mapa stránek || vyhledávání

Odpovědnost

„Ani za to, co se píše v tomto článku, nenesu žádný díl odpovědnosti.“
/Venda/

Odpovědnost je jedním ze základních atributů vědomého vědomí, tedy vědomí sebe sama. Nelze se zbavit odpovědnosti za čin, který uvádí věci do pohybu. Hra na tichou poštu, přeposílání a šíření zla, lží, polopravd, náznaků, konspirací atd. se neslučuje s hledáním Světla, lásky a pravdy. Každý člověk je gramotný, každý pluje obrazně řečeno ve svých vodách. Každý umí číst a každý si najde to, co hledat chce. Vnucování cizorodých myšlenek je agresivní forma svádění, násobení informačního smogu. Diskusní fórum na Gnosis je svým způsobem unikátní a mělo by sloužit pouze dialogu či diskusi o vlastních myšlenkách, o svém poznání a snaze o očištění svého ega od všeho nedobrého. Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.
 

Věra z Vysočiny
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 5
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

137 komentářů

 1. Vysvětlení!
  Tak dnes ráno jsem otevřel diskuzi pod tímto moralistickým článkem paní Věry z Vysočiny.

  Píše v něm to zásadní, m.j.:
  ….Vnucování cizorodých myšlenek je agresivní forma svádění, násobení informačního smogu. Diskusní fórum na Gnosis je svým způsobem unikátní a mělo by sloužit pouze dialogu či diskusi o vlastních myšlenkách, o svém poznání a snaze o očištění svého ega od všeho nedobrého. Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.

  Objevil jsem poslední Pardalův příspěvek s 6 / slovy šesti / odkazy ze včerejška z 23:04. Jen se to odkazy modralo !

  A tak jsem si říkal, Pardal nepochopil, co paní Věra píše.

  A tak jsem počítal – dalo mi to minimum práce = žádné přehledy si nevedu.

  Pardal pod tímto článkem dal do 4.1. 16 odkazů.
  Degon 2
  Věra 2
  Pavel 3

  Dohromady 23 odkazů !

  Alois dal 2 a já čtyři / do 4.1./ – celkem my dva neseriózní diskutující celkem 6!!

  23 oproti 6? Dost nepoměr, co? Zvláště Pardal je velmi plodný „odkazovatel“ !

  A tak jsem dnes přidal dnes 10 odkazů. 23 oproti 16 !! Parta kolem Věry má ještě náskok!!

  Paní Věro, nepište o tom, jestli někomu hráblo. A nebo pište si cokoliv. Měřte ale stejným metrem.

  ————————-

  A paní Věro, teď jen pro Vás. Volal mi kamarád Mirek z okresu Hodonín /telefon sem na něj neprozradím/. A ptal se mě na tento Váš článek „Odpovědnost“.

  Přečetl mi do telefonu celý jeho text – pro přehled ho sem dám : „Odpovědnost je jedním ze základních atributů vědomého vědomí, tedy vědomí sebe sama. Nelze se zbavit odpovědnosti za čin, který uvádí věci do pohybu. Hra na tichou poštu, přeposílání a šíření zla, lží, polopravd, náznaků, konspirací atd. se neslučuje s hledáním Světla, lásky a pravdy. Každý člověk je gramotný, každý pluje obrazně řečeno ve svých vodách. Každý umí číst a každý si najde to, co hledat chce. Vnucování cizorodých myšlenek je agresivní forma svádění, násobení informačního smogu. Diskusní fórum na Gnosis je svým způsobem unikátní a mělo by sloužit pouze dialogu či diskusi o vlastních myšlenkách, o svém poznání a snaze o očištění svého ega od všeho nedobrého. Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.“

  A pak se mě zeptal – proč je tam ta tvoje, tebou podepsaná věta na úvod, že….„Ani za to, co se píše v tomto článku, nenesu žádný díl odpovědnosti.“ /Venda/

  Jak můžeš za její článek nést odpovědnost, zněla jeho druhá otázka.

  A pak dodal, že se díval na její jeden předchozí článek a objevil tam další hovadinu – doslova řekl, co to tam ta blbka píše a ještě tam dává prázdný obdélník: /připomenu co myslel /
  Článek o ničem
  Věra z Vysočiny 31.7.2020 Nezařazené
  Motto:
  „To setkání u Vás není v mé moci organizovat – navrhněte ho. Dobrý nápad. Pěkný den. “
  Václav Žáček – 31.07.2020 5:28

  Řekl jsem mu svůj názor. Mirku, ta paní je na mě dost zaměřená.

  A jeho slovácký dialekt řekl něco, co se trochu zdráhám, ale není to z jeho pohledu nijak sprosté – tož ju pošli do prdele.

  A já to právě porušil, to, že Vám již nebudu na nic odepisovat a odepisuji. Opravdu naposledy.

  Jako slovutné autorce obklopené slovutnými diskutujícími jsem si dovolil vysvětlit, proč jsme dnes poslal nějaké odkazy.

  Mějte se všichni jmenovaní moc dobře.

  Václav Žáček

  1. Jak říkám, Vendo – vy už jste nad sebou definitivně ztratil kontrolu. Fešácky jste to tady zahnojil.
   Ale víte co, Vendo – nakonec proč nevyhovět Mistrovi, kterému tak strašně vadí oponující diskutující. Posíláte mě do prdele a na pomoc si voláte blbce Mirka z Hodonína. Tak když tak hezky žadoníte, protože máte strach a moje příspěvky vám vadí,tak se domluvíme takto: vy na moje příspěvky už nikdy nebudete reagovat a bude klid. Já naopak na vaše příspěvky budu reagovat i nadále, ale jen pod svými články, abyste mě neměl na očích. Vyhovuje?

   ps – ale že vám santmatovcům ten článek o ničem pořádně zahýbal slepým střevem, což? :-))

 2. Vendo, dal jste mě na první místo jako odkazovatele. Tak se ozývám, ale nerad a dokonce bez těch odkazů.. Diskuze by měla být o něčem. A když ne , tak alespoň trochu k zasmání. Jedna ze zásad diskuze na internetu je nekopírovat celé bloky, když lze dát hlavní myšlenu a odkaz. Takže nejde o to, zda je odkaz, ale o čem odkaz je. Ach, jo.

  Věra psala (vykopíroval jste snad celý článek) :“Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.“
  Všichni my jmenovaní na Vás a Aloise sypou co můžou (já a Pavel hlavně odkazy na seriózní zdroje), abyste pochopil, že dezinformujete a dezorientujete právě Vy. Bohužel žádný účinek.
  Napsal jsem svůj názor jednoduše: Vendovi nevěřím ani slovo.
  To Vám nějak uniklo . Pokud tedy má jít jen o moje hlavní myšlenky, tak bych to musel psát pořád.
  Sám nevíte, jestli souhlasíte s očkováním nebo ne. Napřed ne, teď guláš všeho. Píšeme na českém serveru a sám občas prudíte kvůli překlepům. A pak si dodáváte sebevědomí cizojazyčnými úlety, jejichž obsah je –> OO.

  1. S těmi cizojazyčnými texty se musím Vendy zastat, je v tom nevinně. Já jsem mu z legrace něco napsal v angličtině, on mi (asi taky z legrace) odpověděl ve vietnamštině, což pro mě nepředstavovalo žádný problém. Vzal jsem jeho text do schránky a vstrčil ho do překladače google, který umí rozeznat, v jaké řeči je text napsán. Pro vás to velmi pravděpodobně není nová informace. Když jsem si chtěl přečíst Vendův odkaz na Daily Mail, vzal jsem titulek jeho článku do schránky a dal ho do vyhledavače google. V nabídkách jsem pak nad oním titulkem zaklikl modrý text „Přeložit tuto stránku“ a dostal jsem překlad. Ne vždy to funguje – stránka může být zpoplatněná. Ale pro vás asi také nic nového.

 3. á, zapomněla jsem se podepsat.
  Ale ono je to stejně jedno, protože písmenková polívka se ne a ne zabrzdit,co jen dnes zde bylo napsáno zbytečných písmenek,…..
  A kolik lidí je zde bráno do úst … ve jménu čeho? Jó, karma je jak bumerang, co oběhne celý vesmír a udeří do čela nositele vlastní pravdy…..vyvýšené pýchou nad boha, ostatní lidské bytosti,…
  Není zde díky této žvanivé nezodpovědnosti v některých komentářích milo…. Dávno tomu již…

 4. Protože Venda oznámil ukončení diskuse se mnou, budu se k jeho příspěvkům obracet nadále jen ve třetí osobě.

  V mém kratičkém článečku píšu:
  “ Je nezdvořilé vůči adminovi a vůči všem kolemjdoucím svévolně přeměnit diskusi na archiv odkazů, které jsou vytvářeny jen s jediným účelem – dezinformovat a dezorientovat.“

  Je tedy z textu zřejmé, že mi šlo o to, abychom se my – diskutující na Gnosis nepodíleli na propagaci bulvárních a dezinformačních webů, které se tím udržují při životě. Že bychom měli dávat pozor, čemu pomáháme a na čem se podílíme. Podle mě je to minimum, základ, co bychom vůbec neměli řešit, co by mělo být samozřejmé.
  Venda mě za to posílá do prdele – no, možná je to jeden z jeho způsobů jak si užít svou vlastní smrt.

 5. Paní Věro, určitě si budete myslet, že mi do toho nic není, ale po před včerejším zčeření jinak poklidné hladiny diskuze zde, mám na Vás jeden zdvořilý dotaz.

  Váš článek „Odpovědnost“ je jasný. Prosím Vás, kde jste k němu vzala vyjádření pana Žáčka, že on, jak píše, nenese k tomu, co v něm píšete – Ve Vašem článku – žádný díl odpovědnosti?

  Děkuji za stručnou odpověď.

  Marie Š.

  1. Pani Marie, zdvořilostní fráze typu „určitě si budete myslet….“ nechme stranou.
   Těší mě, že je vám článek „Odpovědnost“ jasný, to je moc dobře.
   V úvodu skoro každého mého miničlánečku napíši motto, citaci, myšlenku…která mě k napsání článku inspirovala. To je všechno.
   Za zčeření poklidné hladiny diskuse nese odpovědnost Václav Žáček.

 6. Každý den při dopoledním sluníčku beru běžky a vyrážím na zasněžené pole a louky pár metrů za chalupou. Ráj na zemi, zasněžené keře a stromy, zmrzlé kapky na koncích větviček se na slunci třpytí jako křišťály. Všude ticho, jen ptačí cvrlikání. Užívat den lze i jinak než mudrováním nad „odkazy“.

 7. Jak poetické. Krásný vzduch, bílý sníh a velebné ticho.

  A navíc, koronavirus máte již z loňského listopadu za sebou, a to je víc výborné.

  Podle zjištění italských vědců se pětadvacetiletá žena z Milána nakazila už v listopadu roku 2019. ( heč, naše jedna paní z Vysočiny to měla taky )

  Článek
  Skupina italských vědců vydala studii, ve které upozornili na nový nejstarší případ nákazy koronavirem v Itálii. Podle jejich zjištění se pětadvacetiletá žena z Milána nakazila už v listopadu roku 2019, píše dnes agentura ANSA. Podle Milánské univerzity to je nejstarší zdokumentovaný případ koronaviru u člověka. Itálie byla jednou z prvních evropských zemí, kde se koronavirus začal šířit na komunitní úrovni. První případy nákazy novým koronavirem byly ale zaznamenány na počátku prosince 2019 v čínském městě Wu-chan.

  Více: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vedci-prepisuji-historii-koronaviru-nasli-noveho-pacienta-nula-137144#dop_ab_variant=0&dop_req_id=fSxD5eEwOMo-202101120520&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Škoda, že jste se tenkrát nepřihlásila. Lékaři u nás, kteří ještě nic nevěděli o tomto viru, by sice na Vás koukali jako z jara, ale mohla jste být první na světě!

  Zajímalo by mě, kolik lidí jste asi nakazila?

  Alois

  P.S. u nás sníh není, tak jdeme s Václavem na procházku po svých.
  Všem pěkný den.

  1. Lojzo, máš ode mne žlutou kartu. Říkal jsem ti a zdůvodňoval, proč je dobré si nevšímat některých vyjádření paní Věry z Vysočiny. Mám pocit, že jsi i dost ironický. Paní Věra je skromná žena, která by o žádné prvenství nestála.

   Přátelé, vařil jsem čaj pro naši společnou procházku a namazal nějaké chleby. A Alois vytvořil malý příspěvek. Je to jeho věc, je dospělý a co cítí, to nelze nijak měnit. Nebo spíš, to může změnit jen on.

   Lojzo, zítra až přijdeš, můžeš se na to podívat svým zklidněným pohledem.

  2. Aloisi, mrzí mě, že jste kvůli mě vyfasoval důtku od páníčka. O listopadovém italském covidu jsem četla, je to údajně nejstarší ZDOKUMENTOVANÝ případ výskytu covidu, takže těch předchozích nezdokumentovaných je pochopitelně mnoho a mnohem staršího data.

 8. Věro,
  tady taky krásně, chodím několik hodin denně, louky, lesy a slunce.
  Zmrzlý pták jeden a cvrliká občas.
  Husy přiletěly, asi ty severní, moc brzy a svolávají se v hejnech, občas labutích křídel šum. Sníh zatím borovice neláme pod krkem, lesáci likvidují prořezávky, když můžou do zmrzlé půdy v lese.
  Diskuze – není to kvalita za rozumnou cenu. Pořád víc nezbytných informací o tom, jak je všechno špatně + vylepšení konspiračními odkazy a vulgarismy. Z toho není cesty ven.
  A to se tady původně hledalo světlo a vnitřní klid.
  Přeji pohodu a zdraví.

  1. Pardale,
   psi štěkají, ale karavana jede dál. Téma covid, to je ohlodaná kost, hozená do smečky. K ničemu dobrému to nevede. Světlo a vnitřní klid nese každý v sobě. Nikdo je nemůže najít vně, vždy jen uvnitř. Dobu covidovou jsem si uspořádala tak ideálně, jak nejlépe to šlo a jsem maximálně spokojená. Času mám nyní habaděj na všechno. Na spánek, relaxaci, na batolátko, na pobyt venku a víte na co ještě? Na likvidaci všech věcí zbytných. Ta úleva! vidět, co všechno člověk nepotřebuje a nechává za sebou. Je fajn zvolit si způsob života v době, kdy je ještě na výběr.
   Pohodu a klid i Vám.

   1. Věro, souhlasím, v přírodě virtuálně nediskutovat v hlavě s kýmsi, ale kochat se, cítit, jak krásnou zemi máme a jsme její součástí :
    Po modrém blankytu bělavé páry hynou, lehounký větřík s nimi hraje..
    Dál si to nepamatuji, jen že plynou v dálné širé kraje a smutný vězeň takto mluví k nim.

    Dnes zataženo, lehce sněží. Všude bílo jako kdysi v zimě.
    K paní doktorce se snažím chodit jednou za 2 roky kvůli řidičáku a říkám, žádné prášky neberu, můj univerzální lék na všechno je jít do lesa.

    Diskutuje se tady o vnitřním klidu a místo toho nesmyslné šarvátky.
    Prostě to nedávám, čemu jsou někteří schopni věřit a ještě to hrdinně šířit. A tlakovat sem zplodiny facebooku.
    Honza můj příspěvek zhodnotí tak, že, by to chtělo pro něj zřídit virtuální kanál přímo na bioplynku.
    Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že Venda (který s Vámi nemluví) se s Aloisem domluvili, jak Vás pošťourat.
    I jednovaječná dvojčata se mohou mírně lišit v DNA, říkají genetici. Ale ne moc.
    Virtuální jednovaječná dvojčata odkojená jedním počítačem s internetem je třeba zkoumat. Jestli mohou mít stejnou karmu.
    Už jsem asi byl potrestán, myš mi nějak chabě dvojkliká, takže občas píšu vkládaný kus někam jinam, než jsem chtěl.
    Přeji pohodu a zdraví.

   2. Pardale, jsou slova, která zamrzí a jsou slova, která potěší, byť se setkáváme ve virtuálním prostoru. Honzíček se nežinýruje, ke cti mu budiž to, že si to odeslání do prdele vyřídí sám a nezve si k té špinavé práci blbé kámoše z Hodonína:-))
    Tak ať máme dnes (opět) krásný, čistý a nekomplikovaný den!

 9. Mílá Viera, keď otváram tieto webové stránky „Hledání světla“, tak najskôr hľadám v diskusiách Vaše meno, lebo viem, že vo vašich riadkoch nenájden egoistickú sebachválu, ani strašenie tým vražedným covidom 19, ale celkom obyčajnú a úprimnú radosť zo života v stále sa meniacej prírode, ktorá nám pripomína Božie stvorenie a Božiu dobrotu a milosť. Viem, že svet chápete ako príležitosť pre život a nie skostnatelo, ako mnoho iných „veriacich“ a dogmatikov. Každá faloš je Vám cudzia a rada sa proti nej búrite. Ja to prijímam celkom prirodzene a s humorom. Iných to poburuje a provokuje a vymýšľajú na Vás stále nové a rafinované finty. Keby vedeli ako sa tým strápňujú, tak by s tým prestali, ale to oni nedokážu…
  Želám Vám vydržať a nenechať sa znechutiť, lebo potom by som nemal dôvod tieto stránky tu navštevovať…
  Pekný a radostný deň a následne aj tie ostatné!

  1. Degone, děkuji Vám za krásná slova, Vašeho přátelského vyznání si velmi vážím. Ať je dnešní den stejně krásný jako včerejší:-)

   1. Věro, taky vás miluju :-) Jsem však dědek, který před pár dny dosáhl 68 a trpím Alzheimerem. Na internetu jsem si přečetl, že se to nedá vyléčit – pouze zpomalit, ale podmínkou je, že léky musí být nasazeny včas. Šel jsem za obvoďákem, aby mi je předepsal. On mi řekl, že v takovém případě by mi nemohl vystavit papír k řízení auta a poslal mě domů. Takže sice máte ctitele, ale žádné terno…

    Sedí stařík v parku a pláče. Přistoupí k němu dívenka v rozpuku a táže se ho:“Vy pláčete, že jste na světě sám?“ Stařík:“Ale kdeže, já mám mladou ženu“. Dívenka: „Vám to s ní už nejde, že?“ Stařík:“Jsem stále schopen dostát svým povinnostem“. Dívenka: „Tak proč pláčete?“ Stařík: „Já si nemohu vzpomenout, kde bydlím.“

   2. Pavle, všechno má řešení, nechte léky napsat na manželku…:-)

  2. Degon, k Vasim slovam sa pripajam aj ja, presne vystihnute, pozdravujem!!!

  3. Degone,
   bylo by dobré, abychom se i my ostatní nenechali znechutit, i když jednoduché to není, a to jak zde na gnosis, tak i v každodenním životě, nyní v době covidové.
   Ale zapojení trochy zdravého rozumu nám snad pomůže tady i tam,…
   Zdravím, Zdena

   1. Matko, zdravím aj Vás. Máte pravdu, že nie je jednoduché zachovať si chladnú hlavu a rozum, keď nás všetci presviedčajú, že sa svet zbláznil. Ale, všetko má svoju logickú príčinu, ale hovoriť sa o tom nesmie. Je to umelá psychóza, ktorá má za cieľ upevniť mocenské štruktúry istých ľudí na úkor iných. Je to vojna nie zbraní na ktoré sme boli doteraz zvyknutí, ale v histórii ľudstva sa tiež už využívali…
    Treba vydržať a myslieť si svoje a konať po svojom!

 10. Tak jsem se po nějaké době podívala na stránky gnosis a na dřívější odpověď pana Pardala. Ten mě odkázal na to, jak vzniklo motto článku paní Věry – Odpovědnost.
  Rozklikla jsem si ten článek, na který sem dal odkaz Václav Žáček a kde napsal tu svoji inspirativní větu : „19.12.2020 (15:06) Ani za to, co se píše v tomto článku, nenesu žádný díl odpovědnosti.
  Ten předmětný článek byl tento – https://www.eurabia.cz/Articles/44678-bolsonaro-o-vakcine-pfizer-zeny-s-knirkem-nebo-rovnou-krokodylice.aspx

  Píše se tam na úvod, že „Brazilský prezident Jair Bolsonaro napadl sofistikovaný disclaimer obsažený ve smlouvě o prodeji americké vakcíny Pfizer. …….. A pak ještě je tam napsáno toto: « Když pak ženám naroste knírek nebo se rovnou promění na krokodýla, a muži budou mluvit fistulí, nebude je (společnost Pfizer) to vůbec zajímat, a je to váš problém ! », nenechal ze sebe dělat blbce americkými chytrolíny brazilský prezident.

  A na konci tohoto článku z webu eurabia – viz. odkaz – je možnost se podívat asi na odkazy v 11ti článcích v několika řečech, které to, co řekl brazilský prezident, potvrzují !! Proboha, jak by za toto mohl nést Václav Žáček odpovědnost? Že si toho povšimly některá zahraniční média? A opravdu si někteří tady myslíte, že po vakcíně budou růst ženám vousy, změní se v krokodýli či muži budou mluvit fistulí? Opravdu toto berete tak vážně Vy, paní Věro?

  Nicméně, inspiraci jste paní Věro obdržela, to je nepopiratelný fakt.

  Marie Š.

  1. Paní Marie, minule jste psala, že článeček „Odpovědnost“ je jasný, předpokládám, že je jasný i vám. Několikrát jsem opakovala, že se bavím o odpovědnosti za ŠÍŘENÍ článků, nikoli primárně za jejich obsah, i když tím šířením se za obsah jistým způsobem přebírá odpovědnost taky.
   Odkazy od Vendy neotvírám, paní Marie, protože Venda je bohužel nedůvěryhodný zlomyslný provokatér a lhář. V poslední době i horlivý šiřitel nesmyslů posbíraných na facebooku – to je prostor, který ho doslova okouzlil.
   Nemyslím si, že se po vakcíně promění ženy v krokodýla (proč ne muži?) stejně jako si nemyslím, že jsme potenciální bohové (to je Vendova teorie).
   Myslím si, že virtuální prostor Gnosis – hledání Světla by měl sloužit svému poslání za přispění nás všech a ne být svévolně a poťouchle zasírán hoaxy a manipulativními dezinformacemi, kterých si může každý vyhledat hafo jinde, když o to bude stát.

  2. Je jaksi samozřejmé, že proměna ženy v krokodýla byla myšlena jen jako nadsázka. Spor není o to, zda se žena vlivem vakcíny Pfizer BionTech může změnit v krokodýla, spor je o otázku, kdo ponese (hmotnou) odpovědnost za případné poškození zdraví očkovaných. Článek naznačuje, že nikdo, že poškozeným zbudou jen oči pro pláč. V tom však spočívá kardinální lež. Vnucuje čtenáři domněnku, že odpovědnost nese jen výrobce vakcíny. To ale není pravda. Pro schvalování léku existují velmi náročné postupy, které výrobce musí dodržet, aby příslušný úřad lék schválil. Výrobce by za případné selhání léku nesl odpovědnost, kdyby například klinické testy sfalšoval (zatajil vedlejší účinky). Úřad pro kontrolu léčiv zjišťuje, zda testy léku byly odpovídající a dá-li schválení, přebírá odpovědnost. Věřím, že i při úzkostlivém testování se mohou objevit zcela nečekané vedlejší účinky, že nikdy nebudeme mít 100% jistotu. To však může nastat u kteréhokoliv léku. Manželka například dostala lék, kde ve vedlejších účincích bylo: Vyleze-li vám bulva z oční jamky, přestaňte lék ihned používat… Poté, co si to přečetla, ho nikdy ani používat nezačala.

   Závěrem: Vendův článek byl obžalobou amerického výrobce vakcíny z neodpovědnosti.

 11. Matko, máte nějaký osvědčený recept na piškotovou roládu? Mně se pořád nějak nedaří pěkně sloupnout pečící papír, kde dělám chybu?

  1. Kdysi jsem pekla rolády, když obec soutěžila o zápis do jakési knihy rekordů.
   Pekla jsem takto:
   4 vejce
   4 lžíce cukr
   4 lžíce mouka
   Ušlehám bílky,
   přidám cukr, pokud krystal, déle to trvá, ale sníh je hustší.
   přidám žloutky
   nakonec mouku, beru polohrubou
   umixuju do jednotné konzistence.
   Víc neporadím, protože pečící papír nepoužívám.
   Dosud jsem používala jen plech, který jsem vymazala sádlem a vysypala moukou,
   na to nalila těsto. Po upečení jsem co nejdříve nožem stahovala z plechu a hned točila.
   Pokud by nešlo, je možné na chvilku plech položit na vlhký hadr, aby se to odrazilo,
   ale snad nesrazilo.
   Teď se učím na stará kolena používat umělohmotné podložky na plech, které také namastím sádlem a vysypu moukou o stupeň hrubší, než je mouka v těstě, případně přesátou strouhankou. Ale ty jsou různé tloušťky, dobrá byla ta, kterou mi dcerka dovezla z Anglie. Hodně tenká a dobře se mi s ní tvořilo.
   Třeba něco z toho pomůže….

   1. Matko, rozhodila jsem sítě i po příbuzných a obdržela jsem do sms recept, který je navlas stejný jako ten Váš :-) Myslím, že jsem dělala chybu v tom, že jsem hmotu šlehala krátkou dobu. V tom bude ten fígl. Co nejdřív vyzkouším.
    A jaký děláte krémíček?

 12. Pro:
  Věra z Vysočiny7.3.2021 (7:36)

  Většinou to jen namažu marmeládou, co mám po ruce, pokud to má být pikantnější, tak višňovou.
  Případně k tomu přidám dortový krém (tedy v menším množství):
  1/2 kg másla
  1 vejce
  20 dkg práškový cukr.
  Vše se šlehá a zalévá se 1/4 l horké kávy.
  Kávu přiléváme za stálého šlehání, ale velmi postupně. Nejlépe po lžících, jinak by nám krém moc zřídnul. Káva by měla být hodně vřelá (zcezená). Krém se začne jakoby srážet, ale musíme pořád šlehat, aby se vše hodně a dobře umíchalo.
  Mám nyní jen ruční el. šlehač a tak mne od šlehání bolí ruce, tak dám kávy méně. :-)
  ***************
  No nebo rychlejší krém, který dávám i do Sloní slzy:
  1 máslo
  2 vanilkové cukry
  1 lžíce moučkového cukru
  utřít
  Přidáme 15 dkg vlašských ořechů pomletých a spařených v 5 lžících mléka.
  Ááá, šlo by za to zkusit zkombinovat to tak, že do tohoto krému se dovnitř rolády dá banán, tak , jak se dává do oné Sloní slzy. Tam je to vynikající kombinace.
  Ten krém jak dovnitř, tak i nahoru, a obalit v mletých oříšcích,… nebo jak kdo zná a umí.

  Je těch předpisů, či receptů plno, tyto používám a nejsou špatné.

  1. pro matka/Věra
   ___________________ holky a tetky moje milovaný, vy jste sem teda zasadily kalibr.:-))

   → do tohoto krému se dovnitř rolády dá banán, tak , jak se dává do oné Sloní slzy.
   ___________:-))) to je teda erotično jak prase. „dovnitř rolády“, tomu bych možná rozuměl, „dát banán“, tomu bych taky snad i rozuměl, akorát ty „Sloní slzy“, mi nejsou jasný..:-)))

    1. Od první chvíle, co jsem o tebe kdysi zakopnul, mi bylo jasný,že na tebe nemám..:-))) Přesto přesevšechno ti patří za vše můj nekonečný dík, Věrule má milovaná..:-)

    2. → tak se my, ženy, uchylujeme do jeskyně, žvýkáme kůže a čekáme, jak to dopadne :-))
     ________ Ale jó a proč né, žvejkete si a žužlejte si v hubě co chcete, jeskyňky..:-) Ale ku*va co ty „Sloní slzy“, co to jako má bejt?..:-))

    3. To fakt vypadá jak sloní slza, ale v tomto podání bych ji nedělala, je odfláklá, bez „cukrové vaty“, tedy nenačančaná, nenazdobená.
     Nahoru přidávám část krémíčku + oříšky, trochu uhladit, aby při fouknutí neopadaly všude možně i nemožně, konce těsta nechám zevnitř méně namazané, vytvarováno mám tedy do tvaru štíhlejší slzy.
     Hele ho, co ze sloního oka vše vypadne :-)))

    4. Honzíčku, Sloní slzy máš na tom obrázku, je to veliká dobrota:-))))

 13. neřeknu, bádejte :-))))))))))))
  Možná časem dám recept :-)

  1. Kurva, matičko, nedělejte Zagorku, sakra..:-))) Co to je to vaše – Možná časem dám recept – ? – :-)))

  2. řekni.:-))))))))))) a kuva nedělej Zagorku, muti.:-))))

   1. Jene, že Vy jste horník, tam je nejslušnější slovo kuva :-))))))))))))
    A v jámě jsou božími zástupci ti oní – trpaslíci, či skřítci.
    Jen aby jim lampička nezhasla :-)

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference