mapa stránek || vyhledávání

Století urážek českého národa

Za Rakouska-Uherska byli Češi synonymem „tvrdých selských palic“, co nedovedou pochopit velikost Habsburského domu. Za okupace chtěli sudetští Němci dláždit náměstí českými hlavami, které nechtěli pochopit velikost vůdce. V padesátých letech se vedl boj proti tvrdým intelektuálským a buržoazním nacionalistům, kteří nedovedli pochopit velikost sovětského rovnostářského myšlení. Za normalizace zas dobrodiní našeho druhého osvobození od všelijakých revizionistů. Po vzniku „blbé nálady“ do nynějška zas „zaprdění a xenofóbní Čecháčci nedovedou pochopit etické výšiny elit Západu, výhody multikulti a dovoz islámských komunit, normalitu úchylů. Kterážto zaostalost se projevila jak ve volbách parlamentních, tak prezidentských. Navzdory nikdy nevídané mediální masáži nebyli ve svobodných a tajných volbách zvoleni ani „světoví“ politici-demokrati TOP, STAN nebo KDU, ani „velký vědec“ na prezidenta. Ač v okolních státech se tento mediální tlak podařil? Pokusím se příčinu rozebrat „nevědecky“, myšleno nikoliv v intencích neziskovými organizacemi dotovaných „společensko vědních“ ústavů.

Podstata jevu je v tom, že po staletí mentálního útlaku (od husitství) se v českém národě vytvořilo zevně neviditelné „tvrdé jádro“ samostatně myslících lidí, řídících se intuicí. Tito Češi přišli na to, že zevní evropský svět je řízen nejen silou, ale také balamucením davu skrze polopravdy o podstatě a fungování světa. Svět je řízen tak, aby to vyhovovalo uzoučké vrstvě „nadlidí“, kteří kvůli své neviditelnosti si zaplatí vrstvu ještě dobře žijících politiků, úředníků, umělců i „umělců“ bavičů a vědeckých bádalíků. Ti žijí dobře do té doby, dokud onu vládnoucí vrstvu chválí. A dostávají mnohé honosné tituly z oblasti vědy, sportu, umění, náboženství. V posledním ne za svatost, neboli etické žití, ale za přesvědčivé řečnění a vědecká pojednání o mrtvých svatých. (Ve stylu modlitby úspěšného obchodníka pod křížem: „Děkuji ti Ježíši, že se mi povedl ten obchod s okradením klientů!“ Najednou slyší hlas: „Máš štěstí.“ „Ano, mám štěstí!“ „Nech mě domluvit! Máš štěstí, že mám přibité nohy, jinak bych tě kopl do ksichtu!“)

Toto tvrdé jádro je u Čechů mimořádně silné a činí jej 10% populace. (V okolních státech jen 3%) Ovlivňuje dalších 30% příbuzných a známých. Z ostatních 60% je deset procent slabomyslných (ve všech národech), deset procent nic netvořících parazitů (restituenti a prostituenti žijící z majetku) a ostatní duchaprázdní konzumenti. O toto tvrdé jádro národa vždy jde. Proč je procentuálně početnější než jinde z pochopitelných důvodů nebudu mluvit. Věděl o něm už geniální zločinec Hitler a proto řekl: „Poláka a Srba zlomit silou! Čecha nezlomíš, znám je z Vídně. Když je tlak, ohne se a když tlak povolí, švihne zpět!“ Proto poslal jako protektora vyvraždit toto právé jádro rovněž jasnovidného Heydricha, a neudělal protektorem jednoduchého vraha K. H. Franka. A po smrti Heydricha chtěl Hitler ze msty vyvraždit vybranou desetinu Čechů. K jeho „uklidnění“ mu museli „kolaboranti“ i kolaboranti uspořádat ony manifestační přísahy věrnosti na Václavské náměstí a pod.

Nyní je vhodné popsat, jak jsou charakterizovány osoby tohoto národního duchovního jádra. Jednoznačně charakterem. Bez ohledu na velikost vzdělání, často spíše středního. Zato spíše s přirozenou, od přírody „navibrovanou“ selskou inteligencí. Tito lidé se vzájemně rychle poznají a komunikují většinou beze slov nebo zevně neutrálně. Nedají na gesta, padnoucí šaty a kravaty, světoběžné vystupování, snahu být „in“! Můj otec jako znalec lidí mi říkal: „Ty mě nebudeš učit znát lidi, ty jsi neprožil Protektorát! Tam poznat člověka, zejména provokatéra a kolaboranta, rozhodovalo o životě a smrti.“ A později se vždy ukázalo, že měl pravdu. A tito si v Protektorátu, padesátých letech a i nyní pomáhají beze slov. Mládí adepti na duchovní osobnosti se vždy musí učit z průběhu životních a politických procesů. Starého psa novým kouskům nenaučíš se říká. Proto je nyní v médiích tolik štvaní na voliče „penzisty“ a staré obecně! Prý jsou to nic „o světě“ vědoucí lidi! Za vzor „nového evropského myšlení“ dávají média a TV 21leté „poslance“ TOP a pirátů! Nové myšlení už jsme tu měli několikrát. Mládež Kuratoria, nová Gottwaldova, Husákova. A kam to dovedly se zlepšováním společenského pořádku.

Výsledky voleb mně udělaly radost. Duchovní jádro národa prakticky bez vzájemné komunikace zvolilo prezidentem člověka se schopností myslet, s národním smýšlením, ač s malou schopností chodit. Namísto člověka svižných nohou, krásného saka, mnoha titulů „renomovaných ústavů“, prázdného frázovitého myšlení, křivého obličeje, nedívání se do očí! Propagovaného ovšem všemi „elitami“ a médii. Posledních 14 dní jsem bál i splachovat záchod, aby z něj neslyšel agitaci pro Drahoše! A ta hrůza těch „plačkářů“ volících Drahoše. Připomínali mi hitlerjugend s odznáčky a bylo mi mdlo od žaludku. Nyní ale věřím, že jako národ obstojíme i ve složitých událostech nastávající evropské a světové krize.
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4.8
hlasů: 39
Print Friendly, PDF & Email

67 komentářů

 1. … Duchovní jádro národa prakticky bez vzájemné komunikace…

  Možná se ti voliči nepropojovali přes duchovní jádro, ale přes internet:-)

 2. Mám jisté pochybnosti o pravdivosti tohoto článku. Souhlasím s tím, že osoby z duchovního jádra národa lze poznat podle charakteru. Ale jak jsem dlouhodobě pozoroval panem Staňkem popisované příslušníky údajného duchovního jádra, viděl jsem všechno možné, jen ne lidi s dobrým charakterem. Většinou šlo o snadno manipulovatelné lidi, věřící konspiračním teoriím, kteří místo hledání řešení problémů spíše tíhli k projevování nenávisti vůči všemu, co se jim nelíbilo. A menšina byla ještě horší. Tihle sami údajně hájili národní zájmy hlásáním nenávisti a manipulováním té většiny. A volby? Jak v parlamentních, tak prezidentských vyhráli populisté, kteří v předvolební kampani prokazatelně lhali. Že se politik nemusí zavděčit všem voličům je pochopitelné. Ale koho údajné duchovní jádro zvolilo prezidentem? Člověka, který je soudně uznaný lhář, opakovaně prokazatelně využívající lži i ke svému zvolení. Který národ místo spojování rozděluje, zbytečně mluví vulgárně, uráží ostatní, nespravedlivě osočuje a není schopen uznat svou chybu a omluvit se. O jeho pozitivním vztahu k autoritativním režimům, jakým bylo i socialistické Československo, ani nemluvě. Tohle že jsou projevy charakteru a duchovnosti? Asi těžko. Jak je psáno v bibli: Podle ovoce jejich poznáte je. Duchovní lidé prostě běžně nelžou a nejsou nesnášenliví a nenávistní. A nevolí si takové politiky. Jak je možné, že pan Staněk takto uvažuje? Napadá mne jedno vysvětlení. Ve svých předchozích textech opakovaně uvedl jako zdroj svých informací ruský dezinformační web. Pokud takovým informacím věří, je pochopitelné, že je jimi ovlivněn. Možná bude těžké si to přiznat, ale realita je, že leccos z toho, co pan Staněk v poslední době píše, odporuje duchovním zákonitostem a realitě. Někteří čtenáři si toho však již všimli a upozornili na to. Tak že nejsem jediný. Snad si to uvědomí i pan Staněk.

  1. Můžete být trochu konkrétní v čem přesně to odporuje duchovním zákonitostem? A zda by pan Drahoš obstál lépe v těch samých?

   1. V textu jsem to popsal. Není možné, aby duchovní lidé, tvořící duchovní jádro národa, běžně lhali a šířili nesnášenlivost, jako náš prezident a jeho příznivci. Pan Drahoš (nechci mu dělat advokáta) se takto nechoval. A nejde mi tolik o konkrétní osoby, ale o princip. (Mimochodem, ze vzpomínek bývalých spolupracovníků pana Zemana vyplývá, že před vstupem do politiky to býval mimořádný a obdivuhodný muž.) A s panem Staňkem v lecčem souhlasím. Například v tom, že existuje vyšší spravedlnost, nadřazená nedokonalé lidské. A v jejím působení se nakonec ukáže, kdo je a nebo není součástí duchovního jádra národa. Věřím, že skutečné duchovní jádro národa, panem Staňkem a jinými líčené černobíle a negativně, obstojí.

    1. Lidé vidí očima různě,
     srdce nikdy očím nezalže.
     Však často místo srdce,
     kámen v hrudi bije.
     Rozeznat kámen od srdce,
     obranu od prvotního útoku
     nebývá snadné,
     kámen se ale maskuje
     naštěstí jen nedokonale
     a živé srdce to ucítí.

   2. V textu jsem to popsal. „Duchovní lidé prostě běžně nelžou a nejsou nesnášenliví a nenávistní. A nevolí si takové politiky.“ Pan Drahoš (nechci mu dělat advokáta), se tak nechoval. (Podle vzpomínek bývalých spolupracovníků pana Zemana se před vstupem do politiky tak nechoval ani Miloš Zeman.) Ale nejde tolik o konkrétní lidi, jako o princip. S panem Staňkem v některých věcech souhlasím. Například s tím, že existuje vyšší spravedlnost, nadřazená lidské (karma). A tato spravedlnost nakonec rozhodne, kdo je a nebo není v duchovním jádru národa. Věřím, že skutečné duchovní jádro národa, panem Staňkem popisované černobíle a negativně, obstojí. Navzdory současné masívní propagandě dezinformačních webů.

    1. „Navzdory současné masívní propagandě dezinformačních webů.“
     Tím myslíte Českou televizi, Lidové noviny, Reflex, Respekt?

    2. Martine, jedna menší záležitost je vzhled prezidenta a jeho slabiny – žvanivost,
     a druhou větší záležitostí je mezinárodní politika. Prospěšné světu je přibližovat stát EU a NATO (ČR) státům Rusko a Čína. Pro současnost a nejbližší budoucnost velmi potřebné, abychom nesměřovali ze vzniklé studené války někam dál, dolů.
     Jedni voliči kandidáta dávají přednost jeho prostořekému mluvení, ale druzí sledují jeho význam pro vztahy mezi státy.

  2. „K jeho „uklidnění“ mu museli „kolaboranti“ i kolaboranti uspořádat ony manifestační přísahy věrnosti na Václavské náměstí a pod.“
   Skrytou příčinu jednání sleduji u parašutisty Čurdy. Zvažuji, zda dostal za úkol zachránit, svou zradou, „vybranou desetinu Čechů“. Nalezení a smrt parašutistů, v kostele, mohlo upokojit nepřítele.
   *
   Ani prezidenti Masaryk, Zeman, nemůžou si počínat čistě. Dokud vládnou politici, je úspěšným postupem – v současnosti – nesympatický machiavelismus.

   1. Pane Tichánku,
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_%C4%8Curda
    Čurda se uchýlil do svého rodiště, uviděl během Heydrichiády oknem po silnici přijíždět gestapo a utekl do lesa. Udal sám sebe a zradil parašutisty, nejspíš zachránil svou rodnou vesnici a mnoho dalších lidí. Tím nehodnotím nic, ani to že udělal něco jen špatně. Ze dvou špatných možností se těžko zvolí jedna dobrá.

  3. To, co píšete, je takový idealismus. Zní to hezky, ale není to pravda. Na rozdíl od Vás nepoužiji slova lež, protože mezi nepravdou a lží je těžký rozdíl. Proto i Vaše hodnocení prezidenta je liché. Mimochodem řeknu Vám jednu drsnou pravdu, která v přehršli mediálních manipulací trochu zapadla. Víte, že si vnučka Peroutky stěžovala na rozhodnutí soudu, označila soudní proces za zmanipulovaný. A určitě nevíte proč?

   1. My lidé se pochopitelně můžeme mýlit, popřípadě vyjádřit nepřesně. Ale na podstatě svých výhrad vůči textu pana Staňka a chování pana prezidenta Zemana trvám. Co se týká kauzy Peroutkova článku, vnučka pana Peroutky se mohla vyjádřit nevhodně pod vlivem emocí. (Pokud jsem dobře informován, chybně zvolila žalovanou stranu a proto prohrála, nikoli proto, že by měl prezident pravdu.)Ono je rozdíl, když někdo chybuje výjimečně a v podstatě nechtíc a když se někdo chybného chování dopouští záměrně a opakovaně. A vážení spoluobčané, příznivci prezidenta Zemana. Respektuji Vaši volbu, ostatně i pana prezidenta, přestože s obojím nesouhlasím. Protože jsme na spirituálním webu, napíšu už jen, že duchovní zákony časem nestranně ukážou, jak se věci skutečně mají.

    1. Se zájmem jsem si přečetla jak nejnovější článek od pana Staňka, tak i všechny komentáře pod ním. Články pana Staňka jsem vždy ráda sledovala, protože mnohé v nich mi rezonovalo jako to, co je Pravda s velkým P.
     Proto se, ač velmi nerada, teď veřejně odhaluji jakožto člen skupiny českých občanů připomínajících Hitlerjugend. Velmi oceňuji osobní statečnost i kultivovanost pana Martina, který zde laskavě, naprosto logicky, bez jakýchkoliv urážlivých invektiv ventiloval svůj názor (dlužno ovšem podotknout, že úroveň zdejších diskutujících, ať už patří do jakéhokoliv tábora, je vysoká, a za to vám patří všem vřelý dík..).
     Ten je mimochodem i názorem mým. Také já tu zdravím všechny lidi bez rozdílu a i já respektuji názor mých spoluobčanů, se kterým se já neztotožňuji.
     Neodvažuji se ovšem posuzovat duchovní úroveň adeptů obou táborů, to mi nepřísluší. A odpusťte mi tu opovážlivost, to nepřísluší nikomu, ani autoru výše uvedeného článku, ač si ho velmi vážím. Posuzuji pouze jednání. Nejde mi pod nos, když je inteligence člověka tím konkrétním člověkem používána, či spíše zneužívána k tomu, aby mohl ponížit, urazit či přímo zašlapat člověka druhého. To vše servírováno s úsměvem. Konkrétně?
     Po předvolebním slibu našeho staronového pana prezidenta, že po svém případném zvolení bude pokornější a ne tolik konfrontační, jsem se ihned v prvním projevu dozvěděla, že novináři jsou pitomci a následně jsem byla šokována odhalením, že v naší novinářské obci se nalézají mutanti. Ovšem to, co se zpočátku zdálo být exkurzí do natáčení parodie na sci-fi, bylo jen pokračování již známého repertoáru. Pan reportér zkrátka neměl dostatečně mužný hlas.
     Takové jednání je nízké, tečka. A je mi z toho smutno, ovšem necítím se býti plačkářkou, ani mě nejímá hrůza.
     To, že příznivci pana Zemana považují média za silně zaujatá a protizemanovská, je něco, s čím i já souhlasím. Ovšem zkuste malé cvičení v praxi. Vezměte skupinu jakýchkoliv deseti lidí. Sdělte jim (velmi expresivně), zhruba v deseti větách, co si o nich myslíte (vše ale musí být urážky a napadání). Poté jim dejte do ruky pero a papír a řekněte, aby o vás napsali něco objektivního. A to je, myslím, to, co se děje, nikoliv útoky temnot. Všichni známe přísloví Jak se do lesa volá…. Nevím, kdo tuto válku začal, a říkám, že i v této profesní skupině (tedy v žurnalistické branži) jsou lidé vynikající, průměrní a ovšem i lidé poněkud svéráznějšího založení.
     Pořád mám v hlavě i srdci to, že my tu v našich pozemských tělech vidíme opravdu jen malý, nepatrný kousek z celé nekonečné mnohovrstevné reality a že jsme součástí velkého krásného božího díla. Nejsme povětšinou schopni vnímat tu tapiserii v celé její celistvosti a nekonečné kráse. A tak, i když této konkrétní situaci nerozumím, jsem schopna žít s tou myšlenkou, že vše, co se děje, se děje k našemu nejvyššímu dobru. A to je velmi mocná a krásná myšlenka.
     Hezký večer i další dny všem.

    2. Paní Dagmar, dotyčný „mutant“ byl z Bakalových novin, jak bylo jasně řečeno. Tedy z novin muže, který okradl 50 tisíc horníků o byt a stát o 6 miliard a skrývá se mimo území republiky. A vy tyto novináře hodnotíte jako „vynikající, průměrní a ovšem i lidé svéráznějšího založení“. Je to vaše měřítko, já souhlasím se Zemanem, který řekl, že výplatu od Bakaly může brát jen darebák!

    3. Panu Staňkovi:

     Děkuji za Vaši reakci. Dotyčný novinář není celá profesní skupina. A pokud se kdokoliv vymezuje vůči konkrétnímu člověku z konkrétních důvodů, viz Vaše informace, má používat čisté prostředky – tedy napřímo sdělené důvody, proč s tímto člověkem nechci jednat.Nikoliv posměch mířený na fyzické atributy. Ano,vidím to přesně tak, jak jsem napsala výše. Vy to vidíte jinak. Život je zajímavě mnohobarevný a různorodý.Přeji Vám vše dobré.

    4. Dobry den pani Dagmar,
     Take pridam svuj skromny nazor,i presto ze se diskuzi jiz nechci ucastnit.
     Media a novinari : pani Dagmar,souhlasim plne s prezidentem Zemanem. Media i novinari by si nikdy nemeli vybirat jednu ci druhou stranu,ale meli by se snazit byt za kazdou cenu vzdy objektivni. Prace novinare ma byt takova, ze nez napise svuj clanek ci reportaz,mel by si nejprve nastudovat dostatek mateialu. Ale casto se bohuzel setkavame s jevem,ze tzv. novinari ci reporteri velkych medii jen slepe prebiraji zpravy odjinud nebo se dokonce ani neobtezuji si overovat fakta,nez to vypusti do eteru. To je neprosto neprofesionalni a je to jev nejen u nas,ale i v mnoha jinych zemich. Nevim,zdali dotycni novinaria reporteri klamou sve ctenare a publikum zamerne,protoze to maji narizeno – pak jsou dotycni jen skutecne „presstitutky“. Nebo jen ze sve nevedomosti,to by si pak meli ale doplnit znalosti.

     Nevim,ale jako remeslnik si neumim predstavit,ze bych delal svou praci jako ji delaji dnesni novinari. Tedy skutecne cest vyjimkam.

     Jinak souhlas s panem Stankem. Mam dojem,ze mnoho lidi skutecne intuitivne vycitili,ze je media v cele s „prazskou kavarnou“ nechutne masirovala. Tudiz intuice zde sehrala velkou roli.

     Timto Vas zdravim a preji hezky den

    5. Dobrý den, pane Marťas,

     děkuji za srozumitelný a slušně vyjádřený názor. Víte, s tím, co jste mi napsal, se mi velmi těžko polemizuje. Nepopírám, že to, co píšete, opravdu probíhá. No a teď bychom se mohli dostat do debaty, u kterých konkrétních periodik. Jít za jmény konkrétních lidí, kteří takovýmto neprofesionálním způsobem jednají a pracují. Ano, je to ostudné. Kolik takových lidí je? Jste ochoten s konkrétními důkazy poukázat na konkrétní lidi? Rozumějte – teď Vás neprovokuji, jen to, co píšete, jsou slova, která v podstatě míří na všechny a na nikoho. To se velmi těžko vyvrací, ale i velmi těžko dokazuje.
     Vy také nejste, podle Vašich slov, ochoten hodit všechny novináře do jednoho pytle, a to Vás ctí.
     Paušalizování je zkrátka a dobře jednoduchá a ošidná zkratka a je mi to silně proti srsti.
     A zakončila bych svou pozdně noční promluvu tím, že (jak už přede mnou zmiňoval pan Martin) až časem se ukáže, jak se věci skutečně mají.
     Přeji všem diskutujícím (přede mnou i případně za mnou) jasnou mysl, čisté srdce a hezké dny. Debatu definitivně opouštím, jednak jsem ospalá a jednak jsem už napsala vše, co jsem napsat chtěla.

    6. Konkretizovat novináře chovající se podle známého „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ je poměrně jednoduché za jakéhokoliv režimu. Mainstreamová media v naprosté většině případů nepustí do „první řady“ nikoho, kdo by nešlapal brázdu. To platilo a platí za každého režimu. Do určité míry to naboural vliv Internetu, ale o to masivnější masáž mainstream spouští a proto jsou tak aktivní „Evropské hodnoty“ a podobní vlastníci „jediného správného názoru a věčných pravd“. Takže považuji za zbytečné uvádět spoustu negativních příkladů. Proto bych naopak raději vyzdvihl osobnosti jako je třeba nestor novinářů Jan Petránek, který se nikdy nebál vyslovit i skutečnosti, které nebyly v souladu s oficiální linií.
     Naštěstí minulý režim naučil lidi velmi dobře číst mezi řádky a stejně jako za „totáče“ sledovat i jiné zdroje, než oficiální media. Bohužel se to ale týká hlavě nás starších, mladí si to tak výrazně neuvědomují, protože to nezažili na vlastní kůži.
     „…Proto je nyní v médiích tolik štvaní na voliče „penzisty“ a staré obecně!…“

    7. Vaše velice zdlouhavě rozepsaná myšlenka, která je pouze výrazem nesouhlasu se dvěma vyslovenými termíny prezidenta, a to: pitomci a mutant. Nezaměňujte ale, prosím, příčiny a následky. Na to jsem, jako člověk přírodovědecky vzdělaný, nikoliv „senilní nevzdělanec z venkova“, jak nás, voliče pana Zemana vyhodnocují demografické statistiky, docela citlivý. Pokud jste ten projev poslouchala pozorně, musela jste postřehnout, že termín „idioti“ použil při vzpomínce, kdy novináři předpovídali konec ČSSD, kvůli tomu, že Zeman se ujal vedení. Tehdy minoritní stranu přivedl k vítězství. Pochopte, prosím, že slovo „idioti“, nepoužil jako lékařskou diagnózu, ale jako pojmenování nekompetentnosti lidí, kteří si dovolují vypouštět na veřejnost vlastní diletantské úsudky. A ten „mutant“ (Keblůšek), už dříve do něj verbálně dost kopal, takže mu to trošku vrátil. Dávejme věci do souvislostí a nesuďme dle prního dojmu.

    8. Mnoho slov tu, přitom prezidentská volba byla o tom, že 90% lidí nesnáší Kalouska a ten podporoval Drahoše. Kalousek po volbě hned twitoval, že naděje na změnu pohasla. Některé mozky tak vysokou matematiku nezvládly a daly klidně hlas Drahošovi, jen tupci mohli chtít za prezidenta člověka, kterého znali půl roku. Ještě by se pak Kalousek stal ministrem financí :)

    9. Paní Dagmaro,
     navazuji volně na Vaše sdělení- „Nevím, kdo tuto válku začal, a říkám, že i v této profesní skupině (tedy v žurnalistické branži) jsou lidé vynikající, průměrní a ovšem i lidé poněkud svéráznějšího založení.“ Ano, jsou i vynikající, ale ti píší do odborných časopisů, novin a nepodléhají tlaku okolí na protlačení „jejich pravdy“. To už jsme v ČR také mnohokrát slyšeli, je to naše pravda a tu chceme, abyste psali (a nejen psali) a o jinou pravdu, sebepravdější, nestojíme. Uvedu jen jeden příklad – mám známého pána, v UH, majícího cca 86 let, který prožil sice krátké, ale hrozné období v táboře Auschwitz Birkenau, kde mu ukrajinští dozorci před jeho očima ukopali mladšího bratra, kde ztratil i rodiče a jen náhodně byl vybrán na převýchovu do Německa. To mu zachránilo život, ale ne hrozné vzpomínky. Myslíte si, že o informace, o tyto autentické vzpomínky z té doby, má někdo z novinářů zájem? Nemá, máte pravdu. A novináři – znají především tu pravdu, která je živí. A někteří v reportáži, článku, fejetonu, v TV, rozhlase, atd., VŽDY chtějí prosadit svůj „pravdivý, často ponižující, namyšlený, neomylný atd.“ názor. Bohužel se to děje téměř na celém světě stejně. Celistvost a krása velkého, nejen božího díla, a hlavně ŽIVOT v tomto „díle“, kdy starost všech politiků by měla být zaměřena na neustále zlepšování péče o lidi – voliče, ne jen o sebe a své politické přátele, na ochranu míru a mírové spolupráce mezi státy, bez chrastění zbraněmi hromadného ničení a vzájemného osočování ve zveřejňovaných doktrínách a zaručených zprávách…… Nejen volení lidé a někdo by řekl, že hlavně novináři, by takto měli postupovat a politiky, kteří myslí na své dobro, namyšlené neomylné názory, odporující základům člověčenství, veřejně zostudit. A to nedělají, takže se nedivme, že prezident opět slovy upozornil na neobjektivitu novinářů toužících po senzaci, provokaci apod. Už se někteří naškodili docela dost. Nesouhlasím z Vaším názorem, že vše se děje k našemu dobru. Jen k dobru některým. Bohužel.
     Přeji všem objektivním lidem pěkné další dny…….

  4. Obávám se, že pan Martin patří spíš k té mladší generaci, která totalitu buďto nezažila vůbec, nebo byli v té době příliš mladí. Odvolávka na „ruský dezinformační web“ by tomu nasvědčovala. Dezinformačních webů je samozřejmě celá řada, ale zdaleka to nejsou jen „proruské a pročínské“ weby, mohutná manipulace běžela i v našich mainstreamových mediích. Pokud chci mluvit o duchovních zákonech, tak z nich nemá výjimku nikdo. Musíme si ovšem připustit, že „dvěma pánům nelze sloužit“ a bezohledná honba za mamonem je služba „temnému pánu“. Stačí si například uvědomit, kolik nevyhlášených válek ve světě proběhlo od konce 2. světové války a kdo a proti komu je vedl, kdo má největší armádu i kdo má na světě nejvíc vojenských základen na cizím území. To přece není projevem duchovní vyspělosti, nebo se mýlím?

   A mezi námi, „snadno manipulovatelní lidé“ jsou především ti, kteří mají málo zkušeností. Naštěstí stále platí „Po ovoci poznáte je“.

   A jenom drobnost na závěr: za „totality“ jsme poslouchali právě „deziformační“ rádia, jako BBC, Hlas Ameriky, Svobodnou Evropu, ale i třeba Peking, Italský rozhlas a další. Lhali (dezinformovali) všichni, ale každý jinak (stejně jako dnes). Takže se pravda přece jenom dala vystopovat (a dá se jí dobrat i dnes).

 3. ad. „…Proto je nyní v médiích tolik štvaní na voliče „penzisty“ a staré obecně!…“

  Proč tolika štvaní na nás? Protože mnozí z nás mají tak málo, že již není, co nám vzít a proto jsme schopni hlasovat i jako-by sami proti sobě. A nepodpořit to, co by celku neprospělo.
  Co dodat? Snad opět takto:

  „Vzhůru již hlavu, národe
  k nebi své zdvihni oči !
  Viz: jsou tam i malé hvězdičky,
  kol nichž se velké točí!
  Toť prostě tím: ty maličké
  z jadrného jsou fládru,
  ale ty velké a poslušné
  jen z plynových jsou hadrů……“

  A za sebe připisuji :

  Hvězdičky malé
  i plynoví obři jsou
  na rouchu jednom

   1. Anomyne, Vy jste opravdu hlava. To si myslíte, že chytrý člověk ( nemusí to být přímo akademik), si nepamatuje, co dnes četl, když navíc ví, že to může využít v diskuzi jako pádný argument. Moderátorka posunula diskuzi kupředu. Určitě jste zapomněl uvést, že Drahoš měl ve druhém uchu naslouchátko. Parlamentní listy, hlásná trouba lží a nenávisti co zvítězila, má obrázek, kde nějaký dobrák přimaloval tmavý pixel a vydává to za naslouchátko.
    Zeman uváděl nepravdy ( ne-li přímo lži = u něj účelová pravda) 13x a Drahoš 4x uvedl informace, které se dají dohledat jako nepřesné.

    1. Taky proto, že lidi jako Vy věří každému nesmyslu (viz Vaše aféra naslouchátko).

    2. Pardále,komu tys zase naletěl. Demagogovi.cz ? Vem raději vlastní rozum do hrsti, pokud ti po tom mediálním vymývání mozků z ČT a jiných Bakalových médií vůbec nějaký zbyl.

    3. Hložku, no měl jsem názor jako 2,7 milionu voličů (48,6%, všichni asi vymyté mozky nemají, že?), že než Zeman je lepší cokoliv. Demagogie je, když prezident argumentuje, že polovina národa má podprůměrnou inteligenci, to je vlastnost každého průměru, půlka méně a půlka víc jako průměr. A má to za vtipný bonmot.
     Čtěte si svoje parlamentnilisty.cz a aeronet.cz, dělají svoji lživou propagandu dobře, a budete v pohodě, že Vás ani Pardal nevytočí.

    4. Jsa odkojen západním rozhlasem a dnes „zakázanými“ weby dávno konstatuji, že po listopadu se lhalo od samého začátku až dodnes. Jenže veřejnost to pochopila až po 25 letech a proto fandí raději Zemanovi, který aspoň nazývá věci pravými jmény. Od privatizace až po kauzy OKD atd.

    5. „Hložku, no měl jsem názor jako 2,7 milionu voličů (48,6%, všichni asi vymyté mozky nemají, že?), že než Zeman je lepší cokoliv.“

     No, není se té Vaší volbě co divit… On to taky po 5 letech masáže antizemanem každý nedá…
     A přiznejme si, že někteří lidé si prostě rádi nechají svůj názor oficiálně schválit:
     http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=647317

 4. Tak tahle gratulace mi přišla od kamarádky lékařky z daleké Austrálie. Má třetí oko, studovala medicínu v Číně a jezdí do RF na přednášky alternativní medicíny. Má i zkušenosti s astrálním
  cestováním.
  „GRATULUJEM ku zvoleniu pana Zemana. Velmi velmi som sa tomu tesila a hned som oslavovala. Vedela som, ze na neho budu nesmierne utocit, ale nastastie ochranovali ho najsilnejsie SVETELNE BYTOSTI a tiez vsetky predkovia ceskeho pradavneho uzemia, Dokonca som mala pocit, akoby aj Jan Hus posielal tu najsilnejsiu svetelnu energiu. Som naozaj velmi velmi rada vyhre pana Zemana „

 5. Zdravím autora (už je to spousta let, co jsme se naposledy potkali u V.P.) a děkuji za článek. Docela mi mluví z duše. Jiří

  1. Pozdravuji také jiho. Ihned se pozná moudrý ze života podle toho, že si nenechal nasadit do hlavy termín „desinformační web“. Podle zásady, která prozrazuje, že když chce někdo lhát a manipulovat, uvádí to slovy: abych pravdu řekl. A následuje lež nebo domněnka. Tak byla zkonstruována na mladé největším desinformačním webem (TV? média) fráze: řádí tady desinformační weby!!!Dotyčnému „odhalovači“ desinformačních webů to myslí jako domovnici v 50tých létech. Ta říkala: To musí být pravda, když to stálo v Rudém právu! Ti pomalejší na hlavu dnes říkají: To musí být pravda, když to říkal (reinkarnovaný Emmanuel) Moravec v ČT!

 6. Napsal jsem to podobně. „Zvítězil zdravý selský rozum“

 7. Zákon/levá mozková hemisféra/ = Právo/pravá mozková hemisféra/

  Platí:“To,co činí tvoje pravice,ať o tom neví tvoje levice.“
  Jinými slovy:“Mysli a pracuj vědomě s láskou bezpodmínečnou tak dlouho,dokud se
  mysl a láska bezpodmínečná nespojí,tedy stanou jedním celkem,jednotou.
  K duchovním zákonům,neboli právu ducha,tedy naší mysli:

  1.“Všechna srdce/vědomí/ jsou si rovna,žádné není ani více ani méně.“
  Skutečné Vědomí je skryto v každém z nás.Stačí se na něj znovu
  vědomě napojit.

  2.“Mohu se svobodně projevovat“-to se týká naší podstaty,nikoliv našich uměle
  stvořených osobností.Uměle stvořené osobnosti jsou jako bubliny okolo naší podstaty,
  jejichž stěnu tvoří naše naučené představy a iluze,na kterých jsme ulpěli a zapomněli
  s nimi pracovat.A právě takovou neprůchozí zdí je velmi těžké proniknout ke své vlastní
  podstatě.Ta je neměnná,stálá.

  3.“Právem mysli každé osobnosti je právo měnit své názory a představy na základě našich
  zkušeností“.Zkušenost proměněná s láskou bezpodmínečnou na moudrost,je zkušeností
  s uvědoměním si příčiny a důsledků té či oné chyby.
  Když je člověk v úzkých a nezná sám sebe vpravdě,,je bídou neboli chudobou srdce a z jeho
  úst leze jen špína.V praxi to znamená,že hledá viníka za každou cenu,místo aby nejen sám sebe obohatil o zkušenost.Lituje se a sebelítost je největší zlo.Za sebelítostí se skrývá nevědomost
  a strach,které vedou k závisti a nenávisti.

  Z toho vyplývá,že se mohu svoboně projevovat až tehdy,když znám sám sebe vpravdě.Tedy
  když znám svou postatu.Jsem si plně vědom kým jsem.

  Prezident by měl hájit především zájmy a práva těch,kteří pracují dvanáctky,aby vůbec
  uživili své rodiny pro neustálé zvyšování cen nejen základních potravin,ale také nájmů
  za bydlení,plynu a elektřiny a především nákladů na vzdělání.Takoví lidé nemají mnohdy
  ani sílu přemýšlet o sobě samých a o tom,co se okolo nich děje,a již vůbec sílu bojovat
  s vyžírkami o svá práva.
  Prezident často uvádí příklady chyb,které učinila vláda a jejichž důsledky snáší občané.
  Mluví o právu mýlit se a o právu na opravu těchto chyb.Občanům ČR však toto právo
  odmítá.Příkladem jsou exekuce.Prezident uvádí neustále dokola,že se lidé zadlužili díky
  nakupování nepotřebných hrnců nebo dovolených.Nikdo neuvádí hlavní příčiny zadlužení
  občanů:
  Pracující této země byli zvyknutí na určité sociální jistoty.Po revoluci museli převzít
  zodpovědnost do svých rukou.Mnozí si díky své manuální šikovnosti otevřeli živnost.
  S finančními žraloky,podvodníky,vyžírkami bohužel neměli zkušenost.A tak byli zničeni
  pro svou nezkušenost a s nimi i jejich zaměstnanci,kteří zůstali bez práce.Nikdo nás
  před sametovou revolucí neučil jak obchodovat,jak se pohybovat v prostředí nám
  neznámém.Stále se mluví o nějakých 800 000 exekucích.Ale sama zkorumpovaná
  prezidentka exekutorské komory přiznala,že je v ČR více než čtyři a půl milionu exekucí.
  Co to znamená?Že více než polovina obyvatel ČR má exekuci,žije ve strachu a strese a
  tak i následují i nemalé zdravostní problémy,které finanční krizi rodin ještě více prohlubují.
  To je novodobé OTROKÁŘSTVÍ pod rouškou „demokracie“,neboli drž hubu a krok.

  Je to odsouzení hodné otroctví současné společnosti,která bohužel vložila svou důvěru
  v lidi,kteří rozkradli a vytunelovali nejen Českou,ale i Slovenskou zemi.

  Ale ani sociální rozdělení není hlavní příčinou schizofrenního rozdělení společnosti
  na dva tábory.Tou příčinou je chudoba srdce,tedy neznalost sebe samého vpravdě.

  Pokud jsem obklopen přetvářkou a tzv.vriťolezačstvím,neboli falešnými poklonkáři,
  kteří se mnou ve všem souhlasí jen aby se mi zavděčili,pak ztrácím příležitost nazírání
  na sebe sama přes ně samotné.Ztrácím příležitost vidět sebe sama v opozici.A to je
  velmi tvrdá životní zkušenost,jejíž neuvědomění si vede k samolibosti a přesvědčení,
  že jen já mám ve všem pravdu.Vede do bludiště životem a vytvoření si pevné stěny,
  která mne od skutečné reality rozdělila.Chyba je přitom skutečně jen v neznalosti
  sebe samého,v iluzi vnímání sebe samého,ve ztrátě „zrcadla“ nabízeného Duchem naší
  duši nebo Duší našemu duchu/mysli/.

  Dostali jsme se společně do bodu,kdy se vysokoškolsky vdělaný mladý člověk diví,
  že kominík nebo bezdomovec má stejná voličská práva jako on.A to je důsledek rozdělení
  mysli tedy ducha člověka od své podstaty,,jehož důsledkem je schizofrenní rozdělení jeho
  vědomí,osobnosti,rodiny,společnosti,národa a celé civilizace.

  Buďto se člověk vydá hledat spojení se Zdrojem v sobě samém anebo bude společnost
  pokračovat směrem,který již byl nastíněn velmi realisticky třeba ve filmu „Hladové hry“,
  kde je toto schizofrenní rozdělení vědomí společnosti zachyceno.Ono se tak ve skutečnosti
  již dávno děje.Jen se všechno velmi pečlivě maskuje a zakrývá.

  Mocichtivost,žádostivost,pomstychtivost,ješitnost,arogance,.. je cesta bez konce.
  V podsvětí mysli/ducha/ nikdy nebudeš nasycen,nikdy nebude uhašena tvoje žízeň.
  To je život neživot mrtvých zombie.To je ralita,ve které žijeme a kterou jsme si společně
  vytvořili životem v nevědomosti,bez spojení se svou Podstatou,bez poznání sebe samých
  vpravdě.

  cituji:
  „Ve 2.století př.n.l. byla Římska říše již silnou mocností tehdejšího světa. Z četných válek a dobytých území proudila do Říma bohatá kořist. Její součásti byli i tisíce otroků. Na nich byl založen i společensko-ekonomický systém vládnoucí v starověkém Římě. Nese název otrokářský. Otroctví však nebylo jen něčím co umožnilo Římanům pohodlný život. Bylo i jednou z příčin řady vážných krizí, které nakovec vedly k pádu impéria.“
  „Římané vnímali otroky jako věci. Ve spisu O zemědělství římský autor Varro rozlišuje zemědělské nástroje na: věci němé-nástroje, polomluvící-zvířata a mluvící-otroky.

  Otroci byli naprosto nesvobodni a až na konci vlády Říma získali jistá minimální práva. Jejich majitel je mohl beztrestně zabít. Dokonce v Římě existoval zákon, který přikazoval, že pokud násilnou smrtí zemře majitel otroků, tak automaticky jsou jeho otroci podezřelí a musí být popraveni. Popraveno tak najednou bylo třeba 400 otroků jednoho římského boháče.

  Jistě ne vždy bylo postavení otroků těžké. Někteří sloužili jako učitelé a vychovatelé dětí římských boháčů a prožívali tak i docela klidný a spokojený život. Často však museli dřít za doslova nelidských podmínek.“
  „Povstání otroků byly jedním z projevů krize římské republiky. Otroci sice umožnili bohatým Římanům žít zahálčivý život, zdaleka však existence otrokářství nebyla výhodná pro všechny svobodné občany Říma. Otrokářství bylo příčinou velké nezaměstnanosti a tím i chudoby širokých lidových mas. Díky velice rozšířené otrocké práci nebylo dost pracovních příležitosti pro všechny.
  Sociální problémy obvykle provázejí problémy politické. Ne jinak tomu bylo i v Římě. Stále více sílila korupce. Úřady, včetně konzulů si kupovali za peníze příslušníci několika nejbohatších římských aristokratických rodů. Společnost spěla k rozkladu. To vedlo k tomu, že k moci se začali dostávat ambiciózní lidé vládnoucí diktátorskými metodami, kteří neváhali přistoupit ani k fyzické likvidaci svých odpůrců. Nastalo období Sullovy diktatury, za které byly vytvářeny nechvalně proslulé seznamy římských občanů, které mohl kdokoliv beztrestně zabít.“
  https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433449&setver=touch

  Jen skutečně slepý by si nevšiml toho,jak se již tisíce let opakuje stále jedna a tatéž
  chyba v různých formách a šatech dané doby.Tím se prokazuje stále jedna a tatéž
  příčina této chyby:neznalost sebe samého vpravdě.A tak tisíce let snášíme jen důsledky
  tohoto chybování.Naučili jsme se hledat viníky všude okolo sebe,jen ne v nás samotných.
  Naučili jsme se lživé historii nastrčené mocnáři pro jejich křivý a lživý pohled na sebe
  samé.Naučili jsme se opěvovat a klanět „králům“ a papežům,kterým nikdy nešlo o blaho
  a důstojný život druhých lidí.Naučili jsme se pohrdat těmi,kteří jsou zapomenuti,ale po nichž
  máme zakódované jejich zkušenosti přímo geneticky,ale také v informacích a naději pro jejich
  potomstvo skrytých v Písmech,písních,pohádkách,pověstech a bájích.Naučili jsme se hledat
  Boha někde nedosažitelně mimo nás,místo abychom hledali božství v nás samých.

  Mocnářům se nikdy nepodaří sjednotit civilizaci,národy,rodiny a člověka zvenčí.
  Zvenčí to nelze.Vždy jen zevnitř člověka.To znamená sjednotit svou mysl,tedy ducha,
  se svou podstatou,tedy se Zdrojem.Až pak má srdce člověka svobodnou vůli se projevovat
  a vplývat na svou rodinu.Až poté se mohou spojovat národy a celá civilizace v jeden
  celek,v jedno Srdce,v jedno Vědomí.

  Poznat sám sebe vpravdě znamená prorazit stěnu bubliny zevnitř láskou bezpodmínečnou
  a bublina praskne,stěna rozdělení jednou provždy spadne jako zdi Jericha.Poznat sám
  sebe vpravdě znamená poznat naši Podstatu-Lásku bezpodmínečnou.A to není snadný úkol
  pro naučené iluze a představy o tom,co láska bezpodmínečná vlastně je a jakou obrovskou
  sílu představuje.K tomu nám pomáhá ze všech sil Otec-Spasitel,který je člověku silnou opozicí
  jen proto,aby nám ukázal naši pravou tvář,naši podstatu Lásku bezpodmínečnou a vrátil nám
  tak zpět naši sebeúctu.

  „Spása není v tom,že tě Spasitel zachrání od potíží a nástrah života.
  Skutečná spása je v tom,že tě jimi povede,aby zbohatlo=zmoudřelo tvé srdce. “
  Moudrost je totiž neplodná.

  Nemyslím si,že pochopí má slova někdo z těch,kteří sami sebe považují za VIP nebo
  duchovní vůdce nemocné společnosti.Spíše lidé,kteří začínají chápat nebo již pochopili,
  že budoucnost ovlivňuje minulost a že celé toto monstrózní volební divadlo je vlatně
  milostí Boha v tom,jak zrcadlí naše vnímání sebe samých nejen v izolovaných bublinách,
  ale i v naší mnohými zatím neobjeveným vzájemným propojením uvnitř nás samotných.
  Odhaluje iluze médií,falešných představ,doměnek a názorů a od nich odvíjejících se emocí,
  ve kterých se současná civilizace topí.
  Tomu se říká „potopa světa“,potopa v informacích a desinformacích světa a není se o co
  opřít.
  „Přežije“ každý,kdo si v sobě samém vybudoval nebo začne budovat „Noemovu archu“
  pro takovou dobu a zná sám sebe vpravdě bez iluzí.

  „Není vítěz,není poražený.Jsou jen spící nebo probuzení.“

  PS:Přestože ve všem s prezidentem nesouhlasím,jsem si vědoma příčiny jeho některých chybných
  názorů.Pan Drahoš ve své předvolební kampani prohlásil,že by nedovolil referendum národu v důležitých záležitostech státu.Nedovolil proto,protože sám se řadí mezi „elitu“ a podceňuje,
  ba doslova pohrdá lidmi,o kterých se domnívá,že mu nejsou rovni.Přiřadil se jen k těm,
  kteří český národ přivedli na mizinu a nadřazují se nad ostatní,místo aby respektovali jejich
  názory a volbu.O jejich rozsévání nenávisti pomocí médií nemluvě.Inu chudoba srdce je zlo,
  které dělá zlo a sebelítost je největší zlo.
  Volila jsem pana prezidenta Zemana.

  Otcova slova:“Jedna věc je někoho klamat a okrádat,druhou je nechat se klamat a okrádat.“

 8. „se vysokoškolsky vdělaný mladý člověk diví, že kominík nebo bezdomovec má stejná voličská práva jako on.“
  Dokud vedou státy lidé, kteří se k tomu dostávají vesměs kvůli touze být mocný, bohatý, (nebo jsou to nástroje takových lidí -> naslouchají jejich pokynům), pak je vedou pochybně. Tehdy je vhodné prosazovat i vůli málo znalých lidí.
  Kdežto v kmenech, které vedli zodpovědní stařešinové, demokracie nebyla. Tam měli větší pravděpodobnost dobrého vedení.

 9. Ze všech těch vět z komentářů bych vyzdvihl:

  A tak, i když této konkrétní situaci nerozumím, jsem schopna žít s tou myšlenkou, že vše, co se děje, se děje k našemu nejvyššímu dobru.

  1. Jenže někdy jinak. Kdysi si ve zlé situaci izraelita mohl říci, že kromě takového podivného „nejvyššího dobra“ ve vyhlazovacím táboře, měl včas ujet do ciziny a dosáhnout mimořádně nejvyššího dobra.

    1. „Jen hra hmoty“ – přesto, některým průběhům světa se snažíme prospět, jiným průběhům hry s hmotou odporujeme. Lhostejnost, být vlažný – se nedoporučuje – což by mohlo být opakem ega a pudu sebezáchovy.

  2. Horší ovšem je, když se z těch dějů nepoučíme, neboť se z nich poučit máme, abychom některé činy nehodné skutečného (dobrého) člověka znovu nečinili. Takže to není vysloveně hra, ale výchovný proces.

 10. Pan Kišilev Josef (4.2.2018) napsal pro paní Dagmaro pěkný objektivní příspěvek a na konec popřál „všem objektivním lidem pěkné další dny“. Těch „objektivních lidí“ je tady opravdu málo a tak jeho přání ostane asi bez odezvy, což je opravdu škoda. Každý tady propaguje tu svojí „pravdu“ a pravdu jiných odsuzuje a potírá. Je to známka našeho lidského egoizmu, který si pěstujeme jako nejvlastnější poklad a nedáme si ho vzít. Myslím, že diskuse by se měla odvíjet především tímhle směrem, jak a proč se ho stranit. Jen to je cesta nápravy společnosti a nás samotných.

  1. „všem objektivním lidem pěkné další dny“

   Objektivita pana Kišileva je jeho subjektivní pohled.

   1. Vypadá to jako kachna, kolíbá se to jako kachna a kváká to jako kachna, co je to? No přece kachna, ale také to může být jedinec – filosof, inkludovaný mezi kachny; pozná se to prý podle toho kvákání…

   2. S názorem pana Josefa Kišileva nesouhlasím, ale neupírám mu právo na něj.
    Egu se nelíbí všelicos, považuje to za špatné, nespravedlivé atp. Ale jedině prožitím ponížení i ponižování, vykořisťování od druhého i vykořisťování druhých, vraždění i být obětí vraždy, zkrátka až prožití si úplně všeho se můžeme stát chápajícím, soucitným, nestranným a pokorným člověkem. A toto je cíl, Takže v této realitě musí probíhat všechny tyto děje, které lidi co ještě nedošly k prozření, že nejsou tělem a že zde jde pouze o obohacení vědomí skrze zážitky a emoce hmoty, hodnotí jako odsouzeníhodné.
    Tedy ego je v pořádku, patří nerozdělitelně k hmotě a tedy této realitě. Díky egoismu se děje vývoj vědomí a nezadržitelný posun a vývoj. To, že se celosvětová situace vyostřuje umožňuje opravdovým mistrům projevit své mistrovství a oddělit je od těch co se nechají ještě strhnout ke kritice a prožívání negativních emocí, které si od těla převezmou. Když je kolem krásně, všude milý úslužní lidé, žádný problém na obzoru to je jednoduché být mistrem, není totiž co by nás vyvedlo z klidu. Toto ale není dáno tomuto světu, to je vlastnost až páté dimenze.

    1. Už tu máme zase 5D? Tak to raději to JanKovo nekonečno!

    2. Lojzo, čím víc dimenzí, tím líp. Jak říkal vietnamský obchodník : Kuptěsi, čím víc čárek, tím víc Adidas.

    3. ad.: zkrátka až prožití si úplně všeho se můžeme stát chápajícím, soucitným, nestranným a pokorným člověkem. A toto je cíl

     Takže nám zbude ještě prožití nepokory…

     ad.: Díky egoismu se děje vývoj vědomí a nezadržitelný posun a vývoj.

     Vědomí je podle Vás Bůh. Takže Bůh se vyvíjí? Nová doba! Nová doba! Věčný Bůh prožívá vývoj!!!!!!!!

    4. Lojzo, zkusím napovědět, jsou to paradoxy. Člověk žije v časoprostorové dimenzi, zažíváme pocit plynoucího času, tedy vývoj. Z pohledu Boha žádný čas není, vše je již hotové.

    5. Milenium,
     zkusím napovědět: Bůh tedy nemůže být vědomí, což nám tady už asi rok tvrdíte. (Někdy dokonce i se zapnutým CapsLockem!)

    6. Bůh je všechno, váženej pane. Absolutní pravda a čistota v jeho absolutní realitě je mimo chápání člověka. Odepírat mu cokoliv i z mnohem méně dokonalých nižších úrovní jeho stvoření ukazuje na malost člověka a čiré nepochopení. A navíc, a pro omluvu člověka, tak jako jedna buňka kupříkladu lidské ledviny nedokáže pochopit komplex fungování celého těla,nedokáže člověk nikdy pochopit Boha.

    7. Osvícený člověk se dokáže vcítit do druhého, aniž by s ním musel souhlasit, respektuje okolí, ale také sám sebe. Nemusí za každou cenu všemu rozumět a přijímá svá omezení, tím má i mnohem snadnější a uspokojivější život.

    8. Milenium,
     já jsem Vás dříve považoval za ženu, pak jsem to odvolal a teď odvolávám, co jsem odvolal. Přesně takhle reaguje žena. Když nemá argumenty, začne mluvit o něčem jiném, aby se na to zapomnělo.

     Vědomí se podle Vás v dimenzi 5D zgrcne a je z toho Bůh.

    9. AuV
     dal krásné přirovnání s tou buňkou a celým tělem.
     Pyšný člověk si ale ve své nadutosti myslí jak to už dnes s veškerou tou technikou máme vše rozkryté a zmáknuté.

    10. Kdepak Lojzo.
     Soucítím s Vámi a přijímám, že není v mých silách s Vámi komunikovat tak aby jste si z toho něco vzal. A protože nelpím na výsledku nevadí mi, že někdo nerozumí.

     V 5D člověka můžete jakkoli zesměšnit, ponížit, častovat ho jakkoli hrubě a odplaty se nedočkáte.
     (Je to jen pro příklad, protože jedinec který by takto chtěl druhýmu konat se tam nemůže zrodit.) Takového člověka se to již nedotýká, on se cítí být vědomím-Duchem v těle, takže jen by to jím proletělo, nemá se to na čem zachytit s čím zarezonovat. Tělo již nemá odpory k ničemu. Ten člověk si již vše prožil v předešlých inkarnacích a mohl vše pochopit, zná ten pocit kdy není v silách ještě slabého vědomí ovládat vzpurné tělo, to si dělá co chce, tedy co má v DNA. Proto takto vyvinutý jedinec již mohl dostat tělo které má jiné parametry, tělu vědomě vládne a zrodí se v 5D. Je to dimenze s rozdílným stavem vědomí, ne s 5ti fyzickými rozměry po vzoru toho jak chápeme 3D. Vědomí tam již není ve vězení hmoty, ale je to Božské vědomí svobodně ve hmotě, a již jí ovládá. V člověku nic nekřičí, neodporuje, nedožaduje se stále něčeho jako se to děje doposud zde – ego
     Bylo zde ve 3D pár výjimek, Třeba Ježíš měl parametry těla pro 5D, on měl vědění o stvoření a pokoru k němu. On byl již Bozským člověkem.

    11. ad.: že není v mých silách s Vámi komunikovat tak aby jste si z toho něco vzal.

     Vy jste se tady pasovala do role paní učitelky? Proč bych si měl od Vás něco brát? Vždyť co tady celý rok tvrdíte, nemá ani hlavu ani patu. Tak běžte na web své sekty a tam jim kažte. Tam Vás možná ještě někdo bere.

     Hádá-li se někdo s blbcem déle jak půl hodiny, hádají se už pak blbci dva. Takže končím, moudřejší ustoupí.

    12. Lojzo, něco tak hrozného, co píše Milenium 6.2.2018 (17:34), jsem nečetl.
     Píše o jakémsi 5D vědomí.
     „Ten člověk si již vše prožil v předešlých inkarnacích a mohl vše pochopit, zná ten pocit kdy není v silách ještě slabého vědomí ovládat vzpurné tělo, to si dělá co chce, tedy co má v DNA.“
     Takže : Tělo si dělá, co má v DNA. Čili 5D vědomí mění DNA, která jinak řekněme 1000 generací dávala vznik příštímu pokolení. Jak se to 5D asi bude dál množit, když půlka genů bude od otce 5D a druhá půlka 3D je od matky? Zatím věda říká, že kompletně DNA člověka ( asi 1 m na délku) je v každé buňce. A najednou šup to všechno do 5D vědomí.

    13. Nikdo nerozumí úplně všemu, to je naprosto v pořádku.

    14. Dokud nemá člověk nažito nemůže dojít ke zkrocení hmoty svého těla. Útočí na vše kolem, vše hodnotí a odsuzuje. Nemůže za to, jeho vědomí je ještě velmi slabé na hmotu a ego jeho těla, které má pro pobyt v této realitě čili 3tí dimenzi.
     Naše tělo je náš jediný „nepřítel“, ten když „umře“ a bude pro nás posledním praskne slupka ega a naše vědomí si uvědomí kým je. V 5D si je Božské vědomí již vědomo samo sebe, ve 3D je v domnění, že je tělo.

 11. Nikdo nerozumí úplně všemu, to je naprosto v pořádku.

 12. Novodobí protektoři přišli s dalším nápadem jak velmi snížit počet obyvatel v ČR a to dovozem méně kvalitních potravin do ČR, aby nezůstala zhruba polocha jednoho miliónu hektarů v ČR potravinově nevyužita byl uskutečněn program pěstování zemědělských plodin pro energetické využití. Například pěstování řepky olejky pro výrobu metylesteru a jeho povinné přimíchávání do motorové nafty, nebo pěstování kukuřice pro bioplynové stanice na výrobu bioplynu. Obě tyto plodiny střídané většinou po roce po sobě způsobují velké poškození zemědělských půd v ČR, tak že nejsou schopné uchovávat dlouhodobě vodu. V případě dalšího předpokládaného suchého roku 2019 značně stoupnou ceny dovozových potravin a většina obyvatel v ČR bude hladovět.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference