mapa stránek || vyhledávání

Podaří se transformací odstranit krizi EU a západní civilizace?

euJeště jsem nenarazil na člověka, který by nesouhlasil s tím, že EU a celá západní civilizace je v krizi. Pouze někteří naslouchající namítli, že v posledním století je západní společnost v krizi stále. Pouze se ji pokusila řešit válkou nebo komunismem. Válka by za tímto účelem už zřejmě dávno byla pod nějakou záminkou vyvolána, kdyby potencionální válčící strany nebyly vyzbrojeny nukleárními zbraněmi. Musí tedy v mysli každého myslícího člověka vyvstat otázka, proč krize vznikla, proč není vládnoucími elitami ventilována, natož aby byla řešena.

Abychom mohli na výše zmíněné otázky odpovědět, nutno nejprve rozpoznat, co jakoukoliv civilizaci vlastně formuje. Tuto otázku v souvislosti se zkoumáním příčin zaostání „Říše středu“ (Číny) v poměru k evropské civilizaci odpovědělo pravdivě společensko-vědní centrum KS Číny: náboženství! Křesťansko-židovské náboženství bylo přes všechny své vady skrytým „motorem“ vzestupu starověké a středověké civilizace na současnou úroveň poznání světa a vesmíru. (Prostřednictvím vědeckého poznání, tedy úsilím člověka o prohlédnutí konání Boha ve stvoření.) Jestliže tedy docházíme k závěru, že západní civilizace je v posledním století a v současnosti v krizi, nemůže to být pro nic jiného, než že evropské náboženství, které ji vytvořilo, tzn. soustava nadčasových hodnot, je v krizi!

Tedy církvemi organizované a vykládané křesťanství je již sto let v přísně tutlané krizi! Na toto konstatování nutně navazuje další otázka: proč křesťanství v krizi vlastně je? Moje odpověď zní: protože nastal nebývalý rozvoj rozumového (vědeckého) poznání a v kontrastu k němu už několik století zcela ustrnulo duchovní a esoterického poznání. Tímto nenápadným procesem došlo k tomu, že scholastický výklad nepochybných křesťanských esoterických a duchovních pravd se stal pro mladou generaci Evropanů nepřesvědčivým!!! Biblicky řečeno: „sůl přestala soliti“. Neboli činiti lopotný život řadového člověka smysluplným, „stravitelným“.

A opět se natiskuje další otázka: proč vlastně postup poznání zákonů neviditelné dimenze reality ustrnul? Moje odpověď opět zní: kvůli potlačení svobody myšlení a intuitivního poznání člověka ve všech církevních organizacích. Církevními představiteli byl přímo hystericky provozován boj proti „herezím“ jako nevěře písmům a učeným scholastikům! Psychickým terorem, když to nestačilo, tak i mocensky. Tak bylo bráněno úsilí jednotlivců o kvalitativní duchovní vzestup a správnější pochopení Bible. Církevní činitelé, ač sami „do říše esoterických zákonů a zákonů věčnosti nevstupovali“, jiným ve vstupu bránili! Usilování o hlubší proniknutí do zákonů neviditelné a nadčasové sféry stvoření bylo pro kohokoliv „koledováním si o malér“. Kdyby se Kristus znovu vtělil, zabili by jej zas! Oni a „čtenáři bible“ se totiž domnívali a domnívají, že ví, co je Pravda a Spravedlnost. Jenže se ukazuje, jak jsme my všichni a celé lidstvo od Pravdy a jejího kvalifikovaného výkladu zatím hodně vzdáleni. Právě toto vycítila a pochopila mladá generace Evropanů a ptá se „teologů“ na klíčové otázky bytí a zjevení. Ale odpovědi se od nich nedočkává, proto nevěří ničemu. Nebo snad vidíte kolem sebe křesťansky se chovající mládež? Co mají společného s narozením Krista současné „santaklausiády“ na náměstích? (Dříve svátky maloobchodního obratu.)

Z výše uvedeného plyne, že krize západní civilizace skončí s krizí jeho náboženství, s jeho transformací na vyšší úroveň. Neboť všichni přece ví, že více než psané zákony, které ostatně málokdo zná, právě žité náboženství (soustava hodnot) reguluje vztahy mezi lidmi. Žádné ekonomické a politické reformy nepomohly a nepomohou! A jako jedna a jedna platí zákon, že společnost je tím vyšší, čím jsou kvalitnější mezilidské vztahy. Nastupující transformace lidstva není a nemůže být nic jiného, než vysvětlení duchovních pravd v křesťanství na vyšší úrovni. Tak, aby byly přesvědčivé pro „drze“ se ptající mladé. A jak se drze ptá mládež?

 1. Co je to Bůh a kde se vzal?
 2. Co je to Syn boží a proč je pro lidstvo nutný?
 3. Co je to neposkvrněné početí z Ducha svatého?
 4. Co jsou zázraky, zjevení, popisovaná Evangelii?
 5. Proč musel být Ježíš ukřižován a toto je křesťany slaveno.
 6. K čemu je celibát kněží, proč je přirozená sexualita v kontextu vnímána jako „hřích“.
 7. K čemu jsou náboženské obřady?

Všechno jsou otázky, na něž se pokusím sdělit svoje nazírání v následných článcích. Čtenáři pak budou mít možnost posoudit, zda jsou moje vysvětlení přesvědčivější, než vysvětlení studovaných teologů jejich církví. A nebo si vytvoří lepší než obé.
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 2
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

59 komentářů

 1. Není žádná ekonomická krize, která by stála za řeč.

  Horší je ta, která míchá kancelářské termíny se vzdušným prostorem (takové ty inženýrské názvy pro umělé úpravy počasí). Vůbec neřešíte, co se vlastně stříká, ale vadí vám, že se tomu říká kanceláři.

  Podle védské filozofie je Indra bohem blesku, pánem hmotného bohatství, stvořitel zlata a celkově má s hmotným bohatstvím mnoho společného. Spojíme-li si geoinženýring, management slunečního záření, povahu velmi pyšného krále Nebes, kvantitativní uvolňování a vzdušný prostor, dostaneme prostor pro spekulace, že krize ani válka být nemůže, protože jsme boha katastrof příliš urazili. Takže krize ani válka nemůže být z toho důvodu, že svět masivně zpochybňuje Indru (nevěří v Něj), zatímco je geoinženýrsky rozsekané počasí na straně jedné elektronický celosvětový ráj na straně druhé.

  Rozumíte? Podle mě nejde z boha blesku za století všechno vytěžit, zničit počasí a pak očekávat, že nástup krize se bude řídit podle nějakých ekonomických pravidel.

  1. Pozdní čas Vašeho příspěvku napovídá, že jste asi něco požil. Celkově je to nějaký blábol. Já jsem myslel, že Indra byl ministrem v nějaké československé vládě. Ale to už je dávno. Jo a Bilak byl Krejčí.

   1. Lojza je vtipný.
    Biľak byl vskutku profesí krejčí, ne však Krejčí. On se vskutku jmenoval Vasil Biľak. Měl v posudku – nepouštět na saka, to nezvládal. Byl jen přes kalhoty.

   2. Ano, pan Indra, politik, zemřel asi 50 dnů před mým narozením.

    V den mého narození přecházel přes Českou republiku zbytek hurikánu, 9.6.2004 mi vznikala přímo nad hlavou bouřka, která přinesla tornádo v Litovli a v roce 1984 byla série tornád v Sovětském svazu, také 9.6., a bylo tornádo v Jaroslavli a Ivanovu. Celkově tornádová série přinesla údajně 11 tornád.

    Když jsem byl první den na základní škole, měla střed tlaková výše přímo nad Českou republikou, podle počítačové REanalýzy to bylo nad Prahou.

 2. J.Krejčí, píšeš:

  ….Podle védské filozofie je Indra bohem blesku, pánem hmotného bohatství, stvořitel zlata a celkově má s hmotným bohatstvím mnoho společného.

  Hovadina. Podla kurvínskej teológie je Pačmága stvoriterľom olova , Duprés stvoriteľom striebra a Keketíny stvoriteľom človeko-potkana, toho Amalgoéta IV..

  Prosím, prosím hovadiny a náboženské bludy z iných teda napr. zo sveta žltých, červených, či čiernych ,sem radšej Nie…

  Máme ,,TU“ dosť Protožidovských tajtrlíkov a nehmotných Patov a Matov a už nehovorím o kilogramoch svätých, posvätených , či ináč ,,strelených“ bigotov…

  Kto sa v tom ,,odpade“ má potom vyznať…

  1. Mě nezajímají takoví, kteří považují náboženství za bludy.

   Spíš nechápu, že nechápou, že nemají duši, která je spojená s bohem. Spíš se bojím, aby svou existencí ti nejkrutější neubližovali bohu, protože není vesmírný standard, rozmr**vat počasí a sr** do vesmíru mnoho a mnoho tisíc družic, které v době jejich dosloužení hodíme do volného vesmíru. NEVÍME, CO JE BŮH, NEBOŤ ON JE NEKONEČNĚ NEPOCHOPITELNÝ, ALE HÁZÍME MU ODPAD DO VESMÍRU?

   Vždyť tohle je svět.

   1. Černé díry si s tím odpadem poradí, to bych neměl strach.

   2. Pane Krejčí, Bohu lze ublížit? To tu čtu poprvé.

    Matrixovi – až nastane čas, kdy si s tím odpadem porarí černé díry, tak to již tady dávno lidská populace nebude.

    1. Pane Vendo, s úctou vám přeji pěkné Vánoce…

     Já se také divím, k jakým až závěrům docházím při bádání nad současným stavem světa…

     V Bhagavadgítě se jasně říkají tyto věci:

     1. Duše je věčná, nesmrtelná.
     2. Duše je vždy spojena s Pánem, i když nevěřící ateista o tom neví na vědomé úrovni.
     3. Bůh Kršna je nezávislý na projevech hmotného světa…

     Jenže nyní se děje tolik podivných věcí s živly, tolik manipulací, tolik umělotin; pak taky spousta bláznů, kteří boha až nenávidí a chtějí Jej získat jen nedovolenou, experimentální, vědeckou cestou… Přitom nikdy není konce věcí, které můžeme donekonečna nově objevovat… ale už manipulujeme s tak dokonalými věcmi jako je třeba genetika rostlin nebo mraky…

     Když se podíváte na stav nebe, na kterém se vyskytují jakési poničené, olejovité mraky, podezřelé čáry, nebezpečné úkazy, pak i exponenciálně zrychlené globální oteplování… co to vypovídá např. o zdraví boha Nebes?

     Když má svastika, hindský symbol štěstí a mnohatisíciletý symbol boha Višnua, najednou a zničehonic rozdvojený význam – že jeden zůstává náboženský a druhý symbol je fašistický – tak co to dohromady z toho vyleze?

     Takto začínám být postupně nejistý a málem posedlý tou myšlenkou, že někteří jedinci mohli udělat v historii tolik zla, tolik takových překvapení, tolik činností proti dobrému plynutí posvátné Jednoty (všechny duše jsou částečkami Pána, některé Ho nenávidí…), že permanentním terorem prostřednictvím experimentální vědy, ubližováním velké spoustě nevinných, „krádežemi“ posvátných symbolů a jejich zneužitím pro „supernásilí“, lze určitou formu ublížení Bohu vykonat. A je to dost divné, když na jedné straně odětech víme, že se rodí inteligentnější a „andělštější“ než dříve (indigové děti), no ale na druhou stranu se šupem vymyslí očkování a hexavakcíny s pochybnými vedlejšími RIZIKY…

     Všechno je to nefér boj, kdy nejkrutější jsou zpravidla zalezlí v norách a vládu nad světem berou jako videohru.

     Může dron posloužit jako válečná zbraň, když takto má vlastník drona možnost zabít člověka, ale člověk v sebeobraně nemůže nikoho rovnocenně zabít? Je to spravedlivé válčení?

     Když se rozvíjí manipulace počasí, taky se určitě vychází z výsledků meteorologů z historie, kteří by s jakýmikoliv manipulacemi v budoucnosti nesouhlasili, ale jinak měli svou práci rádi.

     Vynálezce prvního letadla se může třást hrůzou, že letadlo vymyslel, i když dříve mohl z prvního letu mít osvobozující, vzrušující pocity. Nyní, když mu někdo vysvětlí, že letadlem se napadá znovu a znovu bůh blesku, tak až to pochopí, posmrtně může zešílet. – A takto i meteorologové, kteří se ničím neprovinili, by mohli neprávem cítit z boha hrůzu – což nakonec znamená, že spousta věcí se děje markantně jinak než by byly bez manipulací s živly…

     Vědecký projetk CERN je co? To je hraní si na vládce času, na Višnua, kdy maskotem je ničitel vesmíru Šiva? Vždyť ta úroveň lidské blbosti a drzosti k bohu je až neuvěřitelná…

     „Dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská blbost.“ – Einstein

    2. Taky bych chtěl dodat k tomu, že duše je věčná – co když někteří lidé za život učiní tolik zla, že dokážou svůj karmický dluh zvětšit až tak, že se stane „nesplatitelným“? Řekněme – jak splatí svůj karmický dluh člověk, který napadá vzduch? Ve Šrímad Bhágavatamu je o pekelných planetách řečeno, že i za některé hříchy běžných lidí, které se dnes dějí úplně všude, lze dostat přísný trest. Teď co když vědec napadá počasí (Indru, v kterého ani nikdy nevěřil) nebo genetiku rostlin – což pak dává lidem žrát?

     Jak tyto karmické dluhy splatí a za kolik hodně let se dostane z pekla zpátky do stavu vědomí, kdy bude moci usilovat o nějakou seberealizaci, kdyby to někdy v budoucnu chtěl? Jak splatí karmický dluh, když napadne neschválenou cestou nepolapitelný vzduch? Může být vždy milovanou, rovnocenně milovanou, součástí Pána, když ničí vzduchu svobodu (i když to je jako nereálná hloupost, a přesto skutečná)?

    3. Kdyby do mě měl trefit blesk, bojím se víc těch uměle upravených, než těch, které by do mě střelil zaručeně zdravý bůh Indra.

     Vůbec nevím, proč člověk, do kterého má trefit blesk, by se měl bát trochu vojenských operací s mraky a současně i krále Nebes? Proč by měl člověk propadat strachu, že je s blesky byť jen trochu něco jinak? Co má společného Indra s vojáky, co dělají manipulace počasí? To, že Indra je prý i bůh válek?

     Jak tedy může být válka, když bohu blesku a válek jsme udělali něco s nebem? O co jde většího, když nejde o počasí?

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference