Čas mi letí jako důchodci, hned je zase další víkend. Pracujícím čas taky letí, hned zítra zase musí do práce. Ale soustava, která letí, má relativisticky zpomalený čas. A tak se mi stalo, že koncem srpna mám teprve prvního apríla.
Jel jsem na kole, rychlost bicyklová je ve srovnání s rychlostí světla plazivá z hlediska fyziky, ale z lékařského hlediska pohyb prodlužuje život.
Jsme součástí vesmíru, původně astronomický pojem (sluneční) korona je strašákem našeho pozemského života. Karma je strašákem nadpozemského (nebeského, věčného, astrálního) života naší (nehmotné) duše. Otisk této duše se zděděnou karmou prý může být v jiných dimenzích. Přechod mezi těmito dimenzemi ale není možný. Pokud nenalezneme další základní mikročástice hmoty – karmiony.
Nejlepší mozky fyzikálního světa se po celá desetiletí marně snaží sjednotit do jedné teorie obecnou teorii relativity (teorii gravitace) a kvantovou mechaniku. Přitom pomocí karmionů se nabízí teorie maxisjednocení obecné teorie relativity, kvantové mechaniky a věčné duše. Nikdo neví, co bylo před Velkým třeskem. Když je duše věčná, byla i před tím. A jsme u karmionů jako základních částic všeho a pořád.
Problém je, že karmion je mužského rodu a není genderově vyvážen. Je tedy třeba hledat karmiony-m (maskulinum mužské) a karmiony-f (femininum ženské). Než se z dětí, naduživatelů mobilů, stanou přemoudřelí mobilní závisláci, je třeba hledat dětský karmion, nazvu ho karmino. Název je podle podobného principu zavedeného italsko-americkým atomovým fyzikem E. Fermim, který vymyslel název neutrino, něco jako bambino od neutronu.
Univerzální teorie karmy potřebuje jednoho Boha, který údajně zahrnuje všechna božstva všech náboženství, když karmu má mít každý. Zapomnělo se na indiány, i když mají jméno odvozené od rodiště karmy Indie. Manitou se ke karmě neznal a k sobě povolával hlavně zdatné bojovníky, i Vinnetou cítil při západu slunce, že se ta doba blíží. Jak to dopadlo ve filmu Poslední výstřel, nevím, asi padl posledním výstřelem. Zmeškal jsem to kvůli přepnutému kanálu při reklamě.
Jel jsem dnes celé odpoledne hlavně lesem na kole ve snaze okysličit mozek a zaktivovat zbylé miliardy nervových výběžků (dendritů). Chtěl jsem něco originálního vymyslet a místo toho se mi v hlavě usadil podivný verš písně Daniela Landy, které jinak moc nemusím.
Nebudeš mužem ani ženou,
budeš nulou vyváženou.
Vzhledem k tomu, že nic dalšího z textu si nepamatuji, začal jsem na v podstatě recitovanou melodii něco tvořit.
Čeká nás doba karmová,
horší jak třetí světová.
Svět bude virtuální, ten co není,
jen poplatky se nezmění.
Už je to tady, je to dané,
heslo karma, je gůglované.
Našel jsem ten text od D. Landy a podle očekávání, je vše a bude vše jinak:
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/landa-daniel/ukolebavka-830466
Během cesty po rovině lesem jsem přemýšlel, měl jsem sebou kus papíru, abych něco nezapomněl a pak zase znova neobjevoval. Není to žádná hanba, takové zápisky měl i fyzik Faraday, aby neobjevil to, co už objevil dříve. Což mohlo být způsobeno otravou rtutí, se kterou pracoval v laboratoři. Dnes se dá mozek otrávit půlkou věcí, co je na internetu.
Mozek se mi přepínal na režim přežít, když jsem šlapal do kopce jako hovězí dobytek. Dobytek jsem ale neviděl v obrovském zemědělském areálu se stájemi ani kolem na jakoby pastvinách. Ne, že by tam nebylo ani živáčka, byla tam tříbarevná kočka, která přežila i reformy zemědělství. Kočka má sedm životů, přežila mezi kravinami, mezi těmi internetovými snad přežijeme i my.
Vjel jsem do jiné vesnice, kde cedule hlásala: Vesnice je sledována kamerovým systémem. V zatáčce ve vsi byla figurína fešné manekýnky oblečené jako dopravní policistka a měla i stop plácačku. Hned za vsí se ale kradlo, nevím jestli ani poledne nedrželi, bylo už odpoledne. Rodina měla zaparkované auto s otevřeným kufrem na strništi napůl posečeného pole a sbírali pěkně zralé klasy pšenice do přepravek.
Jel jsem zase po rovině, musel jsem přemýšlet, jestli, když se krade kapitalistům, ještě platí, jak Karel Marx vymyslel pojem nadhodnota, o kterou kapitalisté okrádají pracující dělnickou a rolnickou třídu, dnes i pracující inteligenci. Co dokáže nadspotřeba a naduživatelé, to netušil Karel Marx (žid, lutherán, atheista, anarchista, revolucionář, filosof, ekonom, emigrant, spisovatel). Netušil to ani jeho otec Heinrich Marx právník, ani jeho dědeček Marx Levy Mordechai, narozený v Postoloprtech, rabín v Trevíru.
Marx ukázal, kudy cesta nevede. I kdyby karma ukazovala cestu, tak nevím, kam vede.
Pardal
Poslední články autora: