mapa stránek || vyhledávání

Zničený kabát…

…nebo nám snad dělá radost, když druhým můžeme škodit?

Doposud jsem nepochopila některé z nás, kteří s oblibou škodí druhým, a pro nás z nepochopitelných důvodů mají z toho obrovskou radost. Domnívají se snad, že máme pro jejich aktivity pochopení a budeme s nimi sdílet patřičné opojení z toho, že máme poškozenou osobní věc, v horším případě i pověst.
 

Do školy chodím nažehlená

Náš II. ročník vysokoškolských studentů se obléká na přednášky formálněji, než v běžném civilním životě. Většinou my, ženy, nosíme sukně s halenkami či klasické kalhoty, resp. džíny ponecháme doma. Pánové rovněž džíny zanechávají doma a přicházejí na přednášky ve formálním oblečení.
 

7. dubna 2017 byl deštivý den

Koncem minulého týdne nebylo pěkné počasí. Byla zima a občas spadly dešťové kapky a na ulicích a chodnících se tvořily louže. Je dobré se do tohoto počasí vhodně obléci. Zajisté bychom měli respektovat momentální podmínky, které venku panují, ale též musíme přihlížet k situaci, ve které se během několika málo hodin budeme vyskytovat. Tohoto dne jsem dvě hodiny strávila na přednášce z marketingu a z budovy školy jsem vycházela ve chvíli, kdy ustal déšť. Vykračuji si rázně po chodníku na nejbližší zastávku tramvaje, když mě náhle od hlavy k patě polije proud vody. Najednou stojím na chodníku jako zmoklá slepice. Můj světlý balonový kabát vypadá, jako bych ho zrovna vytáhla z popelnice, černé společenské kalhoty se mi mokrem lepí na nohy a z obličeje si kapesníkem stírám vodu s čímsi jako bahno. Z bot mám dvě akvárka a cesta domů mi trvá půldruhé hodiny. Sama sebe se ptám: „Vezmou mě takhle do veřejného dopravního prostředku?“ Vzali, a byla jsem středem pozornosti, kdy mě ostatní spolucestující se zájmem sledovali.
 

Radost ze života má své meze

Bohužel, žijí mezi námi lidé, kteří se domnívají, že za volantem jsou pány a mohou si na vozovce všechno dovolit. K radostem jejich života patří i to, když mohou schválně najíždět do louží u krajnice vozovky, a pokud je na blízku nic netušící chodec, mají z tohoto očividně tu největší slast.
 

Pokud půjdete v Praze – Řepích po dešti po chodníku, pozorně sledujte své okolí, zdali se neblíží zlomyslný řidič, který Vám s velikým potěšením zničí Vaše společenské oblečení. Možná tam pojede znovu.
 

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová, studentka VŠRR
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4.5
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference