mapa stránek || vyhledávání

Česko a Evropská unie

Na tomto vztahu se můžeme přesvědčit, že „časy se nepochybně mění“. Kdysi „nejeuronadšenější“ národ se změnil v největší euroskeptiky. Věrni své krátkozrakosti se „politologové“ nikde ani nepokouší analyzovat příčiny. Nepochybně k tomu hledání příčin nedostali pokyn. Ovšem současně s naznačením „sponzorů“, co jako příčiny mají nalézt. A napsat o tom pravdu, to by strachem snad neudrželi ani tělesné svěrače. Tak mi nezbývá nic jiného, než se do toho pustit jako nezávislý filozofický „jezevec“.

Před dvaceti lety jsem napsal, že Češi jsou nejvíce intuicí vybavený národ v Evropě a vysvětlil jsem proč. (Byl od počátku proti oběma válkám a odhadl správně důsledky a výsledky obou. Čeští komunisté první rozpoznali neudržitelnost sovětského společenského uspořádání. I sověty nasazení normalizátoři umožnili nenásilnou změnu režimu v roce 1989 a prohlédli užitečnost klidného dožití všech po něm.) K přežití Čechů je nutná intuitivnost, protože leží na strategicky významném místě ve středu Evropy. (Bismark: „Kdo je pánem českých zemí, je pánem střední Evropy.“) Z tohoto důvodu neměly české země nikdy nouzi o různé „osvoboditele, internacionální pomocníky a přinašeče té správné demokracie“. Toto zahraniční úsilí momentálních mocností (protentokrátních) se vždy vyznačovalo cíleným úsilím o „nákup českých elitních vzdělanců a organizátorů“ za místní tituly, označení světovosti a peníze. Málokdo z nadaných zdejších zápecníků odolá nabídce být chválen a vyznamenáván v zahraničí. Tak vznikala vždy národu a státu zaprodanecká vrstva rakouská, francouzská, německá, ruská, aktuálně americká. Z jejich současných agitačních výlevů typu: „Arabové přicházejí nám sem dělat na důchody,“ by ti inteligentnější zdejší měli poznat, o jaký typ jednání se jedná. Vzdělanecká elita tak v národě vždy rychle ztratí důvěru rozhodující masy lidí.

Jenže nevzdělaná masa lidí, jejíž velkou starostí je starost o materiální přežití, potřebuje vždy někoho, kdo by jí pomohl vyznat se v odehrávajících se spletitých a zamaskovaných politických situacích. V zejména v těch, jejichž znakem je, že z malých příčin jsou velké a trvalé následky. Proto hlavní masa národa již řadu generací více důvěřuje názorům „druhého sledu“ vzdělanců. Tedy těch, kteří nejsou ze zahraničí koupení. Nemohou je koupit proto, že je jich moc a navíc cizincům není jasné, kteří to vlastně jsou. Právě tento samostatně uvažující druhý sled potom svými „nevědeckými“ a „nesvětovými“ postoji ovlivňuje mínění masy národa a jeho společenskou atmosféru. „Vědečtí“ analytici a prognostici „renomovaných zahraničních škol“ včetně majitelů médií jsou pak zaskakováni nepředvídanými výsledky voleb a směrem k manipulátorům nepřátelsky naladěnou atmosférou společnosti.

I když nevýhodou této druhé řady vzdělanců, takových těch „zapadlých vlastenců“, je nepříliš kvalitní vzdělání a malý světový rozhled, mají k získání přehledu náhradní zdroj. Intuici. Dokonce lepší než mediální „informace“. Dostávají se k jeho rozvoji obrácením se do sebe, domýšlením si zákulisí k věření předkládaných věcí a aplikováním duchovních pravd a zákonů. A právě proto se vlastně dostávají duchovně dále! Právě skrze aplikaci duchovních zákonů náboženství předstihují ony světem uctívané rozumářské supervzdělance elitních ekonomických a společenskovědních škol. Přitom myšlením již čisté egoisty, ateisty a „prožívače jen přítomnosti“. Takže jsou necírkevní, ale živě duchovní. Často o tom ani neví!

Tímto úvodem jsme se dostali k úvaze o tom, proč je po dvaceti letech EU v Česku neoblíbená a Češi ji při zachování současného kurzu politiky a typu jí řídících politiků nedávají moc nadějí na přežití. Proč?

 1. Češi se v ní (oproti starým Evropanům) nedovolají spravedlnosti v míře, která nebyla možná ani v Rakousku-Uhersku. (Dvojí metr třeba na zabití Čecha v Anglii, na normy potravin, odebírání dětí matkám podle „úvahy“ komisí, vysoký nos kontrolorů z EU atd.)
 2. Nerespektování místních společenských podmínek, zvyklostí a zvláštností při řízení správních celků a organizací.
 3. Byrokratizace všeho života v rozsahu, proti němuž byla komunistická idylkou a rakouská „nebem“.
 4. Diktát až drzost velkých států vůči malým členům. Jako příklad uvedu francouzského prezidenta Macrona, který si dovolil kritizovat Česko za nepřijímání uprchlíků z Libye. Ač každý tu ví, že právě francouzská a americká letadla tuto zemi bombardovala a rozvrácením země a zabitím Kaddáfího se tak zbavila dluhu vůči němu.
 5. Absence základní duchovní základny (obecného náboženství) jako tradiční etické báze evropské civilizace a báze pro etickou výuku na školách.
 6. Přebujelost a nekompetence bruselských orgánů, které neřeší jednotnou nabíječku pro mobily a notebooky prodávané v EU, ale „řeší“ pomazánková másla, zahnutost banánů a včelí rámečky. Redukce těchto institucí v Bruselu na desetinu je akutním požadavkem doby.
 7. Absence střežení zevních hranic unie! Kdyby Česko hlídalo hranici ve Středozemním moři jako Francie, Itálie, Řecko, tak by už do Prahy vtrhly nějaké „osvobozenecké“ jednotky EU!
 8. Absence vzoru chování u politiků (rodiny, děti), preferování úchylek všeho typu vůči vzorovému a perspektivnímu chování lidí. Původ toho je ovšem v absenci generální ideje bytí a formulování smyslu bytí člověka a lidstva obecně.
 9. Podlézání zemí EU zahnívajícím a proto militarizujícím USA. Atd.
 10. Zákaz fašizmů a propagace fakticky fašisticky se chovajícího náboženství (islám).

Z výše uvedeného vyplývá, že od vedoucích orgánů EU doba žádá urychlené a moudré řešení. Nebo dojde k naplnění intuitivního cítění Čechů o jejím rozpadu, což nevěští nic dobrého. Zejména v souvislosti s pohybem přírodních sil.

Skepse masy Čechů vůči chování vedení EU se opírá o dějinné zkušenosti. Byla tu Rakousko-Uherská monarchie a Češi žádali její reformu. Nedostali ji a monarchie už není. Byl tu systém evropské bezpečnosti a Společnost národů (1938) a Češi žádali dodržení závazků. Nedostali je a autoři „míru na jednu generaci“ sklidili zvěrskou druhou světovou válku! Po válce žádali Češi lepší sociální společnost, než byla první republika. Nedostali ji, byl jim vnucen bolševizmus. A kde je bolševizmus dnes? V roce 1968 prvně ve světě sami čeští komunisti prohlédli neživotnost systému a chtěli jeho změnu. Byli jsme obsazeni sovětskou armádou. A kde je tato dnes? V roce 1989 jsme chtěli svobodu slova a vládu většiny. Máme média sloužící někomu a volby jsou správné jen tehdy, když je zvolen „ten správný“! Máme neodmítnutelné direktivy Evropské unie o způsobu života u nás a o těch, kdo tu a za jakých podmínek tu mohou žít. (Multikulti.) S odkazem na stanovy EU, že nevolenou komisi je nutné poslouchat. Tito lidé si myslí, jako si to mysleli ti všichni vládci výše jmenovaní, že jsme slabí a opuštění. Ale já říkám: Ne ten, kdo má momentální sílu, má budoucnost! Ale ten, kdo stojí v Pravdě a Spravedlnosti! Ten není ani slabý, ani opuštěný! Ještě nějakou dobu nám Čechům bude EU říkat, co si máme myslet a koho tu máme živit, a zopakuje se scénář posledních sta let! Byla Evropská unie a není!
 

Josef Staněk
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4.3
hlasů: 22
Tisk Tisk

16 komentářů

 1. Co dodat k článku? Není co, lépe se to snad ani napsat nedalo.
  Tak snad jen pár poznámek:
  – bezprostředně po vraždě presidenta Kaddáfího projevená radost lidí okolo
  – bezprostředně po zastřelení prezidenta Ceausescua rovněž projevená radost lidí na jakýchsi demonstracích
  – bezprostředně po zabidí Usámy bin Ládina – projevená radost v čele s Hillari Clintnovou
  – bezprostředně po smrti dalších našich bližních, ať již byli jacíkoliv – mnohdy projevená radost.

  Co Vám to připomíná? Smrt Ježíšovu? A kdopak si nyní umývá ruce? EU, NATO, politici 1. gardu,… A zbrojaři, neziskovky, politici z utrpení a slz tyjí. Jako vždy, někdo tyje.

  Ano, všeho do času.

 2. Pane Staněk,
  vida jak Vám to vše jde.
  Jako léčitel dosahujete určitě velmi dobrých kvalit,… avšak do politiky by jste se moc vrtat neměl. Umíte sice sem tam něco zatajit, načrtnout a pak popřít. Říct lidem, že jsou ve své činnosti důležití, dát najevo co lidé chtějí slyšet. … mluvíte však jako by si Češi mohli vyskakovat a myslet si, že když mávnou rukou, Evropská Unie včetně sousedů zmizí.
  Když nebude EU tak bude přeci zase jiná unie, zeměkoule se přeci kvůli množství unií ve světě bortit zatím určitě nebude.

  1. Pane David, nepochopil jste bohužel kontext článku. Čekal jsem pod článkem zuřící ateisty. Hlavní vyznění článku tedy je, naučit se jako jednotlivec i národ intuicí, co je Pravda a Spravedlnost a ostatní je zařízeno (božími mlýny) bez ohledu na sílu odpůrců. Netušil jsem, že by článek někdo mohl pochopit, že říkám, že Češi jsou supermani. V článku se říká, že většina správně vyciťuje neboli je duchovní, bez ohledu na zevní náboženskost. Doufám, že se to projeví i ve volbách a masa Čechů prohlédne koupené pomocníky muslimů, pseudopráv i eurovlezdoprdelky. A že Pravda a láska je u Stvořitele, ne u nějaké skryté vládnoucí mafie.

   1. …A že Pravda a láska je u Stvořitele,…

    Nám na táboře vedoucí říkal, že jsme měli nějakého prezidenta (už jsem zapomněl jeho jméno) a ten prý taky říkal, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Toho vítězství se nedožil a vedoucí říkal, že my se toho taky nedožijeme.

    1. Lepší mířit ke hvězdám a minout, než mířit do hnoje a spolehlivě se trefit.

     Pane Staňku, děkuji, za Vaše názory – přinášejí jiný vhled a dávají naději. Pevné zdraví přeji.

    2. Záleží na tom, jestli jste astronom či zemědělec. Pro zemědělce je lepší ten hnůj.

  1. Ale to je naprosto, ale naprosto skvělé odhalení „lidskosti“ v rozhodnutích lidí z Vatikánu. Dokonalý rozum a logika, v konečné fázi nejspíš konstrukt a demagogie ohrožující zdraví těch, kdo s vírou přicházejí pojíst „tělo Ježíšovo“.
   Chutná, chutná? Nikdy jsem neochutnala.

 3. Svaz marxistických kolonií je v současnosti jedno z nejhorších totalitních uskupení na světě, proto půjde do haj.zlu tak či tak. Již ne marxismus-leninismus, ale marxismus-fašismus. Marxist-fašisti z Bruselu a Berlína se budou smažit tisíce let v pekle. Až se Češi dozvědí jaké zrůdnosti na tomto národě páchají skrytě manipulátoři z Německa, že jsme na tom v podstatě ještě hůře než za protektorátu, neboť jsou na nás uplatňovány velmi pokročilé manipulace a technologie, bude velmi zle. Až bude odhaleno, že za skryté spolupráce EU jsou na planetě páchána zvěrstva stejná nebo snad ještě horší, než jakých se dopouští IS a islámští teroristé, se snad náš národ probudí. Doufám, že nebude potřeba nové národní obrození. I za těch komunistů všichni pracovali na vlastním, dnes bylo téměř vše rozdáno cizákům k parazitování a zotročování tohoto národa.

 4. Myslím, že Češi spolehlivě vědí co nechtějí, ale bohužel se nezhodnou na tom, co chtějí…
  Co tak: – Staněk na hrad?!?!?

 5. Tady se krásně ukazuje to naše rozdělení v tom, co chceme. Jediná shoda je jenom ve: – „vepřo-knedlo-zelo“ a „pravé české pívo“!!!

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference