mapa stránek || vyhledávání

Otevírání „OKEN“

Na obalu na vejce jsem viděl tento text:

Tato vejce pochází z chovu, kde slepičky po ukončení intenzivní snášky nacházejí nový domov na zahradách ve spolupráci s neziskovou iniciativou Slepice v nouzi!“

Nějaký pan Josef Provazník to dal na Facebooku a napsal 8. července k tomu tento drobný komentář /a docela vtipný/:

„Tahle pitomost přesně symbolizuje dnešní zpovykanou dobu. Dřív končily slepice po splnění své funkce v polívce, dnes existují neziskovky, které jim shánějí nový domov. Neziskovka „Slepice v nouzi“ fakt existuje. Můžete si tam mj. adoptovat slepici!!! Já bych se již vážně nedivil, kdyby nějací aktivisté začali lobbovat za to, aby mohly žít dvě slepice v jedné domácnosti a byla jim povolena adopce malých koťátek…“

Vtipné, kdyby to nebylo i smutné.

Tady je důkaz o existenci – https://www.slepicevnouzi.cz/oceneni-sance-pro-slepice

V odkazu se dočtete, že za tím stojí Hnutí DUHA Střední Čechy! Mají tam v odkazu mírně rozvinutou tu svoji nosnou myšlenku:

„Mysleli jsme si, že lidé ve velkochovech budou rádi, když jim pomůžeme v tom, aby co nejvíce slepiček, které je dobře živí, dostalo šanci prožít druhou část svého života na zahradách, kam přirozeně patří.“

Dá se z toho dedukovat – lidé pracující ve velkochovech slepic, kteří jsou jimi živeni /dobře?/, a to velkovýrobou vajec, nemají asi zájem umístit staré slepice do zahrad. Nevděčníci jedni.

Nazval jsem svůj článek Otevírání „OKEN“.

Abych pochopil co to Overtonovo okno vlastně je, je dobré pochopit i paradoxy, které jemu mohou často předcházet. Mají myšlenku někdy i vtipnou, ale i skrývají důležitost lidského konání – Paradox hromady: tisíc kamenů tvoří hromadu; když odeberu jeden, je to ještě hromada? Nebo tento – Nevlezu do vody, dokud se nenaučím plavat. Paradox slabého mladého Slunce…, další – Bůh není všemocný, protože nemůže postavit zeď, kterou by nemohl přeskočit…

K předmětu úvodu mého článku se hodí tento paradox – Co bylo dříve, slepice nebo vejce? /Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Slepice,_nebo_vejce%3F/

Divnou situaci popisuje tento úvod článku:

„Priamo v Spojených štátoch sú rodiny, kde sa rodia deti na predaj. Ich pôrod sa nikde nehlási, nemajú rodné listy, a keď ich predajú, nikomu nebudú chýbať, ak ich zabijú. Do USA sa dovážajú aj deti bez dokladov z iných krajín. Nejde len o ich sexuálne zneužívanie pedofilmi, ale aj o mučenie. Pri mučení sa získava detská krv s vysokým obsahom adrenalínu, používa sa pri satanistických rituáloch.“

/Trošku více je zde: https://zemavek.sk/unosy-mucenie-a-vrazdenie-deti-v-ciernych-ritualoch//

K tomuto slovenskému časopisu nemám přístup, ale dá se předpokládat, že takové děti se dají vychovat do určitého věku a pak slouží možná i jako dárci nových orgánů pro ty bohatší lidi. Podivností je u nás na planetě velmi mnoho. Vrátím se na chvíli ale k těm slepicím, které již nemohou snášet.

Člověk, který celý život pracoval, zplodil děti, postavil dům, ošetřoval zahradu a pak mu došly síly /byl na konci své snůšky/ a může být dán nějakou neziskovkou na konečný „zelený výběh“ k dožití. Co by to bylo? Dvakráte čtyři metry prostoru na jednoho člověka, tj. postel a nějaká skříň, stará slepice má jen to bidýlko, základní jídlo pro člověka v takové míře, aby žil. I ten výběh, nějaký park, sady, blízkost lesa… Slepice, které ve snůšce zestárly a již nic nedávají, mohly být někdy obšťastněny kohoutem? Ale spíše ne a z vajec pro konzum se kuřátka – dětičky, neklubala. Ale lidé mají děti a ti by je v konečných výbězích navštěvovaly, že? Mnohým dětem jsou již staří rodiče na obtíž, ale jednou za čas udělat návštěvu? Proč ne. Zisk pro neziskovku /paradox/ – zatímco dnes má starý manželský pár obytnou plochu svého 2 + 1 kupř. 38 m2, teď by měl mnohem méně. V praxi to znamená úsporu tepla, vody, elektřiny. Pralo by se pro všechny, televize jen jedna pro nějaký počet lidí. A neziskovka by získala ten uvolněný byt a mohla by ho prodat těm, co ještě snášejí vejce.

V současné době se může pozorný čtenář setkávat s otevíráním nových Overtonových oken. Třeba i to, že by se jedlo lidské maso, kupříkladu zde:

„Problém přelidnění planety a jejího znečištění nezmizí, „i kdyby bylo Rusko vybombardováno“, a proto je třeba „sníst děti“! /…inu, řekla to paní na akci demokratů Spojených států amerických…/“ Více zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/

Již zcela běžně otevřeným oknem je akt eutanazie. Radim Ucháč asi před osmi lety k tomu napsal:

„Při diskuzi o eutanazii je totiž téma bolesti zástupným problémem. Dříve lidé neměli zdaleka takové možnosti tišení bolestí, jako máme dnes, a přesto nikoho nenapadlo svého blízkého usmrtit. Zdá se, že s odmítnutím víry přestala západní civilizace také chápat pozitivní prvek bolesti. Přestala chápat, že právě bolest a nemoc nás vytrhují z neustálého kolotoče vydělávání peněz, (dávají nám možnost uvědomit si karmické vyrovnávání dluhu, a tím nám dávají…) dávají nám vyrůst, orientují nás na trvalejší hodnoty a při péči o nemocné v nás probouzejí lidskost.

Je zde však jiná bolest, o které se vytrvale mlčí. Bolest, jejíž příčinou je ztráta smyslu života. Ztráta, kvůli níž všechno, co bylo, hořkne a kterou blahobyt paradoxně zesiluje. Tato ztráta je důsledkem odmítnutí Boha, bez kterého nic nemá stabilitu a vše pomíjí. Doufejme, že naší odpovědí na toto zoufalé volání po lásce a po smyslu existence nebude nabídka smrti.“

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru, a opět dojde u někoho k zamyšlení i nad smyslem života. A tak tu mám na závěr tip na dárek pro děti. Žádného pejska, kočku či morče. Pořiďte, zvláště ti rodiče, kteří mají zahrádku, tu starou slepici a nebo i dvě. Děti si je možná zamilují a budou s nimi chodit na procházky. A když by se stará slípka omrzela? No vždy ji lze sníst v té polívce a nebo vypustit do volné přírody. Ta se o ni postará třeba prostřednictvím kmotry lišky.

Kvok.
 

Václav Žáček /Venda/
 

P.S.

Abych byl však pozitivní a také objektivní. Ty koncentrační tábory – velkochovy – sice přinášejí většinu při produkci vajec, ale jsou i tací zemědělci, kteří vnáší do jejich výroby lidskost.

Pro svůj podestýlkový chov si slepičky sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřičky známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010 a tím jsme se zařadili mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.

Více informací najdete na jejich webu www.nosnice.cz.
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4
hlasů: 7
Print Friendly, PDF & Email

212 komentářů

 1. ad. Honza11.11.2019 (16:21)

  je na čase rozloučit se s *

  říká ta část, kvůli níž vznikly další její části, další *, …

  1. anonyme 4 – nejde o poplácávání se, anóóóbrž o odchod – kupředu levá, chcete-li.
   Totiž mé „plácnutí“ * by mohlo býti pro někoho jako kopanec od koně….

  2. a co se týká páté generace mobilních sítí – záření je již všude. Mrkněte na děcka, nebo v těchto dnech na Letnou, mnozí jsou mátohy…..

   1. Proč zrovna Brusel, město – centrum tzv. Evropy? Divné až podivné!! Že by evropští poslanci a poslankyně nechtěli být v tom zcela neškodném záření ?
    Nedávno nějaké naše ministerstvo prý vyhlásilo soutěž pro přihlášení se 5ti měst z ČR, kde se bude naopak 5G s láskou zkoušet? Nevíte jak to dopadlo ?

 2. → pavel v 13.11.2019 (16:49)

  PavleVé, Vás omlouvá pouze jedna jediná věc, a tím je fakt, že to máte celý tak nějak prapodivně zauzlovaný a pomotaný. Nic si z toho ovšem nedělejte, PavlůVé, stejně jako „nováků“, je všude jak na..áno. Zakopávám o ně dnes a denně. Někdy se usmívám, někdy bavím, ale čím dál tím častěji mě jímá hrůza a děs. Horror vacui není totiž žádná legrace.

  → Označit člověka za blbce je výrazem neochoty naslouchat

  Pravil hluchý…-))) A máme tu bizár par excellence..:-))) PavleVé, Kafka by z vás měl určitě radost..:-)))

  Umíte, jste schopen, naslouchat? Slyšíte? Slyšíte třeba, jak se Vám Bůh teď směje?

 3. → Nulová věcnost

  To je taky v pořádku, protože já „o věcech“ nemluvím. Ale to vy nemůžete ani slyšet, ani vidět.

 4. Pro pavel v  /13.11.2019 (16:49)/

  ad.Nevěřím, že člověk, který se povyšuje a není ochoten naslouchat, komunikuje s Nebeským Otcem.

  ->Tvoje představy o Nebeském Otci jsou převzaté, naučené a zcestné.
  Tvoje domněnky jsou pak výplodem těchto zcestných představ.
  Představy a domněnky o mně zahoď, jsou zcestné.
  Tvoje představy a domněnky o sobě samém zahoď, jsou zcestné.

  Prvně poznej sám sebe vpravdě.
  Teprve až potom budeš znát i Boha a budeš znát i mne.
  Pokud sám sebe neznáš vpravdě, jsi bídou a v bídě přebýváš.
  —-
  * obrostlo tukem srdce->symbol pro sexuálně závislou mysl podvědomí
  * ušima nedoslýchají ->odmítání/odpor/,izolace od toho,co nechceš slyšet
  * oči zavřeli->oslepli->odmítání,neschopnost vidět dopad svého egoistického chování,
  neschopnost nalézt skutečnou příčinu důsledků

  *hloupost->snoubí se s nevědomostí,doprovázená pýchou a arogancí;promítání
  vlastních názorů a způsobu myšlení na druhé
  *hlupák ->symbolizuje komplex méněcennosti,který se překonává pouze tolerancí
  a soucitem,tedy milosrdenstvím
  *blbec->blb->bloudí->bludař->uvíznutí ve vlastních pudech a emocích
  ————————————

  Zkus mi porozumět,co ti chci říci, bez tvých iluzí o mně.Božský Otec s tebou
  komunikuje přímo,ale ty si toho nejsi zatím vědom.Neznáš Otce a nevíš jakými
  způsoby dokáže komunikovat.Nehledě na to,že je Duchem/myslí/, a tak má vliv
  i na tu tvou.
  Jedním ze způsobů,který je mi zjevný, je i ten,že tě přes tvou mysl upozorňuje
  na to, s čím máš největší problém.Jenže ty to považuješ za své myšlenky a okamžitě
  je promítáš vně sebe samého,místo abys jim nejdříve věnoval pozornost, jestli se netýkají právě tebe samotného.
  Věty z Bible,kterými sebelítostivě útočíš,patří tobě.Jsou Otcovým varovným
  prstem pro tebe,neboť neřešíš životně důležité věci,ale jen sám sebe lituješ.
  Fňukáš,že jsi vyrůstal v „socialismu“ a nyní máš potřebu všechny neustále upozorňovat,
  aby nevstoupili do té samé louže,ale že se sám topíš ve svém vlastním bahně je ti jedno.
  Nějak ti ušlo,že je nás daleko víc,co se narodili a žili v této republice,ze které zůstala
  jen kompletně vytunelovaná ruina nenažranci.Bylo by pro tebe víc než dobré,vzít si
  z minulosti i to dobré a nekrmit svou nenávist a hněv.Z každé doby,každé situace,dobré
  i zlé,z každičké chyby se dá totiž čerpat nesmírné duchovní bohatství.A to zkušenosti
  proměněné s láskou bezpodmínečnou na moudrost.

  Překlady Bible jsou velmi špatné.Ale když k nim přidáš své naučené představy a
  z těch pak vytváříš své domněnky, máš na průser zaděláno.Božský Otec tě litovat
  nebude.Jeho metody výchovy jsou tvrdé.Nechá tě vymáchat ve tvé vlastní žumpě,
  dokud ty sám nebudeš chtít porozumět s láskou v srdci tomu všemu,co se s tebou děje
  a všemu,co se tobě děje.Božský Otec totižto vede každého k důsledné zodpovědnosti.

  Litoval ses zde,jak jsi musel vystávat fronty na toaletní papír a vložky.Dnes jich
  máš plné regály,ale stále řešíš to,co bylo.Zkus už konečně pochopit,že i včera už
  bylo a dnes je nyní,které zítra bude minulostí.Zkus řešit s láskou,co ti dnešek přinesl
  za bohatství,které zítra můžeš uplatnit ve svém způsobu myšlení a tím i konání.

  Pokud chceš změnit Svět/Vesmír,Vědomí/,tak začni nejprve sám u sebe,svým
  sebepoznáním se vpravdě.

  Tam uvnitř tebe pláče vdova a na sirotka kašleš zvysoka.Hledáš viníka za svou bídu
  venku,ale že sis tomu sám na vině,to odmítáš slyšet i vidět.

  Vem si k srdci Otcova slova:“Všechna srdce jsou si rovna,žádné není více ani méně.“
  To, že ty trpíš komplexem méněcennosti ještě neznamená, že ho musí mít každý.

  Zkus pochopit,že ti rozumím.Že rozumím tomu,o čem píšeš a s čím bojuješ.
  Ale zároveň vidím,s čím máš problém.Odpustit neznamená,že si jen řeknu:
  „Dobře,tak tedy odpouštím a kašlu na to.“Emoce ti udělaly zápis uvnitř a ten
  je třeba vygumovat porozuměním s láskou bezpodmínečnou.A tu máš i ty,jako ostatně
  každý ve svém srdci darem od Velké Matky.Tomu daru se říká svatý grál.
  Jsi kolemjdoucí,který jen zapomněl,kým je vpravdě.Když nebudeš řešit,jak se opět
  poskládat zničí tě to.

  „To, co máte v sobě, vás zachrání, když to vytvoříte sami ze sebe. Jestliže to v sobě nemáte, pak vás to, co v sobě nemáte, zahubí.“/TE/

  PS:Tak jako i já,i ty můžeš Nebeského Otce,jediného Mistra,poprosit s pokorou srdce o milost rozumu a milost smrti.Kdo ti v tom může zabránit?

  1. → Tvoje představy o Nebeském Otci jsou převzaté, naučené a zcestné.
   Tvoje domněnky jsou pak výplodem těchto zcestných představ.
   Představy a domněnky o mně zahoď, jsou zcestné.
   Tvoje představy a domněnky o sobě samém zahoď, jsou zcestné.

   ____________________

   WoW!, to je ale krásná čočka! Takhle „někomu“ rozkopat bábovičky a hrady z písku, neboli iluze, vzorce myšlení a s&h všeho druhu, prostě miluju…:-))

   s&h = sr..ky a h..na

 5. Matouš 3:1
  3„Blaze chudým v duchu, neboť jejich je království nebeské.
  3 «Ευτυχισμένοι είναι εκείνοι που έχουν συναίσθηση της πνευματικής τους ανάγκης,+ επειδή σε αυτούς ανήκει η βασιλεία των ουρανών.

  překlad /všechny varianty jsou správné,neboť vyjadřují jedno a totéž/:
  3 Činů z Boha jsou ti,co mají podvědomí duchovní platné/nutností/,protože uvnitř samostatně jde první déšť.
  3 Činů z Boha jsou ti,co mají podvědomí duchovní ,neboť uvnitř znovu kráčí první déšť.
  3 Činů z Boha jsou ti,co mají podvědomí duchovní ,neboť uvnitř znovu cesta podstaty střech.

  *3 Činů z Boha jsou ti,co mají podvědomí duchovní ,neboť uvnitř znovu jsou součástí Božího vědomí.

  *patří->jsou součástí
  * první->prvně;podstata,domov
  * č.1-> symbol Boha
  * nebesa->vědomí
  * déšť->cit,soucit,milosrdenství
  * střecha->vědomá mysl

  Matouš 13:15
  15Neboť obrostlo tukem srdce tohoto lidu, ušima nedoslýchají a oči zavřeli, takže neuvidí očima a ušima neuslyší, srdcem nepochopí a neobrátí se – a já je neuzdravím.‘
  15 Διότι η καρδιά αυτού του λαού έχει γίνει μη δεκτική, και με τα αφτιά τους έχουν ακούσει χωρίς ανταπόκριση, και έχουν κλείσει τα μάτια τους, ώστε ποτέ να μη δουν με τα μάτια τους και ακούσουν με τα αφτιά τους και συλλάβουν το νόημα με την καρδιά τους και επιστρέψουν και τους γιατρέψω”.

  překlad:

  15 Kvůli spojení srdce tady z lidí hadi rodí se nevnímaví a uši jejich mají naslouchání/schopnost slyšet/ bez vnímání/přijetí/ slova/zvuku/,a cítění volání/telefon,komunikaci/ bez očí jejich,tak aby ne viděli očima jejich a ne naslouchali ušima jejich a ne poskládali mysl se srdcem jejich a ne obrátí se a ne uzdravím je.

  *15 Kvůli spojení srdce se tady z lidí rodí hadi nevnímaví a jejich uši neslyší/nevnímají,přijímají/ Slovo /Zvuk/,a cit komunikace slepých jejich takový,že nevidí očima a nenaslouchají ušima a neposkládají mysl /ducha/ se srdcem jejich, neobrátí se a neuzdravím je.

  * lidé ->personifikace vlastních slepých myšlenek pod vlivem pudů a emocí nevědomí
  * hadi -> tzv.rozumáři s podvědomím naplněným sexualitou místo tvořivé síly
  * uši -> cítění
  * neslyšící uši ->hluchota -> neschopnost vnímat /cítit/ vnitřní Slovo/Zvuk/;odmítání/odpor/,izolace od toho,co nechceš slyšet
  * oči -> symbol obsahu mysli
  * nevidoucí oči -> slepota ->odmítání,neschopnost vidět dopad svého egoistického chování,neochota podívat se na reálný svět a citové vztahy uvnitř sebe samého,které se zrcadlí vně; neschopnost nalézt skutečnou příčinu důsledků a tím i řešení
  * neposkládají -> nesjednotí ducha/duální mysl/ prostřednictvím lásky bezpodmínečné
  * neobrátí se -> směrem k vlastnímu nitru
  * neuzdravím je -> osvobození z otroctví podvědomí naplněného pudy a pudovými emocemi,od pudových závislostí;náplň podvědomí ovlivňuje vědomou část mysli a tím i konání

  Matouš 23:1,2,3
  1Tehdy Ježíš mluvil k zástupům i k svým učedníkům:
  2„Na stolici Mojžíšově zasedli zákoníci a farizeové.
  3Proto čiňte a zachovávejte všechno, co vám řeknou; ale podle jejich skutků nejednejte: neboť oni mluví a nečiní.
  Τότε ο Ιησούς μίλησε στα πλήθη και στους μαθητές του,+ λέγοντας: 2 «Οι γραμματείς+ και οι Φαρισαίοι έχουν καθήσει στη θέση του Μωυσή.+ 3 Όλα όσα σας λένε,+ λοιπόν, να τα κάνετε και να τα τηρείτε, αλλά να μην ενεργείτε σύμφωνα με τις πράξεις+ τους, γιατί λένε αλλά δεν εκτελούν.

  překlad:
  1 Tehdy světlo promluvilo/ komunikovalo/ uvnitř z plnosti a vnitřním učedníkům jeho shromáždění/volání/:
  2 sekretáři a farizejové se posadili uvnitř pozice /zaujali pozici/místo/ Otcových dětí.
  3 Všechno,co vám povídají,je pominutelné/odchází/,tak je najděte a pozorujte/vnímejte/,ale nekonejte v souladu s těmi skutky jejich/ podle nich v praxi/,protože řídí/mluví/,ale nekonají.

  *γραμματείς-> sekretáři/úředníci/,důvěrníci,zprostředkovatelé->vně jsou to ti faráři,kněží,zpovědníci a ti,co si hrají na zástupce Boha na Zemi,ale jimi nejsou
  *Φαρισαίοι ->farizejové->pokrytci dvojí tváře,co mají rozděleného ducha,tzv.oddělení,rozdělení-> vně jsou to politici,magnáti,diktátoři,obchodníci,lichváři,
  bankovní systémy,školství,licoměrníci,co si hrají na svatoušky

  Písmo je však o vnitřním životě a k němu se máme obrátit.Což znamená vyhledat sekretáře a farizeje v nás samotných.

  A těmi jsou především naše pudové emoce,nemocné citové vztahy, pudy a diktátorské ,egoistické manýry falešného já.

  Pracovat na sobě a poznávat sám sebe vpravdě,znamená v praxi naučit se pozorovat své vlastní emoce->pohnutky a pudové žádostivosti,jenž ovlivňují naši mysl,myšlenky,které nás tlačí k jednání/činům/.
  V praxi stačí,abychom své emoce nechali námi projít a pozorovali,co s námi dokáží udělat bez toho,abychom je odsuzovali, ale byli si vědomi,že jsou naší součástí a jsou zde z nějakého důvodu.To však neznamená,že se jimi musíme nechat vést jako nějací otroci.Může se stát,že vám někdo zabije vaše dítě.Pokud necháte prostor svým pudovým emocím,budete toužit po pomstě tak dlouho,dokud ji nevykonáte.Tak se však chová a jedná otrok svého vlastního podvědomí.
  Pokud je podvědomí již duchovní,nechá projít bolest,ale již hledá příčiny,aby mohlo nalézt řešení.Skutečně duchovní podvědomí nevzniká ze dne na den.Je třeba jej postupně vyprazdňovat/přerušovat neuronová propojení/ a učit ho vědomě zpracovávat nově přicházející informace/a tak vytvářet nová neuronová propojení/.Tomu se říká změnit myšlení.
  Abych mohla takto začít Otec mne vedl přes sexuální askezi.Ani askeze nezačíná ze dne na den.To,že člověk nemá sex,ještě neznamená,že jeho podvědomí je vyprázdněné od sexuálních myšlenek a návyků/neuronových propojení v mozku a chemie těla/.Až téměř po dvanácti letech mi moje nevědomí předalo ve vidění informaci o umrtvení pudů:
  chodila jsem po poli a všude kolem mne ležely mrtvoly malých psů.To pole/posečené strniště/ je symbolem mého vnitřního stavu a dokončené práce s pudy.Ti malí psi/štěňata/ jsou symbolem pudů,pudových přání.
  A takto s námi komunikuje naše duše,která je součástí Matky,která je Vědomím.Všechny duše jsou takto ve vzájemném propojení.Tato informace je psána i Genesis 1.
  O spásné sexuální askezi pojednává i obraz tzv. křížové cesty a ukřižování světla/nalezení bodu spojení/.

 6. Info k problému – viz. pan docent Ptáček – aneb velké, již zmiňované OKNO.

  dopis biologa Doc. RNDr. Vladimíra Ptáčka, CSc. s odkazem na výzkum:

  Vážené dámy a pánové,

  poslanci Parlamentu ČR a Senátu ČR, členové vlády ČR

  V současné době se má zavádět nová generace sítí, zvaná 5G. Prosím, nedovolte tuto změnu bez dokonalých pokusů, které vyzkoumají vliv těchto frekvencí na člověka, domácí zvířata, přírodu, polní plodiny a stromy.

  Jsem bývalý učitel Obecné zoologie a Buněčné biologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Chovám včely u Mendelova včelínu v Brně. Svým studentům jsem přednášel také Aplikovanou fyziologii hmyzu – život a chov včely medonosné, čmeláků a včel samotářek. Moje poslední studentka vypracovala v roce 2010 bakalářskou práci na téma Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely (Apoidea, Hymenoptera). https://is.muni.cz/th/223183/prif_b/finalni_verze.pdf

  V práci je uvedena řada nepříznivých vlivu mobilního záření na člověka, zvířata i hmyz již před 9 lety, kdy vysílače zdaleka nebyly tak rozšířeny jako dnes.

  Dánské studentky provedly pokusy se semeny řeřichy, vysetými vedle Wi-Fi routeru a mimo ně a zjistily, že pod vlivem záření semena nevyklíčila a hnila.

  https://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/student-science-experiment-finds-plants-wont-grow-near-wi-fi-router

  Já osobně s rostoucím množstvím vysílačů na střechách okolních domů vidím obrovský úbytek zpěvných ptáků v Tyršově sadu před našimi okny. Vloni poprvé a letos opět nepřiletěli na zimu vůbec žádní havrani; zůstávají na polích mimo Brno, zatímco dříve jich přilétaly denně stovky. Všechny javory mléče (Acer platanoides) v parku a v celém vnitřním Brně mají již několik let abnormální červené okraje listů, které hnědnou. Mnohé stromy již uhynuly.

  Nelze vyloučit, že trvalé vystavení každého z nás mobilnímu záření (v mém bytě z několika wifin od sousedů) může přispívat k růstu počtu nervových chorob ve vyšším věku a řady dalších onemocnění (neplodnost).

  Letos je abnormálně vysoké množství parazitů Varroa destructor ve včelstvech včely medonosné, z nichž mnohá hynou ještě před zimou. Nelze vyloučit, že včely, vystavené mobilnímu záření v úlech nebo i při letu ztrácejí schopnost obrany a snadněji podléhají působení škůdců.

  Uvědomíme-li jak nepříznivé vlivy má již záření současné (viz výše uvedená práce T. Pechové) neměli bychom dovolit ještě vyšší frekvence bez provedení podrobných pokusů od molekulární po orgánovou úroveň. U nás je celá řada institucí, které by to mohly vykonat (Česká zemědělská univerzita v Praze, Masarykova Univerzita v Brně: fakulty lékařská, přírodovědecká, CEITEC), Biofyzikální ústav v Brně, Mendelova univerzita v Brně, fak. agronomická a dřevařsko-lesnická, Univerzita Palackého v Olomouci: Centrum regionu Haná, řada dalších ústavů České akademie věd).

  Prosím, nedopusťte nevratné povolení nových sítí bez provedených pokusů.

  S díky za laskavé přečtení tohoto dopisu a odpovědný přístup k rozhodování

  V Brně dne 25. října 2019

  Doc. RNDr. Vladimír Ptáček, CSc.

 7. Musím to sem dát, protože se určitá skupina lidí snaží přepsat dějiny !!!!!
  A nestydí se !!!!!

  Téma přepisování dějin? Pamětníci zemřou a ti, co chtějí přepsat budou postupovat podle:

  Nemyslitelné
  Radikální
  Přijatelné
  Rozumné
  Populární
  Součást politiky

  http://www.protiproud.cz/politika/4796-vaclav-klaus-jak-ct-v-nemeckem-duchu-prepisuje-historii-na-pamatku-27-milionu-mrtvych-overtonovo-okno-pro-nove-mysleni-nejsem-sam-kdo-je-otresen-propaganda-specialne-pro-podrobene-staty.htm

 8. Nové Overtonovo okno se otevírá??
  „Nevíme, co se starými a těžce postiženými lidmi. Nastupující generace, co tak hysterčí, je extrémně rozmazlená a sobecká (omluva výjimkám), chybí jí empatie. Nebude mít problém škrtat od stolu celé masy. Pro dobrou věc, samozřejmě,“ dodal s otázkou, že to do sebe všechno zapadá. “

  Celé zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zabijeni-zbytecnych-duchodcu-Mladez-za-klima-Padla-silna-slova-607417

  A není lepší zemřít, v případě nepotřebnosti“, kupř. smrtící injekcí od láskyplných mladých českých lidí, než si představit válku, která by masivně redukovala přemnožené obyvatelstvo ?

  Ale i to může být a není to nereálné,že?

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference