2015/2016.
 

Jen ne Chocholouška

Ano, termín opravných zkoušek se neúprosně blíží, a většina z nás studentů provinilců propadá skepsi a beznaději. Ale proč? Vždyť jsme měli k přípravě na zkoušky spousty času. Tři měsíce bylo dlouhé období na to, abychom potřebné učivo dobře vstřebali do svých studentských hlaviček.
 

Hlavním viníkem jsou ale naše nervy

V mnoha případech jsou hlavním viníkem našeho zdravotního stavu nervy. Mnohdy bychom ani nevěřili, jakou zkázu mohou studentovi způsobit. Ovšem mnozí čtenáři by mohli namítat, že jistá míra ovládání stresových situací je nám od přírody již vrozená. Nicméně, strach z toho, že můžeme u zkoušky pohořet, je poměrně větší, než přirozené ovládání psychických stavů.
 

Jak na to

Několik dnů před samotnou zkouškou bychom si měli předepsat zdravotní relaxační pauzu, protože, co jsme se nestihli naučit za těch pár prázdninových týdnů, do svých hlaviček za několik málo hodin nenasoukáme. Pojďme k vodě a zaskotačme si v aquaparcích, u rybníka, nebo jen doma u bazénu na zahradě. Dle posledních zpráv nám meteorologové slibují na začátek září pěkné počasí. Teplota pohybující se kolem 25°C je přímo ideální k vodním sportům, ale i opalování.
 

S přáním hezkého dne

Ivana Kryllová, studentka Vysoké školy regionálního rozvoje
 

Poslední články autorky:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference