mapa stránek || vyhledávání

„Životabudiče“, které se osvědčily

cestaNení moudrým cílem člověka dožít se maximálního počtu let za každou cenu. K čemu je jedinci život, skrze nějž člověk pouze „vleče“ neduživé a bolavé tělo. Cílem zdravovědy by podle mne mělo být hlavně úsilí o udržení dobré kondice těla do vysokého věku. Aby i relativně starý člověk mohl sdílet komunitu a přírodu s pocitem, že je ještě pro ně užitečný. A i skrze tuto užitečnost využít dobíhání života pro svůj duchovní vzestup. K tomuto cíli nevede až tak léčení vynořujících se nemocí, ale cílené předcházení jejich vzniku. Tato prevence musí být založena v prvé řadě na „zdraví ducha“ (životní filozofie), v druhé řadě na celkové správné životosprávě. Ta se ovšem skládá z řady složek, od dostatku pohybu až po zdravou výživu.

Jenže v pojetí zdravé výživy najdeme v poslední době mnohá „čertova kopýtka“. Začíná to tím, že průmyslově vyráběné potraviny neobsahují obvykle optimum složek, které naše tělo potřebuje! Tato skutečnost byla objektivně zjištěna a tak se na trhu objevily mnohé „výživové doplňky“, které nedostatky některých živin v průmyslově vyráběných potravinách mají doplnit. Je jich na trhu velké množství a před laikem se nutně vynořuje otázka: které z nich jsou pro právě mne užitečné? Mám už 76 let a přiznám se, že velké množství z nich jsem zkoušel na sobě. A dokonce měřil přístrojově jejich účinnost. S přihlédnutím ke svému vzdělání i v oboru výživy si tedy už myslím, že to obecné mohu i jiným užitečně poradit. Je mi jasné i to, že každý jednotlivec potřebuje při svém různě nedokonalém trávení doplnit ze složek stravy jiné komponenty. Přes to se domnívám, že jsem za svá 50letá pozorování nalezl několik výživových doplňků, které se mi jeví jako obecně užitečné pro všechny „průmyslově vyživované“ lidi. Změřil jsem totiž v praxi jejich užitečnost jak na sobě, příbuzných a mnoha známých. Pokusím se nyní těm, kteří moje možnosti k atestování nemají, svoje zkušenosti formou článku předat.

 • 45 let užívám od podzimu do jara (v létě ne) ve vodě rozpustné vitamíny A a D3. Osobně lituji, že se tyto vitamíny po válce vyráběly jen v tuku rozpustné formě. (Rybí tuk a adevetin.) Vitamíny A a D nejsou totiž dobře vstřebatelné z tuku zvířaty ani lidmi, zejména těmi se žlučníkovými a trávicími potížemi. A to jsou starší lidé všichni. Po tomto objevu vyvinula farmaceutická věda vitamíny A a D vstřebatelné i z vody. Byly nazvány jako „hydrosoly“. (Nyní Hydrovit AD3 a Kombinal AD3.) Až tato forma vitaminových doplňků umožnila nastavit optimální hladinu těchto složek v krvi zvířat a lidí. Kdyby tyto přípravky existovaly dříve, mohl jsem si ušetřil četné potíže, od kazivostí zubů, bolestí plotének až po častá nechlazení. (Obecná neodolnost vůči infekcím jako důsledek jejich nedostatku.) Jako praktický veterinář jsem si totiž dovodil, že když pro nedostatek těchto dvou vitamínů „masově choří“ zvířata na mém obvodě, musí tyto vitamíny masově chybět i lidem. Začal jsem je tedy nejprve experimentálně, později po osvědčení, zejména v zimním období, od svého 31. roku doplňovat formou vitamínového přídavku. A ejhle! Četnost zubních kazů poklesla na desetinu, ploténkové potíže se vytratily a odolnost na nachlazení se evidentně zvýšila. Na systém obohacování vitamíny A a D3 přešla postupně celá rodina i známí. Prakticky všichni s úspěchem. Vyráběných doplňků vitamínu A a D3 Je mnoho. Já používám kvůli ceně veterinární Kombisol nebo Hydrovit AD3 v dávce 1 kávovou lžičku jedenkrát týdně od října do března. Kdo výše uvedenému sdělení o obecném nedostatku těchto vitamínu v populaci nevěří, nechť si nechá v lékařských laboratořích vyšetřit hladinu vitamínu D3 ve vlastní v krvi!
 • Jako velmi levný a speciální „životabudič“ jsem později k odstranění jarní únavy vyvinul „zelený elixír“. Je to „živá obdoba“ dovážených sušených výlisků z vojtěšky. Získávám jej tak, že s vodou v mixéru rozmixuji směs jetelů nebo vojtěšky. Dále se individuálně může do směsi přidat kopřiva, bršlice kozí packy, kontryhel, pýr a jiné nejedovaté plevely. Silný mixér rozdrtí vložené rostlinné buňky, uvolní z nich rostlinnou plazmu s vitamíny, fermenty a minerály. Mixováním získaná zelená drť se přefiltruje a pije jako výživový doplněk. Je z hlediska obsahu všech možných pro tělo užitečných látek mnohem hodnotnější doplněk, který saturuje potřeby těla zejména stopovými prvky. (U mne podle diagnostiky z vlasů např. germanium.) Komerčně hnojivy růstově stimulovaná a chemicky před škůdci „chráněná“ prodávaná zelenina je na vzácné zeminy velmi chudá. Tento zelený elixír na jaře i přes rok v množství 50 ml denně pomůže tělu zbavit se minerální a vitamínové nerovnováhy. Tento výživový doplněk používám s nejlepším pocitem již 30 let.
 • Za třetí obecně prospěšný výživový doplněk považuji posledních 10 let trvale používaný vitamíny obohacený RAVIT. Sladím jím všechny čaje, natírám omelety, dokonce i kávu, když mám chuť na sladkou. Jeho užitečnost pro snížení homocysteinu v krvi a tím pro zmírnění degenerativních procesů ze stárnutí byla potvrzena laboratorně. Protože ne zcela zveřejněným laboratorním výsledkům věřím, měřil jsem dlouhodobě jeho vliv na sebe Oberonem. RAVIT je sirup s přidaným rakytníkovým extraktem a je obohacený vitamíny B1, B2, B6, B12 a kyselinou listovou.

  Podle všeobecně známých vědeckých prací tyto dodatečné vitamínové přídavky snižují u většiny lidí zvýšenou hladinu jedovatého homocysteinu v krvi. Je nalézána zvýšená proto, že játra u většiny současných lidí tento toxický metabolit nedostatečně odbourávají. Někteří lékaři si myslí, že zvýšená hladina homocysteinu (nad 7) je způsobena nedostatkem uvedených vitamínů. Mně ale Oberon ukazuje, že u většiny lidí je tato zvýšená hladina homocysteinu vyvolána spíše nedostatečným výkonem jater! To je projev následku skrytého prodělání žloutenek, zejména typu C. Oberon totiž „tvrdošíjně tvrdí“, že žloutenku v životě prodělalo mnohem více lidí, než se velmi hrubými jaterními testy zjišťuje. Tyto latentní žloutenky probíhají zřejmě ve formě potíží podobných „nějaké chřipce“. S dočasnými trávicími potížemi. Jenže po těchto latentních zánětech jater zůstává „orgánová slabost“. Ta se manifestuje právě trvale zvýšenou hladinou homocysteinu!!! A jeho trvale zvýšená hladina v krvi nejen zrychluje stárnutí, ale zvyšuje dispozice k řadě dalších chorob, zejména arteriosklerózy. Ve zmíněném Ravitu obsažené vitamíny vytvoří optimálnější podmínky pro činnost takto oslabených jater. Tím se hladina homocysteinu v krvi sníží. Podle vlastních pozorování a pozorování mých přátel podávání komerčně vitaminových vyráběných směsí k tomuto účelu nesnižuje hladinu homocysteinu tolik, jako jejich podávání v kombinaci s rakytníkovým výtažkem! Tedy v Ravitu. Zřejmě proto, že léčivý rakytník navíc sám o sobě působí stimulačně a podpůrně na játra. Snížení homocysteinu v krvi jsme kontrolovali i prostřednictvím laboratorního měření v krvi před a po měsíčním podávání Ravitu. V jednom případě z hodnoty 15 na 8,5.

Výživových doplňků je na trhu mnoho. Částečně jsou nepochybně užitečné s tím, že každému mírně pomáhá něco jiného. Podle typu jeho metabolické a orgánové slabosti. Výše jsem se pokusil vyjmenovat jen ty, které jsem nejen vyzkoušel, ale o nichž si myslím, že jsou prospěšné prakticky všem. Pouze bych k nim jen zmínkou připojil zelené čaje, pohankové výrobky a zřejmě i 5 let zkoušené koloidní zlato. Jsem přesvědčen, že obecné použití výše uvedených doplňků, a to zejména stárnoucími lidmi, značně pomůže prodloužit plnou výkonnost jejich těla. To ostatní je pak na energii duše a ducha.
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 3.9
hlasů: 22
Print Friendly, PDF & Email

56 komentářů

 1. Je to zajímavé, když se člověk podobnými způsoby „zuby nehty“ udržuje při životě. Bylinky, joga, dimenze meditativního bytí, tantra, transformace vědomí atd. – je jednoho dne vniveč -.
  Viděl jsem jak mnoho mých předků odcházelo ze života a můžu říct, že příjemný pohled na umírající prarodiče to nebyl, když trpěli na lůžku. Nemohli se projít na čerstvém vzduchu ani obdivovat zeleň atp.. Většinou tam ležela malá hromádka kostí se svraštělou kůží s otevřenýma očima.
  Každý, ať si pojídá vepřovou masovou tlačenku, přetučnělou smetanu, nebo salát plný bylinek, avšak nemusí se plést tímto názorem do rytmu života ostatních.
  V každém případě „dlouhověkost“ o stravě není !

 2. Všiml jsem si na Vašich stránkách, že shromažďujete osobní údaje Vašich zákazníků.

  Např.:
  Osobní energetické zářiče si můžete objednat na naší adrese. V objednávce, prosím, napište:
  Jméno a příjmení
  U vdané ženy příjmení za svobodna
  Datum narození
  Přesná adresa včetně PSČ (telefon)
  Datum Podpis

  http://www.agapebrno.cz/Cinnost/Osobni-energeticke-prirodni-zarice.aspx

  Jeden můj známý Vám je Vaší firmě poskytl za účelem objednávky a časem z Brna přišly na jeho poštovní adresu od jiných firem /zabývajících se alternativními způsoby léčení/ další nabídky, ač si je nikdy nevyžádal. Mohl byste uvést, jak máte v Agape Brno zabezpečeno nezneužití osobních údajů podle platné legislativy.

  Obdrží zákazník, který si u Vás objedná osobní energetické zářiče nějaké potvrzení o nakládání s jeho osobními údaji?

  Děkuji

  1. Opět velmi „věcný“ příspěvek, když není co v textu napadnout. Mohl byste tu udat jediný zářič či jakoukoliv zásilku, kterou jsem udělal, podepsal, která je ode mne? A jediný osobní údaj, který bych od někoho chtěl? Proto jste sám zákeřný anonym, abyste mi mohl přičíst i loupež klenotů. Už jsem na Gnosis na podobné zuřivé ataky psal, že všechny věci ode mne jsem po celý život podepisoval. Podle formy vašeho způsobu ataku si čtenáři mohou udělat obraz, ale váš anonyme!!!

   1. Pan kolemjdoucí opět „věcně“. Nic takového v odpovědi není. Volně spolupracuji při vydávání knížek, nikoliv v ostatních aktivitách. O tom pan anonym nepíše, ale psal o tom, že prodávám zářiče. Logika pana „kolemjdoucího“ z toho „vyvodila“, že spolupráci popírám úplně. Z věcnosti těchto ataků si čtenář může domyslet, že tito stále stejní pod každým článkem atakující, i za cenu vymyšlených věcí, něco skrytě pohání. Že by černá nitka?

   2. Vaše tvrzení je lživé kolemjdoucí :)

    Cituji: „Agape Brno je tedy centrum volně sdružených duchovně založených osob, které pracují v různých sférách těchto oblastí. Zakládajícími členy Agape Brno jsou PaedDr. Jana Brzobohatá, MVDr. Josef Staněk a ing. Antonín Červený.“

    Zdroj: http://www.agapebrno.cz/O-nas.aspx
    Q.E.D

    1. Mám podle pana Staňka tu černou nitku. Na druhé straně jsem rád, že se se čtenáři dělí o své poznatky o zdraví. Bohužel, v jeho věku 76 let pan Staněk zapomněl, že je zakládajícím členem Agape. Dal bych ruku do ohně za to, že má z činnosti Agape i nějaký malinkatý finanční obnos. Kdyby totiž Agape bylo tak lidumilné, nebude prodávat např. CD / 350,-Kč Deštné 5/2015 /za takové ceny ?? K nepatrné výrobní ceně by přihodili jen třeba sto káčé! Ale protože zadarmo dostali……musí….., každý si dosadí.
     Ach ta moje černá nitka.

    2. A kam tím míříte? To, že je pan Staněk zakládajícím členem tedy logicky znamená, že se musí podílet na všech aktivitách? Nějak tomu nerozumím.

 3. http://www.agapebrno.cz/Cinnost/Osobni-energeticke-prirodni-zarice.aspx
  „Krystaly vydávají a převádí zářivou energii do nemocné tkáně…
  1. VESMÍRNÝ kámen otevírá tělo nejvyšším vibracím přicházejícím z Prapodstaty. Jeho vibrace ovlivňují duševní a duchovní tělo a chrání před průnikem negativních astrálních sil. Tento kámen je dán člověku planetárními vlivy při jeho zrození a po celý život se nemění.
  2. ASTRÁLNÍ kámen vyrovnává energetické poruchy aury a čaker a doplňuje vibrace středních hodnot. Jestliže se člověk změní ve smyslu duchovním a duševním nebo je jeho aura narušená vnějšími přírodními a astrálními vlivy, změní se i jeho astrální kámen. Proto je nutné i tento kámen čas od času prověřit.“
  Ano prověřit kameny je třeba, hlavně jestli vůbec fungují.
  Astrální a vesmírné kameny = kamenné placebo, prostě psychická záležitost, nekup to.
  Nejvyšší vibrace pocházející z Prasíly. Fajn. I kdyby tyto vibrace existovaly, tělo musí mít rezonátor, který se schopný toto (předpokládám vlnění) přijímat. Vlastnosti rezonátoru jsou dané jeho fyzikálními vlastnostmi ( hmotnost a její rozložení, hustota a hlavně pružnost atd.), což jsou parametry lidského těla, které nějakým vesmírným kamínkem nelze měnit a nelze je podstatně měnit vůbec ( lidské tělo je ze 70% voda, kostra má zcela jiné vlastnosti). No nic, třeba vesmírné kameny vibracemi rozbíjejí ledvinové kameny, což se jinak dělá ultrazvukem. Nemocné orgány včetně rakoviny lze zjistit speciálním rentgenem ( CT – počítačová / výpočetní/ tomografie). Což je obrovské soustředění záření, nejsou to neidentifikovatelné vibrace z Prapodstaty, tvarové záření z kamene, či co to jako má být.
  Ravit je hlavně vitamin B6 a B12.
  http://ravit.cz/
  Hydrovit AD3 a Combinal AD3
  je toho plný internet pro želvy, chalemeleony atd. A pro lidi, proč? Máme kupu multivitamínů, jestli pomáhají nevím, ale testované pro lidi byly.
  Osobní zkušenost : používal jsem desetiletí multivitamíny Spofavit, pár let k stáru nepoužívám nic, výsledky naprosto stejné, včetně případných sklonů k nachlazení. Multivitamíny na lačný žaludek, účinnost chabá. Proč by měl být vitamin A a D špatně vstřebatelný z tuků, když byly od věků jejich hlavní zdroj v mléku a mléčných výrobcích?
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADny_rozpustn%C3%A9_v_tuc%C3%ADch
  „Vitaminy rozpustné v tucích jsou vitaminy, jejichž molekuly jsou podobné tukům absorbovaným v potravě a jejich absorpce probíhá současně s nimi. Úspěšnost jejich vstřebávání tvoří asi 50-90%, toto je závislé na kvalitě tuku obsaženého v potravě. Po vstřebání však vitaminy beze zbytku postupují přímo k cílovým buňkám v těle.“

  1. „I kdyby tyto vibrace existovaly, tělo musí mít rezonátor, který se schopný toto (předpokládám vlnění) přijímat.“
   Pardale,
   už jsem Vám psal, že tím rezonátorem je hlava – mozek.

   1. A nikdo nemůže, Pardale, za to, že Váš rezonátor odumřel a že nic necítíte.

   2. O léčivých kamenech Agrapebrno píše
    http://www.agapebrno.cz/Cinnost/Osobni-energeticke-prirodni-zarice.aspx
    „Krystaly vydávají a převádí zářivou energii do nemocné tkáně.“
    Takže příjemcem údajného záření není mozek, ale nemocné tkáně. Ledvina uvnitř měkkých částí těla mi připadá trochu jiný rezonátor, než mozek uvnitř lebečních kostí. Nehledě na to, že tytéž orgány jsou u různých lidí různě velké ( mají různou hmotnost i mírně různý tvar), což je pro jev rezonance zcela podstatné, podobně jako třeba vlastnosti a délka struny nebo rozkmitané lávky přes potok.

    1. Pardále,
     Vy jste hrozný technokrat. Když se projdete po velmi rušné ulici plné lidí anebo v lese. Kde se cítíte lépe? A jestli nepoznáte rozdíl, tak jste na tom opravdu špatně s přijímáním energie.

    2. No právě. Když jdu lesem má čistý vzduch s dostatkem ionizovaných částic, málo negativních podnětů od prostředí a od lidí vůbec, málo pohyblivých potenciálně nebezpečných objektů. Vše spojeno s chůzí jako nejpřirozenějším pohybem. Takže jsme si odpověděli, že chůze v lese pomáhá tělu i duši a dvojice vesmírný a astrální kamen s nulovým účinkem je na dvě věci.

    3. Gnosis9.net: citát pro dnešní den: Nikdy neříkej pravdu někomu, kdo si ji nezaslouží.

 4. Milan,píšeš:

  …už jsem Vám psal, že tím rezonátorem je hlava – mozek.

  Ten oný, ten rezonátor je niekde aj konkrétne na tej, či v tej hlave umiestnený, alebo ,,anténkami“ sú vlasy? A čo plešatí, tí sú potom bez anténky a tým aj bez možnosti zachytiť čo- to oným ,,rezonátorom“. Sú takto ,,postihnutí“ aj automaticky odpísaní?

  Bože môj, bože môj, čo s nami len bude…

  Ak je to náboženský názor, tak prepáč, to je iná ,,melta“. Tam nie je potrebný žiaden dôkaz, lebo buď tomu ,,citlivec“ verí, alebo nie…

  Ja osobne tiež asi postrádam uvedený rezonátor, možno, možno ešte ak by to tak malo byť, tak ešte prichádza do úvahy ,,ritný“ otvor, čo je vstupná brána – tunel rezonančný…

  Ale hodiny biológie sú už preč a Zdravoveda z r.1923 o tom nič nehovorí, teda nič nepíše. A ani ujo Gúgel nič…

  1. „A čo plešatí, tí sú potom bez anténky a tým aj bez možnosti zachytiť čo- to“
   Ne, naopak. Plešatí tam nemají v cestě vlasy, tak přijímají lépe. Taky to zlepšuje olej na té plešaté hlavě – těm se pak říká hlava pomazaná.

 5. http://www.celostnimedicina.cz/cerveny-jetel-a-fytoestrogeny.htm
  Červená jetel ( květ) je dobrý v klimaktériu.
  Sušené vojtěšky ( jetele) byť mixované bych se obával, obsahují hodně dusičnanů (a tedy i hodně škodlivých dusitanů) a musí se s nimi opatrně (snadné zapaření a špatné sušení) i při krmení dobytka, který má zažívací trakt uzpůsobený pro přijímání dusíku ( pro tvorbu bílkovin) z rostlin.
  Asi polovina zeleniny se má jíst vařená, jinak její vláknina zalepuje střeva a způsobuje právě ty záněty střev podporujcí vznik rakoviny, čemuž má vláknina právě bránit.
  Vyrostl jsem v selském stavení,jetel jsme nejedli, leda jsem ho jako prázdninový briigádník rozkopával vyklopený z fůry, aby se pro dobytek nezapařil. V létě při plné práci byly často smažená vajíčka + zeleno z cibulky, šnitlinku, petrželky. Vejce obsahují všechny vitaminy včetně skupiny B, A, D, vitamin C dodá čerstvá zelenina. Vejce už jsou zase zdravá potravina… Dále brambotová polévka s veškerou zeleninou, co byla zrovna na zahrádce. Pitný režim při půldni na slunci na poli nic moc, večer se to zapilo sedlinou ( rozvrtěné kyselé mléko).
  Pro zdraví doporučuji pohyb a jíst všechno. Člověk, který jí rozmanitě multivitaminy nepotřebuje. Nabytek vitaminů neškodí, jen se tělo naučí s nimi špatně hospodařit při přechodu na normální stravu. A speciální vitaminy už vůbec ne. Třeba zvýšená hladina B1 způsobuje snížení vitaminu A. Takže všeléky = nula léky bez pořádného lékařského vyšetření krve.
  Přístroj Oberon nekomentuji a autor článku a jeho vynálezce taky nevysvětluje princip, asi ví proč.
  Obecně ale nesouhlasím s napadáním autora, nikdo nemůže rozumného člověka donutit si astrální kameny pro léčbu koupit. Těžko to něčemu uškodí.

 6. Pane Staněku, po prečítaní Vášho článku sa na Vás obraciam s otázkou, či tie veterinárske prípravky (Hydrovit AD3, Kombinal AD3 a Ravit) ako veterinár odporúčate na užívanie pre ľudí, alebo zvieratá? Lebo, ak ich odporúčate pre zvieratá, tak je všetko v poriadku, ale ak ich odporúčate na konzumáciu pre ľudí, tak možno porušujete etický kódex lekára a vystavujete sa riziku, že stratíte svoju veterinárnu licenciu. Mal by ste sa vyjadriť jednoznačnejšie. Ak experimentujete s týmito prípravkami na sebe, tak je to Vaša osobná vec, ale ak ich odporúčate na konzumáciu pre ľudí, už je to vec verejná a možno aj trestoprávna…

  1. Pan Staněk si může doporučovat co chce. A jelikož jste určitě svéprávný, tak si taky co chcete můžete a nemusíte kupovat. Já jsem si např. ten RAVIT dnes koupil a pak Vám řeknu, jestli mi po něm nenarostly přijímací anténky na hlavě.

  2. HYDROVIT AD3

   Avitaminóza a hypovitaminóza A a D3 drůbeže a exotického ptactva. Pomalý růst, křivice, nechutenství, snížená odolnost proti infekcím, snížená produkce vajec a zhoršená kvalita skořápky.

   Poznámka – takže pro drůbež??? Jestli ten pan Staněk není pěknej ptáček???

   A pro terarijní zvířata Combinal AD3

   Neregistrovaný uživatel napsal(a):
   Projíždím si příspěvky a začínám z toho blbnout.Teraristiku dělám už nějaký ten rok a najednou tu čtu že combinal ad3 je mi bez slunečního záření na nic ? Není to tak že právě v období kdy nemůžu zvířata slunit mi to částečně nahrazuje ? Agamy ani leguáni neměli za celá léta sebemenší problém . V létě slunce přes zimu combinal.
   Vlivem slunečního záření se v kůži tvoří vitamín D3,takže pokud nejsou zvířata vystavena slunci nebo nepoužíváte UV zářivky,musí se dodávat synt. D3.Je třeba ho ale podávat i při použití UV zářivek.

   A nebo :

   Neregistrovaný uživatel napsal(a):
   trochu se víc zabývat problematikou výživy.
   Jo, po několikaleté praxi jsem zjistila, že jediné, co z tohoto hlediska k chovu felsum potřebujete, je kvalitní UV záření a dostatek vápnílku – např nastrouhaná sepiová kost nebo drcené skořápky vajec. Žádné jiné vitamíny nepotřebujete, důležitá je rozmanitá strava. Navíc při předávkování vitamínem D3 vašemu zvířeti odejdou ledviny a játra, o deformaci kostí nemluvě. T.

   Z diskuze na „zvířecích“ stránkách – ahoj AD3 Combinal ti objednají v lékárně, je ale dobré jim hned hlásit, že to není humánní lék, ale veterina, protože oni to začnou hledat v seznamu léků a budou tvrdit, že to nemají a není. Takže veterina, bez předpisu a nebude problém

   Combinal AD3 – davkovani

   • 13.07.2005 10:19 • Zobrazeno 6990 × • Komentováno: 8 ×

   Jeste jeden dotez bych mel. Koupil jsem pripravek Combinal AD3 a vaham s davkovanim. Psali jste tu 2-3 kapky mesicne. Ale nevim jestli mu je muzu nakapat treba rovnou z pipety nebo je zredit vodou a pak rozprasit po terariu. Nerad bych chamika predavkoval. A jeste jedna mala technicka…jak rozdrtit vajecny skorapky na prach. :-) Vcera jsem to zkousel a podarilo se mi je rozemlit jen na malinky stripky, ale v tech proste cvrcka neobalim. Jak to delate vy? Dik za radu a peknej den…

   Moje poznámka – veterináři se vyznají a pan Staněk poradí, jak to u sebe v terariu dělá – a pozor na cvrčka !!!

   Jestlipak jsou ty přípravky pro zvířata na předpis od lékaře pro lidi – zítra jdu k obvoďákovi a tak se optám. A souhlasím s Milanem – pan Staněk opravdu může doporučovat co chce – vždyť za tu svobodu slova bojoval jako čertík ! A paní Savčenková může na následky své hladovky i zemřít. Svoboda volby, že jo?

   1. „A paní Savčenková může na následky své hladovky i zemřít.“
    Když už jste sem zapletl politiku:
    Savčenková není žádná paní. Je to vražedkyně, která naváděla palbu na civilisty – ženy a děti.

    1. Milane, příliš podléháte ruské propagandě.. A ani ruský soud netvrdí, že Savčenková naváděla palbu na ženy a děti, ale že naváděla palbu na palpost opolčenců, kde se shodou okolností nacházeli dva ruští novináři. Legitimní vojenský cíl (ten palpost, ne ti novináři). No oproti tomu Savčenková tvrdila od začátku, že ji zajali několik hodin předtím, než ti dva novináři zahynuli a její tvrzení podporují i některé důkazy předložené obhajobou. Ale ona zřejmě nezemře, jelikož ji pravděpodobně vymění za dva pro změnu ruské vrahy, řečenou vaší propagandistickou terminologií :)

    2. Říkal to Pjakin. A když řekne něco Pjakin, tak to tak muší bejt. A taky říkal, že bude znovu Rakousko-Uhersko:-)

 7. Tak toto je typicky dobře udělané zamaskování tématu – doporučované přípravky pro zvířata od autora článku, a to pro lidi a přechod k politice, Savčenkové a Pjakinovi či Pinokijovi? Pan veterinář nic k tomu nenapíše a nebo něco ve smyslu o velkém spiknutí?

  1. Pan „anonymní a kolemjdoucí“ neumí číst nebo jim zlost zatemnila myšlení. Já píši, že vitaminových přípravků je mnoho, ale já z důvodů nízké ceny používám 45 let ty pro zvířata. Neboli každý má volbu a podle své úvahy a peněženky si zvolí přípravek jaký chce, zejména po doporučovaném prověření hladiny D3, třeba humánní. Já v článku podle životních zkušeností jen sděluji, že 45 let užívám veterinární. Koukám, že vyvracené „spiknutí“ tu možná je. Stačí přečíst souvisle všechny nevěcné a zuřivé příspěvky „anonymních, kolemjdoucích, G. bolavých noh a několika dalších pod mými příspěvky zpět.

   1. Pane Staňku, Vy lékaři zvířat, zkuste si naordinovat něco, ze své dlouhé praxe, co Vám potlačí emoce. Ty přece u zvířat také vznikaly, ne snad? Proč tu alespoň při své propagaci neuvádíte dávkování. A vedlejší účinky? A jak se Vaše doporučené přípravky snášejí s jinými lidskými léky? Sám jistě víte, že ten „lidský“ lékař je asi nemá v nabídce, v katalogu a tak je nezná a nepředepíše. A veterinář, ten je snad s radostí, že má kšeft, prodá lidem na jejich obtíže a na krabičku předepíše i užívání pro člověka? Velké prdlajs. nenechte se vysmát. To by si na triko nevzal. Ale experimentujte si, jak chcete. Ale když to již doporučujte, tak nechoďte tak po povrchu a odkažte zdejší lidi na to zmíněné dávkování. Ale dal bych packu do ohňa, že byste, v případě nějakých potíží, které by byly vyvolány Vašimi radami,nechal dotyčného v průšvihu samotného – Vy nic, Vy jen starý muzikant a on měl přece svobodnou volbu, že? Och, vy dochtoři.

    Tak se tu nečilte a chovejte se seriozně, Léta na to máte. A nebo je předmětem činnosti Agape Brno i prodej veterinárních přípravků pro human nutrition?? To bych se divil, kdo by na to dal licenci ??
    Poznámka – u těchto šamanů je potřeba být opatrnej jak sviňa! Jakou byste dal dávku 150ti kilové svini Kombisolu AD3E při stresu? Popište, Vy vážíte asi jen 80 kilo, že?

    1. Jaké argumentace jsou správné proti šarlatánům, kteří nedělají rozdíl mezi člověkem a dobytkem??? Kteří si více váží svého psího miláčka, jako svého bližního?

    2. Kolemjdoucímu s útočnou hlavou. Já jsem nikdy žádný veterinární Kombinal, ani jiný lék nikomu neprodal, jak je naznačováno na kšeft. Posílám zájemce do lékárny s vet. přípravky. Praxi jsem provozoval 1963 až 68. Od té doby se vědecky věnuji biologické hodnotě potravin, nemocem včel a duchovním souvislostem nemocí člověka. A po mimotělním zážitku pozorování transcendentních souvislostí v životě, o čemž jsem napsal ve spolupráci s Agape 8 knížek. Z výše uvedeného příspěvku „kolemjdoucího znalce mého osudu“ a snadno ověřitelné reality mého životním angažmá, ve srovnání s „experty Gnosisu“ uváděnými „zaručenými“ prodeji kde čeho si čtenář může o těchto sám udělat úsudek. Je to zajímavé poznání. Když duchovní zuřivec nemůže totiž nic najít v textu, tak si vymyslí „argument“ ve stylu :“vy zase bijete černochy“. (Nacisti Angličanům v souvislosti s persekucí židů.) Jsem zvědav, kdy příště někdo zase objeví můj prodej podprsenek nebo moje striptýzové vystupování v hampejzu.

    3. Pane MVDr.Staňku, Vy z této věty usuzujete, že Vás kolemjdoucí označuje jako kšeftaře ? – „A veterinář, ten je snad s radostí, že má kšeft, prodá lidem na jejich obtíže a na krabičku předepíše i užívání pro člověka? “
     Vždyť už veterinář nejste, tak co se toho chytáte, jako ta potrefená husa, či jak se to říká. Ale možná máte provizi, když nějaký praktikující veterinář, ke kterému posíláte zájemce pro získání Vašich doporučených přípravků pro zvířata, je prodává. Ale ruku na srdce a zkuste sdělit pravdu – tu přece jako duchovní člověk znáte. Předepisuje prodávající veterinář lidem na krabičku s přípravkem denní dávkování k užívání?

     Vy totiž nemáte odvahu sem žádné dávkování napsat. V článku jen plácáte.

     Měla by se na Vás a Vaše praktiky podívat nejen Policie ČR, ale snad i odborníci z farmacie a veterinárního lékařství a nějaká Vaše profesní komora – i Vy, jako vysloužilec máte nějaký veterinářský kodex, ne? A nebo na svou obranu máte – já nic, lidem dal Bůh svobodnou vůli, já jsem je jen poslal k praxi provozujícímu veterináři.
     Ale, upřímně. Dělejte, jak umíte.
     Příště můžete poradit, že třeba ty paštičky a masové konzervičky pro pejsky a kočičky, které jsou vyráběny z odpadního masa z kafilerií, jsou obohaceny o vitamíny a minerály a rizoto z nich je bááječné a zdravé. A Agape může vydat novou kuchařku pro málo majetné lidi, ne?
     Vy jste tedy exot, pane Staňku. Taky jsem mrknula na netu a vyhledala dávkování od chovatele, který Hydrovit koupil pro zvíře a zaujalo mne toto :
     „Já dávám buď pár kapek přímo do tlamy roztoku v poměru 1:3(voda) a nebo kapu do misky pár kapek-asi 3.Ale záleží na velikosti zvířete…“ Tak co Vy doporučíte do tlamy člověku – ve věku děcka 6 let, třicetiletému tělesně pracujícímu, sedmdesátiletému ? He?
     Nemáte to ocenění bludného kamene za tento Váš „PROFI“ přístup?

    4. Recept za životabudič ( místo sušené vojtěšky), který se osvědčil. Právě jsem byl na kopřivách. střihám nůžkami jen vrchní část asi s 5 listy, silnější stonek pak ještě vystřihávám (jsou v něm dusičnany), dusičnanů je obecně nejméně na jaře, určitě nebrat kopřivy kolem hnojených a stříkaných polí. Takže na jaře na lesní cestě nebo pod stromy u zarostlé stoky beru horních 5 listů kopřivy. Suším ve stínu na zavěšeném sítě proti mouchám v rámu pod pergolou. Pořádně usušené dám volně do 5 litrů kbelíčku a přikryji bílým plátnem nebo plenkou a skladuji na půdičce vedle schodů na půdu v chladu a temnu celý rok. Kopřivy ( asi o objemu sáčku s čajem) si dávám do černého čaje, nechám asi 10 minut, přecedím a dám do půl litru čaje půlku lžičky medu. Je to dobré hlavně na močové cesty, pomáhá a chrání. Také obsahuje využitelné minerály. Nemá se pít silné celoročně , spíše jako až několikatýdenní pročišťovací kůry. Kombinuji to s čajem + sušené listy břízy a čaj + sušený bezinkový květ.
     http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/90-kopriva-dvoudoma-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
     http://www.kaduceus.cz/online/zdravi/209/kralovna-lecivych-bylin-jeji-velicenstvo-kopriva-dvoudoma.aspx
     http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach—humorny-special/kopriva.html

    5. Člověk a prase mají podobnou trávicí soustavu, takže k drcené vojtěšce a veterinárním vitamínům bych přidal ještě pšeničný šrot, samozřejmě kvality bio:)

     Není nakonec lepší místo blbnutí s biopotravinami a mixovanými zelenými doplňky, které nezaručují vůbec nic, kromě zeleného bobku, koupit za 4.000 Kč nehlučnou elektrostatickou čističku vzduchu ( max. 12 W), která vzduch i ionizuje, na 10.000 záporných částic v cm3 jako v lese. Divím se, že prodejci velkých tiskáren do kanceláří za 100.000 Kč nedávají zdarma hned vedle takovou čističku vzduchu, když už v kancelářích sedat musíme vedle pečeného aerosolového prachu z tonerů. Při klidném dýchání projde plícemi asi 8 litrů/ minutu vzduchu ( vysoké zatížení až 80 litrů/min), počítejme 10 litrů/min, pak za den projde plícemi 18 kg vzduchu, což je podstatně víc, než sníme + vypijeme. I když se v těle v konečné fázi zachytí a nevyloučí jen malý zlomek nečistot vzduchu, pořád čistota vzduchu je podstatným faktorem pro vznik alergii, což je v podstatě reakce těla na podněty, které nezvládá.

    6. Na webech se pohybují „kolemjdoucí“ a anonymní dobře někým placení zaměstnanci „neziskových organizací“, pracující pro NWO. Mají za úkol dehonestovat za každou cenu všechny, kteří nevyhovují myšlením pro politický, farmakologický a mediální establišment. Ale nezvládají, proto se připravuje „právem podložená“ kontrola internetu s hlediska „správné“ diskuze.

 8. pro Aids.

  proděla jste skrytou žloutenku? Tak pak jste na správných stránkách. veterinář v.v. pomůže a zřejmě zadarmo. Jen pozor, ať máte u přípravku příbalový leták.
  Faktis by někoho zde zajímalo,v čem ten, kdo šel okolo, špatně argumentuje ??? Myslím, že psal docela k tématu, nee?

 9. Pane Stanku. Chtěla jsem vám moc poděkovat za to co děláte. jelikoz jste jeden z nejoriginálnějších myslitelů současnosti, tak je bohužel jasné, ze provokujete spoluobčany s mysli zakrnělejší. Myslím, ze byste na jejich nevěcné a útočné zprávy neměl vubec reagovat. Přeji vám hezky večer. ja

  1. Paní Ja, jsem nepochybně zařazen mezi přispěvatele nevěcné a zakrnělé, jak jste zjistila sama a přebujelá. Pan Staněk argumentuje věcně :“vy zase bijete černochy“, čímž se měli hájit nacisti proti Angličanům. To jsou jasné souvislosti s čímkoliv, včetně s doporučovaným požíváním veterinárních vitaminů.

  2. Pani „Ja“ zřejmě sdílí stejnou lásku k pejskům jako náš „nejoriginálnější myslitel současnosti“, který má navíc taky známost s „energiemi duše a ducha“ a tak by nám mohl něco říci i o nich, když je už tahle webovka „gnosis“. Za porozumění děkuji.

 10. Nejhorší zbraň hromadného ničení současnosti zatím nejsou hordy muslimů a islám, ale medicína založená na důkazech. Zdá se, že veterinární medicína, než se změnila v pejskařskou mafii, více čerpala z odkazu generací lékařů, kteří byli ještě obdařeni selským rozumem, a odborná v praxi fungující zkušenost byla staletími ověřena jako cennější výsledkům zmanipulovaných a někým placených studií. Pan Staněk je ještě pan veterinář z předpejskařského období, jakkoliv s ním často nesouhlasím v jiných tématech, v tomto tématu smekám. Hydrovit mám roky ověřený, funguje bezvadně. Někteří diskutující se zde velmi ztrapňují, když si nejsou schopni najít nejnovější validní informace o vitaminu D, a vkládají sem různé příspěvky teraristů apod. jenom proto, aby p. Staňka dehonestovali. Pravda však je, že většina lékařů je na tom podobně a budou Vám o vitaminu D žvatlat různé nesmysly na úrovni přírodovědy ZŠ.

 11. Kolik jednotek vitaminu D berete mezi žvatláním denně?

 12. http://www.rajkrmiv.cz/vitaminy-a-mineraly-pro-zvirata/hydrovit-ad2-sol-250ml
  obsahuje vitaminy A, D a E.
  z toho vitamin D 24 000 jednotek, tedy 24000/250= 96 IU ( jednotek) na 1 ml, to je 2,4 mikrogramů. Dávka jedné lidské tablety D na den je v 8 mililitrech Hydrovitu.
  Hydrovit, který obsahuje vitaminy A a D pro zvířata, obsahuje propylenglykol, který snad jedovatý není, i když se přidává i do nemznoucích směsí.
  http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E1520
  Pro lidi 400 IU jednotek vitaminu D je 10 mikrogramů
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_D
  http://www.nejenleky.cz/content/26-temer-vse-o-vitaminu-d
  Uvádí, že dávky vitaminu D by měly být větší.
  ve vysokých dávkách narušuje metabolismus vápníku a fosforu. Takže doporučené dávky pro lidi mají opodstatnění, bajvoko dávky veterinárního přípravku nejsou pro rozumného člověka.
  Vitamin D3 : Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.
  https://www.profidoplnkystravy.cz/doplnky-stravy/vito-life-vitamin-d3-forte-800-i-u-60-20-tobolek-zdarma/?gclid=CPK6_PLnoMwCFSsz0wodnxQJ9A
  100 tabletek vitaminu D3 (cholekalciferol) 20 µg % DDD – 200 %, Mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a barviva: E171),dávka na 100 dní, nepřekračovat dávky atd. tableta = 200% doporučené denní dávky.
  http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E171
  „po strávení 0,5 kg tohoto barviva by neměly nastat žádné negativní projevy.“
  Pan Staněk píše:
  „Hydrovit AD3 v dávce 1 kávovou lžičku jedenkrát týdně od října do března“
  Kávová lžička je 2,5ml až 5 ml, počítejme tedy 0,5 ml/den, to je podle počítání nahoře 1,2 mikrogram vitaminu D (12% doporučené denní dávky). Doporučená denní dávka je 10 mikrogramů, je třeba zvážit, kolik vitaminu D přijímáme potravou.
  Takže autorem uvedená finanční úspora je dána tím, že bere denně 6% dávky v jedné lidské tobolce na den s 20 mikrogramy.

  1. Vážený Pardále, na jednu stranu musím obdivovat a ocenit Váš obrovský smysl pro detail, vše naprosto dokonale doložené (odkazy), vše naprosto zdůvodněné. Dříve jsem k věcem také takto přistupoval, ale pro stromy člověk nevidí les.

   Chyba, které jste se dopustil je, že jste nikdy daný přípravek neměl v ruce a neviděl složení. Pak byste totiž musel vidět, že těch 24000 jednotek je v 1ml, slovy v jednom mililitru.

   V celé Vaší snaze očernit názor pana Staňka na veterinární přípravek, ale postrádám pravý vědecký přístup. Dle mě by bylo vědecké: Zajít do nemocnice na testy na množství vitamínu D, poté brát lidské přípravky a znovu zajít na testy a v případě, že zjistíte, že lidské nefungují a zároveň Vám nebude chybět odvaha, tak můžete zkusit veterinární přípravek a znovu zajít na testy. No a nakonec jako vědecký důkaz předložit zprávy z nemocnice, ze kterých vyplyne jak je to doopravdy! Samozřejmě by to chtělo větší statistický vzorek. Ale aspoň byste vědět co zabírá na Vás.

   Věda není o tom, zahazovat vše co, nezapadá do našich schémat. To by museli naši předkové zahodit Einsteina, vlastně i Newtona, a vlastně každého, kdo přišel s nějakou teorií, protože na první pohled to vypadalo jako šílenství a nebyl pro to důkaz. Věda je o poznávání skutečnosti a vědec je člověk, který se snaží odhalit Pravdu, ať se mu líbí nebo ne.

   Takže otázka zní: Chcete za každou cenu obhajovat Váš pohled na věc anebo chcete poznat Pravdu?

   1. Naši předkové neměli čím zahodit Newtona, protože jeho názory neměli možnost poznat. Dnes máme internet a informace a také nesmysly lze snadno najít a jsou dostupné pro každého.
    Dobře, Hydrovit AD2 obsahuje v 1 ml 24 000 jednotek (IU) = 600 mikrogramů vitaminu D, počítal jsem to na 250 ml balení a tedy špatně. Denní dávka pro člověka je 5 mikrogramů/den, u starých osob asi 10 mikrogram/den. Podstatné je u dávkování pro zvířata, že se nedává denně, ale jednorázově- Mláďatám a ostatným zvieratám je vhodné podávať liek v dvojmesačných intervaloch- viz
    http://pharmagal.eraweb.sk/produkty/vitaminovo-mineralne-pripravky/hydrovit-ad2/
    kde uvádí skutečně 24 000 IU/1 ml Hydrovit AD2.
    Tedy u telat 10 ml za 60 dní = 10*600/60 = 100 mikrogramů/den, což je desetinásobná dávka doporučená člověku.Hlavním zdrojem vitaminu D pro člověka je totiž opalování na slunci vlivem ultrafialového záření 2 ( UV2)
    Uvádí lékaři, že ve vysokých dávkách vitamin D narušuje metabolismus vápníku a fosforu. Takže doporučené dávky pro lidi mají opodstatnění, bajvoko dávky veterinárního přípravku nejsou pro rozumného člověka ( Homo Sapiens)
    Naše děti v kojeneckém věku braly 2x do roka vitamin D, dávalo se to z malé kapsličky do mléka, ne to vody ( myslím, že se to jmenovalo Infadin). Vitamin D si tělo udržuje několik měsíců.
    MUDr. Joe Wallach doporučuje také kontroly moči a krve, velké dávky vitaminu A a řeší nedostatkové prvky, celkem prý je třeba 90 živin denně.
    http://www.czechfreepress.cz/zdravi/mrtvi-lekari-nelzou.html
    Např. nedostatek mědi vede k šedivění.
    Jiný článek
    http://www.osel.cz/8919-med-jako-spoustec-demence.html
    uvádí měď jako spouštěč demence. Takže výběr mezi Alzenheimerem a šedivěním bych zvolil to šedivění, které už nastalo.

    1. Zdravím, zase ten obrovský záběr na detail, ale ne na komplexní pohled. Naši předkové neměli čím zahodit Newtona? Když jsem zmiňoval naše předky, myslel jsem lidi, kteří obývali Zemi před námi a kteří měli možnost setkat se s myšlenkami Newtona.

     Pořád ale platí, že když něco nezapadá do našich dosavadních znalostí, tak to neznamená, že to nemůže být pravda. Nesmysly je snadné najít, ano. Stejně jako lidé naprosto vědecky odhalili, že stroje těžší než vzduch nemohou létat. Stejně jako poznali, že v nemocnicích rodičky neumírají kvůli neexistujícím bakteriím a virům, ale protože se jim asi chtělo. Stejně jako když díky vědeckým výpočtům poznali narozdíl od hraběte Zeppelina, že vzducholodě velkých rozměrů budou naprosto neovladatelné. Nebo, že rakety ve vesmíru nemohou létat.

     „Rozumný člověk se přizpůsobuje světu, nerozumný se usilovně snaží přizpůsobit svět sobě. Proto je všechen pokrok závislý na člověku nerozumném.“ G.B.Shaw

     Pro případ, že opět nepochopíte to podstatné, na co se Vás chci zeptat, tak to shrnu níže (prosím o věcné odpovědi):
     Chcete skutečně poznat Pravdu? Chcete rozšířit dosavadní pohled, který na svět jako lidstvo máme? Nebo raději budete posílat odkazy na detaily, utvrzovat se ve Vašem současném pohledu na věci a vše co tam nezapadá hodláte ignorovat, hanit?

    2. Rudys, představa, že vynález vznikne, když jsou na něj podmínky je hodně pochybná. Keltové ( u nás zhruba -500 až -50 let př.l.) vynalezli ocelovou pilu na dřevo, železo bylo vyráběno i nadále, dřevo se zpracovávalo a pila se objevila až za dalších 1000 let.
     Pravdu se snažím poznávat, Vy žádnou nenabízíte, rozšířený pohled -rozšířené leda oči, tak nevím, co řešíte. Aha, pokrok je závislý na člověku nerozumném, to bude ten pravý.

    3. Rudys, Zeppelinova vzducholoď doletěla několikrát do Ameriky přes Atlantik, takže ovladatelná za rozumných podmínek byla. Konec vzducholodí Zeppelin nastal po výbuchu na posledním letu někde u N.Y. Náplň vzducholodi byl vodík, ,což byla zásadní konstrukční chyba, exploze se dala očekávat a nastala. Přesně opak jak píšete, nerozumný nápad –> tragický výsledek.
     Když jsou moje názory tak katastrofální, diskutujte s někým lepším nejlíp s nerozumným vynálezcem.

 13. Plným priehrštím,

  keď vezmeme do úvahy, že podľa evolučnej teórie, ktorú prijal za svoje aj Vatikán a tým hodil Adama s Evičkou do ,,křoví“,vo svojej encyklike Tur.7.31, je jasné, že aj človek je len zviera .

  Z toho encyklicky vyplýva, že požieranie akýchkolvek prípravkov pre zvieratá je prijateľné a s duchom doby…

  Jediným úskalím je, aby predpisujúci ,,dochtor“ vychádzal z anatómie príbuznosti druhov. Nemôže predpísať liečivo pre korytnačky napr. prvokom, ktoré ešte nemajú také žlazy, ako koza vrchovská, či slintiak sloní..

  Pretože máme pôvod od protostrunovca, všetko zvieracie je aj naše. Ale ako povedal klasik : Všetkého primerane, takže keď pre koňa je dávka 1 lyžička, tak pre človeka 2 lyžičky, lebo jeho obranné žlazy sú už ,,vytrénované“…

  1. Bolavá Gilgamešova noha nepochopila ano rozdílnost vitamínů D1,D2 a D3 pro člověka i zvířata. Jeho choroba ho ale nutí se vyjadřovat ke všemu.

   1. Choroby jsou různé, třeba představa, že údajně placení hoši z NWO zde diskutují a dehonestují názory autora článku, který si škodí sám a původně snad rozumné názory převádí na krávoviny, řečeno veterinárně.
    Vitamin D
    http://www.wikiskripta.eu/index.php/Vitamin_D
    Obecně vitamin D, rostlinný D2 a živočišný D3. Celkem je snad 7 druhů D vitaminů ,význam má D2 a D3.
    http://www.eseznam.cz/index.php/o-zdravi/rady-pacientum/1907-vitamin-d-v-zim-nedostatkove-zboi-ordinacecz
    Nemyslím, že by dobytek měl zásadní problémy s trávením malého množství tuků. A člověk už vůbec ne. Pokrutiny třeba z řepky (krmná dávka pro dojnice asi 1,5 kg denně ) obsahují nad 5% tuku, spíše kolem 10%. Čili nevidím ani zásadní problém s převzetím vitaminů D rozpustném v tucích trávicím traktem dobytka, nehledě na to, že ho má od narození v mléce. Takže můj názor je, že ve vodě rozpustný Hydrovit je hlavně kvůli lepšímu dávkování a manipulaci.
    Pro člověka tento ve vodě rozpustný vitamin D není třeba, což dokazuje i to, že v doplňcích výživy není.
    Lidská medicína má jiné problémy, např. zesilující a vedlejší účinek současně podávaných léků, např. léků na cholesterol v kombinaci s antidepresivy v USA potenciálně ohrožuje až milion lidí cukrovkou.
    http://www.osel.cz/8815-nova-media-nastrojem-vyzkumu-interakci-leciv.html
    Takže podávání veterinární léků, které nejsou zkoušeny a ani zkoušeny v součinnosti s jinými léky, to prostě nechápu.
    A to nejsem mezi placenými agenty NWO, kteří jdou po autorovi článku.

    1. Znalec Pardal promluvil: myslí, že dobytek nemá potíže s trávením A D. Cha, cha.
     Údajně dobře placení hoši z neziskových organizací všeho druhu se nepotulují po internetu. Svatá prostoto! Na všechny významnější weby jsou nasazeni pozorovatelé, ostatní weby prochází a „moniturují“. Pardála mají zachyceného a identifikováno a podle toho se bude odvíjet jeho eventuální postup do funkcí. Nejste ve všech příspěvcích provokující Pardále také nějaký „neziskový“ stoupenec té „správné pravdy“?

    2. Vy jste excelentní paranoik, pane Staněk :) Ale to samozřejmě neznamená, že po Vás nejdou :)))

    3. Argumenty Cha, cha! vyvrátit je ani nelze.
     http://www.prozdravi.cz/volska-zluc/
     žluč dobytka obsahuje lipázu, enzym na trávení tuků.
     Určitě je lepší si koupit ten Vás Hydrovit pro ptáky a chameleony, než životabudič enzymatickou volskou žluč za 1000 Kč.
     Volskou žlučí se konzervovalo ve středověku dřevo. Mělo to barvu skoro černou, místnost s takovým stropem byla jak rakev.

 14. Nehádejte se, jděte raději do přírody. Dneska je tam krásně!

  1. Pane Staňku, chápu, že kráva nechce pít vodu z kýblu, který je umaštěný po zabíjačce. To neznamená, že netráví rostlinné tuky.
   Nejsem nikým placený, zastávat právě ten selský rozum smím zadarmo. Netrpím paranoidním pocitem sledování, tak světově významný nejsem, ani V ne.
   Weby sledují automaty i odborníci. Sotva stíhají vyhledávat teroristické nebezpečí, kriminální činnost, dětské porno, prostě tzv. temný internet.
   Přeji Vám pohodu doplněnou celým zvěrokruhem vitamínů a astrokamenů.

 15. Děkuji panu Staňkovi za sdílení svých nabytých praktických zkušeností.
  Ve většině komentářů od čtenářů vidím zejména sešněrovanost chytristikami oficiálních zdrojů, které jsou daleko od praktické reality.

 16. Zdravím pane Staňku, jaké dávkování Kombisolu D3 – 100 000 m.j. byste mi doporučil v souvislosti s covid epidemii, kdy je podstatné mít dostatečnou zásobu Dvitamínu? Děkuji.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference