mapa stránek || vyhledávání

Nobelova cena, lakmusový papírek a rakovina

pH 7, aneb zamlčovaná pravda o vzniku rakoviny

Veškerá předčasná zdánlivě přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí lidského těla. Což je pro jeho buňky konečná. Prof. MUDr George Crile, Cleweland (1923)

Odebereme-li ze zdravé buňky pouhých 35% kyslíku, dokážeme z ní udělat rakovinovou za pouhé dva dny. MUDr. O. H. Warburk

PH (lat.: pondus hydrogenia) nám ukazuje, zda vodný roztok reaguje kysele či zásaditě. Stupnice od 0 do 7 přísluší kyselým (vodíkovým) roztokům, neutrální pH 7 je voda. Od 7 výše do 14 jsou roztoky zásadité (kyslíkové). Čili kyseliny mají hodnotu méně než 7 a zásady více než 7. Platí, že čím je číslo menší než 7, tím je kyselina silnější. Čím má zásaditý roztok větší číslo, tím je zásada vydatnější.

phHodnota vodného roztoku se dá jednoduchým způsobem změřit. A to lakmusovými papírky, kterým se odborně říká acidobazické indikátory. Po krátkém ponoření do roztoku se zbarví. Nejkyselejší přechází ze sytě červené barvy přes oranžovou a žlutou do zelené, která značí neutrální hodnotu. Zásadité začínají přecházet ze zelené barvy do modrozelené až tmavě modré. Nás ale budou zajímat, ve vztahu ke zdravému lidskému tělu, hodnoty kolem čísla 7; tedy neutrální. Protože touto hodnotou je též vyrovnán energetický vztah mezi základními energetickými drahami (meridiány) našeho těla.

Jedním z těch, kdo upozorňuje na význam nezdravého zakyselení lidského organismu, je Břetislav Nový. Původním povoláním chemik s přezdívkou „dědek kořenář“. Také on si ověřil, že pro zdravé lidské tělo jsou ideální hodnoty přibližující se pH 7. Kromě řady bylinných přípravků prodává lakmusové papírky, které pojmenoval Testovacími proužky. Těmi zjistíme okamžitou hodnotu pH nejenom v ranní moči, ale též ve slinách.

Významný český bylinář Josef Antonín Zendrych (20.9.1941 – 4.9.2012) překonává v šedesátých letech, s pomocí slovenského léčitele, leukémii. Od té doby soustředil svůj zájem na léčivé rostliny. Oprávněně poukazuje na trvalé znehodnocování životního prostředí, které snižuje účinnost léčivek. Nebyl vnímavým jedincem, proto nedokázal, stejně jako evropsky proslulý terapeut bylinář Ing Jiří Janča CSc (1924-2005), sestavit léčivé směsi přímo na tělo nemocného. To neplatí třeba pro současného citlivce léčitele-diagnostika a bylináře Ing Valdemara Grešíka (*1962).

Dlouhodobější překyselení lidského organismu souvisí s jeho nejhorším nádorovým onemocněním – rakovinou. To si J. A. Zendrych též uvědomuje, proto prodává indikátory kyselosti, jimiž jsou lakmusové papírky. Jsou pojmenovány Indikačními.

Léčitel a biopraktik (psychotronik) Josef Voříšek (žák Josefa Zezulky) se ve svém bádání dostal nejdál. Vytvořil několik zajímavých přístrojů. Jeden z nich, s platinovými elektrodami, dokázal zjistit stav „zakyselení“ organismu, jež souvisí přímo úměrně s rakovinou. Diagnostikovaného též dokázal zbavit překyselení. Měl písemně doloženo, že o jeho průlomovou práci, z odborné lékařské veřejnosti, neprojevil nikdo ani ten sebemenší zájem.

Josef Voříšek vypráví:

Mnozí pacienti u mě prošli účinnou detoxikací organismu. Přístroj k tomu jsem vyrobil sám. Pacient dostal nepatrnou vzrůstající „dávku“ proudu prostřednictvím tzv. živé a mrtvé vody, což je voda upravená elektrickým proudem. V jistém okamžiku začal cítit napětí v podobě plošného slabého „pálení“. Zajímavé je, že každý člověk snese jinou dávku napětí. Voda v misce se zbarví a vyloučí se volné radikály, jakési „chomáčky“, což jsou nečistoty z organismu.

Jsem přesvědčený, že jedním z hlavních faktorů pro vznik a rozvoj rakoviny je kyselý stav organismu. Je velmi důležité dbát na to, abychom svůj organismus nepřekyselovali a pokud ho už „kyselý“ máme, snažme se ho odkyselit. Na toto téma existuje v současné době dostatek literatury, kde je možné se dozvědět o tomto problému více.

yinPopsal jsem známý fakt, že rakovina vzniká v překyseleném lidském organismu. Těžko posoudit zda mnou jmenovaní znali práci MUDr O. H. Warburga (1883-1970), který v roce 1931 dostal Nobelovu cenu za medicínu. Objevil základní příčinu vzniku rakoviny; tou je překyselení organismu. Leč zájmová lékařská a farmaceutická spolčení, prosazující svůj společný zájem, na tuto „zanedbatelnou drobnost“ pozapomněla. Na celé planetě tak přicházejí každoročně o život zbytečně statisíce jedinců nemocných rakovinou.

Rovnováhu dvou opačných složek (jang a jin) energie čchi (či, prasíly) související jak s lidským tělem, tak Vesmírem, nám představuje nejdokonalejší několikatisíciletý symbol pojmenovaný monáda (či čínský Tchaj-ťi-tchu). Vychází z poznání nejstarší čínské filozofie, kterou můžeme oprávněně nazvat dualistickou. Oni nejenomže poznali fyzikální podstatu prasíly čchi, ale též opačné vlastnosti jejích dvou složek. Účelně je využívali jak v krajině (feng šuej), tak v lidském těle.

jan-johann-jaroslav-miska-bajna-prasila-nahledKruhový průřez prasíly čchi je esovitě rozdělen na dvě stejné části. V každé z nich je opačně zbarvená tečka připomínající opakované vznikání a zanikání vesmíru. Černá a modrá barva představují vzařovací jinovou /kyselou) složku prasíly čchi, zatímco barvy bílá a červená opačnou vyzařovací jangovou (zásaditou). Esovité rozdělení kruhu naznačuje vířivý charakter prasíly čchi. Něco málo z toho věděli též evropští alchymisté.

Význam energie-prasíly si uvědomovala všechna lidská společenství; počínaje rodovými. Všechna věděla, že energie-prasíla, nacházející se v různé míře všude kolem nich, je nepostradatelná pro zdravý život. I to, že jí mají všechny neživé přírodniny a živé organismy v sobě zabudovanou.

Energetickou rovnováhu, mezi jednotlivými orgány lidského těla, zajišťují akupunkturní energetické dráhy (meridiány). Základních je dvanáct: šest kyselých jinových a šest zásaditých jangových. Ve zdravém  lidském těle v nich nesmí být proudění přerušeno. Zároveň musí být jejich vydatnost životně energeticky dostatečná. Pokud tomu tak není, pak organismus nejdříve onemocní; někdy až zbytečně brzo zemře.

jan-johann-jaroslav-miska-bajna-prasila2-nahledStejná energie se v různé míře nachází v prostředí, které nás obklopuje. Jak objevit kyselé prostředí v přírodě a ve stavbách jsem důkladně popsal ve svých knihách o prasíle. Poprvé už v roce 2002 (Zpověď druida). Několikametrová síť prostupující zemským povrchem má linie vyzařovací (zásadité) a opačné vzařovací (kyselé) nestejné energetické vydatnosti. Delší pobyt na vzařovacích nejenomže zakyseluje naše tělo, ale též mu odebírá energii. Těm se zvířata vyhýbají. Což platí také pro rostliny, které si ale někdy nedokáží vybrat své místo. V tomto ohledu nám různou energetickou hodnotu místa ukazují některé aleje. V nich najdeme stromy bujně rostoucí, stejně jako choré a neduživé, mnohdy s rakovinovými nádory.

Co to znamená? Nestačí, když se nebudeme stresovat a krmit zásaditými potravinami. Neboť zakyselené (vzařovací) prostředí, v němž se můžeme po většinu dne pohybovat, nám může odebírat energii-prasílu, proto nás bude oslabovat (snižovat imunitu). To věděli i pralidé, stejně jako dodnes rostliny a zvířata. Proto se těmto místům vyhýbali. Ale je tu ještě lakmusový papírek. Ten nám neurčí pouze pH našich slin a moči, ale též místa kde žijeme, nebo pracujeme.
 

Jan Johann Jaroslav Miška
 

(knihy: Zpověď druida, Magická prasíla, Hledání prasíly, Tajemství prasíly 1 – Zapomínání, Tajemství prasíly 2 – Zjevování a Bájná prasíla)
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 5
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

116 komentářů

Přidat komentář
 1. V tomto článku je několik zajímavých tvrzení. Byl bych rád, kdyby mi je autor blíže objasnil.
  • Hned v začátku je následné tvrzení – Odebereme-li ze zdravé buňky pouhých 35% kyslíku, dokážeme z ní udělat rakovinovou za pouhé dva dny. – Dotaz zní. Jak je možné z živého tvora (buňka je živým tvorem) odebrat 35% kyslíku? Je snad tím míněno to, že vnitřní kapalinu buňky nahradíme něčím jiným? Pokud ano, pak nejde o to, že jsme jí odebrali „kyslík“ ale o to, že vnitřní kapalina musí vykazovat jinou vazbu v klastrech, nežli nám známe prostředí (podobá se systému plodové vody) a tudíž jejím nahrazením musí dojít ke katastrofě.
  • S panem J. A. Zentrichem (v článku je jeho jméno zkomoleno), známým to bylinářem jsem spolupracoval několik let, dokonce jsme spolu vydali i některé knihy. O tom, že by překonal leukémii nic nevím. Je ale pravdou, že mi to mohl zamlčet. To že by prodával lakmusové papírky opravdu nevím a domnívám se, že jde o omyl.
  • No a poslední věci je to, co je uvedeno v závěru. Popis prostředí, které je dobré a které není, velmi dobře znám. Všeobecně je to známo pod pojmem patogenní zóny. Osobně je dokážu bez problému lokalizovat (jsem na ně citlivý). To, že by se daly také určit pomocí lakmusových papírků, slyším poprvé. Proto se ptám – jak? To se ve stejné vodě tento papírek zbarví jinak, když je v tomto nedobrém prostředí a jinak, když je v dobrém prostředí?
  Děkuji za odpověď.

  1. Pane Mareši,
   už jsem to tady jednou psal. Vy zde nemáte morální právo diskutovat. „Jakou měrou měříte, takovou Vám bude naměřeno.“ To je můj duchovní postoj.

   1. Pokud si vzpomínám, tak pan Mareš chtěl, aby se diskutující lidé pod jeho článkem představili celým jménem, nechtěl diskutovat s anonymy typu „kolemjdoucí, Gilgamešova Noha, Milan….“ a pak chtěl, aby příspěvky nebyly vulgární. To podle mne je docela přijatelný základ. I když, a to on určitě ví, může si každý své jméno a příjmení vymyslet. Ale tady bych upozornil právě na ten Vámi zmiňovaný duchovní postoj. Je dobré, z duchovního hlediska, lhát? Sám sobě? A říci si tak, vždyť je to jen malá lež a nebo ji dokonce brát jako samozřejmost?

    Že chtěl, aby se diskutovalo k věci, to je někdy obtížné naplnit, protože někdo tu „věc“ nemusí vůbec pochopit. Na to by asi, jako autor upozornil, a to je vlastně i jeden z pohledů diskuze – ujasňovat si pojmy, vztahy, myšlenky…..atd…

    Pan Mareš tu má v diskuzi pod jinými články své místo, tak jako každý jiný. Je ale i fakt, že Vy, kdokoliv jiný s ním pak nemusí pro nějaké důvody diskutovat a na jeho myšlenky reagovat.

    Ježíš řekl / necituji možná přesně / – lékaře potřebují nemocní, ne zdraví. Troufám si říci, že většinou jsme tady v tomto životě „ještě“ nemocní.

    Pěkný den.
    Václav Žáček

   2. Vendo,
    z Vašeho příspěvku nevím, koho jste se vlastně zastal. Pan Mareš nechce pod svými články diskutovat, tak ať nediskutuje zde!!!

   3. Nemá důvod se zastávat nijak výrazně nikoho, zrovna jako nemám důvod nikoho nějak odsuzovat. Co udělal, co vysvětlil pan Mareš je jeho věc, to se dá uznat. Jsme tu na „svobodném fóru“. Můžete souhlasit nebo nesouhlasit. Dobré je, když se neurážíme za odlišný názor.

    Víte, pan Šupa tu vůbec nediskutuje a komu to tak vadí. Pod jeho články je mnoho diskuze, i když mezi námi, čtete-li si je, zjistíte, že p.Šupa tu ani nemusí být, protože prostor pod jeho článkem byl pojat jako platforma pro někdy pusté žvanění, někdy příspěvky jdoucí úplně mimo…..atd.. I pan Staněk sem nechodí, reaguje jen sporadicky. I ostatní.

    Pan Mareš to zkusil jinak a z Vašeho pohledu nepochodil. Kdybyste s ním chtěl vážně diskutovat, můžete jít na jeho stránky.

    Absolvoval jsem desítky různých seminářů a besed a vždy bylo znakem serióznosti a slušnosti, když ten, kdo chtěl položit dotaz nebo něco říci k tématu povstal a před tím se představil.

    Nic nemám proti Vám, Milane. Pan Mareš mi tu nevadí.

    Václav Žáček

   4. Milan pro Vendu:
    Každý se ke svému článku staví jinak. Jestliže p. Šupa nediskutuje, je to jeho věc. Jestliže pan Staněk v diskusi všechny pouráží, je to jeho věc. Ale jestliže pan Mareš pod svým článkem diskusi zakáže a pak diskutuje jinde, tak to není jeho věc. Je to věcí jeho arogance a nadřazenosti. Něco jako „slyšeli jste slovo boží, amen“, diskusi nepřipouštím. Ať otevře diskusi pod svým článkem, nebo ať pod jinými články neprudí. A to mu napíšu pod každý jeho příspěvek. A nevím, proč bych měl s ním chodit diskutovat na jeho stránky, on své články zveřejnil zde.

   5. Milane, diskuze má cenu, i když dotyčný jakoby nereaguje.
    V minulém článku J.J.J.Mišky jsem upozornil na nesmyslnost používání pojmu prasíla, když nejde o sílu, ale energii.
    No a v tomto článku už máme nový kočkopes pojem energie-prasíla.
    Jinak lakmusový papírek při hledání patogenních zón doporučuji si dát nejlíp na čelo, chůze při hledání patogenních zón napomáhá zdraví, pH potu je 5,5-5,8.

   6. ad: To podle mne je docela přijatelný základ.

    No jo, Vendo. Holt kdo je zvyklej celej život ohýbat hřbet, tak jinak a jinou řečí a mluvou, než – „To podle mne je docela přijatelný základ“. – ani mluvit neumí. Jednou se z tý „korektnosti“, „slušnosti“, „toleranci“ a všudepřítomného pokrytectví, který se stalo normou, poserem.
    Vaše slovo buď ‚ano, ano – ne, ne‘; co je nad to, je ze zlého – učí Ježíš!

    ad: Je dobré, z duchovního hlediska, lhát? Sám sobě?

    Na to byste si měl v prvé řadě odpovědět a umět odpovědět, Vy sám.

   7. Jó, „On“ chtěl? Já bych toho také chtěla.
    Na férovku jsem řekla, že se nepředstavím.
    Někteří se poslušně až poníženě představili
    a stejně byla diskuse zrušena.
    Takže lidské ego, umožńující žít,
    říká každému něco odlišného.
    Blízké mi je to, s člověkem, který mne odkopne,
    nediskutovat.
    „Můj prostor a čas,… mu nedám.
    Neboť jedna jediná chybička, faleš, kopnutí,…
    může značit něco špatného.
    Zatím se tím nemíním zabývat.
    Lépe od toho poodejít.

 2. „To věděli i pralidé, stejně jako dodnes rostliny a zvířata. Proto se těmto místům vyhýbali. Ale je tu ještě lakmusový papírek. Ten nám neurčí pouze PH našich slin a moči, ale též místa kde žijeme, nebo pracujeme.“

  Aha,takze jak to potom zvladali pralide nebo vubec nasi predkove,bez tech lakmusovych papirku ? Tohle je zase jeden sikovnej napad ,jak si privydelat. Urcite se najdou taci,kteri si ty papirky uz objednavaji.

 3. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lakmus
  ttps://cs.wikipedia.org/wiki/PH
  pH se píše pH
  1) lakmusový papírek má jen tři barvy: červenou ( kyselé postředí), modrou zásadité prostředí). Neutrální lakmus je fialový.
  2)Obrázek v článku je a popis změn barev je k univerzálnímu indikátorovému papírku.
  3)pH viz např.
  http://www.wikiskripta.eu/index.php/Teorie_kyselin_a_z%C3%A1sad
  NH3 je čpavek, je zásaditý, takže zásada nemusí obsahovat kyslík atd. prostě základní pojmy z chemie platí všude, kromě tohoto článku.
  Indikátorové papírky třeba
  http://www.zdravotnickaprodejna.cz/prouzky-ph-0-12-(id-O-253452782700).html?gclid=CJ6T4t2F38oCFZadGwod378MNA
  není třeba žasnout nad papírky od léčitele.
  Obdobný článek srozumitelkně napsaný
  http://www.osud.cz/pricina-rakoviny-znama-jiz-od-roku-1923-kyselost-pred-kterou-neni-uniku
  „„Odeberete-li zdravé buňce pouhých 35% jejího kyslíku, dokážete z ní udělat rakovinovou buňku už za pouhé dva dny,“ tvrdil neustále a po právu MUDr. Warburg.“
  No nevím, vyčerpání volného kyslíku přenášeného krví až na dno je běžná záležitost při těžké práci, námaze, sportu. Při nedostatku kyslíku organismus aktivuje odbourávání glukózy anaerobní ( bez kyslíku) z glukózy vznikají 2 molekuly kyseliny mléčné. Nárůst kyselosti pociťujeme jako bolest, únavu ve svalech.

 4. „Při nedostatku kyslíku organismus aktivuje odbourávání glukózy anaerobní….

  A proto i ta pránájáma jóga má jeden ze svých efektů i doplnění kyslíku – například expresní bhastrikou. Zrovna včera jsme ji měli ve cvičení na pořadu. Značí nejen prohloubení všech typů jógového dechu / a tím i zvětšení kapacity plic /, ale i dostatečné zásobení buněk kyslíkem. A po tomto cvičení zařazujeme ještě mukha bhastriku, která vyrovnává acidickou disbalanci organismu. Odbourává z těla, přesněji z krevního řečiště, kysličník uhličitý. No a hlavně, jak z názvu této části jógy plyne, energie prány. To je podstatné.

  DŘÍVĚJŠÍ LIDÉ, VĚTŠINOU V POHYBU A DOST NA ČERSTVÉM VZDUCHU A PŘI JEDNODUCHÉ STRAVĚ TOLIK NETRPĚLI MNOHA CIVILIZAČNÍMI NEMOCEMI.

  Přátelsky doporučuji – choďte se všichni protáhnout do přírody, prodýchat. Populárně se tomu říká „nabít se“. je to vskutku energie, kterou nám vesmír dává zadarmo.

  Václav Žáček

  1. ad: ČERSTVÝ VZDUCH

   Takzvaný „ČERSTVÝ VZDUCH“ je dneska tak trochu a docela ILUZE.

   Lidé věří ochotně tomu, co si přejí. (Caesar)

  2. Vendo, souhlasím. Kyslík přenášený krví je třeba pro všechny buňky,( omezeně u kostí a zubů). Nedostatek kyslíku špatným dýcháním, nezdravý vzduch a hlavně špatná distribuce kyslíku krevním řečištěm vlivem dlouhého sezení, malé námahy a pohybu obecně. Dechová cvičení a hathajoga obměňují rychleji vnitřní rezervoáry krve ( v břišní dutině má být až litr krve). Snadno srozumitelné jsou křečové žíly. Krev se díky špatně fungujícím záklopkám na žilách nevrací zpět dostatečně a odkysličená krev se hromadí v lýtkách. Noční bolesti křečových žil jsou toho důkazem a má to řeknu milion lidí u nás. A kdo má z toho nedostatku kyslíku rakovinu lýtka? Článek má jasno, chybí 35 % kyslíku v buňce, za dva dny rakovina.
   Chůze v přírodě skutečně dobíjí, vzduch v lese obsahuje záporné ionty
   http://www.szu.cz/tema/pracovni-prostredi/elektroiontove-mikroklima
   „Pro lehké záporné ionty tedy platí, že při dlouhodobé nebo trvalé expozici by se jejich koncentrace v místnosti bytu či pracoviště měla pohybovat kolem 1 000 a neměla by dlouhodobě překročit 5 000 v cm3 vzduchu.“
   Jenomže v místnosti ( kanceláře s počítači a tiskárnami) je ve vzduchu třeba i jen několik desítek iontů v cm3. V lese nebo po bouřce až 10 000 v cm3.
   Takže i cvičení v uzavřených místnostech má problém s čistou vzduchu a ionty. Tím neříkám, že je to jako kondiční běh ve smogu na ulici, ale pohyb v přírodě je velmi podstatný. Škodlivé látky ( včetně nadbytečného tuku) se musí spálit kyslíkem, což lze dosáhnout prakticky jen dlouhodobou zátěží řeknu na 80% tak, aby tělo stačilo dýchat a zásobit kyslíkem. Silové cvičení v tělocvičně na doraz v blízkosti frekventované silnice tedy nic moc.
   Vzduch v místnosti má až 3x více škodlivin, jak vzduch venku, zvláště v zimě, kdy se obecně málo větrá.
   Jdu sehnat lakmusové ( universální pH) papírky a změřit patogenní zóny na zahrádce. Nejvíc kyselé to bude v roku u thují, kam chodí náš pejsek bobkovat a u dvířek, kam chodí náš a jeho konkurenti značkovat.

   1. Dobře jste to popsal a objasnil. Za sebe díky.

    Jen dodám, že moje cvičení probíhá v klidné části městečka, mimo komunikace, v mateřské škole, která je umístěna ve velké zahradě s mnoha stromy, jehličňany, břízami a lípami a také s ovocnými stromy. Je to tam téměř jako v lese.

    Větráme, jinak to ani nejde. Vždy pracujeme s pránou.

    Ale opravdu není nad les. S tím jednoznačně souhlasím. Do lesa, kam chodím tak 5 x týdně to mám 15 minut chůze. Inu, to je výhoda venkova.

    Pěkný den
    Václav Žáček

 5. Autor,

  ja som zistil, že som som ,,akýsi“ zásaditý a mám napriek tomu rôzne neduhy.

  Neviem, či aj ,,cicinová disfunkcia“ a iné choroby sú z väčšou pravdepodobnosťou u toho, kto je viac kyslý ako zásaditý, alebo viac zásaditý ako kyslý.

  Ja si myslým, že všetko závisí hlavne od vyháňania ,,vetrov“.. Keď sa človek kvalitne ,,vyprdí“ ,vyženie disfunkciu, rakovinu, aj psychické ,,útvary“ na duši“…

  A nezabúdajte na pravidelné ,,vylučovanie“ telesných odpadov. Potom sa dožijete veku, že si aj vy budete želať, aby vás už konečne niekto ,,uzemnil“..

  Pre rovnováhu ducha a telesnéj schránky,je nutný aj zdravý pohyb po,,nespotenom“
  ženskom tele.

  Toto vedel už aj ten vyššie spomínaný pračlovek a pozrite sa, vraj sa niektorí jedinci dožili až 25 rokov…

  To boli TÍ, ktorí bývali čestnými členmi v tej známej ,,RADE STARŠÍCH“ a pokročilých..

  Bola to skvelá funkcia, lebo dostávali ako naši poslanci dnes, tzv. mimoriadnu odmenu a nazývali to prasociálnou dávkou . Bol to chobot z mamuta a dva páry grilovaných rebier, ktoré okrem žrádla sa dalo použiť ako základný stavebný material, pri stavaní ,,típí“..

  TÍ najaktívnejší, mali nárok aj na tretinu ,,bielka vajca“ z oného chobotnanca..

  To vraj bola labuža, skoro ako ,,MODZOG“ pojedaný priamo z lebeni príslušníka znepriatelenej tlupy..

  Že FUJ, čo vy viete o ťažkom živote pračloveka ?? Nesúďte, aby ste neboli…

 6. Dobrý den. Očekával jsem, že za informace ke článku, zabývajícím se základní příčinou vzniku rakoviny, mi někdo poděkuje. Stačí se totiž ráno vy.chcat na lakmusový papírek a vím na čem jsem. Dokonce též vím co proti tomu mám dělat.A tuto informaci předám alespoň těm, které mám rád. Ale co mohu očekávat od omezených „hnidopichů“? Nechutné plky.
  Jan Johann Jaroslav Miška, Autor šesti objevných knih o energii-prasíle o 1500 stranách se 700 sty doprovodnými fotografiemi

  1. Pane JJJM,
   http://www.wikiskripta.eu/index.php/PH_mo%C4%8Di
   Fyziologické pH moči je v rozmezí 5,0–6,5, krajní hodnoty jsou 4,5–8,0.
   Čili pH moči může poměrně hodně kolísat, na rozdíl od pH krve, které musí být v těsném rozmezí, jinak jde organizmus do kómatu.
   Odchylka od normálních hodnot moči svědčí o problémech s ledvinami nebo játry.
   Váš článek je o kyselosti a rakovině a zjistíte stav denně z ranního odtoku.
   Já překyselení poznám podle toho, že když si večer dám tři jablka, tak v noci vstávám. A to prý večerními jablky dělám proti rakovině dobře, protože vláknina z jablek strhává na sebe ze stěn střev počínající zánětotvorné látky.
   Jablka mají pH 3,5-4,5 a kyseliny jistě obsahují, minimálně jablečnou.

   1. Citróny se prý mění v těle na zásaditou látku. Asi to tak bude i s těmi jablky.

   2. http://www.novinky.cz/zena/zdravi/393264-citrusy-zvysuji-riziko-vzniku-melanomu.html
    Citrusy zvyšují riziko vzniku melanomu
    Píše to kupodivu stejný server http://www.novinky.cz/zena/zdravi jako ten Váš odkaz ( tam píšou :““Flavonoidy obsažené v citrónech mohou zabraňovat růstu rakovinových buněk, a navíc také působí protizánětlivě.“), co má citron na prvním místě zdravých potravin. A co slavný kyselý úrok na naše zuby?
    Kyselá reakce v roztoku ( střeva, buněčná plasma) se může změnit na zásaditou jedině reakcí s nadbytkem zásadité látky, čili spotřebováním rezerv této zásadité látky v těle. Četl jsem opakovaně, že citrony působí při trávení zásadotvorně, ale jak to jsem se nedočetl.
    Limonády obsahují obvykle kyselinu citronovou.
    Žaludek potřebuje silně kyselé prostředí pH 1-2 pro činnost peptidáz rozkládající bílkoviny ( enzymy pepsin, trypsin, chymosin ). Špatný rozklad bílkovin ( také jejich přebytek) zvyšuje riziko rakoviny. Takže kyselost jablek, citrusů snad nastavuje vhodné pH v žaludku. Jenže dále od dvanácterníku už je třeba reakce v podstatě neutrální.

   3. „Četl jsem opakovaně, že citrony působí při trávení zásadotvorně, ale jak to jsem se nedočetl.“ (Pardal 6.2. v 0:16)

    Citron má hodně vápníku a ve vodě se přemění na hydroxid vápenatý, a ten je alkalický. Zvedne ph vody ze 7 na cca 8.

   4. Pro kolemběžící.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/PH
    citronová šťáva pH =2,4, což je srovnatelné s Coca-colou pH = 2,5 ( dává se do ní kyselina fosforečná)
    Mírně zředěná citronová šťáva má tedy pH=3, to je obsahuje 10 000 x víc kationtů H+ ( je to ve skutečnosti H3O+) než voda ( pH 7-3= 4, stupnice je logaritmická.
    Vápenaté soli, pokud v citronu jsou ve formě solí, např CaCl2 je prakticky neutrální. Pokud tedy tělo potřebuje dle Vás hydroxid vápenatý ( pH odhaduji =11 a 12), dejte si trochu hašeného vápna na ruce, slušně Vám je to rozežere, což ví každý stavebník. Co myslíte, že by hydroxid vápenatý udělal s jícnem nebo žaludkem, kde by došlo k prudké reakci s kyselinou chlorovodíkovou?
    Takže citron ve vodě a že vzniká hydroxid vápenatý je báchorka, z chemie a zdravého rozumu za 5.
    http://www.nefrologie.eu/cgi-bin/main/read.cgi?page=vyzivove_tabulky
    citron 35 mg Ca/100g to je 0,035 %, přitom kyseliny citronové je v citronu několik % až 8%. Nehledě na to, že vápník je vázán ve formě solí a vazeb, z nich se v žádném případě nemůže ve vodě uvolnit hydroxid vápenatý, ten může vzniknout jen z páleného vápna ( CaO +H2O —> Ca(OH)2) nebo při ELEKTROLÝZE solí.
    http://www.h-poradna.cz/kyseliny_a_zasady_ve_zdravi.php

    http://www.jimehlavou.cz/cz/ovoce-a-zelenina/clanek/157/citron-jako-zazracna-medicina.html
    „Víra v zázračnou moc citrónu je toho příkladem. Jde o zřetelné prvky konspiračního chování typického (také) pro potravinové mýty…Dalším znakem pro snížení důvěryhodnosti tvrzení o léčivé síle citrónu je informace o destrukční síle jeho (nedefinovaných) složek na kancerogenní buňky. Je to tvrzení bez poskytnutí jakýchkoliv důkazů, k pochybnostem o pravdivosti tohoto tvrzení stačí vzít rozum do hrsti a informaci zvažovat. Proto také toto tvrzení bylo zařazeno do seznamu http://www.hoax.cz, což je databáze nedůvěryhodných sdělení na internetu. Nebezpečnost uvedeného výroku spočívá v možnosti negativního rozhodnutí rakovinou ohrožených pacientů a zanedbání léčby klasickými a relativně úspěšnými léčebnými postupy.
    Citrón jako lék na rakovinu byl zmiňován i dříve. Ve čtyřicátých letech se doporučovala konzumace citrusových plodů, v šedesátých letech pak bylo zjištěno, že masivní dávky vitaminu C prodlužovaly přežití nevyléčitelných pacientů.
    Nikdy ale nebyl podán důkaz o tom, že citrón léčí, a proto je důvěra v léčebnou sílu citrónu proti rakovině zcela pochybná. „

   5. Pardale, příliš vědy škodí. A je to názorně vidět. Je třeba vnímat, co tělu prospívá a co mu škodí a ne před praktickou zkušeností upřednostňovat rovnice.

   6. Johano, fajn a kolik citronů pro zdraví sníte prakticky denně?

   7. Pardale, Váš dotaz není relevantní k mnou obecně napsanému. Dělat to, co tělu prospívá a ne co mu škodí platí všeobecně.

   8. Johane, chápu, v diskuzi o citronech není co odpovědět, tak se nasazuje na vědu všeobecně. A o jaké rovnice u mně se všeobecně jedná asi nemá cenu se ptát.

   9. Pardale, nechci zde ztrácet čas, ale krátce ještě zareaguji. Jsem žena, Johana je ženské jméno, ale možná šlo z Vaší strany jen o překlep, či mylné spojení s panem JJJM (či jak se přesně jmenuje).

    Já jsem dlouhodobě zaměřením (nepraktickým) vědy velmi znechucena a zvláště v aplikaci vědy na zdraví člověka. A předpokládám, že tak jak Vy tu prezentujete vědu (různými vzorci, či „vzorci“ = popisnými způsoby vědy), tak stejnou svobodu vyjádřit se má někdo, kdo to nevyznává, ale způsoby současné vědy vnímá jako její úpadek.

    Žádné citrony nebudu vytrhávat z celkového kontextu náhledu na současný „pokrok“, to by navíc ty citrony ve svém působení vyhrály nad tou „nafoukanou“ vědou. Mě žádný vědátor nenadchne, tudíž je zbytečné mě vyzývat ke komunikaci. Zdravý selský rozum mívá mnohdy lepší výsledky než celá „kohorta“ vědců, kterou považuji ve vztahu k léčení člověka za výkonné traviče.

   10. paní Johano, určitě můžete mít názor na vědce a lékaře jaký libo. Nakonec spravit nebo alespoň vytrhnout zub nebo vyčistit štěrbiny menisku, to zvládnete selským rozumem a nářadím.

   11. Zabývejte se prosím sebou a ne druhými. Každý má zodpovědnost sám za sebe. Přeji, aby se Vám ty vědecké zákroky „nezajídaly“, pokud je budete s radostí volit.

   12. Johano, škoda, že jste si svou skvělou radu zabývat se sám sebou nedala dřív, než jste se tady objevila a začala mi radit a do navážet se do mě.
    „Pardale, příliš vědy škodí. A je to názorně vidět. Je třeba vnímat, co tělu prospívá a co mu škodí a ne před praktickou zkušeností upřednostňovat rovnice“

   13. Děkuji za radu, nápodobně. Moudrý jedinec se neřídí pravidlem oko za oko, zub za zub. Ale něco o škodlivosti aplikace dnešních poznatků říkat vědátorům je stejně náročné jako chtít po nich, aby se starozákonním pravidlem nenechali ovládat. Nu což, je to Vaše volba. Já Vám to vědátoření nezávidím, naopak, zaryté vědátory bez vnímání fyzicky skrytých rovin lituji, a to obecně bez závislosti na tom, kam se zatřídíte Vy.

   14. ad – Děkuji za radu, nápodobně. Moudrý jedinec se neřídí pravidlem oko za oko, zub za zub.

    :-))
    Půvabné. Nejdřív se do Pardala stupidně navezete a pak se dovoláváte moudrosti z jeho strany.
    Je vážně zarážející, že na zdravé selské duchny má věda stejný účinek jak česnek na upíry.

   15. Selská duchna je Vaše specifická kombinace. Duchna je peřina.
    Na moudrosti vědců se rozhodně neodvolávám, neboť je za moudrosti nepovažuji. Pardal je tu zástupce vědců materialistů a na ty názor nehodlám měnit, skupina vědců materialistů svůj omyl v čase pochopí.

    Když někdo mozkem neprodukuje moudra, tak je má produkovat duchem.

    Proč se do názorového střetu mezi mnou a Pardálem (což není z mé strany osobní, jak jsem psala, je tu jako zástupce vědců materialistů) navážíte ještě Vy? Vy si snad myslíte, že musíte hájit Pardala, protože sám se obhájit nedokáže?
    Hmmmm, zvláštní to tu je.

    Oni se ti vědci materialisté časem chytí za nos a možná si pak i vzpomenou …

   16. Johano, radíte „Dělat to, co tělu prospívá“, to máte stejný názor jako věda a sexuolog Radim Uzel. A to, co tělu prospívá se odjakživa dělalo právě pod selskou duchnou.
    Jsem ze selského stavení a zastáncem selského ducha jsem byl vždycky a budu i u Vás pokud se někdy projeví.
    Píšete:
    „Oni se ti vědci materialisté časem chytí za nos a možná si pak i vzpomenou“
    Věda má zatím jiné starosti, třeba objev jak čistit vodu nanofiltry dokonce i od virů.
    http://www.osel.cz/8760-prevratny-grafenovy-filtr-by-mohl-zajistit-pitnou-vodu-pro-celou-planetu.html

   17. Pardale, to jsou Vaše domněnky. To, co naznačujete pod duchnou, dle mého vůbec není prospěšné, protože není spojeno s láskou duchovního rozměru. Musím to tedy odmítnout. Když jeden něco dělá není to totéž co dělá druhý, i když se to na první pohled stejně jeví.
    Je to z Vaší strany nesmyslná paušalizace a navíc nesmyslné spojování peřiny s Uzlem. Co kdo si s čím spojuje, to o člověku dost vypovídá …

   18. Pod duchnou je zdravý rozsahově přiměřený spánek bez podpůrných prostředků. (kdybyste se mě náhodou ptal)

   19. ad – To, co naznačujete pod duchnou, dle mého vůbec není prospěšné, protože není spojeno s láskou duchovního rozměru.

    Jak vidno, Váš duchovní rozměr je dosti chuďoučký. Mentorováním a moralizováním to nedoženete.

   20. ad – ale ale, Vy toho o druhých víte !!!

    Všechno, co druzí sami o sobě nakecají.

   21. Nešvarem je osobní interpretace bez ohledu na skutečnost.

   22. ad – Nešvarem je osobní interpretace bez ohledu na skutečnost.

    Velmi správně, viz Vaše
    „Pardale, příliš vědy škodí. A je to názorně vidět. Je třeba vnímat, co tělu prospívá a co mu škodí a ne před praktickou zkušeností upřednostňovat rovnice.“

  2. Pane JJJM, o tom, že rakovina se vyskytuje v překyseleném organismu, se ví již dost dlouho. Člověk by vědomě měl (v rámci možností) o harmonický (rovnovážný) stav svého těla usilovat a pečovat o něj. Pokud ví, že to dlouhodobě zanedbává, tak také nejspíš očekává (nebo by byl očekávat) možné důsledky. Neměl by se tedy řídit výsledkem zbarvení lakmusového papírku, ale zodpovědným přístupem k životu, ke svěřenému tělu.

   Co se týče pojmosloví, nemám nic proti. Léčitelé již desítky, stovky let používají výrazy bez závislosti na tom, jaké si zvolila oficiální věda.
   To, že neproudící energie vyvolává poruchy (v kritických stadiích smrt) zjistí každý, kdo se tím jen trochu zabývá. Rovněž tak zjistí, že není energie jako energie – hyperaktivní děti mají energie dost, ale nikoliv té žádoucí. Lidí zabývajících se tímto není mnoho, ale zase jich není úplně málo!

   1. ad. hyperaktivní děti mají energie dost, ale nikoliv té žádoucí.
    ——————————————————————
    Nevyhovující?A mají na ně rodiče čas,mají si kde hrát?A co jejich
    sebevědomí?Pracují na něm?Sebevědomí a asertivita by měly být na prvním
    místě.Důsledky jsou pak katastrofální.Závislost na drogách nebo asociální
    agresivní chování.IS nechť je výstrahou celému světu.

    Otázkou je,co je příčinou a co důsledkem: hyperaktivita nebo drogy?
    A důležité je nalézt prvotní příčinu-spouštěč.

    cituji:
    Co pomůže

    ADHD je onemocněním, které patří do oboru dětské psychiatrie. Diagnózu stanovuje dětský psychiatr, který si ke spolupráci na vyšetření přizve i další odborníky – neurologa, psychologa, učitele. Základními součástmi vyšetření jsou pohovor lékaře s dítětem, s rodiči a vyplnění dotazníků, které zhodnotí celkový duševní stav pacienta a pomohou posoudit závažnost onemocnění.

    Léky mohou zlepšit koncentraci a zmírnit nejvýraznější projevy hyperaktivity, ale farmaka nemají být jediným léčebným přístupem. Někteří lékaři uvádějí, že užívání psychostimulantu Ritalinu* vede k bezprostřednímu krátkodobému zlepšení, proto se podává především dopoledne, kdy je dítě ve škole, a tudíž pod největším tlakem. Ovšem vliv na učení je nejednoznačný, nezlepšují se přímo školní výkony, ale jen některé dovednosti, které jsou závislé na zvýšení pozornosti.

    Více zde: http://socialni-prace.webnode.cz/hyperaktivita/
    ——
    Co je Ritalin?

    Ritalin je obchodní název pro metylfenidát, který Americká protidrogová agentura (DEA) klasifikuje jako narkotikum kategorie II – tedy stejně jako kokain, morfium a amfetaminy*. Pro své stimulační účinky je často zneužíván dospívajícími.

    Přestože je Ritalin používán jako droga na lékařský předpis, má závažné účinky včetně nervozity, nespavosti, anorexie (poruch příjmu potravy), nechutenství, změn pulsu, srdečních potíží, ztráty hmotnosti. Sám výrobce přiznává, že se jedná o návykovou drogu.

    V červnu 2005 vydal Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) řadu zdravotních doporučení určených veřejnosti, která obsahují varování, že Ritalin a podobné drogy mohou způsobovat vizuální halucinace, sebevražedné myšlenky a psychotické chování, stejně jako agresivitu nebo násilné chování.

    Jeden z jeho tvůrců formuloval své myšlenky takto: „Rodičům nikdo nikdy neřekne: „Ehm, jen tak mimochodem, jednou za čas umře dítě jen proto, že užívalo předepsaný lék.“ Nebo: „Jen tak mimochodem, děti užívající stimulanty mají v budoucnu dvakrát vyšší sklony k drogové závislosti.“ Nebo: „Jen tak mimochodem, u třetiny dětí léčených těmito léky se rozvinou příznaky nutkavého chování již během prvního roku užívání.“

    * amfetamin: látka stimulující centrální nervovou soustavu, často nazývaná „speed“

    http://www.drogy.cz/ritalin/kap-co-je-ritalin.html
    ————————-
    Z Koránu:
    3:131 A bojte se ohně pekelného, připraveného pro nevěřící

    PŘEKLAD:
    A nebudete se sebou příliš spokojeni,pro strach ze sebe (lásky a špatného svědomí)a pro vaše pečlivě utajované pocity méněcennosti*,se zakryjete „maskami“ agresivity,strach z trápení špatným svědomím patří na duchovní cestě nevědomým.

    PS:Je vám jasné,že ani tzv.věřící vlastně neví,o čem je v Koránu nebo Bibli
    skutečně psáno.A mnohým se nelíbí ani to,když jim Slova Otec promítá naživo přímo před očima.To aby je konečně začali číst s Láskou a pochopili.
    Koukají na obrazy a nechápou,čtou a neví o čem.Slovo Boží je pro ně
    žvást na žvást.Žvástají,tlachají a neví o čem.

   2. Z časových důvodů čtu jen příspěvky několika zdejších účastníků. Nečetl jsem tedy, jak jste reagovala na mou připomínku, ale v každém případě bych rád poznamenal, že nelze nahlížet na věci materialisticky, ale zřít projevy jemnějšího rázu. Energie jsou obdařenými i viditelné. Můj příspěvek je založen na 20-ti leté zkušenosti s léčitelstvím, tedy také s praktickým přístupem, v žádném případě nejde o žvanění.
    Jak jsem psal, kdo se energiemi v lidském těle zabývá dlouhodobě, udělá si vlastní praktický úsudek.

   3. Petře, myslel jsem si to o Vás. Lze to vycítit.
    Rozdíl je podstatný; někteří čtou a pak to prodávají.

    Kamarád mi koupil na vánoce knihu „Léčebný kód“ – znáte ji? Sám je jí nadšen? Ví o mé zálibě v józe a věří v jemné, zdánlivě subtilní v úrovni měření, ale silně přesto působící energie, se kterými jogíni pracují. Ač nejsem jogín, vřele mi ji doporučuje.

    Díky za případné vyjádření.
    Václav Žáček

   4. ad. Nečetl jsem tedy, jak jste reagovala na mou připomínku, ale v každém případě bych rád poznamenal,…
    ——————————————————————
    Až nyní je to žvást.

   5. ad Venda – Znám, ale není to pro každého. Co pomůže jednomu, může druhému uškodit. Správný léčitel je „napojen“, takže nepoužívá znalosti, ale „stahuje“ potřebné informace pro konkrétního jedince.

    ad Hvězdička – omezený kontakt zde (ať už čtení, či přispívání) nehodlám měnit, jak to vyhodnotí někdo druhý, je naprosto jeho věc

   6. podrobněji pro Vendu – řadě lidé aplikování Léčebného kódu nikterak nepomůže, nesetkal jsem se ale zatím s nikým, komu by právě on uškodil

   7. Petře, píšete…“že rakovina se vyskytuje v překyseleném organismu, se ví již dost dlouho.“

    Něco se ví o něčem již opravdu dost dlouho a přesto je to jako by se nevědělo nic. Slovo zodpovědnost,přístup k životu, ke svěřenému tělu? Kdo se tím vážně zaobírá, teď, v každém okamžiku vědomého života? Teď? Nevítězí zodpovědnost, vítězí bav se, užívej, pij, jez, miluj…..co bude potom? Rakovina?

    Tento svět je neskutečný vesmír jevů, vše, co není věčné, skutečné a pravdivé, co se jeví býti a není; závoj iluzí zakrývající nám pohled na Boha.

    Komu to je „nám“? Kdo je Bůh? Co je to svět? Co to je, co zakrývá – závoj Máji? Jak to zakrytí lze odstranit, lze-li vůbec? Co je naopak věčné, skutečné a pravdivé?

    Dítě se narodí do vztahů a rodiny a bude pojímat svět, jak je mu bude prezentován. Jak málo stačí v osudu něco pozměnit a vše je jinak. Totéž dítě se narodilo do téměř stejných vztahů, ale matka umírá při porodu, otec se zabije v autě do půl roku jeho věku a dítě je vychováváno jinde a jinak, než by bylo bývalo……, a pojímá svět z pohledu jiných lidí, kteří ho dovedou do stejné společnosti, kterou si jedinci, ti i ti, vymysleli a vybudovali, ale zase stačí jen málo a vše se změní i v ní. Ale protože není známo, co by bylo, kdyby to v nějakém okamžiku bylo jinak, než to potom v bylo, je jedinec postaven před vždy znovu a znovu před ten neskutečný vesmír jevů…… . Jen ten nově narozený člověk neví nic o světě, o iluzích……a je do něj uveden a pak to někdy pochopí….. .

    Píšete…“že rakovina se vyskytuje v překyseleném organismu, se ví již dost dlouho.“

    Ono se toho ví již dost a dlouho, ale nějaká síla nám stejně zařídí život tak, že umřeme. A to i kdybychom věděli vše. Třeba i o rakovině, které se tak dařilo v překyseleném organismu.

    Ví se již dost, chce se vědět víc, svět se řítí vesmírem, s rakovinou i bez ní, s rozením a umíráním, s papírky i bez nich a i Nobelovou cenou. Pan Miška ji asi nedostane……, a je to jedno. Svět se řítí nevyhnutelně ke svému konci. Setkávám se s tím kolem sebe všude. I ta nejstarší želva v ZOO či přírodě jednou zemře. I ta skála, která tu odolává počasí již velmi dlouho, se rozpadne. V tomto světě je to tak zařízeno. Jednou prý přijde On, velký Duch pravdy, uvede nás prý do veškeré pravdy. Nebude totiž mluvit sám od sebe, ale řekne vše, co uslyší – oznámí nám i věci budoucí. I to, že nás stejně čeká smrt těla. I to, že se můžeme z těch iluzí vymanit. I to, že jsme stále ještě solí země, ale i to, že jednou se ta chuť ztratí.

    Pěkný večer.
    Václav Žáček

   8. Co se týká hyperaktivity dětí:

    Všude okolo nás i v našich tělech neustále probíhají chemické procesy.
    Díky chemickým procesům vznikají energie a naopak.
    I to globální oteplování je o chemických procesech.Zrovna tak „čisté
    prostředí“ a „čistý vzduch“ v ubývající zeleni a skládající se z výfukových
    plynů a smogu,ve kterém děti přebývají.Také „zdravá strava“,přecpaná
    chemikáliemi,očkování,při kterém dochází i k otokům mozku u dětí ,
    „kvalitní neověřené léky“ všeho druhu,ale i genetické informace a závislosti
    předávané rodiči.Hračky se kterými si hrají jsou také o chemii,jako
    i člověkem manipulované počasí.Dokonce i těžba ropy na mořských
    dnech spouští chemické procesy,jejichž důsledky již začínáme pociťovat
    všichni.Impulsy předávané elektronikou,jenž ovlivňují chemické procesy
    nejen v dětských tělech.

    Každý chemický prvek má svou frekvenci,kmitočet.
    Chemické reakce,chemické procesy,mají obrovský vliv na naši mysl,
    neboť podmiňují naši náladu,naše vnímání,naše dýchání,srdeční tep,atd.

    Lidské oči nejsou přizpůsobeny tyto procesy vidět,zato reakce i důsledky
    již zjevné jsou např.:

    poruchy CNS, akutní a chronické otravy,alergie,bolesti hlavy,zvýšená únava,
    poruchy spánku,nespavost plus její důsledky,neurózy,deprese,emoční labilita,
    paměťové poruchy,demence,výkyvy nálad,změny osobnosti,užší rozpětí
    pozornornosti,poruchy rovnováhy,slabost,…

    http://www.janssen.sk/Neuropsychiatry
    Ohromujúce skutočnosti

    * Ľudské telo obsahuje milióny nervových buniek, ktoré dokážu v priebehu jednej sekundy desaťkrát preniesť odkazy medzi prstami na nohe a mozgom.
    *Alzheimerova choroba je najbežnejšou formou demencie: trpí ňou približne 60% všetkých pacientov s demenciou.
    * Napriek obľúbenej domnienke, schizofrénia nie je to isté ako rozdvojená osobnosť alebo mnohonásobná osobnosť, ale týka sa skôr narušenia normálnej rovnováhy medzi emóciami a myslením.


    Lékařka: Očkování způsobuje alergie, astma a autismus. A děti i zabíjí

    Zdroj: http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa

    1. Nikdy nemůžete zvítězit, v nejlepším případě dosáhnete nerozhodného výsledku.
    2. Nerozhodného výsledku můžete dosáhnout pouze při teplotě absolutní nuly.
    3. Teploty absolutní nuly nemůžete nikdy dosáhnout.
    Walter J. MOORE – fyzikální chemik

   9. Někteří lidé vidí energie v barvách – již před lety jsem chodil na ajurvédské masáže a masér v barvách viděl stav orgánů. S tím, že oko člověka nemůže něco vidět, bych se neukvapoval, většina lidí nemá otevřen duchovní zrak a někteří ano, většina lidí nevidí bytosti přírody a někteří ano … člověk jen většinou soudí podle sebe a nechce přiznat, že druhý má nějaký ten dar navíc. Koneckonců za větší schopnosti se v minulosti pořádaly barvité čarodějnické procesy, nevěřící Tomášové tedy nejsou nic nového.

   10. aha, proto my syn kdysi dávno říkal, že ve středověku bych již dávno skončila na hranici.

   11. ad.Někteří lidé vidí energie v barvách…
    ————————————————
    Ano,vidět se dá i v tónech, v číslech,vůních,atd.Vidět se dá
    i kolenem.Dá se vidět barevné obrazy i tóny v textech současně…
    Dají se vidět srdcem barevné tóny nebo číla.Dá se číst z čísel,
    geometrických tvarů,ale i symbolů,které obsahují barvy,tóny,
    geometrii,matematiku,historii,důležité informace,souvislosti..atd.

    ad. většinou soudí podle sebe a nechce přiznat, že druhý má nějaký ten dar navíc
    —————————————-
    Vidíte,a u mne je tomu naopak.Vždy si to beru tak,jako by bylo
    duchovní vidění samozřejmostí pro všechny.Pak z toho dochází
    k nedorozuměním.Stějně jsem si ale vědoma toho,že každičký člověk,
    každičká bytost,má v sobě ukrytou důležitou informaci pro celek,
    celou civilizaci,která se projeví až když ji ve svému středu,tedy
    v sobě samých najdeme a začneme s ní pracovat ve prospěch celku.Předchází tomu jen „obrácení zraku“ směrem dovnitř.Nikoliv ven.

    ad.Koneckonců za větší schopnosti se v minulosti pořádaly barvité čarodějnické procesy
    ————————————————–
    Ano,mé duchovní srdce má bohaté zkušenosti.Upalovalo a před tím
    neskutečně týralo nejen pro chamtivost a nevědomost hlav církví,
    ale hlavně proto,aby lidé ze strachu přestali komunikovat s Bohem
    přímo.Dnešní lidé si ještě stále „myslí“,že Bůh je někde daleko a
    oddělen od nich.Je to pro ně velká bariéra-v myslích,aby mohli
    znovu navázat kontakt s Bohem uvnitř jich samých a nalézt ten dar
    pro všechny.Vždy platilo „Bůh a my“,nikoliv já,já,já a Bůh.

    ad. nevěřící Tomášové tedy nejsou nic nového.
    ————————————————–
    Nenechte se mýlit.Slovní spojení „nevěřící Tomáš“ je informací,
    která oznamuje,že každou informaci si má každý svou zkušeností
    ověřit,aby slepě nenaletěl lžím a podvodům.Můžu věřit čemukoliv,
    komukoliv,v cokoliv.Pokud nemám informace ověřeny vlastní zkušeností,
    kdy se víra promění na vědění,podložené zkušeností,pak si nejsem
    jist,jestli má víra není slepá.

    Thomas=“Dlouhověký měsíc“=dlouhověký cit = Láska bezpodmínečná,
    ale také „obleva měsíc“.

    obleva=náhlé zvýšení teplot nad bod mrazu – tání sněhu/ ledu, hrozba povodní, závalů/ nánosů, sesuvů půdy, poškoz. objektů, mostů, cest a sítí,měsíc=cit

    PS:Na závěr chci podotknout,že jsem uvedla v předešlých příspěvcích
    důležité informace a souvislosti,které se týkají našich dětí a tím
    i naší budoucnosti,kterou ještě stále můžeme společně ovlivnit.
    Vůbec nešlo o osobní kritiku,takže dotyčný zřejmě jako i vy soudíte
    podle sebe.A o tom je bohužel dnešní komunikace celkově.Bez snahy
    tomu druhému prozumět s láskou v srdci,bez uvědomění si,že ten druhý
    má zkušenosti,které mi chybí a naopak.Vždy píšu ke stvořené osobnosti,kterou má dotyčný na sobě oblečenou jako šaty,nebo píšu
    a rozmlouvám i přes vás s Božským Otcem,vždy je to však k srdcím,
    tam uvnitř vás,která mi rozumí i bez toho,jestli tomu mému rozumí
    vaše šaty.
    Bylo,je a bude to jen o nás.Každý den jsme bohatší o nové zkušenosti,
    které je třeba uvést v život zde.Skutečně jsme Jedním Srdcem-Vědomím.

   12. ad.žvást??? to soudíte podle sebe?
    —————————————
    Ano,podle toho,čeho jsem si vědoma.

    žvást=nesmysl, hlúposti, táraniny, prázdne reči=rozumování rozumem
    tlach= nepremyslené, nerozvážne rozprávanie, táranie
    tláchač= človek, ktorý hovorí zbytočné, nerozvážne reči, tárač

    A čím jiným,než žvástem mohou být slova:
    „Z časových důvodů čtu jen příspěvky několika zdejších účastníků. Nečetl jsem tedy, jak jste reagovala na mou připomínku, ale v každém případě bych rád poznamenal…“?

    Logické je snad nejdříve si text přečíst,popřemýšlet o čem je,
    co je tím sdělováno a až následně mohu mít připomínku.

    Je to to samé,jako když se o Bibli vyjadřují lidé,kteří ji nečetli
    nebo neměli čas přemýšlet o jejích textech,ale „vědí“,že jsou tam
    samé nesmysly,protože…Pokud chceš zjistit,jak je na tom rovnováha
    mezi citem a myšlením,čti Bibli.Pak možná zjistíš,že 99% lidí
    jsou schizofrenici,rozdělení a naplnění tmou.Zjistíš,že je vše jinak.

    8Všechny stoly jsou plné zvratků, samý výkal, místa není.
    9Koho vyučit poznání? Komu vyložit zvěst? Odkojeným dětem, od prsů odstaveným?
    10Stále jenom: žvást na žvást, žvást na žvást, tlach na tlach, tlach na tlach, trošku sem, trošku tam.
    11Proto nesrozumitelnou řečí a cizím jazykem promluví k tomuto lidu ten,
    12který mu říkal: „Zde je místo odpočinutí, nechte odpočinout znaveného, zde je místo míru!“ Nechtěli však slyšet.
    13Slovo Hospodinovo jim bude: „Žvást na žvást, žvást na žvást, tlach na tlach, tlach na tlach, trošku sem, trošku tam.“ Jen ať jdou, však klesnou zpět a ztroskotají, padnou do léčky a uvíznou v ní .

    PS:Tvůj vstup je o agresi z nevědomosti,spíš lenivosti nalézt si
    význam slova a také je o tobě samém,tedy o tom,kým jsi za tou maskou ve vlastním nevědomí.Nic víc.

  3. Tak za prvé-tyhle překyselovací teorie jsou přemílané po těch internetech už několik let, takže každý zájemce o zdravý životní styl je už dávno zná.

   Za druhé-je to ptákovina. Stručné a jednoduché vysvětlení, jak se věci skutečně mají, je například zde:
   http://www.magazinzdravi.cz/skutecne-mate-prekyseleny-organismus

   Takže není za co děkovat.

   A ještě, milý autore šesti objevných knih, bylinář Zentrich fakt není Zendrych.

   1. Šárí,
    souhlasím, dramatické kroužky s překyselováním organismu a rakovinou jsou přehnané. Rovnováha organismu je základ, nejen pH , ale i ionty. Polykání 10 g jedlé sody NaHCO3 jako prevence proti kyselosti, je blbost.
    Váš odkaz
    http://www.magazinzdravi.cz/skutecne-mate-prekyseleny-organismus
    tvrdí, že 10 g jedlé sody žaludek zvládne hravě. No nevím, hlavně zda to lze denně opakovat. Denní CELKOVÁ dávka NaCl má být asi 7 g, to z hlediska sodíku je ekvivalentní 8,3 g NaHCO3. Sodík musí být v těle v rovnováze s draslíkem, jehož zdroj jsou hlavně rostliny ( i brambory) ,obilí i pivo. Nehledě na to, že reakcí NaHCO3 s HCl v žaludku vzniká okamžitě CO2, který se drží na dně žaludku. Dno žaludku je kupodivu nahoře, jícen ústí skoro dole. Probublávání v žaludku je špatně, míchají se natrávené části s novou potravou, což posiluje v podstatě hnilobné procesy ve střevech.

   2. ad: Dno žaludku je kupodivu nahoře, jícen ústí skoro dole. Probublávání v žaludku je špatně, míchají se natrávené části s novou potravou, což posiluje v podstatě hnilobné procesy ve střevech.

    Aniž byste to možná jen tušil, bezděky jste zde popsal „princip kvašení“, toliko a jen součást „principu obrácení“. Probublávání není špatně, probublávání je dar. Probublávání má tísíce podob.

    http://www.biblenet.cz/b/Matt/13

   3. ad.http://www.biblenet.cz/b/Matt/13
    ————————————
    Nádherná ukázka.

    Pšenice:
    Hle, vyšel rozsévač, nabral do dlaně a rozhazoval. Něco spadlo na cestu, přilétli ptáci a sezobali to. Jiné dopadlo na skálu a nemohlo se zakořenit a nevyhnalo klas. A jiné dopadlo do trní a to udusilo semena a červ je sežral. A jiné dopadlo na dobrou zem a ta vydala dobrý plod. Přinesla šedesátinásobek a stodvacetinásobek.

    Království Otce se podobá člověku, který zasel [dob]ré semeno. Jeho nepřítel přišel v noci a zasadil plevel mezi dobrá semena. Ten člověk však nenechal své čeledíny plevel vytrhat. Řekl jim: „Jen abyste nešli vytrhat plevel a nevytrhali s ním pšenici, neboť v den žně se plevel ukáže. Pak bude vytrhán a spálen.“

    Zbytek je plevel,který je v den žně spálen.V den žně lze plevel
    rozeznat.Lze rozeznat nánosy lží a lživých představ a domněnek.

 7. Wow, tak to jsem tu ještě nezažil. Jsou tu odpovědi na Vás, to jo.

  Před chvílí jsem se díval na filmová díla bratří Coenů, Ethana a Joela.
  A odpovím Vám na Vaši repliku v názvech jejich filmů.

  Provází Vás „Opravdová kuráž“ /2010/
  Na mne to působí ale jako „Nesnesitelná krutost“ /2003/
  Kdyby to šlo provést, tak řeknu – „Po přečtení spalte“/2008/

  Václav Žáček

  1. ad: Wow, tak to jsem tu ještě nezažil. Jsou tu odpovědi na Vás, to jo.

   Dyk to povídám…:-)) Blázni jsou jak u vytržení…:-) Od zejtra se dávám na věštění…:-)))

 8. Jan Johann Jaroslav Miška, Autor šesti objevných knih o energii-prasíle o 1500 stranách se 700 sty doprovodnými fotografiemi.

  Jééé, to zas bude spadlejch čelistí. To zas budou blázni jak u vytržení…:-)

 9. ad: řadě lidé aplikování Léčebného kódu nikterak nepomůže, nesetkal jsem se ale zatím s nikým, komu by právě on uškodil.

  A to je na těchle všech „zázracích“ vlastně to nejbáječnější. Ať žije blázinec, ať žije dépéhá…

  1. Periodická tabulka byla mnohokrát zdokonalena a ether stále nikde. Medělejevova zásluha je v objevu periodického zákona, což bylo geniální v době, kdy nebyly známy částice hmoty ( proton objeven 1918.
   http://leva-net.webnode.cz/products/konceptualni-pohled-na-falsifikaci-mendelejevovy-periodicke-tabulky/
   http://files.leva-net.webnode.cz/200001077-c7e73c9db6/mendeleev_big.jpg
   Už se radši ani nedivím. Per. tabulka z uvedeného odkazu je z roku 1906, je to na ní i napsané, takže původní není určitě. Mendělejevova je vpodstatě jen tabulka, kterou vytvořil on, jinak jsou to periodické tabulky.

   Mendělejev objevil periodický zákon roku 1869. Jeho rukou psaná tabulka obsahuje tehdy známé prvky, tabulka byla otočena o 90°( dnešní řádky = tehdejší sloupce atd)
   Předpověděl ekabor ( za borem, dnes pod ním tedy gallium ) a ekasilicium ( dnes germanium), správně zařadil jód a telur, které podle atomových vah vycházely přehozené atd. Původní tabulka viz
   http://canov.jergym.cz/vyhledav/varian28/mendel.jpg
   Historie periodické tabulky
   http://canov.jergym.cz/vyhledav/varian34/historie/historie.htm
   Ether
   1) Alchymisté
   2) Chemici ( R1-O-R2)
   3) Fyzici – pokus Michelson- Moreley ukázal, že světlo e šíří konstantní rychlostí ve vakuu, nezávisle na pohybu udroje. Tím padla fyzikální teorie tzv. strhávání etheru. Vyřešil to Einstein 1905 speciální teorií relativity.
   4) Astronomie. Pojem energie vakua není totéž co ether a kolemjdoucí konspirace.
   5) Kosmologie. Zjednodušeně : Lawrence Krauss uvažuje a píše o tom, že energie obsažená ve vakuu je je jeho vlastností, z níž plyně Velký třesk.

  1. Anonyme, nějak tomu nerozumím. Váš odkaz
   http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/436-sokujici-pravda-o-rakovine
   zdroj je patrně
   http://www.celostnimedicina.cz/sokujici-pravda-o-rakovine.htm
   „Všechny zhoubné novotvary měly bílou barvu“.
   Fotografie ale ukazují, že karcinom kůže je tmavý.
   „Souběžně vydaly zdravotnické instituce prohlášení, že způsob léčby rakoviny prostřednictvím roztoku hydrogenuhličitanu sodného je „bláznivý“ a „nebezpečný“.
   Proti překyselení tu citrony, tu jedlá soda.
   http://www.celostnimedicina.cz/test-kyselosti.htm
   http://www.celostnimedicina.cz/vyvazena-strava-pomoc-pri-prekyseleni.htm
   http://www.uspesna-lecba.cz/lnene-seminko/
   Proti rakovině lněné semínko nebo olej. Ale snadno žlukne a volné radikály mohou podporovat rakovinu.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ln%C4%9Bn%C3%BD_olej
   “ Čerstvý, chlazený a nezpracovaný lněný olej se používá jako potravní doplněk. Obsahuje velká množství omega-3 mastných kyselin, zvláště kyseliny α-linolenové, která může být přínosná pro omezení zánětů vedoucích k ateroskleróze[3], prevenci srdečních nemocí a arytmie,[4] a je třeba pro správný vývoj dětí.[5]. Ovšem nedávné kontrolované placebo studie ukazují, že běžná konzumace oleje ze lněných semen nesnižuje riziko mrtvice, srdečních onemocnění nebo rakoviny jakkoli více než placebo[6]. Běžný lněný olej obsahuje 52 až 63 % kyseliny alfa-linolenové (C18:3 n-3). Pěstitelé vyšlechtili i len s větším obsahem kyseliny alfa-linolové (70 %) a velmi nízkým obsahem kyseliny alfa-linolenové (<3 %)[7]. Americká FDA schválila pro lněný olej s vysokým obsahem alfa-linolenové status "všeobecně považovaný za bezpečný"[8].
   Přestože semena lnu jako taková obsahují lignany, třídu fytoestrogenů považovaných za látky s antioxidačními a protirakovinnými vlastnostmi[9][10][11], extrahovaný lněný olej lignany neobsahuje[9] a proto nemá takové antioxidační vlastnosti. Ve skutečnosti lze lněný olej snadno oxidovat, rychle proto žlukne a získává nepříjemný zápach, není-li uchováván chlazený. I v chladu má však trvanlivost jen několik týdnů[12][13]. Olej s nepříjemným nebo žluklým zápachem by měl být zlikvidován. Žluklé oleje přispívají ke tvorbě volných radikálů a mohou být karcinogenní[14][15][16]. Oxidace lněného oleje je hlavním komerčním problémem, proto lze na ochranu proti žluknutí přidávat antioxidanty[17].

   1. Že by Světlo kolem nás opisovalo od Celostní medicíny? Ale nakonec, je to jedno. Důležité jsou informace, které se mají dostat k lidem a že je jich opravdu dost. Někdy mám dojem, že lidé pro samé sbírání informací zapomínají, proč je sbírají, že je mají využívat, mají praktikovat; poučit se u moudrých /například u Itala dr. Tullio Simoncini/ a když tomu uvěřím, začít dělat ty netradiční postupy, alespoň začít u prevence. Ale prevence neznamená jen změna v jídelníčku, vyloučení té či oné složky stravy přejití na jiný typ stravy. Změnit se musí celý člověk, jak se dnes říká, jeho životní styl. Je to těžké a nechci rozebírat všechny aspekty konzumního stylu života, jež většina lidí uznává a ke kterému je touto nemocnou společností tlačena. Změnit se musí i duchovní stránka u člověka, přístup k životu, orientace v hodnotách, nevytváření zlých myšlenek, potlačení sobeckosti, chtění jen pro sebe. Zkrátka – duchovní příčina nemoci, i té hrůzné rakoviny, má původní příčinu v nás samých. I ta rakovinová buňka se chová přece zcela sobecky /jako primárně ten, u kterého se vytvořila a kdo ji má v těle / – chce vše pro sebe, chce růst, chce být první mezi všemi, chce živiny, chce být velká……..??!! Až nakonec svým nekontrolovaným růstem zničí funkci něčeho v nás v takovém rozsahu, že to organismus nepřežije.

    Ale nechci to dále rozvíjet. Staré přísloví – každý je strůjcem svého štěstí /neštěstí/

    Porovnal jsem oba články, ten z Celostní medicíny má ještě další odkazy.

    Kopíruji z něj zásadní přístup těch, co ovládají /peníze, výzkum,léčení,…/

    „Protože na konferenci v roce 1969 dr. Richard Day sdělil mimo jiné i toto: “V současné době jsme schopni vyléčit jakýkoliv typ rakoviny. Veškeré další informace k této věci naleznete v Rockefellerově nadaci.”

    Zároveň ale uvedl, že vzhledem k populační explozi není nejmenší zájem léčit jedince postižené tímto smrtelným onemocněním.

    Day přímo uvedl, že pokud lidé pomalu umírají na rakovinu nebo nějakou jinou stejně nebezpečnou nemoc, může to zpomalit tempo populačního růstu.

    Zdá se, že tito lidé vůbec nemají Duši.

    Farmaceutické firmy se prý vůbec nemají pokoušet léčit tato onemocnění. Vlastně proč léčit skutečně a pravdivě takové onemocnění, když mohou z důvěřivých lidí vytáhnout neuvěřitelné množství peněz v boji proti symptomům této nemoci.“ /konec ukázky/

    Nadějí ovšem je, a k tomu člověk nepotřebuje žádné farmaceutické koncerny, konzum a zisky, když si uvědomí, je třeba začít u sebe. Osobně upřednostňuji kyslík, přiměřený pohyb a být bez stresu. /vyloučil jsem z jídelničku maso, nepiji žádný alkohol, bílý cukr minimálně / Mají-li naše buňky kyslíku dost, je vše O.K.. Většinou však lidé dýchají špatně a kyslíku se nedostává. Chybějící kyslík zapřičiní, že se nespálí organické kyseliny, které v těle běžně vznikají. Navíc se nedostatečným dýcháním hromadí v těle kyselinotvorný kysličník uhličitý. Už jsem před pár dny o nějakých technikách pro prohloubení dechu psal. Na netu se snad najde vše – zkuste hesla „expresní bhastrika“ a „mukha bhastrika“. Kdyby měl někdo zájem, popíši tato jednoduchá cvičení podle mé praxe.

    Závěrem upřesním to mé „upřednostňování“ :

    -odbourat kyselinotvorné složky stravy vč.nápojů / návodů jsou mraky, ale zda k tomu konkrétní jedinec přistoupí je na něm / Lhát si do vlastní kapsy, že něco vím, dokonce věřím tomu, že je to dobré, ale odkládat toto provedení změny ve stravovacích návycích a konejšit se, obzvláště když necítím nic, žádné problémy! Proč bych to měl dělat ? To je ale krátkozraký přístup a pak, když závažná choroba skutečně vypukne, již bývá zpravidla pozdě. Pro dokreslení – např. 40 roků jsem si „zadělával“ na závažnou chorobu. A bác, přišla. Pak honem za lidmi v bílých pláštích a prosím, dejte mi pilulku, ať ta nemoc zmizí. 40 roků růstu problémů, systematické ničení zdraví, oslabování organismu, které se projevilo např. v rakovině plic, se ale nedá odbourat nějakou chemií za pár dnů!

    -odbourat stresy, chovat se, myslet a jednat tak, ať je to ve shodě s morálními a etickými principy / a zase je jich mnoho /. Vědomě třeba neubližovat, mít rád vše živé, nikomu nepřát nic zlého….vše se totiž podle zákona příčiny a následku vrací – i ta nemoc je následkem. Veselá mysl, spokojenost s tím, co mám, nezávidět, pomáhat lidem…. .

    – dostatečný zdravý spánek bez nacpaného žaludku na noc, bez konzumace alkoholu, ve vyvětrané místnosti s klidnou myslí

    – dostatečný pohyb nejen pro funkci pohybového aparátu, ale jako masáž vnitřních orgánů a hlavně, vědomé a hluboké dýchání pro dostatek kyslíku a odbourání CO2 – nejlépe provádět opravdu v přírodě – bylo to zde správně popsáno, co nabízí LES !

    – posílení imunitního systému i tím, že vědomým, leč nenásilným pohybem zapřičiním rychlejší oběh lymfy, pročišťování drah

    Vše, co tady neuměle a stručně popisuji je rozebráno v tisíci článcích. Kdo se chce změnit, má šanci začít vědomě konat. Nedat nemoci, i té rakovině, šanci.

    Mnoho zdraví všem.
    Václav Žáček

   2. Vendo, jako vždy je to složitější, ale trapně jednoduchý závěr, jist zdravě, neládovat všechno a moc, ten taky vychází.
    http://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/uz-vime-proc-kvasinky-a-plisne-fermentuji/
    „Mikroorganismy totiž realizují „anaerobní“ proces někdy i v přítomnosti kyslíku.“
    Aerobní dýchání potřebuje kyslík a složité enzymy, vyžadující ke své tvorbě hodně energie. Celkově je aerobní dýchání energeticky efektnější, ale složitější a citlivější na podmínky.
    Anaerobní fermentace ( např.glykolýza glukózy na kyselinu mléčnou) bez kyslíku probíhá s jednoduššími enzymy, dochází k rychlému množení (buněk, mikroorganizmů ?). Tento systém je výhodný, když je dostatek ( přebytek) energie k dispozici a efektivnost energetických přeměn není rozhodující. Nekontrolovaný růst a množení buněk souvisí s rakovinou.
    „Je-li naopak živin málo, pak se stejně nedá rychle růst (ribozomy jsou tedy „volné“ a použitelné k syntéze i složitých enzymů) a vyplatí se zásobami šetřit a přejít na úspornější aerobní metabolismus.“

 10. Oborníci na rakovinu…

  Najlepšie je to liečiť formou pokus, nezdar, ďalší pokus…

  Že nie je materilál? Pozrite sa okolo, material sa do Európy hrnie ako ,,rakovina“. Tak prečo to nezneužiť a skúšať a skúšať. Samozrejme ako to povedal Nebeský taťulda, cesty do Nebies sú dláždené hrdinami, ktorí to ani nezbadali, že nimi sú …

  Načo brať ohľady , však sa ONI dokotia…

  Že je to hnusné? No a čo…

 11. Jak zde jednotliví lidé reagují, o nich hodně vypovídá. Nevím, nevím, kdyby stejně reagovali v osobním kontaktu třeba na ulici, v MHD apod., (stačilo by to tykání) co by bylo důsledkem. Jak je vidět, neosobní komunikace hodně snese. Ale pro ukázku úrovně lidí, kteří si připadají jako duchovní výkvět, to je nenahraditelné, úpadek je zřejmý. Ještě že tu téměř nic nečtu a téměř se nevyjadřuji, kolega mě předem dostatečně varoval.

 12. ad – Nevím, nevím, kdyby stejně reagovali v osobním kontaktu třeba na ulici, v MHD apod., (stačilo by to tykání) co by bylo důsledkem. Jak je vidět, neosobní komunikace hodně snese.

  Virtuální diskuse umožňuje vynést na venek oba obrazy osobnosti. Jednak obraz, jakým člověk skutečně je, a jednak obraz, jakým by diskutér být chtěl.
  Pokud mu různé okolnosti neumožňují být tím, kým je, uvolní si svoje tenze na virtu, je to nejefektivnější a zároveň nejlevnější psychoterapie.
  Není-li člověk sám se sebou spokojený, potřebuje se zobrazovat sám před sebou lepším, nabízí se stejný prostor jako v předchozím případě. Málokdy do diskusí, jako je tato, píšou lidé stejným jazykem, který používají face to face.

  1. Zajisté máte pravdu, a protože já žádné tenze nepotřebuji uvolňovat a ani se mi nechce sloužit k uvolnění ostatním, nejsem vhodný typ pro internetovou komunikaci a ani jím být nehodlám. Vyvozuji z toho tedy potřebné důsledky.

   Hvězdě vzkazuji za všechny členy našeho odborného týmu čítajícího pár lidí, kteří sem občas vstupují, že její příspěvky nečteme, tedy ani kolega Petr ten její určitě nečetl. Nečíst něčí příspěvek neznamená, že člověk nemůže samostatně reagovat, sdělit něco, co není bezprostřední reakcí na obsah konkrétního příspěvku. Je zbytečné nás nutit k něčemu jinému, jinak to nebude, ani kdyby si někdo mnohonásobněkrát potřeboval uvolňovat svou tenzi.

  2. Na základě některých náhodných internetových diskusí jsme dělali výzkum mírně jiného významu. Jak vyrovnaný člověk reaguje na odhalování skrytých temných stránek za pomoci kritiky názorů druhých, či přímo jejich osobnosti.
   Výstup odpovídal tomu, co krásně popsala Markéta Šichtařová:

   Kdysi jsem udělala OBJEV: Lidé se dělí na energetické upíry a energetické generátory. Ti první vám energii vysávají, ti druzí dodávají.
   Když jste delší čas v přítomnosti silného upíra, jste vyflusaní, v depresi, probouzí se ve vás negativní emoce, jako vztek, sebelítost, strach, přestáváte věřit sami sobě.
   Když jste se silným generátorem, cítíte příliv energie, roste vaše radost ze života, zdravá sebedůvěra, probouzí se ve vás pozitivní emoce, jako altruismus.
   Po tomhle 1. objevu ale trvalo ještě hodně dlouho, než jsem udělala 2. OBJEV: Nic, ale absolutně nic na světě vám nestojí za to, abyste se s energetickými upíry stýkali, a to bez ohledu na to, zda je to kolega, potenciální obchodní partner, potenciální klient, nebo DOKONCE příbuzný. Kontaktem s upíry neděláte dobrý skutek, ale naopak špatný skutek, protože vás tak vysají, že tím svět připravíte o dalšího šťastného člověka – o sebe.
   Ale úplně nejdéle trvalo, než jsem se s tímhle druhým objevem natolik vnitřně SŽILA, že jsem se podle něj začala i řídit. Tím okamžikem můj život dostal nové grády. K lepšímu.

   1. Na základě dlouhodobého výzkumu zveřejňuji svůj psychologický profil:
    manipulativní psychopatie,jsem upír internetových diskusí.

   2. Z toho si nic nedělejte. To je v blázinci přece úplně normálka… V blázinci se furt něco děje. Na to nepořebujete ani složitosti, ani žádnej výzkum. Stačí mít otevřený oči.

   3. Alex R.
    Da da. Souhlasím.
    Také si všímám, že ostatní (nejen zde) to nemají v pořádku (v hlavě).
    Obzvláště, když nedokážou přijmout prostý fakt,
    ŽE JEDINÝ SANDOKAN, JSEM TADY JÁÁÁÁÁÁÁ
    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   4. ad – Když jste se silným generátorem, cítíte příliv energie, roste vaše radost ze života, zdravá sebedůvěra, probouzí se ve vás pozitivní emoce, jako altruismus.

    Možná jste v tom okamžiku sám silným upírem. Vše je relativní.

   5. Kdo vidí či jinak vnímá energie, má jasno, takže relativita odpadá. Ale o tom tu už bylo psáno. Kdo nevidí, nevnímá, nevěří a většinou i v projevu své malosti útočí.

   6. ad – Kdo vidí či jinak vnímá energie, má jasno, takže relativita odpadá. Ale o tom tu už bylo psáno. Kdo nevidí, nevnímá, nevěří a většinou i v projevu své malosti útočí.

    Jasno má kdejaký blbec. Moudrý si je vědom, že věci mohou být i jinak, než se na první pohled jeví.

   7. Krásná ukázka výše uvedeného. Vnímání není první pohled.

    Je zbytečné zde v těchto diskusích psát o vlastních zkušenostech, zde jsou nejvíce upřednostňovány vyčtené informace – citáty a kopírování informací z netu. Ztráta času.

   8. ad: Když jste se silným generátorem, cítíte příliv energie, roste vaše radost ze života, zdravá sebedůvěra, probouzí se ve vás pozitivní emoce, jako altruismus.

    Takovej Vlastík, https://www.youtube.com/watch?v=FvKauxeHRkA – to je panečku generátor..:-)

 13. Totok zdá se býti správně napsáno – „málokdy do diskusí, jako je tato, píšou lidé stejným jazykem, který používají face to face“

 14. Alex R.,

  vyššie si vypustil nejaké Logosy, že :

  …Lidé se dělí na energetické upíry a energetické generátory. Ti první vám energii vysávají, ti druzí dodávají.

  Týmto si ma ,,zabil“,že: …energetické upíry a energetické generátory…

  Načo TU vyťahovať okrem zabehaných Netvorov z hlbín vesmíru i ďalšie ,,strašidlá“ tipu upír,keď je zrejmé, že upír je vlastne vysávač od výrobcu ETA sv. Božkov a generátor , je vlastne ,,šlapací betlehem“ od výrobcu Knedlík ,Vepřo a synovec Zelo …

  A ešte jedna rada. Jeden z generátorov šlape tak, že premieňa mechanickú prácu na ,,nejakú energiu“.

  Čiže upír ako vysávač potrebuje zdroj energie na ,,vysávanie“. Generátor potrebuje napr.je to velocipéd, niekoho, kto naň šlape a touto prácou vytvorí energiu, napr. alektrickú, aby sa hovno z klozetu po ,,otvorení“ vstupnej brány,
  dostalo do kanalizačných rozvodov , odtial do čističky a odtial do flaškárni , kde sa naplní ,,už touto očistenou vodou od sračiek pozemských „….

  Teraz JADRO myšlienky : Obe ,,nebytosti“ – energ.upír, či energ. generátor
  aby mohli vysávať, či dodávať, musia by ,,napojené na trvalý ZDROJ“, čiže ak bude zdroj umlčaný, nebytosť končí…

  Takto si Ty, Alex R. predstavuješ Nadprirdzenú silu, že jej raz dojde SILA ?

  Fuj a kde je Tvoja VIERA , že upíry a generátory tu budú s nami trpieť až do ,,skonania sveta“…..

  Ty si ich vlastne ,,už teraz zaživa“ pochoval..

  Však počkaj v noci,či nadránom,toto Ti ešte ONI spočítajú, akože sa Gilgi volám..

 15. Všem pozitivistům za jejich názory děkuji. Informace v článku by měly pomoci každému kdo dává přednost zdravému životu před hloupými pindy.Ke snížení kyselosti člověčího organismu zcela jistě pomáhá pohyb. Kdo chce, nebo může, ten si může PH moči nechat laboratorně vyšetřit.

  Pohodu a stálé zdraví přeje JJJ M.

  P.S.: kdo chce může se „vrhnout“ na další článek (Síla kamenů) uveřejněný na adrese MOSKYT.

  1. http://www.novinky.cz/zena/zdravi/258410-zvelicovane-nebezpeci-prekyseleneho-organismu.html
   „„Látky, které by mohly zvyšovat kyselost vnitřního prostředí, vylučuje prostřednictvím moči, ale také prostřednictvím plic a vydechovaného kysličníku uhličitého,“ vysvětluje docent Kohout. Druhý mechanismus dokáže účinkovat tak razantně, že intenzívní hluboké dýchání může paradoxně vést až k alkalizaci organismu, která je pro něj složitějším problémem, protože na kyselost bývá zvyklý a umí se s ní snáz vyrovnat…„V každém případě udržování acidobazické rovnováhy není pro lidské tělo žádným velkým problémem,“ říká Pavel Kohout. „Pokud se ale u někoho objeví těžká acidóza, nejde o nic zanedbatelného. Dochází k ní, když člověk zápolí se zástavou srdce, selháním ledvin nebo prudkým zhoršením cukrovky.“ Takovou situaci rozhodně nevyřeší alkalické potraviny, hluboké dýchání, meditace ani další doporučení příznivců alternativní medicíny. Lékaři musí nasadit všechny dostupné prostředky…Pravdou je, že třeba při sportování nebo jiné namáhavé fyzické činnosti se naše svaly zaplaví kyselinou mléčnou. Z hlediska pH malá pohroma, z hlediska činnosti svalů a našeho těla jde o zcela běžný fyziologický proces…Nevěřící Tomášové se mohou zeptat specialistů na nemoci údajně vyprovokované překyselením organismu, jestli je skutečně vyvolává a jestli snížení kyselosti organismu zlepší jejich léčbu. Veselejší lékařské povahy se usmějí, vážněji založení doktoři se jim asi pokusí vysvětlit, že neexistuje seriózní vědecký výzkum, který by něco takového dokazoval. Mohou se o tom přesvědčit na internetové adrese http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez, kde je archív všech klinických studií.“
   Internet je plný rad tetek a strýců odkyselovačů, např.
   http://zena.centrum.cz/zdravi/zivotni-styl/clanek.phtml?id=782043
   Jedna z mnoha uvedených hovadin :“ O víkendu na chalupě si do zeleniny přidejte, co najdete na loukách: divoce rostoucí natě a plevely jako šťovík, ..“
   Komentář : „šťovík obsahuje kyselinu šťavelovou H2C2O4, která je nejsilnější přírodní kyselinou v potravinách ( škodí zubní sklovině), sráží v těle vápník vzniká sraženina CaC2O4 ( lépe za tepla), škodí ledvinám a vznikají spolehlivě ledvinové kameny.
   http://wiki.zena.centrum.cz/stovik-kysely/
   “ Po tepelné úpravě je šťovík bezpečný. Negativní vedlejší účinky eliminuje také smetana, mléko nebo vejce, které kyselinu šťavelovou vážou na sebe.“
   Komentář : Takže zdroj vápníku použijeme na sražení kyseliny šťavelové a uvidíme, co to udělá s ledvinami. Vařením se odstraní reakcí s vápníkem kolem 15 % kyseliny štavelové.
   Z rozumných potravin nejvíc kyseliny šťavelové obsahuje špenát asi 650 mg kyseliny šťavelové na 100 g
   http://www.childrensdayton.org/cms/resource_library/nephrology_files/5f5dec8807c77c52/lithiasis__oxalate_and_diet.pdf

 16. Mám pocit, že někteří z přispěvovatelů si, díky své neomezené analfabetické moudrosti, neuvědomují co všechno bylo v mých knihách uvedeno. Proto alespoň stručně:

  Z pohledu citlivce jsem popsal celou řadu vnímavých jedincú (citlivců). Ať energetických léčitelů, spiritistů či hypnotiků. Některé z nich jsem poznal osobně. Jednou z nich je výjimečná osobnost, hudebník, vynálezce a energetický léčitel, Ludvík Milan Toušek. Jeho věštecké schopnosti byly prověřeny nejenom StB, ale důkladně a opakovaně několika akademickými osobnostmi (profesory) v SSSR.

  Téměř všechny citlivce spojovalo mimořádné tělesné nebo duševní utrpení. Jednu, stále žijící, by bylo možné z tohoto výčtu vyjmout. Její mimořádné schopnosti byly navýšeny „návštěvníky“. Všechny se stávají osobnostmi s nadstandartním vnímáním, či jak se nesprávně uvádí mimosmyslového vnímání. Což platí také v mém případě. Někteří z nich jsou něčím neznámým „vedeny za ruku“ V průběhu let se před nimi otvírají stále nové a nové obzory, jdoucí za hranice současného poznání. Stávají se přímými svědky událostí, z nichž některé svou nadstandartní citlivostí samy vyvolávají. Ať jde o zhasínání světel veřejného osvětlení, protáčení magbetických střelek. Nebo něco takového co se podařilo mně – vyvolání tzv. poltergeista ve spolupráci s mumií Marií Elektou.I tento příběh je popsán v jedné ze šesti knih o prasíle – vesmírné energii života a smrti. V jistém slova smysli. jsou vlastně životopisnými knihami, souvisejícími jenom a pouze s objevováním prasíly, která je všude a ve všem.

  Vesmírná energie, poznaná a využívaná už v pravěku, je neznámým až magickým pojmem pro současná akademická spolčení. Což je obdivuhodné. Neboť je všude. Jak na zemi, tak ve vesmíru. Prostupuje v určité struktuře vesmírem a vším hmotným a nehmotným co se v něm nachází. To znamená, že také lidským tělem. Proto byla tato energie, jež je bezpochyby fyzikální podstaty, autorem pojmenována prasílou. Je totiž zároveň energií života a smrti. Ve svých knihách autor mimo jiné odkazuje na starobylé báje, poznání pravěkých šamanů, starověkých mágů, středověkých mudrců, a až novověkých alchymistů, či některých vynálezců a vědců, stejně jako pravěkých, a dokonce také mnohých novověkých stavitelů.

  V roce 1993 paní Dobra Bednářová otevírá v Celené ulici první prodejnu tzv. „ezoterické“ literatury v Praze. Některé knihy nabízejí zapomenuté znalosti považované za „pavědecké“, leč poznané a využívané už v pravěku. Kromě toho ve svém nakladatelství vydávává několik knih. Když dostala do rukou text mé knihy Zpověď Druida neváhá, a výpravnou knižní trilogii v roce 2002 vydává. Uvědomuje si, že uvádí dílo vnímavého autora, který čtenářům nepředkládá žádné fikce. Je také jediným českým autorem nakladatelství. Kniha jako první novověké dílo odhaluje tajemství energetických linií prostupujících zemským povrchem. Její obsah nebyl ani po letech překonán:

  V první části knihy Zpověď Druida, pojmenované V zajetí tajného řádu tajuplného hradu a zámku Houska, je energie-prasíla ve čtrnácti kapitolách představena především energetickými liniemi v přírodním prostředí. Linie jsou od sebe vzdáleny pouze několik metrů Vytvářejí nepříliš pravidelnou síť, které Keltové říkali rybářská. Některé linie energii vyzařují a jiné opačné ji vtahují. Vzařovací odebírají energii ze živých organismů, proto také z člověka. Někdy jsou velice silné, proto vytvářejí různě široké pásy pojmenované patogenní nebo geopatogenní zóny, jež jsou životu velmi nebezpečné. Zcela pochopitelně se vyskytují také opačné, zdraví prospěšné, vyzařovací, jež bývaly považovány za posvátné.
  Druhá část knihy Zpověď Druida je pojmenována Řád linií a nejstarší pražské kameny, kde se dozvíme, proč byly vybrané kameny usazovány na pečlivě vybraných místech. Právě tam totiž dokáží okolní krajinu energeticky nejvíce pozměňovat. Představuje „čertův sloup na Vyšehradě, nepravý menhir ve Zbraslavi, spolu se zvláštním kamenným sloupem kostela P. Marie Na Slupi. Energetické průsečíky linií prasíly nebyly využívány pouze proto, aby proměňovaly energii krajiny, ale také prakticky, neboť byly, za panování rakouské císařovny Marie Terezie, využity k rozdělení Českých zemí na katastrální území. Dodnes zůstalo ještě několik zemských kamenů členících např. Čechy, Moravu a Slezsko. Totéž platilo pro kameny oddělující rakouské císařství od okolních zemí. Bezpočet tisíc mezních kamenů oddělovalo také majetky královských, šlechtických či křesťanských majitelů nemovitostí.
  Poslední část trilogie Podivuhodný řád a obdivuhodná Praha odhaluje tajemství středověkých a novověkých staveb, ve vztahu k dostatku či nedostatku energie-prasíly jak k jejich pevnosti, tak k jejich vztahu k lidskému zdraví. Představuje např. pevnostní černou věž Mihulku, opačně energeticky laděný letohrádek Hvězda se šesti „pseudomenhiry“, stejně jako jedinečné „křížové“ tajemství nacházející se pod dlažbou románské baziliky sv. Jiří Pražského hradu.
  Paní Dobra Bednářová se ve svém odhadu nemýlí. Vycházejí další knihy – Magická prasíla, Hledání prasíly a Tajemství prasíly 1 a 2. Ale je tady jeden háček. Autor první knihy v dalších už neexistuje. Vynořují se další dva, kteří jsou ale titíž. A to Jan Miška a Jan Johann Jaroslav Miška. Knihy „trojjediného“ autora objevují zapomenuté. Energetickou podstatu lidského těla, která je totožná s energetickou podstatou vesmíru. Připomínají zároveň, že některé báje o vzniku vesmíru se svým obsahem dostávají před poměrně nedávno objevený Velký třesk.
  Druhá kniha Magická prasíla je nakladatelstvím MF nedopatřením uvedena pod občanským jménem Jan Miška. Opět zavádí čtenáře za hranice lidského vnímání. S autorem knihy Zpověď Druida nebyla až donedávna spojována. Magická prasíla odtajňuje tajemství léčivé síly amuletů, drahokamů, ornamentů. Představuje mimo jiné šamanskou léčitelskou soustavu starou cca 26000 let, která byla objevena v Brně, či dvě druidské energetické léčebny. Nabízí bájnou hadí symboliku spojovanou s prasílou. Stejně jako tajemné magické předměty, dobíjející nehmotnou podstatu lidského těla, vytvářející jeho auru. Uvádí např. báje o stvoření Vesmíru, objevuje základní podstatu kabaly, elixíru mládí, pojmenování tří králů, stejně jako několika asijských nauk (např. feng šuej, jóga, akupunktura) odvíjejících se od poznané prasíly (čchi, ki, prána, archea). Jejich podstata známá desítky tisíce je dnes zapomenuta, let, dokonce, a co je nejhorší, ji nezná ani současná akademická mafie. Kniha jako první na světě, objasňuje skutečný, tedy praktický význam nejstarších megalitických a pyramidových staveb a systémů, jak si autor ověřil u megalitických staveb Česka a Francie. Velice účinnou kamennou energetickou léčebnu dokonce postavil v Markvarticích u Sobotky, další energetickou pouze dvoumenhirovou v Humenném..
  Třetí kniha Hledání prasíly, podobně jako další, jež jsou již uváděny jménem Jan Johann Jaroslav Miška, nabízí další nepoznaná tajemství. Jako např. stromu života, mravenců kohouta, gryfů a draků, spolu s Karlem IV.jeho anděly a démony, objevuje tajemné kameny pohanů, z nichž se některé staly v křesťanství posvátnými. Stejně jako doposud nepoznané tajemství českého dvouocasého královského lva, ptáka Fénixe, kosmického vejce atp.
  Čtvrtá kniha Tajemství prasíly 1 Zapomínání představuje hadí a černé bohyně, Pannu Marii, pokusy nacistických mágů, skutečný význam kříže a svastiky, poltergeista a mumii blahoslavené Elekty. Je to právě ona, která ve spolupráci se mnou odhaluje tajemství tzv. hřmotících duchů. Dále představuje tři mágy prasíly (Fridrich II., Karel IV. a hrabě Špork), „ledňáčkové“tajemství císaře Václava IV. a císařského architekta Josefa Hlávky. Neboť také on byl vnímavým jedincem, který dokázal s liniemi prasíly „čarovat“. Podobně jako Jan Blažej Santini o nějaké to století dříve v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Odhajení jeho tajemství nabídne připravovaná kniha Architektura prasíly
  Předposlední kniha volného souboru o prasíle Tajemství prasíly 2, s podtitulem Zjevování, představuje čtenáři tisícileté tajemství proutkařů související dokonce se zázračnou Mojžíšovou holí. Také opat želivského kláštera Haštal nachází vodu pomocí hole. Stejný „zázrak“ představil autor knih o prasíle v  televizním pořadu TV Public pojmenovaném Proutkaření. Kniha nabízí zasvěcený pohled na neobvyklé kameny, energetickou podstatu duchů, připomíná ducha jenž se autorovi představil v barokní knihovně Klementina, sýčka jako posla smrti, některé věštce, tajemství skutečných kruhů v obilí, strašení ve Strašicích, Bohušovicích a Bobrové. V této souvislosti není vynechána ani záhada tzv. Tunguzského meteoritu. V závěru kniha „zjevuje“ to nejdůležitější – fyzikální podstatu energie – prasíly (jinak prána, tao, čchi, ki, reiki, archea, éter), tajemné energie známé všem starobylým kulturám celého světa. Což je celosvětový objev! Prasíla je dnešní vědě neznámá, i když už byla využívána po deseti tisíce let. Byla ale poznána (a opět zapomenuta?) geniálním fyzikem Nikolem Teslou. Nyní je prasíla oprávněně spojována s volnou či kosmickou energií.
  Šestá kniha Bájná prasíla opět ve vztahu k  je protkána bájemi, pověstmi a dokonce také pohádkami. Kniha má 22 kapitol, které kvůli stručnosti představím pouze pojmenováním některých: Vejce nebo slepice, Čert, kohout a bazilišek, Beránek a Zlaté rouno, Jednorožec a Alexandr Veliký, Jelen, krucifix a sv. Hubert, Aura a Eliášův oheň, Drak císaře Karla IV. nad Prahou, Gryfové Rudolfa II., Sloup, džed, strom a paviáni, Kaštan a pochodeň s hadem, Pták Ohnivák, Harpyje a pták Fénix, Den Trifidů a spirála, Bohyně lvice a kočka, Býk, lev, orel a člověk, Čarodějnice a mandragora, Čtyři větry a hvězda betlemská, Královské jablko, Universum a prasíla. Posledních 21 stránek doslovu především připomíná poslední datum mayského kalendáře 21.12. 2012, udávané jako konec světa, na němž se různým způsobem přiživuje bezpočet bulvárních vizionářů.
  Všechny tyto jedinečné výpovědi představené čtenářům spolu s knihou Bájná prasíla cca na 1500 stranách spolu s pěti sty barevnými fotografiemi, stejně jako s doposud neuveřejněnými dalšími, se dostávají do střetu se současnými státními inkvizičními veřejnoprávními sdělovacími prostředky České republiky. Jenom ještě připomínám, že bylo dokonce zrušeno vědecké pracoviště (VŠCHT), které se za bolševika léta zabývalo nevysvětlitelnými psychoenergetickými jevy. To všechno prý proto, že věda nevysvětlitelné jevy fyzikální podstaty nezná. I když jich to je, jak dokládají mé knihy, zjevná nepravda. Proto snad vyjdou další knihy (Prasíla v tarotu, Architektura prasíly, nebo Šamani a lékaři prasíly) představující energii-prasílu v dalších vztazích a souvislostech.

  Z uvedeného je zřejmé, že paní Dobra Bednářová velmi dobře věděla, proč vydala knihu Zpověď druida, která měla být seriálově zpracována v ČT, což Jan Johann Jaroslav důrazně odmítl. Seriál pracovně pojmenovaný Kameny, měl být vytvořen vynikajícím režisérem (nyní dramaturgem) B.L. V něm by se už ale nikdo ani slůvkem nezmínil o pravěkém poznání energetické podstaty sítě linií prasíly a kamenů, s níž bývala propojována. Neboť právě propojením sítě linií kameny (podobně jako stromy), které jsou vodiči energie, dochází k energetické proměně krajiny.

  Zoufalým odmítáním prastarého poznání energie-prasíly soutěží česká vědecká akademická obec spolu se všemi veřejnoprávními prostředky. I když byla její fyzikální podstata, uvedená v mé páté knize, prokázána některými vědeckými kapacitami ve světě. Jsou dokonce jednotky (Tesly a mikrofarady) a přístroje, které ji dokáží změřit Podle mě to je zločin páchaný na občanech naší vlasti.

  Březen 2016 Jan Johann Jaroslav Miška

  1. JJJ. 13.3.2016 (10:24) píše:
   „Mám pocit, že někteří z přispěvovatelů si, díky své neomezené analfabetické moudrosti, neuvědomují co všechno bylo v mých knihách uvedeno. Proto alespoň stručně:
   „..proč byly vybrané kameny usazovány na pečlivě vybraných místech. ..proto, aby proměňovaly energii krajiny, ale také prakticky, neboť byly, za panování rakouské císařovny Marie Terezie, využity k rozdělení Českých zemí na katastrální území. Dodnes zůstalo ještě několik zemských kamenů členících např. Čechy, Moravu a Slezsko. Totéž platilo pro kameny oddělující rakouské císařství od okolních zemí. Bezpočet tisíc mezních kamenů oddělovalo také majetky královských, šlechtických či křesťanských majitelů nemovitostí.“

   Nevím jestli JJJM jako lesní inženýr byl někdy v selském lese ( křesťanských to majitelů). Když se dělala digitalizace lesů celé vesnice, kde je i náš les, tak pomocí GPS se určovaly hranice a pochopitelně byly v těsné blízkosti tzv. sádů, hraničních tesaných kamenů vsazených na rozhraní majitelů. A pole,louky a na ně navzující lesy nebyly rozděleny podle energetických linií, ale podle toho, jak kdysi zemanský majetek byl rozdělen na 4 stejné části, všechna pole louky i les ve stejném pořadí a velikosti vedle sebe.
   Dále JJJM píše :“Nebo něco takového co se podařilo mně – vyvolání tzv. poltergeista ve spolupráci s mumií Marií Elektou.“

   To nemá cenu ani komentovat, asi je to námět pro film Hollywoodu.

   „V závěru kniha „zjevuje“ to nejdůležitější – fyzikální podstatu energie – prasíly (jinak prána, tao, čchi, ki, reiki, archea, éter), tajemné energie známé všem starobylým kulturám celého světa. Což je celosvětový objev! Prasíla je dnešní vědě neznámá, i když už byla využívána po deseti tisíce let. Byla ale poznána (a opět zapomenuta?) geniálním fyzikem Nikolem Teslou. Nyní je prasíla oprávněně spojována s volnou či kosmickou energií.“

   Takže celosvětový objev : prasíla není síla, ale energie, volná energie, kosmická energie, jen nikdo ani autor netuší co to je a odkud z kosmu přichází. A protože se nesporně Země točí, určitě se dočkám upřesnění, jestli tu energii z kosmu v Česku je třeba lapat ve dne nebo v noci, prostě v kolik hodin je maximum příjmu z daného směru. Pak se budou ještě muset dělat opravy na rotaci Země kolem Slunce.
   Temná energie je jev zavedený pro vysvětlení trvalého rozpínání vesmíru, temná energie je rovnoměrně v celém vesmíru, odpovídá asi 1 atomu vodíku v 0,2 m3 kosmického prostoru ( vypočteno podle E = mc^2). Temná hmota může být příčinou vzniku trpasličích galaxií
   http://www.osel.cz/8748-temne-satelity-spousteji-bourlivou-tvorbu-hvezd-v-trpaslicich-galaxiich.html

   JJJM :“Zoufalým odmítáním prastarého poznání energie-prasíly soutěží česká vědecká akademická obec spolu se všemi veřejnoprávními prostředky. I když byla její fyzikální podstata, uvedená v mé páté knize, prokázána některými vědeckými kapacitami ve světě. Jsou dokonce jednotky (Tesly a mikrofarady) a přístroje, které ji dokáží změřit Podle mě to je zločin páchaný na občanech naší vlasti.“

   Podle mě jsou zločiny na důvěřivých lidech páchány ve jménu pavědy. Fyzikální jednotka tesla (píše se jako jednotka s malým t) je jednotkou magnetické indukce ( odvozené od síly působící na 1 m vodiče v magnetickém poli), farad je jednotkou kapacity kondenzátoru. Kapacita odpovídá schopnosti vázat elektrický náboj. Lidské tělo vede elektrický proud, hlavně cévy a nervy, kůže působí jako izolátor, člověk se tedy může nabít statickou elektřinou. Lidský organismus snáší dobře při NMR silná magnetická pole až 7 T ( tesla),což je nesrovnatelně víc jak magnetické pole na povrchu Země ( 50 mikrotesla).
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Magnetick%C3%A1_rezonance#Fyzik.C3.A1ln.C3.AD_princip

  2. Jak nahoře, tak i dole.
   Z ukotvení dole, nahoru.
   Porušená síť, jednotlivé spoje nahoře „vyspravit“
   vrátit k původní, prvotní tvorbě Otcově.
   A „dolů“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference