mapa stránek || vyhledávání

Jak si můj děda vyléčil revmatizmus

Můj děda měl to „štěstí“, že jako selský synek strávil pět roků v I. světové válce. V šarži vojína rakousko-uherské armády. Jako všichni „obyčejní lidé“ nezískal ve válce metály nebo zisk. Zato zranění a choroby. Děda dopadl ještě dobře. V zákopech si vyležel revmatizmus v celém těle. A nyní si přestavte jeho situaci. Vrátíte se šťastně převzít hospodaření na statku, neboli začít se živit obrovskou tělesnou dřinou, a v těle máte „revmatizmus“, kde se dá. Začal jej samozřejmě léčit „vědecky“, neboli jezdit po specialistech. Patřičně drahých. A pak polykat aspirin a kde co, také patřičné drahé. Ale revmatizmus od titulovaných lékařských kapacit se ne a ne dát. Pouze se zmírnila bolestivost a záchvaty. Děda si dokonce pořídil nejnovější vynález té doby: elektrický probíječ impulzů do svalů. Brněla ho při zapojení celá ruka nebo noha, ale revma ne a ne před elektrickými ranami utéct.

Nakonec nezbylo, jako je tomu i dnes u mnoha lidí s chronickými a neléčitelnými chorobami, než vyhledat léčitele neboli „šamana“. (Pozor, dnes přísně jako nevědecké zakázáno EU!) Ten mu řekl: „Pane Šochman, vidím jedinou možnost. Pořiďte si včely a dělejte v nich zásahy bez rukavic tak dlouho, dokud nedostanete nejméně 6 žihadel do každé ruky. Teprve pak si nasaďte rukavice! Do roka vám revma z těla zmizí.“

Děda ho poslechl a skutečně mu revma z těla do roka vymizelo. Já už jsem jej znal jako pohyblivého a čilého do konce života. Také právě on mě naučil od 6 let včelařit. Vlastně nejprve donutil! Po druhé válce měl včely nešlechtěné, bodavé, hotové „čerty“. Sáhnout do úlu bylo jako sáhnout do žhavé pece. Když jsem si po jeho smrti pořídil vlastní včely, na vrcholu jsem ošetřoval 45 včelstev. Dnešní včely jsou tak mírné, že jsem ani rukavice nepoužíval a nepoužívám. (Dodnes je ani nemám.) Často jsem všech 45 včelstev prohlédl a shledal se sotva s jedním nebo 2 žihadly. A to ještě proto, že na včelu omylem sáhnu. A také dodnes revma nemám. (Je mi 79.) Nevědecky řečeno, revmatizmu asi včelí jed „leze na nervy a klidí se před ním“.
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4.7
hlasů: 16
Print Friendly, PDF & Email

7 komentářů

  1. Můj děda neměl to „štěstí“. Padl v patnáctém roce někde v Haliči. Zůstala po něm manželka – moje babička a pět dětí. Mezi nimi můj táta ročník 1911 a ještě dvě menší děti. Babička s dětmi byly pak nejchudší z celé vesnice. Měli obecní chaloupku s jedinou místností 5 x 5 metrů. Bez zahrádky. Kdepak včely. Jednou otec nasbíral tři pytle šišek, naložil je na trakař a jel je prodat do Boskovic. Od židů dostal tři koruny. Domů dovezl jen dvě, protože si koupil, jak se tenkrát říkalo, zédufko a rohlík s kóskem koňskyho točenyho. Měl hlad. Jeho maminka byla z toho moc smutná, protože peníze měly být na mouku. Všechny nemoci se tenkrát léčily lidovou apatykou, bylinkami, nikdy by neměla na specialisty peníze. Snad nějaký ten majitel statku, ten ano. Naštěstí všechny děti rostly zapřaženi do práce, ale i na dětské radovánky zůstal čas. Běhaly i v zimě bosy.

    1. „Švejk“ je určitě mladý právě vyštudovaný dochtor, znalec té doby. Zná z ní jen Švejka. a špatně. Ten si léčil regma, jak známo „Opodeldokem“.

  2. Stařeček chodil po zahrádce, kde měla babička plno kytiček a lovil včely. Kterou chytl, měla smůlu, nechal se jí píchnout pokud možno do žíly,.. revma neměl.
    Ale asi ty včely měly zdravou potravu, z rostlin bez chemického ošetření.

  3. Dobrý den,
    ano určitě je tato léčba dobrá tak jako být vyválený kopřivou,ale dnešní imunita je ve většině tak oslabena že po včelce máje,můžeme být i dříve ve sladké věčnosti a tak i tak je dobré..hezké dny pepa

  4. Včelařím aktivně 7 let a nebývám prakticky vůbec nemocný. S propolisem a včelím jedem jsem v kontaktu 6 měsíců v roce, rovněž denně v sezoně vdechuji z úlů včelami ovlivněný vzduch a připravuji si včelami ovlivněnou vodu. Žvýkám plásty s medem a pergou (včelí chléb) přímo z úlu. Perga je nejhodnotnější včelí produkt. Občas olíznu mateří kašičku, ale nepřeháním to. Neznám stres, když nepocítám rozčilení manželkou a dětmi.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference