mapa stránek || vyhledávání

Michael Morris: Co nesmíte vědět

Michael Morris - Co nesmíte vědětPevně utažená, pevná a neprůhledná je pavučina událostí a souvislostí, které hýbou světem. Představte si svět jako království, o kterém rozhoduje pár vyvolených, někdo mocný, a ostatní jen žijí to, co si ti druzí usmyslí. Fungujeme podle pravidel, která vymyslel někdo tak, aby právě jemu byly ku prospěchu. No a nyní jen s tím rozdílem, že u nás to království není navenek viditelné a že to, co doopravdy hýbe světem, je umně skryto a my se setkáváme jenom s důsledky a lidmi, kteří vykonávají jejich vůli, často i tak, že o tom sami nevědí.

Asi jako když pracujete pro svého zaměstnavatele proto, abyste měli na zaplacení jídla, střechy nad hlavou a… když máte kliku, tak i něčeho navíc. Ale tuhle kliku nemá rozhodně každý a v této knize se dozvíte, proč je taky záhodno, aby takových lidí bylo co nejmenší množství.

Co jsou ty páky, ta ostrá udidla, která běžní obyvatelé Země mají denně před sebou a podle kterých pracují a žijí? Je toho dost, kromě ekonomiky, která je cele ovlivňována uměle, až po počasí nebo stravu, kterou jíme. Ano, autor se tu dostává někdy až do pozice konspiračního teoretika, ale minimálně to, jak fungují banky, měny, půjčky, dluhy, ekonomické závislosti jednotlivých zemí nebo zdanění – až po pravidelné kolapsy ekonomiky, které vždy tu ekonomiku „ozdraví“ v očích těch, kdož z ní nejvíce profitují, to jsou informace, nad kterými s podivem zakroutíte hlavou a nebude příliš pochybovat, že na nich špetka pravdy je. A možná i více špetek.

To ostatní pak už víceméně souvisí s počtem lidí na planetě, s ekonomikou a zátěží, která je jak ekologická, tak hlavně ekonomická a nepohodlná – a způsoby, jakými se dá toto řešit, jsou prý čas od času už i prosáklé na veřejnost. Nikdo z mocných už se netají tím, že existuje přelidnění – i když není to spíš o přemíře toho, co chtějí ti, kdož profitují z těch běžných lidí…? Kdoví, tohle jsou potom už otázky, které vás budou napadat samostatně a musím říct, že to je NA DLOUHÉ ČTENÍ…

Často, často se budete zastavovat a přemýšlet nad vlastními myšlenkami. Nevěřícně vstřebávat informace a možná knihu i čas od času odložíte, protože tohle je prostě chvílemi „příliš silné kafe“.

Přesto díky autorovi, že chce vyburcovat veřejnost k tomu, aby se více zajímala o globální dění a aby, když už ho nemůžeme ovlivnit jako celek, alespoň naplno a zdravě žila své vlastní životy.

Co mi někdy připadalo jako důvod k depresi, bylo při dalším čtení spíše důvodem jít a začít pořádně žít.

A co u vás? Jak si vyberete…

O autorovi:

Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku, pobýval v různých evropských městech a dnes žije převážně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách. Kniha Co neSmíte vědět (Was sie nicht wissen sollen!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a Nový světový řád.

Vydáno v roce 2012, nakladatelství www.Anch-books.eu

Renata Petříčková
 

Další články autorky:


hodnocení: 4
hlasů: 2
Tisk Tisk

1 komentář

  1. Asi si tu knížku nekoupím. „Co jsou ty páky, ta ostrá udidla, která běžní obyvatelé Země mají denně před sebou a podle kterých pracují a žijí? “ Návodů pro každý den je mnoho. Je z čeho si vybrat?

    Co mlhavě vím nebo tuším je to, že systém na naší modré / i zelené, hnědé, žluté a bílé / planetě stojí za prd. Ale pozor, je takový, jaký je. Vývoj lidského ovládání došel ke svému vrcholu. Neznamená to ale, že nebude dál pokračovat. /ale kam, že?/ Politika a vlády? Jak se v tom orientovat, v tom, co má přinášet kulturu, vzdělanost, výrobu potravin……………………..? Nevidím ve vládách soudržnost, konání osvícenců, kteří „vidí“ do budoucnosti, dokonce ani nepřevažuje u nich inteligence, která by měla /mohla/ prosazovat – lépe napsat, vycházet – z rovnosti a jednoty života. Ctít a toto si přednostně vážit.

    Když si neuvědomujeme ani takový základní princip, pak je to opravdicky na prd. Ta kniha, i když jsem ji nečetl, není silný kafe. To silný kafe je sám život.

    Odbočím – představte si, že jak je léto posunuté, že již v půlce června uzrály borůvky. Jsou sice drobnější, ale dnes jdeme s Vendou a snad se nám podaří litr nasbírat. Mimo praxi pránajámy ve vyčištěném borovém lese budou pak i knedle s borůvkami.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference