mapa stránek || vyhledávání

Redukce potřeb a váha štěstí

Cit.: „Pani Věro, a Vám to, čo píšete stačí?“ /Degon/

 

„Kdo mě nepřijme jako dítě, ten mě jistě nepřijme“, říká Ježíš.

Dosud jsem v této větě viděla jen jeden smysl: kdo mě nepřijme jako dítě (1. pád – nominativ), ten mě jistě nepřijme.

Ale stalo se něco, co mi odkrylo ještě jiný smysl tohoto verše: kdo mě nepřijme jako dítě (4. pád – akuzativ), ten mě jistě nepřijme.

Dítě totiž přijímáme absolutně, nezpochybňujeme jeho dar, hodnotu a smysl. Neříkáme – jo, já tě mám rád, ale moc se mi nelíbí ty tvoje uši, často pláčeš, nevyspím se s tebou a vůbec jsi trochu divný, nevím co si myslíš, nerozumím ti…..

Ne – dítě přijmeme bez výhrad bezpodmínečnou láskou, protože dítě dá poznat stav absolutního štěstí. Příchod dítěte zredukuje všechno ostatní na nulu a stává se vším. Nastává čas, kdy nepotřebujete vůbec nic. Nepotřebujete žádné rozbory duchovních traktátů, žádné ezoterické plky, protože všechno je tak čiré, nekomplikované, v duši je klid a mír a nic víc už není potřeba.

Jsem přesvědčená, že pokud stejným způsobem nepřijmeme svého Krista, pak ho jistě nepřijmeme, přesně tak, jak je to psáno. Minimalistické absolutno. Nic nepotřebovat, protože všechno JE a to, co JE, to STAČÍ.
 

Mimochodem – štěstí nejen chutná a voní, ale taky je pořádně těžké, to moje váží sedm kilo :-)
 

Věra z Vysočiny
 

Poslední články autorky:


hodnocení: 3.3
hlasů: 12
Print Friendly, PDF & Email

133 komentářů

 1. Vážení diskutující,

  stala se vážná věc: Věra si dovolila otevřít volný diskusní prostor pod názvem „Článek o ničem“. Povídala si tam s každým, kdo přijal pozvání. Dveře byly otevřené každému dovnitř i ven. Rozvinula se docela zajímavá a nekonfliktní debata a pod ostatními články diskuse zůstala stát. Někteří z vás tuhle skutečnost nerozdýchali a vyvřela z vás vaše pravá podstata – zášť a zloba.
  Věru je třeba ukamenovat, co si to dovolila??!!
  Milí kolegové, že se nestydíte. Staří pánové, plná ústa karmy a Boha a chováte se jak ubožáci.
  Omlouvat se mi nemusíte. Jen nakoukněte do svého svědomí a vzpamatujte se.
  Pište si dál svoje články a diskutujte s těmi, kteří k vám přijdou a vězte, že stejné právo má i Věra.

  1. Věruško, klid. Kolikrát jsme spolu probírali, a to i přes tvou nevěřícnost, mnohé pochybnosti a tak vůbec, co je tohle všechno (míněno systém) za s&h, myšlenkovou zrůdnost, už nikdo nespočítá. Že na věci samé a jako takové, se tím nic nemnění a nezměnilo, to dá rozum…

   Pamatuj, dobře už bylo…

  2. → Věru je třeba ukamenovat, co si to dovolila??!!

   A cos ve s&h, kterejma je tahle spolčenost hlupců s názvem „demogracie a svoboda“, promořená skrz naskrz, čekala?

  3. Věro, nikdo vás nekamenoval. Pokud se objevila zášť a zloba (urážky), pak jen u vašeho zbožňovatele Honzy.

   1. Pavle, tak je to SPRÁVNĚ…:-)) jen do Věry, ať si to za Honzu (na kterého nikudy nemůžete) vypije.

 2. Dovolím si vyjádřit se po svém:

  „Moje tvorbo prvotní,
  Všichni jste mé děti,
  Je jen a jen na Vás,
  Jakým způsobem
  Přijímáte mé světlo,
  Nebo jestli se poddáte
  Tmě – svému egu.“

  Dcerka mého zemřelého přítele jezdí do Indie, platí tam za různé pomoci,
  medituje přes internet. Jiní čtou různou duchovní literaturu, cvičí jógu a výsledek? „Honí“ a víří hlavně své energie. Že okolí vyzařuje pohodu, klid i světlo? To ani pro své světlo – zbytnělé ego – nezaznamenají a lidi urážejí. Také jsem pro své světlo neviděla světlo, ale nekopala jsem až tak kolem sebe a … je úžasné cítit své blízké (nejen)
  Ale to jsem podobně napsala již i v předchozích příspěvcích.

   1. Jen velmi málo komentářů zůstává, tedy jinak – paměť srdce zůstává a to je vzácné, velmi vzácné, jako perla.
    Letos čekám, kdy mi (již tři) rostlinky Bougainvillei opět rozkvetou. Tato barevná forma je nádherná. A sluší jí i blízkost jiných rostlin – meduňky, máty, kedluben, …

 3. Ego:

  Věřím, že pravdivá cesta ke spiritualitě vede cestou rozumu, cestou kritického myšlení, cestou autentického prožitku a zkušenosti a zbavení se strachu z ega.
  Ego = já. Bez „já“ není „ty“. Já + ty = klid a mír.

  1. Ano, i tak lze. Záleží na stylu použití ega, kdy rozum je schopen rozeznat skutečně minimální známky falše a lži, která je slepou cestou.
   A tak přes sebepoznání, různými prožitky,… má člověk šanci žít dne, na planetě dne a noci a poznat i to, co jednostranná cesta falše a lži nenabízí :-)
   Je to celoživotní úděl člověka plést se, nacházet, padnout, znovu vstát :-)

  1. Včera byl zajímavý večerní pohled i na měsíc, než se nám ztratil za zdejším kopcem.
   Ten odkaz – nechápu, to je obraz? Či fotografie?
   Občas dostanu kámen a to je Vám Ti krása, co v nich lze najít, ano i ty kytičky, třeba jen v náznacích různé barvy míst v kameni :-) Je to uklidňující a tak se zrovna dívám na 3 různé kameny :-)

   1. Ano, velmi jemná práce. Motýl – symbol duše a zde je převážně bílý.

    Hledat krásu a živit jí svoji duši – jenže opravdu mnozí jsme, či byli jsme zahaleni mnoha závoji, nevěděli jsme, proč nám není dobře, proč duše v našem těle trpí.
    A opravdu je třeba tělo a tím i duši jemně omývat, sytit krásou, jemností, aby krása mohla plně účinkovat a duše se cítila dobře.
    Trýzeň duše – jako by ještě pořád přilétaly šípy a zraňovaly mne opět a zase, ale lze najít krásu všude okolo, zrovna jsem přesazovala kytičky a teď mi to zalévá déšť, přišly dcerky, i jeden vnuk,… je klid a mír, posilující klid a mír :-)
    Kdysi jsem kreslila (jen temperou) a zrovna mám před sebou obraz „Bytí a touha“, vlastně už nějakou dobu mne to zase táhne ke kreslení, no, barvy mi vyschly, podívám se po nových a uvidím, jestli nakreslím krásu :-)

   2. Krev a šroubky – poslouchám to teprve po druhé, ale to nestačí, je třeba více.

   3. Poslouchala jsem to včera večer asi desetkrát a nemohla se toho nabažit.

 4. Tak Věro, pod tímto Vaším článkem je diskuzní příspěvek. Jednoznačně z něho vyplývá, kdo /i když je to anonym /dal sem skutečný odkaz na alusku.org

  Kopíruji to a prosím Vás, nechte toho osočování mé osoby. Ten úryvek, který jsem překopíroval z alusky.org byl pod článkem pana Staňka a týkal se jeho tématu v něm uvedeném. Asi bych to nedokázal najít, protože jsem nenapsal ani název článku:

  Mučení pro elixír mládí 9.6.2020 (18:48)
  Světová elita vytvořila rozsáhlou satanskou síť na únosy, přepravu dětí pro následnou výrobu elixíru a nezákonný obchod s jejich orgány. Je to děsivý zločin proti lidskosti, jehož oběťmi se stalo nepředstavitelné množství kojenců a malých dětí.

  https://aluska.org/adrenochrom-elitni-fontana-vecneho-mladi-vyschla-satanistum-z-hollywoodu-nastaly-krusne-casy/

  1. ad – Kopíruji to a prosím Vás, nechte toho osočování mé osoby. Ten úryvek, který jsem překopíroval z alusky.org byl pod článkem pana Staňka a týkal se jeho tématu v něm uvedeném. Asi bych to nedokázal najít, protože jsem nenapsal ani název článku:
   ______________

   Alusku/alušku jste na Gnosis zatáhl vy. Bez debat a bez diskuse. Kopírujete pitomosti a ještě to strkáte pod nos ostatním. To, že pak pod můj článek kdosi vložil odkaz na další sendh z alusky, je důsledek toho, že vy jste poskytnul inspiraci.
   Nevztekejte se, za vaši hloupost/prdík si můžete sám. Dál už se tím zabývat nebudu, věc je vyřešená, osobo.

   1. Ano, tuším, že jsem tam na to reagovala a ten odkaz tam dala já. Omlouvám se za tu hloupost.
    Tím bych to také považovala za uzavřené.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference