mapa stránek || vyhledávání

Ako sa v tom vyznať a nezblázniť sa…

Otázka č. 1: – Jestvujú v našom svete také logické absurdnosti, na ktoré nepoznáme odpovede a s ktorými sa nedokážeme zmieriť? Odpoveď znie: – Áno!

Otázka č. 2: – Je možné vidieť, alebo spoznať budúcnosť sveta? – Odpoveď znie: – Áno!

Otázka č. 3: – Je možné takúto víziu budúcnosti z prítomnosti zmeniť? – Odpoveď znie: – Nie!

S týmito otázkami a odpoveďami budú mnohí súhlasiť a iní nie. To bude závisieť od úrovni ich poznania, presvedčenia, alebo viery. Ale, si myslím, že takéto odpovede na spomínané otázky v spoločnosti prevažujú.

Dnes v spoločnosti čoraz viac prevláda názor, že svet nie je skutočný, ale iluzorný, že je to iba naša ľudská predstava – teda niečo ako „akaša“, ktorú sa vo svojich dvoch knihách „Veda a ákašické pole“ a „Zkušenosti s akašou“ snažil čitateľskej obci priblížiť vedec a filozof Ervin Laszlo. Téma „akaša“ je historicky a publicisticky dosť dobre odborným kruhom známa a tak ju tu nemienim otvárať.

Veda, ale aj všeobecné poznanie nám hovorí, že svet sa nevyvíja samoúčelne a chaoticky, ale sa riadi prírodnými zákonmi, ktoré veriaci chápu ako „zákony Božie“, teda ako „Božiu vôľu“. A základným zákonom je „zákon kauzality“, že príčina vyvoláva následok. Teda, že nič sa nedeje samoúčelne, bez zjavnej príčiny. Nechcem polemizovať s niektorými špekuláciami typu „Kauzalita neplatí tam, kam nevidíme“, (http://www.phil.muni.cz/fil/studenti/horinekont6.html) lebo o tom, čo nepozorujeme, sa nemôžeme vôbec baviť.

Vráťme sa preto k otázke č. 2. Jestvuje vo svete množstvo pozorovaní budúcnosti sveta, ktoré vo všeobecnosti označujeme ako prorocké, lebo sa netýkajú našej súčasnosti, v ktorej sa nachádzame. Ak sa takéto pozorovanie vyplní a nastane, hovoríme o vízii budúcnosti. Takýchto vízií bolo a je aj v súčasnosti veľké množstvo a preto ich nemožno bagatelizovať. Z uvedenej skutočnosti potom vyplýva otázka č. 3, ktorá sa pýta, čo je možné túto víziu zmeniť tak, aby sa nenaplnila – teda nestala? Ja tvrdím, že také niečo je nemožné, hoci jestvuje množstvo vedecko-fantastických filmov a špekulácií, ktoré tvrdia, že to možné je.

Ako sa teda v tom vyznať a nezblázniť sa? To je otázka hodná serióznej odpovedi!

Je možné cestovanie v čase? Na túto otázku sú možné odpovede – „áno“, aj „nie“!

Vysvetliť a obhájiť túto dilemu je možné iba za predpokladu, že uznáme ľudskú prirodzenosť ako „akašickú“ – teda materiálnu, ale aj „neakašickú“ – teda duchovnú.

Telesne nemožno porušiť zákon kauzality a vrátiť sa do minulosti a zmeniť realitu takým spôsobom, aby bola budúcnosť iná, akú ju pozorujeme v súčasnosti, alebo si ju želáme mať v budúcnosti. Nemožno sa telesne presunúť do času pred svojím narodením a oplodniť svoju matku, ktorá porodí mňa samotného. To je nezmysel!

Ale je možné svojím duchom preniknúť do akašického poľa minulosti a vidieť svoje vlastné počatie a telesné narodenie, ako aj svoju telesnú smrť, aj keď nastane až v budúcnosti. Takéto vízie sú dokázané a teda spoľahlivo overené. Podmienkou však je, že zavrhnem predstavu ľudskej bytosti iba ako matériu, ale uznám, že má aj duchovnú podstatu, ktorá nie je viazaná na akašu. Čo teda nemôže naše telo, to zmôže náš duch!

o-o-o

 

Leonard Degon, 2.8.2019
 

Poslední články autora:


Hodnocení článku
Print Friendly, PDF & Email

177 komentářů

 1. Degone, vidíte, jak je zase všechno jinak. Než si vyměníme dva příspěvky, padne u nás jedna ministerská hlava. A co bude zítra? Kdo to ví?

  1. → Než si vyměníme dva příspěvky, padne u nás jedna ministerská hlava. A co bude zítra? Kdo to ví?
   ______ Když říkám a tvrdím, že demokracie je vláda idiotů a epidemie idiocie, vím o čem mluvím.

   1. dovolím si k té epidemii poznámečku, jestli máte pravdu, či nikoliv. Ale až za týden, pokud nezapomenu.

 2. Lidský rozum? Inteligence? Vše má pod vládou Satan. Na to jste ještě nepřišel?

  V plánu nosatých „světovládců“ a jejich poskoků je kolaps všeho, nejen zdravotnictví

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě / ze Zvědavce /
  Už pochopili, že na válku s Ruskem a s Čínou nemají ani koule ani vojenskou převahu, jejich Západu už došly zdroje, takže už dlouho jede jen na dluhy a podvody s hodnotou akcií a měn, a proto chystají velký reset. Samozřejmě, podle jejich plánu. Miliardy otroků pro ně jsou jen zdroj zisku a spotřební materiál a je jich už zbytečně a nebezpečně moc. Proto pomocí vlastních médii a zkorumpovaných či vydíratelných politiků spustili pandemii koronaviru jako začátek velkého resetu ve své režii. V nastálé krizi koupí to, co ještě nevlastní, doslova za hubičky. V tom jsou a vždy byli opravdu dobří. Současně spoléhají na to, že otroků v nastávající krizi v důsledku hladomoru, chorob a konfliktů dramaticky ubyde, zatímco oni ve svých rezidencích budou svoji další šílenou hru se světem v bezpečí a luxusu sledovat.

  Pravda, že? Ale všechno je to jinak……..

  1. Aloisi, porovnáme-li příjmovou nerovnost světových velmocí, pak na prvním místě figuruje Čína. V ní index R/P 10% = 21,6. Znamená to, že 10% nejbohatších Číňanů má 21,6 x vyšší příjem, než 10% nejchudších. V USA je tento poměr jen 18,5.
   https://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality&prev=search&pto=aue
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

 3. Pavle v.: – Len nám ho sem neposielejte, my už tu takého „všehoschopného“ premiera máme a čakáme, až sa potkne, aby ho nahradil niekto iný (možno ešte horší).

  Věra z Vysočiny: – Ďakujem za radu, ale nič iné nám aj tak neostáva – iba čakať, ako to dopadne. Máme oproti vám výhodu, že sme tu na Slovensku veriaci a tak si snáď niečo vymodlíme…

  1. ad – Máme oproti vám výhodu, že sme tu na Slovensku veriaci a tak si snáď niečo vymodlíme…
   —————-

   Jen jestli to nevyjde na stejno, Degone, znáte ten vtip? jak přijde povodeň, pantáta uteče na půdu a začne se modlit. Na lodičce k němu připlavou hasiči a chtějí ho zachránit, ale pantáta nechce, že prý ho Bůh zachrání. Voda stoupá, tak vyleze na střechu a modlí se ještě hlasitěji. Přiletí vrtulník, záchranáři chtějí chlapa zachránit, ale on ne, že ho zachrání Bůh. Když se utopí, zaklepe na nebeskou bránu a říká: Bože, tolik jsem tě volal a ty jsi mě opustil? A Bůh pravil – poslal jsem ti hasiče a vrtulník, ale ty ses pořád jen modlil.

   1. Ten vtip jsem tu asi už vyprávěl, ale vaše verze je daleko lepší. A není to ani vtip, je to ničím nepřibarvená realita.

   2. OK – Věro z Vysočiny – ten vtip beriem – je dobrý! Ale, čo nám ako záchranu posiela Boh dnes, na tú zdanlivú pandémiu? U vás toho Babiše a u nás Matoviča? – To majú byť tí naši záchranári??? :-)

   3. ad – To majú byť tí naši záchranári??? :-)
    ____________

    Degone, voda ještě nezačala stoupat.

 4. → Žádné koncentrační tábory pro nadbytečné se nechystají

  Hmm… Co se nedá vyloučit s tím je třeba počítat. Všechno už tu bylo.

 5. Pre matku: Ďakujem za Váš postreh a Vašu životmú skúsenosť. To, čo teraz prebieha u nás a vo svete nemožno nazvať inak, ako hystériou, ako sa to výstižne popisuje aj tuto: https://magazin.aktualne.cz/diagnoza-hysterie-pacient-trpi-lekari-mu-nerozumi/r~i:article:776434/. Podľa mňa na to nejestvuje iný liek, ako terapia Bruna Groeninga pomocou „Heistremu“, (www.bruno-groening.org/tsch/mwf/buchauszug/defaultb-auszug.htm kniha o Brunovi Groeningovi
  http://www.bruno-groening.org/tsch/lehre/defaultlehre.htm
  http://www.putnici.sk/news/5865 článok o Brunovi G.), alebo nábožensky Ducha sv., ktorý ste si vyskúšala aj Vy a mnoho daľších. Nie je to pre každého, ale mnohým to už pomohlo.
  Želám pekný deň!

  1. Degone, mne to připadá jako ten hon na čarodejnice ve středověku. To taky byl jen strach z něčeho zlého, tedy stejně jako dnes z covidu 19. To vyvolalo hystérii upalování čarodejnic. Lidé se nezměnili – jsou stále stejní a nepoučitelní. Tak je to!

  2. ad. Degon24.10.2020 (9:33)
   Víte, Degone, jak jsem již psala Honzovi, teprve za týden si troufnu napsat, jestli se jedná o pouhou hysterii, nebo ne.
   Dcerka je po operaci v pořádku, ale těsně po té jí došla zpráva, že ve školce, kde chodil její syn, se po cca 10-12 dnech potvrdil covid u některých učitelek. Tak čekáme, jestli budeme s příznaky, nebo bez.
   Špitál zatím přijímá, operuje, což je pro zdraví důležité, sami můžeme udržovat fyzičku, klid, brát vitamíny, požádat špitál o pomoc, jestli bude ještě přijímat. No a zachovat klid, třeba i autosugescí, naladěním, modlitbou, procházkou venku, kde nejsou lidé,… i když karanténu zatím nařízenou nemáme.
   Jo a co se týká Prymuly a jeh nočního pobytu ve dvou v restauraci – pouze ukázal tož, co dělají ti, kdo ho sledovali a mnozí další, hromadně.
   Jasně, v Číně by je na místě zastřelili.
   Zdravím.

  3. Zdravím po týdnu, zatím dobrý, jen dcerka ještě čeká po návratu ze špitálu, až jí projde možná inkubační doba, ale jako každý člověk, který má potíže na podzim, pokašlává,…
   Tož je dobré, kromě Boha, Bruna, také dodržovat základní hygienická opatření a zbytečně neriskovat, pokud to jde.. Zdravím.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference