mapa stránek || vyhledávání

Je pohyb atributem šťastného života?

behNedávné události mě iniciovaly k tomu, abych se začala zabývat tělesným pohybem coby faktorem, který hraje důležitou roli v životě každého jedince. Ať již má naše jednání jakoukoliv příčinu, jedno je jisté, že rozsah pohybových aktivit byl u člověka zbržděn jeho moderním způsobem života. Zásadním problémem jsou nové technologie, které mají mnohdy až příliš raketový vývoj. Ohlédneme-li se zpět o 30 let, nejlépe zjistíme, jak lidstvo pokročilo ve svém (přirozeném) vývoji. Jednou z mnoha změn, kterou můžeme zaznamenat, je nedostatek pohybu, a samozřejmě přibývání na váze.

Traduje se, že silnější lidé vedou spokojený život

Je tomu tak pouze do chvíle, než zasáhne vyšší moc nebo … Samozřejmě, jedná se pouze o mnoho rozličných dispozic, které jsou příčinou nahodilé události nebo náhody, která nás natolik ovlivnila, že u nás podnítila radikální změnu, např. způsob dosavadního způsobu života.

Z toho plyne, že silní lidé mohou být šťastní, ale pokud se náhle v jejich životě něco změní, jistě zvažují změnu. Hlavní příčinou může být zdravotní stav, nový partner, nové zaměstnání, ale i pouhá náhoda. Jen pouhé 3 vteřiny mohou být pachatelem rozsáhlých životních změn, a zajisté pak nastává pro jedince s proporcemi neklidné období. Začínají si uvědomovat své problematické tělo a je nasnadě, že se snaží svoji tělesnou váhu zredukovat na jimi požadované parametry. Nicméně teď končí spokojený život téměř každého tlouštíka.

Jak vnímá menšina silnější většinu

Pokud se rozhlédneme, tak bychom si měli přiznat, že nás silnějších je více než jedinců s útlým pasem. Jsme ale vesměs optimisté a víceméně nás trampoty všedních dnů nedokážou vyvést z míry. Svůj život bereme s humorem a neměli bychom dovolit, abychom změnou způsobu svého života ztratili přirozený charakter, kterého si u nás ostatní velmi cení.

Radikální změna pro duši

Pojďme přijmout tělesný pohyb jako novou normu v našem životě, pojďme redukovat svoji tělesnou váhu, posilujme svalstvo, ale nikdy nezapomínejme na skutečnost, že náš vnitřní charakter nesmí snahy o změnu víceméně zaznamenat. Buďme nadále optimisté a řešme nové výzvy s klidem sobě vlastním.

Pro každou změnu je typický chaos. Ovšem nepodléhejme mu a snažme se novou situaci zvládnout bez sebemenších zádrhelů. Snažme se proplouvat obdobím změn na klidných vodách.

S přáním hezkého dne Ivana Kryllová, studentka VŠRR
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 1
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference