mapa stránek || vyhledávání

7 let hledání vitální síly s Karlem Kožíškem (2. část)

Po nějaké době se mi Karel svěřuje. Jak roky léčí lidi „tělesným magnetizmem“ a mentální energií, začíná cítit úbytek sil a dokonce mu obvodní lékařka objevila cukrovku. Ať se nabíjel z vyzařování božího jak chtěl, na plné obnovování vitality, stárnutí a zmizení diabetu to nestačilo. Diabetickou dietu odmítal. Říkal mi, že hledá další možnosti, jak doplňovat energii života (hadí sílu). Sám zkoušel kde co. I to, co jsem mu navrhl ze svých znalostí výživy. Změřil si sice, že se u něj tělesný magnetizmus regeneruje při dotyku stromů i rostlin, v divoké přírodě zejména. Také ze zvířat (psi, kočky) vyvěrá pro člověka energie života. Ze všech tehdy vyzkoušených posilování vitality jako nejsilnější nalezl „vyzařování“ včelstev. Od včel nabíjelo vše, i prázdné plásty. On jako „lidský citlivec“ cítí přítomnost včelstva na 50 metrů.

Hned tak něčemu nevěřím, tak jsem se nechal přesvědčit. Dokázal kyvadlem přesně zaměřit včelstvo, o němž nevěděl a které nebylo vidět. Když jsem se divil, říkal, že změřil, že včela cítí včelstvo na několik set metrů. A letící trubec na 5 km! Že boží tvorové jsou jiní „citlivci“, než my lidé. Kvůli jejich vyzařování si také pořídil včely. Ač se jich sám dost bál a neuměl je skoro vůbec ošetřovat. Ale chodí se na zahrádku ke včelám „magneticky“ regenerovat. Všiml si také, že včely nabíjí i vodu, která se dostane do blízkosti jejich plodiště. (50 cm.) I její chuť i jiného pití (pivo, víno) se zlepší. Protože si všiml, že plást ze včelstva, který se vhodí do vody, ji příznivě ovlivňuje, léčil proto nejen svým „magnetizmem“, ale přidával „pacientovi“ do papíru kus zmačkaného včelího díla se slovy: „Vhoďte to doma do nechlorované vody, pijte a stále dolévejte! Za 14 dní jste zdráv!“ Pamětníci si na to určitě vzpomenou. Nosil jsem mu včelí plásty. Myslím si, že při tomto typu léčebného vlivu spolupůsobil i jeho tělesný magnetizmus z vosku, vytrvalost a víra v uzdravení.

Jeho snem bylo zřízení sanatoria k léčení včelím vyzařováním a vůní z úlu. Sanatorium si představoval tak, že v pokojích budou úly ležany se zasíťovaným dnem. S otvorem ve zdi pro vyletávání včel ven. Nad úly že budou postele, ve kterých se bude spát. Se včelami ubytovaní nepřijdou do styku, budou pouze dýchat úlovou vůni včelstva skrze zasíťované dno. A hojit svůj tělesný magnetizmus z vyzařování umístěného včelstva. Na základě doplnění magnetizmu zotavovaného se tělo člověka vyléčí samo. (Moje poznámka: Boží vyzařování léčí vše za podmínky správného nastavení duše člověka. Ateisti tomu jevu říkají placebo.) Zjistili jsme, že nad včelstvy se „ozáří“ všechny nápoje, i pivo a víno. Podnítil mě napsat o tom článek v časopise Včelařství z té doby. Kožíšek věřil, že za 14 dní pobytu v jeho včelí zotavovně se ochablí a nemocní lidé promění v čilé „zálesáky“. Já vše ověřuji. Tak jsem tuto metodu ozdravování pobytem a spaním mezi včelstvy převzal. Potvrzuji její účinek. Pořídil jsem si k tomu účelu kočovný vůz s 25 včelstvy. (Kromě 20 svých dosavadních.) Umístil do vozu deku a vždy znaven po práci jsem nejdřív rozhodil deku. Lehl a zdříml si. Když se mi podařilo, byť jen na okamžik klimbnout, probudil jsem se zcela bez únavy. Pobyt ve včelíně, nejlépe na otomanu, považuji za účinnější životabudič než jakékoliv drahé ozdravné kůry.

Jenže na základě úspěšnosti jeho diagnostiky a léčení pacientů Karlovi přibývalo. Zejména, když ze začátku působení zásadně za přijetí nebral peníze. Protože žádající lidé nechtěli mít pocit dluhu, nosili mu „namleté“ kafe za 12 Kčs. U dveří kuchyně měl proto vpravo od dveří otevřený pytel! A odvděčujícím se říkal: „Tam to hoďte!“ Když jsem já po práci k němu přišel na debatu a zkušenou, při odchodu řekl: „Otevři tašku a hrstěmi mi tam naházel „kafata“. Já jsem je zas dával na návštěvách dál. Tak to s nimi bylo jako s tou pověstnou putovní flaškou. Tomu, co ji nakonec vypil, se dávající sešli na pohřbu!

Když jsem odpoledne po práci ke Kožíškovi přicházel, na chodbě před bytem bývalo tolik lidí, že stáli od domovních k bytovým dveřím na každém schodu. (První patro.) To víte, když je něco v Česku zadarmo! Tak Karla vyčerpávali, že jej nenechali ani v noci vyspat. V jednu dobu si musel nechat přenést postel do sklepa! Jakmile se ovšem stal slavným a výnosným, tak se čerstvý vdovec najednou stal atraktivní pro své příbuzenstvo. Domýšlím si, že právě ono do něj hučelo: „Přece nebudeš dělat zadarmo!“ Jenže Kožíšek věděl, že za peníze boží energii dávat nesmí! Ale korekce zvědavců byla nutná. Tak na to šel z druhé strany. Napsal na dvéře: Jsem malíř a kresba vašeho astrálního těla stojí 80 Kčs. (S diagnózou a léčbou.) Nejvíc ho štvalo, že se tam začali stahovat všelijací zvědavci a učení, „studující jógu“. Jejich načtené úsudky nesnášel. Proto na dveřích do bytu umístil kresbu osoby s rozvinutou 6. čakrou (třetí oko) a zakrnělou 4. čakrou (srdce) a 7. (víra). S komentářem: „Tak vypadá zrůda jogín!!!“ Tomuto „odpuzovadlu“ se směji ještě dnes, když si vzpomenu. Podle mne to trefil. Egocentrizmus vyvěrá z ateizmu a potlačuje srdce. Rozhlédněte se kolem dnes!

Jenže později mi říká: Josefe, mě nehledě na nabíjení u včel pořád ubývá sil, musíme něco dalšího najít! Co takhle zkusit nabíjecí koupele. Já říkám: nejlepší by měly být obohacené s březovou nebo kopřivovou vodou. On že na to myslel, ale že je to slabé. Co prý, když ta čachtická paní s nabíjením krví měla pravdu? Že by chtěl zkusit, co to udělá, přidat si trochu býčí krve do vany. Byl jsem sám zvědav a tak mu zajistil čerstvou odfibrinovanou býčí krev. (Byl jsem inspektorem na jatkách.) Sám jsem byl na výsledek zvědav, protože změřená zkušenost má cenu. Zkusil ji přidat do vany, ale účinek na tělesný magnetizmus a oživení nalezl nulový. Ani takový, jako ze šťávy kopřiv. Tak jsme oba proměřením pochopili, že nedobrovolné odsávání vitality zvířat není dovoleno. Nezbylo, než najít jiné cesty ke zvýšení příjmu z energie z vyzařování Dárce života. Různá náboženství ji různě pojmenovávají. Duch svatý, prána, záření grálu atd. Z koupelí však přece jen zůstal změřený poznatek! Hodně studená voda odplavuje z kůže těla jen opotřebovaný neboli nemocný tělesný „magnetizmus“. Teplá voda odplavuje nemocný, ale i ochranný! Takže teplá voda a sprcha vyčerpává organizmus odebráním zdravého magnetizmu. Člověk se po teplé lázni cítí unavený! Z těchto pozorování vyplynulo, že nepochybného ozdravného účinku je možné dosáhnout krátkým omytím a vykoupáním v hodně studené vodě! Jenže u nás jsme zpohodlnělí. Proto jsou ti Rusové v ledové vodě se koupající takoví vitálové! Dodnes, když překonám lenost, používám ráno jen velmi krátký ostřik noh ledovou vodou. Kdybych já sám nebyl „panelákový změkčilec“, donutil bych se ostřikovat studenou vodou celé tělo.

(Pokračování.)
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 6
Print Friendly, PDF & Email

14 komentářů

 1. pozdravujem p. Stanek! zaujimave informacie, dakujem! tesim sa na pokracovanie!

 2. Pane Staňku, moc zajímavé a upřímné povídání od srdce.

 3. Vlastně – i ono bzučení včel hledajících potravu na květech je uklidňující,…

 4. Nejvíce mne pobavilo ono řčení Karla: – Nejvíc ho štvalo, že se tam začali stahovat všelijací zvědavci a učení, „studující jógu“. Jejich načtené úsudky nesnášel. Proto na dveřích do bytu umístil kresbu osoby s rozvinutou 6. čakrou (třetí oko) a zakrnělou 4. čakrou (srdce) a 7. (víra). S komentářem: „Tak vypadá zrůda jogín!!!“
  – To se nebude líbit našemu „jogínovi“, že jo?

  1. Zvědavci, učení a studující jogu, se svými úsudky, to jsou snad jiní, než jogíni bez úsudků.

 5. Pane Staňku, jaký máte názor působení vyzařování 5G / pátá generace bezdrátových systémů/ konkrétně na včely? Máte nějaké informace?
  Děkuji.
  Václav Žáček

 6. Pane Staňku, nezlehčuji vliv včel na člověka.Znal jsem starého včelaře, který než začal ve velkém se včelami trpěl astmatem a vyléčil se, patrně díky včelám. Jiný známý byl alegik na štípnutí vosou nebo včelou, musel do nemocnice. Chová ve velkém včely a případné včelí bodnutí snáší dobře.
  Včely jsou obdivuhodné, ale svůj život rozumně šetří, pokud se člověk při vytáčení medu chová klidně, i když po něm občas lezou, tak neútočí (většinou).
  Včely po malých částech přináší do úlu hlavně pyl, který má obrovský povrch relativně k objemu, což znamená často znečištění prachem, emisemi, pesticidy. Propolis (ucpávka skulin v úlu) může být znečištěn barvami při jeho seškrabování.
  Takže léčebné účinky produktů včel jsou velmi různé kvality.
  Píšete :“Myslím si, že při tomto typu léčebného vlivu spolupůsobil i jeho tělesný magnetizmus z vosku,..“
  Tělesný magnetizmus z vosku – to je pojem, po kterém fyzikovi vstávají hrůzou vlasy, pokud je má.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%8Del%C3%AD_vosk
  Elektrické vlastnosti vosku charakterizuje relativní permitivita, ta je u včelího vosku ε(r) je 2 až 2,9. Elektrické vlastnosti vosku jsou blízké třeba řepkovému oleji, mouce, papíru..
  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%8Del%C3%AD_vosk
  Vosk obsahuje až 284 různých složek. Ne všechny byly identifikovány, ale asi 111 z nich jsou látky těkavé.
  //Takže rozhodně působení vosku bude víc chemické, než magnetické.//
  Z kvantitativního hlediska jsou nejvýznamnější monoestery a diestery nasycených a nenasycených uhlovodíků, volných mastných kyselin a hydroxypolyesterů.
  Hlavními složkami jsou alkylestery mastných kyselin (zejména myricylester kyseliny palmitové), hlavní kyselinou je kyselina cerotová a neocerotová, hlavními alkoholy jsou myricylalkohol a cerylalkohol.
  Magnetické vlastnosti matariálů charakterizuje relativní permeabilita /mí/ µ(r). Včelí vosk rozhodně není feromagnetický. Látky obecně působí odklon magnetických siločar, podstatně působí látky feromagnetické. Působení (VNĚJŠÍHO) magnetického pole na látky diamagnetické (voda, uhlík) a paramagnetické (kyslík) je velmi slabé a srovnatelné s působením na vzduch nebo dřevo.

  1. Pardale, bývá záslužné zde předkládat vědecké poznatky. Jenže ty další zanedbávat? Proč?

   Jak starý je vesmír?
   Věda stále zpřesňuje své názory, takže brát její údaje jako vypovídající, nebývá bezpečné. I duchovní profesionálové dovedou říct, že Vesmír je starý 13,7 miliardy let – když čerpají z astrofyziky, která to sděluje několik let už docela přesvědčivě.
   Jenže před několika týdny Dr. Grygar v tomto přirovnal vzniklé závěry – „k přesnosti meteorologie“.
   Nyní jinak: že současné rozmezí je znepokojující: 11,7 až 14,3 miliardy let.
   Jiří Grygar: Žeň objevů 2019 (ŽIVĚ)
   https://www.youtube.com/watch?v=MSWmeNV2QPg&t=4980s
   (O odvozování stáří vesmíru – začátek o něco dřív, v čase 1h 20 minut.)
   Problematika je uvažovaná ve spojitém časoprostoru.

 7. Pane Tichánku, věda je tak široká, že předkládat všechny vědecké poznatky (i k danému tématu, což je zde med a ne vesmír) nelze.
  Kritizoval jsem formulaci :..“spolupůsobil i jeho tělesný magnetizmus z vosku,“.
  Pokud máte nějaké vědecké poznatky k tomuto pojmodojmu, tak je dodejte.
  Názory na vývoj vesmíru jsou ve vývoji.
  https://www.astro.cz/clanky/vzdaleny-vesmir/astronomove-poridili-prvni-snimek-cerne-diry.html
  https://www.osel.cz/11255-co-je-nejvice-desive-ve-vesmiru.html
  https://www.osel.cz/11252-nejzarivejsi-kvasar-vesmiru-pohani-nejnazranejsi-znama-cerna-dira.html
  „Kvasar J2157 pozorujeme ve vesmíru, který byl starý pouhé 1,2 miliardy let. Jeho supermasivní černá díra je největší, jakou známe v takto mladém vesmíru. A také jedna z největší supermasivních černých děr vůbec. A také jedna z největší supermasivních černých děr vůbec. Onken s kolegy teď budou pátrat po dalších podobných monstrech, abychom konečně vyřešili záhadu příliš velkých černých děr v příliš mladém vesmíru.“
  Vesmír je obrovský a uvěřit tomu, že na počátku bylo Slovo není snadné.

  1. Vesmír sledujeme v jeho konstrukci, jako promyšlený. Slovem chápu myšlenku. Tím může být Slovo základem.

  2. K čemu Pardal vkládá odkazy na odlišné záležitosti, když nenapíše jak je to se stářím vesmíru?

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference