mapa stránek || vyhledávání

Barbara Moore: Snadný tarot a ukázkový výklad

Ukázkový výklad těmito kartami zaměříme právě tak, jak autorka učí. Hezky jasně, stručně a se zaměřením na toho, kdo tarotové karty drží v ruce (možná) poprvé. Pro první seznámení jsou vhodné jak jasné a barevné obrázky, tak i svěží a tempo držící styl příručky, kterou napsala Barbara Moore.

Jako klasiku autorka zvolila keltský kříž.

1. Vy (Trojka pohárů)
2. Výzva v této situaci (Osmička holí)
3. Energie z minulosti, která ovlivňuje přítomnost (Páže pohárů)
4. Energie v budoucnosti, kterou by šlo využít (Eso pohárů)
5. Kořen této situace (Osmička pohárů)
6. Vaše nejsmělejší naděje nebo cíl v této situaci (Velekněžka)

Tak si to pojďme rozložit:

„Budete hledat opakující se čísla, barvy, symboly a témata. Budete spojovat různé pozice v rozložení karet.“

Barbara Moore - Snadný tarotUvidíte souvislosti…

Všímám si prvně dvou osmiček… a spojující energie minulosti a budoucnosti, ve které je pohárové eso. Jednou samotné, podruhé v ruce Pážete. A i tazatel sám je ovlivněn Trojkou pohárů, takže k té citovosti bude v této situaci velmi blízko a je to rozhodně něco, co má potenciál nějak růst. Osmičky jsou karty rychlosti nebo cykličnosti, údernosti nebo motání se v kruhu, je v nich síla, záměr. V tomto případě požaduje rozhýbání kořene, který ustrnul – něco, co už nefunguje, dostává šanci se ozdravit, navíc podpořeno tou láskyplnou a až vzácnou energií obrody emocí. Velekněžka výklad uzavírá jako nejsmělejší řešení. Není nám dáno vědět intelektem, je to karta tajemství, jemnosti a intuice. V tomto případě, s tím velkým množstvím citových karet a celkem těžkou minulostí za touto situací, bych se přiklonila k tomu, že vše je nakloněno dobrým koncům… ale vše je také zcela jen v rukou zahradníků, kteří ta vzácná semínka dostali do rukou!

Všímám-li si totiž symbolů na kartách, vidím právě hodně pohárů, kdy zásadní jsou ty, které se dole v podstatě celého problému opouští, v temnotě a dusnu. A mají šanci se roztančit v přítomnosti, v rukou tazatele, nějaké takové jsou i ve vzpomínkách v minulosti. A karta Velekněžky, která láká nejvíce tím nádechem budoucnosti?

K té jsem neodolala a dovytáhla si Císařovnu. Co na to říct… Velekněžka sestoupila z nebe na zem a proměnila se v něco hmatatelného, co roste pod rukama. Opravdu to šanci má – ale hora práce je před tazatelem, o tom žádná!

Karty mají skvělé obrázky a ještě lepší příručku!

Obrázky – světlé, zřejmé, průhledné – barevné právě tak, abychom v nich viděli to, co jsem zdůraznila v ukázkovém výkladu – základní barvy, symboly, pohyby, styčné body… tady je třeba Eugenu Smithovi dát jedničku s hvězdičkou! Jeho tarot nevypadá jako nějaké tajemstvím zastřené orákulum, ale jako jasné a průhledné obrázky, které v sobě víc než tajemství jen pro zasvěcené odráží staré známé pravdy pro každého.

Barbara Moore - Jak vykládat tarotové kartyPříručka – obsažná, co se týče obecných informací, seznamování s tarotem, perfektní a čtivá snaha autorky o to, aby čtenář co nejlépe pochopil podstatu tarotu, aby se naučil s ním vycházet, aby se ho naučil milovat. A pak krátké a jasné jednotlivé významy karet, které jsou porovnány podle čísel, dvojky, trojky, královny… apod… což dává všemu ještě úplně jiný rozměr – jež zaujme i zkušené vykladače – protože takhle vedle sebe vidíte zase jiný řád, jinou logiku a souvislosti.

Dokonalé! Tarot jinak, leč stále velmi klasicky!

O autorce: Barbara Moore je osvědčenou autorkou knih o tarotu a nejen o této knize říká:

„Cvičte, cvičte, cvičte… Čím víc budete s tarotem, tím víc bude tarot s vámi. Otevře vám oči i mysl víc, než jste si kdy dokázali představit. Když držíte balíček tarotových karet, držíte sedmdesát osm klíčů, které vás dovedou k nekonečným možnostem tohoto zázračného a tajemného světa, který obýváme.“

A má pravdu…

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com
 

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


Hodnocení článku
Tisk Tisk

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference