mapa stránek || vyhledávání

Zpověď vysokoškolské studentky

fotografie318-nahledSloganem „Sám život píše šťastné příběhy“ jsem prezentovala svůj článek na nejmenovaném webovém portálu pro začínající autory, de facto nadšené spisovatele, kteří tak jako já, sní o veliké kariéře novináře, dopisovatele či spisovatele bestsellerů. Tento článek je ale jeden z mnoha, které jsem uvedla v život, a některé doposud marně oslovují své čtenáře. Ve svých článcích se věnuji především tématu kultury v hl. m. Praha. Mapuji život v hlavním městě z pohledu divačky, posluchačky, ale rovněž turistky, která velmi ráda objevuje přírodu pražské metropole. Velmi ráda objevuji malebná zákoutí metropole, která nejsou stále příliš dotčená ruchem velkoměsta. S nadšením sleduji život kolem sebe. Sleduji rozmanitosti všedních dnů, ačkoliv by se nám mohlo zdát, že všední dny jsou šedivé a ponuré. Osobně vnímám každý všední den zalitý barvami a optimismem, ale aby tomu tak bylo, první krok je vždy na mě. Za žádných okolností se nestavím k životu negativně, ani při největších nesnázích života, a především, nestavím se k svému okolí zády.

Objektivním pohledem může být na mně nahlíženo jako na špatnou autorku textů, ale naše hranice příležitostí jak se zdokonalit v činnosti, kterou milujeme, není z kamene, a my se vesměs nenecháme prvním neúspěchem odradit. V minulém roce 2015 jsem čtenářům, a nedovoluji si odhadovat jejich počet, vstoupila do paměti svými kulturními stránkami, které vznikly u příležitosti zpracování absolventské práce na téma zajištění kulturních potřeb na území hl. m. Prahy.

Webové stránky Kultura v hl. m. Praha jsou stále v provozu.

Jako mnozí jiní studenti i já si v současnosti užívám zasloužených prázdnin. Na přelomu roku 2015/2016 jsem byla příliš zaneprázdněná. Pro člověka není rodina, dálkové studium, zaměstnání a vysokoškolská praxe procházkou růžovým sadem. Všechny aktivity skloubit v jeden celek, resp. být náplní jednoho lidského života, není lehké. O volnou chvíli jsem měla nouzi, a samozřejmě nastalou situací byly poznamenány kulturní stránky Kultura v hl. m. Praha, které vznikly jako studentský projekt při studiu na Vyšší odborné škole ekonomických studií. Ve svém studiu pokračuji na Vysoké škole regionálního rozvoje, ale kulturním stránkám bych nadále ráda věnovala svoji pozornost. Najdete je na adrese níže:

http://kultura-v-hl-m-praha.webnode.cz/

Během letních prázdnin se snažím svůj dluh vůči kulturním stránkám splatit. Ve své fotografické galerii, která je nedílnou součástí kulturních stránek, jsem se rozhodla publikovat nové fotografie z pražské ZOO. Prvních osm publikovaných fotografických snímků zachytilo letní lenošivou atmosféru, ale rovněž život většího batolete a jeho veliké rodiny (záložka Červenec 2016). Samozřejmě, můj fotografický aparát zachytil bezstarostné dětství malého slůněte, které se letos v pražské ZOO narodilo. Zajisté, album s fotografickými snímky bude postupně rozšiřováno v závislosti na mých výletech do pražské ZOO. Nicméně, moje kroky budou směřovat rovněž do pražské botanické zahrady a jiných kulturních organizací.

Pevně věřím, že fotografické snímky, které jsem doposud pořídila, budou nadále schopny oslovovat stávající i nové příznivce kulturních stránek a budou případnou inspirací k letním výletům na území pražské metropole. Ze srdce bych si přála, aby můj studentský projekt neupadl v zapomnění a nadále mě provázel po zbytek mého vysokoškolského studia.

Nové, ale i stávající fotografické snímky naleznete na adrese:

http://kouzlo-amaterske-fotografie.webnode.cz/

Všem přeji slunečné léto a mnoho překrásných okamžiků s fotoaparátem. Příznivcům fotografování přeji dobré fotografické úlovky.

S pozdravem Ivana Kryllová, studentka VŠRR
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 4.5
hlasů: 2
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2024

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Česká Konference