mapa stránek || vyhledávání

Když poznání přichází pozdě

List Galatským, kap. 6 – verše 5-10

Každý musí nést svůj vlastní náklad. Kdo je vyučován Slovu, ať se dělí o vše dobré se svým učitelem. Nepleťte se, Boha nikdo neošálí. Člověk sklidí to, co zasel.  Kdo zasívá pro své tělo, sklidí z těla záhubu; kdo zasívá pro Ducha, sklidí z Ducha věčný život. Nepolevujme tedy v konání dobra, neboť v patřičný čas budeme sklízet bez ustání. Dokud je čas, prokazujme dobro všem, a zvláště členům rodiny víry.

Co tím Pavel asi myslel? Že nechť člověk dělá cokoliv, vše se mu určitým způsobem vrátí, přesně jak o tom mluvil Ježíš. To je zákon příčiny a následku, duchovní zákon karmy pro tento svět. Pavel říká, že jak někdo hledá Ducha, sežne skutečnou duchovnost a najde nesmrtelnost, věčný život. Jak dychtí po věcech tohoto světa a svého těla, sežne světské věci.

Kamarád mi poslal tento text. Je v něm popis poznání Steva Jobse, velmi úspěšného člověka. Když jsem si to přečetl, napadlo mě tento text použít a dát mému malému článku název „Když poznání přichází pozdě“.

Poslední slova Steve Jobse

Zemřel miliardář v 56 letech. Na rakovinu slinivky a zde jsou jeho poslední slova na nemocném lůžku:

„Dosáhl jsem vrcholu úspěchu v obchodním světě. V očích ostatních je můj život příkladem úspěchu. Kromě práce mám však jen malou radost. Nakonec je bohatství pouze faktem života, na který jsem zvyklý.

V tuto chvíli, když jsem ležel na nemocném lůžku a vzpomněl jsem si na celý svůj život, si uvědomuji, že veškeré poznání a bohatství, na které jsem se tak pyšnil, zbledl a stal se bezvýznamným tváří v tvář hrozící smrti. Můžete někoho zaměstnat, aby řídil auto za vás, vydělával peníze za vás, ale nemůžete mít někoho, kdo by za vás nesl nemoc.

Lze najít ztracené materiální věci. Ale existuje jedna věc, kterou nikdy nelze najít, když se ztratí – „Život“. Když člověk vstoupí na operační sál, uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou ještě musí dokončit – „Kniha zdravého života“. Ať už jsme v jakékoli fázi života, právě teď, s časem, budeme čelit dni, kdy opona sestoupí.

Poslední láska k vaší rodině, láska k vašemu manželovi, láska k vašim přátelům … Jak stárneme, stáváme se moudřejší, a pomalu si uvědomujeme, že nosit na sobě hodinky za 300 $ nebo 30 $ – oboje řeknou čas současně… Ať už nosíme peněženku / kabelku 300 $ nebo 30 $ – množství peněz uvnitř je stejné… Ať už řídíme vůz za 150 000 $ nebo 30 000 $, cesta a vzdálenost jsou stejné a dostaneme se do stejného cíle… Ať už pijeme láhev vína 300 $ nebo 10 $ – kocovina je také stejná… Zda dům, ve kterém žijeme, je 300 nebo 3000 čtverečních stop – osamělost je stejná,

Uvědomíte si, že vaše skutečné vnitřní štěstí nepochází z hmotných věcí tohoto světa… Ať už letíte první nebo ekonomickou třídu, pokud letadlo klesá – jdete s ním…

Proto… Doufám, že si uvědomíte, že pokud máte kamarády, kamarádky a staré přátele, bratry a sestry, s nimiž chatujete, smějete se, povídáte si, zpíváte písničky, mluvíte o čemkoliv… To je pravé štěstí !!

Pět nepopiratelných skutečností života:

  1. Nevzdělávejte své děti, aby byly bohaté. Vzdělávejte je, aby byli šťastné. Takže když vyrostou, budou znát hodnotu věcí, nikoli cenu.
  2. Nejlépe oceněná slova v Londýně … „Jíst jídlo jako své léky. Jinak musíte jíst potraviny jako své jídlo.“
  3. Ten, kdo vás miluje, vás nikdy neopustí, protože i když existuje 100 důvodů, proč se vzdát, najde jeden důvod, proč se držet.
  4. Mezi člověkem a člověkem je velký rozdíl. Tomu opravdu rozumí jen několik šťastlivců.
  5. Jste milováni, když se narodíte. Až zemřete, budete milováni. Mezi tím musíte zvládnout žít!

POZNÁMKA: Pokud chcete jen chodit rychle, choďte sami! Ale pokud chcete chodit daleko, choďte spolu!

Šest nejlepších lékařů na světě

1/ Sluneční světlo
2/ Odpočinek
3/ Cvičení
4/ Dieta
5/ Sebevědomí
6/ Přátelé

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Z Tomášova evangelia:

Ježíš řekl. Není možné vstoupit do domu silného muže a vyloupit ho násilím, pokud mu nespoutáme ruce. Potom bude možné vyloupit mu dům.

Ježíšův názorný příklad nám pěkně sumarizuje lidský úděl. Naše tělo je dům, ve kterém si zařídil příbytek „silný muž“, Satan. Satanovým sluhou je samotná mysl a duchovní poklad ležící v domě můžeme získat jedině svázáním „silného muže“, úplnou kontrolou mysli. To není vůbec lehká úloha, protože většina z nás si ani neuvědomuje, že v našem domě je ukrytý nějaký poklad anebo že ho ovládá nějaký „silný muž“.

GNOTHE SEAUTON – Poznej Sebe Sama.
 

Václav Žáček /Venda/

P.S.
Životopis Steve Jobse: https://www.objevit.cz/steven-jobs-otec-applu-t15386
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 3
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference