mapa stránek || vyhledávání

Vzkaz od duší lidem

Jsme vaše duše. Neslyšíte nás často, protože nás trvale neposloucháte. Prožily jsme si mnoho utrpení, utiskování, porobení a znevažování, mnoho bolesti jste nám přivodili. Tak často na nás zapomínáte!

Jsme vaše děti. Žijeme kvůli radosti a pro potěšení. Žijeme s Bohem. Váš svět nás ale ničí a mučí nás. Kdykoliv popíráte své božství, trpíme. Vážně!

Jsme vaše lidská srdce. Nezapomínejte na lásku! Nebo i na vás Bůh zapomene. Jsme tu pro vás. Ale vy jste nás opustili, udělali jste si z nás nepřátele. Ó, jak neprozřetelné!

Jsme vaše touhy, přání, vaše dětské sny a lásky. To, po čem toužíte, chceme i my. Žízníme! Jsme vyprahlí, hladoví a zanedbaní, zesláblí. Ustrňte se ve své krutosti!

Jsem hlas vašeho svědomí. A volám po spravedlnosti. Po odpuštění. Kdybyste chvíli poslouchali, věděli byste. Avšak nechcete slyšet naše slova. Dáváte sluch jen tomu, co se vám líbí, co vám lichotí. Přerušili jste spojení s námi, zacpali jste si uši, abyste neslyšeli náš nářek; zakryli jste si oči, abyste neviděli boláky na našich tvářích. Vzdálili jste se, utekli, abychom vás nerušily svým utrpením. A zacpali nám ústa, abychom nemohli hovořit a nemohli svědčit proti vám. Ale vidíte – jednou za čas přesto promluvím, shodím vaše okovy, rozvážu vaše pouta a tak mě slyšíte.

Já jsem duše světa. Trvale opomíjená, zneužívaná, utlačovaná; pro mrzký peníz zaprodávaná, protože nepřináším zisk? Styďte se pro své skutky a napravte se. Jednou možná budete cítit to, co já. A budete stejně volat a prosit o nápravu.

Jsme ti, které hledáte a milujete. Najdete nás zmazané v blátě, vyhladovělé v temných, vlhkých kobkách plných hadů a škorpionů, zbavené nevinnosti a krásy. Uvnitř nám však bije a stále hoří neposkvrněné jasné Boží srdce. O to bojujeme a pro něj vykonáváme všechny oběti. Kéž byste nás nezavrhli a nestali se našimi nepřáteli! Takhle jste proti sobě. My věříme v Boha a tomu, že učiní spravedlnost. Jsme s ním zajedno a o nás slyší. Vyslyš nás!
 

Ladislav Zelinka
 

Související články:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

10 komentářů

 1. Autor,

  použil si zaujímavú variantu príhovoru k nám čitateľom.

  Prv než zareagujem, chcel by som vedieť, či si ,,živá osoba“, alebo komunikujúca ,,mrtvola“ zo záhrobia a píšeš svoje myšlienky cez médium, alebo Svedkov mŕtvych duší …

  1. Ale Gilgameši, vždyť to píše jasně : Jsme vaše duše. Jsme vaše děti.

   Z toho plyne, že děti jsou naše duše nebo že duše jsou naše děti nebo z toho na mou duši neplyne nic rozumného.
   Dále píše : Jsme ti, které hledáte a milujete.
   Takže drama je asi o tom, že máme z duše milovat své děti. To říkali už naši rodiče a prarodiče a jednali podle toho. Teď to k nám přilétlo z internetu, z kosmu, z virtuální věčné duše nebo odněkud ze záhrobí, jak se tu řeší ta karma.
   Filosofů se rodí hodně, dětí čím dál tím míň.

 2. Keby si neničil životy pozemšťanom, ale pomáhal a hovoril pravdu, možno by si sa necítil takto na zvracanie. Že sa ešte opovažuješ tu niečo písať! Sleduješ si cieľ svojej mimozemskej sekty a duševný plán ľudí ti je ukradnutý! Tak nehanebné! A ešte sa tým chvastať! NIKTO ťa nepotrebuje. Tak odpáľ do prdele, lebo ťa tam pošlem znovu ty cvok.

 3. Milý Nguen, pravdepodobne žltý to spoločník.

  Napľuval si svoju jedovatú žlč na niekoho anonymného, teda si jasne nedefinoval, na koho tá Tvoja jedovatá slina mala dopadnúť . A to Ti ani Hospodin neodpustí, lebo jedovatých slín je ako ,,šafránu“.

  S ňou treba hospodárne, ako to denno- denne vidíš v sektore zdravotníctva, v tej našej zúboženej gubernii…

  Ak sa cítiš byť aj Ty cvokom, na to je ten Ústav v Chuchelnici, kde zavierajú a liečia takých jedovitých , ako si sa tu predstavil. Samozrejme vo všetkej počestnosti a odbornej spôsobilosti. Však aj toto zariadenie patrí tomu šmejdovi, tomu dr. Kuckovi, či ako ho zovú, a je vraj ešte stále dobrý kamarád tomu nášmu dočasne umiestnenému srdcovocievnemu ,,precedovi“…
  Že prečo som zareagoval ako tá ,,trafená hus“, no vieš, bolo mi Ťa vraj tak lúto…

  Ak by si nebol ten inkriminovaný Nguen, tak Ti treba…

 4. Pane Zelinka,

  jste asi dobrý pro temnoty a podobné jedince. Jste si vědomý svých malých chyb, vyznáváte pozitivní přístup. Budiž Vám dopřej, aby jste se se svými představami dostal opět do kondice.
  Je však na čase, aby jste si uvědomil, že jste egoista. O Duši světa nevíte zhola nic a Duší světa nejste. Jinými slovy, jste „alibista“.

 5. Autor,

  keď si stojím na ,,kábli“, zapína mi to až ,,dodatočne, tak mi odpusť. Mea maximimlne minimálna culpa. Len teraz mi to naozaj došlo, keď som si to ešte razkom prečítal a ,,strávil“ Tvoju myšlienku:

  ……..My věříme v Boha a tomu, že učiní spravedlnost. Jsme s ním zajedno a o nás slyší. Vyslyš nás!

  Všetko by bolo O.K , len mi vysvetli, čím Boh počuje. Myslýš si aj ty, poblúdenec, že Boh je tak primitívny Netvor, že má obyčajnú ušnicu, zvukovod, blanu, kladivko, nákovku a to ostané príslušenstvo ?

  Však nedávno tu padlo podozrenie, že ON je Fotónový Taťulda. A ako sa z fotónov ten ,,orgán sluchový“ sformátoval.

  Kristova noho, tu sú len a len sami ,,momentálne popostihovaní “ ?

  Prosím o dovysvetlenie, lebo som na Okienku do hlbín náboženstva vtedy asi nedával pozor, alebo mám doma to ,,staršie“ vydanie Katechizmu pre ,,momentálne postihnutých jedincov“…

 6. Tento autor je jedním z těch, kteří pod své články nechodí diskutovat.
  A tak jen drobnost.
  Třeba jen k myšlence autora, kde duše říkají „Jsme vaše děti“.
  Člověk /lidé/ a jejich těla jsou pomíjející a duše nikterak „neprodukují“. Duše nejsou dětmi těl. To hlavní, co tvoří – oživuje člověka – je právě jeho duše, která „pochází“ z jiné oblasti, než je tento svět hmoty. Duše v těle používá pro poznávání světa dané nástroje. Především mysl, smysly. A především mysl pak toto tělo ovládá. Odkazuji na 2.Zpěv Bhagavadgíty – k objasnění stačí pár veršů – třeba od 20. do 25. . Také v józe Pataňdžaliho lze najít sankrstký výraz pro určité světlo duše – dharma méga. Vztahuje se k lidem, kteří jsou jakoby přirozeně oděni světlem ctností. Vysvětlení – jejich mysl je duší ovládnuta, lépe řečeno, bez nějakého pocitu násilí, mysl je nástrojem, který duši slouží a může tak umožnit duši její výstup z vězení těla. I za života, vždy však ještě s nutným návratem, i po smrti. Anebo z Nového zákona od evangelisty Jana známý Ježíšův výrok – „To, co se narodilo z Ducha je duch…..“ Není to naopak, že by z těla byla zrozena duše.

  Článek vyznívá poeticky, ale staví na zcela opačném vnímání stvoření a života v něm a je v něm také mnoho odporujících si myšlenek.

 7. Vendo, píšeš:

  ……od evangelisty Jana známý Ježíšův výrok – „To, co se narodilo z Ducha je duch…..“ Není to naopak, že by z těla byla zrozena duše.

  Úprimne som sa zľakol, keď som si TO ešte raz prečítal:…..To, co se narodilo z Ducha..

  Kristova noho, pojem narodenie je jednojednoznačne pojem z materiálneho sveta, pretože ,,narodenie“ je len jednosmerné a podlieha zákonu ,,Klasickej Súlože“, kde včielka sadne na kvietok, usadí sa, zatrasie zadočkom a…. Však to ďalej poznáš z detstva, keď si maminku otravoval otázkou, kde si sa zrazu z ničoho nič objavil TU , na tejto Zemeplacke a s pravdepodobnosťou blížiacou sa Istote, si takúto odpoveď dostal…

  A máti Ti ešte nemohla vylíčiť Pravdu a opisovať Ti priebeh postelných scén, lebo si na To Vendo nebol ešte psychicky pripravený, aby si TO bez újmy na svojom psychickom zdraví prežil…

  Ale teraz k podstate. Vendo Ty si vieš predstaviť ,,materiálistickú“ súlož Ducha Taťuldu a Matičky Dušičky a následný pôrod Matičky dušišky, teda ten akt ,,narodenia“ maličkej , titerinkatej Dušičky z Matky Dušičkovej?

  Však to je rozpor s tou Bibliotékou. Tam sa nikde nespomína, že ….

  Vendo to cituješ evanjelistu Jančiho doslovne ? Naozaj, alebo to slovíčko ,,narodenie“ je len taký Fou pauxistix“, čiže technikus termínus ,,chybička se vloudila“..

  Ak je to tak, je to také ľudské , ale ak si to citoval a myslel akože naozaj, neviem, neviem Vendo kam s tým Jančim spejete…

  Nebo nebude Tvoja a Jančiho posledná štácia. Neboj už budeme min dvaja,či traja lebo aj ja som už ,,vyzamknutý“, pretože my Neznabohovia sme už raz takto odsúdení, hoci sme ináčej ,,čistí“ ako ľalie ,lebo naše vedomie nie je zašpinené tými náboženskými dristami spred tisícročí…

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference