mapa stránek || vyhledávání

Maso… – klimatická daň!

Z webu Parlamentní Listy z 11.2.2020:

Dle nového plánu Evropské unie by mělo zdražit maso. „Frakce Zelených (tam jsou čeští Piráti) a socialistů v Evropském parlamentu začaly projednávat klimatickou daň na maso, jejímž cílem je drasticky snížit jeho konzumaci v celé Unii,“ uvedl ve svém příspěvku na facebooku Institut 2080. Hovězí má zdražit o 117 Kč, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč. Přečtěte si, co se chystá.

Budova Evropského parlamentu ve ŠtrasburkuSkupina zákonodárců z řad Zelených a socialistů 5. února v Evropském parlamentu podpořila výsledky zprávy na zahajovací akci v Evropském parlamentu a vyzvali, aby nový způsob oceňování masa byl začleněn do Evropské zelené dohody a do nové potravní politiky EU, strategie „Farm to Fork“ (F2F).

Informoval o tom server EURACTIV. Cílem je, aby maso bylo zatíženo daní tak, aby kilogram hovězí zdražil o 4,7 €, tedy dle dnešního kurzu o 117 korun. Kilogram vepřového by měl zdražit o 3,6 €, neboli o necelých 90 Kč. A nebylo ušetřeno ani kuřecí, to by mělo dle zelených plánů zdražit o 1,7 €, což odpovídá 42 Kč.

. . . . . . . . . .

„Máme zde velký problém se správným stanovováním cen, ale tento příklad masa vám pouze ukazuje, jak je současný systém vzhůru nohama,“ uvedl europoslanec Zelených Bas Eickhout – a dodal, že nejen že spotřebitelé neplatí „správnou cenu“, ale zemědělci nebo výrobci nezískávají tu „pravou podporu“.

. . . . . . . . . . .

Poslanec Evropského parlamentu za socialisty Mohammed Chahim považoval daň za „spravedlivý posun“, který se zaměřuje na internalizaci environmentálních nákladů na spotřebu masa, a zdůraznil, že návrh však není proti zemědělcům. „Vy jste naši přátelé, ale měli bychom rozlišovat mezi zemědělci, kteří berou ohled na životní prostředí, a těmi, kteří jen hledají zisky,“ pronesl.

Více zdroj – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hovezi-drazsi-o-117-Kc-veprove-o-90-Kc-kureci-o-42-Kc-V-EU-se-uz-vazne-chysta-zdrazeni-masa-613212

Před více jak sedmi roky jsem sem dal do příslušné rubriky článek „Vegetariánství – ano či ne?“ Měl u diskutujících velký ohlas. Pokud mě paměť slouží, měl kolem čtyř stovek diskuzních příspěvků. Většinou silně odmítavých. Pro osvěžení – tady je na něj odkaz:

https://hledani.gnosis.cz/vegetarianstvi-ano-ci-ne/

Uvedu jen dvě myšlenky, které byly předmětem kritiky zdejších diskutujících:

EKONOMIE, EKONOMIKA (hospodárnost, úspornost). Chov hospodářských zvířat, zpracování jejich mrtvých těl na potravinářské produkty, jejich skladování, transport a distribuce jsou velmi neekonomické. Lze srovnat ceny čisté bílkoviny rostlinného původu (ať např. z obilovin, nebo z luštěnin – zvláště pak ze sójových bobů, nebo jiných semen) s cenou potravinářsky využitelné bílkoviny získané z těl zvířat, která je násobně, a to i více než desetkrát, vyšší (v závislosti na kvalitě a ceně masného produktu).

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ – velkochovy zvířat působí nepředstavitelné a obrovské škody na životním prostředí. Zředěné exkrementy (kejda) všech druhů chovaných zvířat, racionálně nevyužitelné pro jejich obrovské množství, jsou zhoubou pro hydrosféru (t.j. vody povrchové i podzemní) a přenašečem chorob. Při jejich rozkladu vznikající oxid uhličitý a zvláště metan jsou příčinou skleníkového efektu a následujících klimatických změn s důsledky mnohdy katastrofálními. Vegetariáni se nezúčastňují tohoto neracionálního jednání a odmítáním jeho produktů kladně ovlivňují životní prostředí.

Dnes chce Evropa zásadní změnu a po pár rocích se to dostává do až možného legislativního procesu. Kdo ví, jaký bude další postup v těchto záměrech? /pozor na Overtonovo okno/

A jen tak na okraj. Zvyk na stravu na bázi masa, tedy libá chuť masa, je jedna strana mince. Druhá, jak se to jeví, bude pokus o omezení spotřeby masa. Dovedu si představit, že mnozí lidé řeknou – nic neomezím. Ale pak je tu či mohl by být tzv. ekonomický nástroj. Cena masa!! Odbočka – znám kuřáka, který nikdy nechtěl své kuřácké vášně zanechat. Pivo + cigárko. Teď se ale v hospodách nesmí kouřit. Pivo i kuřivo je drahé a tak si z ekonomických důvodů ponechal jen to pivo. Cigarety již nepotřebuje. Je to velký příklad silné vůle.

A tak se uvidí, jak např. naši Piráti, kteří jsou v článku PL zmíněni, budou reagovat na nové nápady Zelených!!
 

Václav Žáček /Venda/
 

P.S.

Článek byl zveřejněn dnes ve 14:00 – po více jak 5ti hodinách má téměř 900 diskuzních příspěvků. Ty jsou různé – dva za všechny:

Frakce,které to navrhly v EP, 9. leden, 11.02.2020 14:19:43

jsou totální idioti!!!!!Cosi pořád melou o CO2. Ty jejich vize jsou úplně mimo mísu. Vliv člověka na klima je minimální. Najděte si na Nové republice přednášku Prof. Petera Staňka z 24.1.2020 o Globálním oteplování a změnách na planetě. Přednáška je delší ale dívejte se až do konce. Pak pochopíte, že to celé kolem CO2 je jeden velký HUMBUK. Pro ekoteroristy-příjemné počtení a začněte už probůh opravdu myslet v souvislostech!!!!

A druhý:

Faktem je, že globální oteplování jde brutální rychlostí, koronavirus, 11.02.2020 14:42:32

a člověk už dnes maso k ničemu nepotřebuje. A to ani nezmiňuji fakt, jak nehumánní to nekonečné zabíjení zvířat, aby se v průměru 30 % masa stejně vyhodilo do popelnice, je.

A ještě – ty zmíněné přednášky prof. Staňka jsou zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Fb2N_0x75hM – 1. část
https://www.youtube.com/watch?v=MWNVCZjZ-TI – 2. část
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 2
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

40 komentářů

Přidat komentář
 1. Nejprve jsem myslel, že zdroj je HOAX, ale dá se to najít i v angličtině – zkuste si to přeložit :

  forbes.com/sites/davekeating/2020/02/03/eu-urged-to-put-climate-tax-on-meat/

 2. Václave, díky za téma článku. I když se zdánlivě týká jen masa, je velmi široké. Elity hledají kdy a na čem a jak zbohatnout.

  Dáváte odkaz na svůj článek před sedmi léty. Zběžně jsem se do něj díval. Je obsáhlý. Dnes však zdejší duchovní hledače nijak již neosloví. Snad jen tehdy, kdyby cítili, že vegetariánství má právě ten aspekt neubližování, příkaz – nezabiješ. Měl jsem známého řezníka v tom začátku řady řezníků na jatkách. Již je po smrti. Neměl žádné vysoké IQ, naopak, projevoval se jako sadista. Měl svaly, sílu, ale neměl soucit. To jen tak na okraj.

  Cena jídla při předpovědích globálního oteplování či malé doby ledové půjde tak či onak nahoru. Tam je zdroj obohacení, ale ne pro ty, kteří jsou na samém začátku, pro zemědělce. Maso je pro většinu lidí něco jako droga!! Musí ho mít. A tak by postupné zdražování masa a výrobků z něho i akceptovali. Uváděl jste v mnoha článcích chtíč a chtivost, jako dvě zhoubné vášně mysli. Ale nic víc k tomuto. Snad jen, kdyby zdejší diskutéři, ti, co se ohánějí vírou v Boha, v Ježíše či další božstva, mohli zakřičet, jak je jim zabíjení těch „malých bratrů“!, zvířat, odporné.

  Do Vašeho článku pro náznak hledání dalšího bohatství a jeho zdrojů, by se také hodily elektro auta. Jak je to ale pošetilé, jak je to průhledné v tom, proč takovou změnu? A při tom, přejde-li 60% automobilistů na tento pohon, nic se tím nevyřeší. Zhola nic! Elektřina se příliš ekologicky nevyrábí, navíc, byl by ji šílený nedostatek.
  Toho Petera Staňka /Staněka?/ znám z některých přednášek, např. Štětí. Má to v hlavě srovnané. Poslechnu si ho. Bude to asi silný apel na uvědomění si hlubokých souvislostí i v planetárním významu.

  Upozorňujete opět dobře na to Overtonovo okno, byť v závorce. Týká se to i této nové možnosti – klimatické daně. Lidé byli, jsou a budou manipulováni. O to jde elitám. Čekám, kdy bude uvalena nějaká daň na vzduch. Pražáci by platili nejméně, pak nějaký střed měst kolem 20 tis. obyvatel a nejvíce by platil venkov. Přerozdělení by ale bylo obrácené. Nejvíce by šlo do těch velkých měst.

  Nedávno jsem jel do Prahy. Rychlíkem. Z mého města 2,5 hodiny. Autem, sice již nejezdím, bych to ale nikdy v tom čase nedal. Při nejlepším tak 3,5 hodiny, ale stres, plné silnice !! Takhle jsem si přečetl kus z knížky a k tomu kávu. Lidé mají jisté rezervy ve využívaní té Boží nabídky, světa, přírody. To tím chci říci. V pochopení života, jeho priorit a urovnání toho, co děláme. Ale hlavně, chtějí-li změnit svět, musí nejprve každý změnit sám sebe. Na elity se spoléhat nedá.

  Zdravím srdečně – Krbec

  1. Řezník v porážce, tedy ten co zabíjí do velko továren na smrt dovážený dobytek? Samozřejmě, že to někdo pro konzumenty masa udělat musí. Ta kráva nebo prase se nezabije a nenaporcuje sama – samo. Také jsem jednoho znal a neměl vůbec lehký život.

   Naše planeta nám připravuje řadu překvapení, většinou ne veselých. Uvidíme a procítíme.

   Pane Krbče, ten odkaz na video přednášky pana profesora Staňka jsem již zkoukl. Je tam všechno – o vodě, o mase, i o elektro pohonech aut, a mnohé další. Na zajištění rozvoje směrem, kterým se ubíráme, by byla ještě potřeba jedna náhradní planeta, pokud možno bez lidí. Ale i tu by moci chtiví lidé dokázali rozkrást docela rychle.

   Člověk – Homo sapiens sapiens – dělá svému pojmenování spíše ostudu. Docela dost. Chystá pro informovanost sítě 5G? Co to udělá vedlejšími účinky s různými formami života? A tady celkem zajímavý pohled na ty elektro auta:
   http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8193-dobijeni-e-aut-zdrazuje.htm

   Lidi však ve svém vývoji neustrnou. Stále budou něco vymýšlet. Třeba tady: http://www.osel.cz/11007-nova-era-rolls-royce-v-uk-postavi-a-spusti-az-15-jadernych-minireaktoru.html
   No není to radostné?

   Díky za Váš příspěvek. Oba ale víme, že duchovní cesta není o tom, aby její adept žil nezdravým způsobem života. Vážit si těla jako nástroje duše a mysli; proč si ho tady ničit. Naopak – využít ho pro duchovní cestu návratu. Nevím, jestli znáte evangelium Esejských, kde Ježíš hovoří o zabíjení života a co z toho plyne. Až to najdu, pošlu.

   Mějte se hezky.
   Václav Žáček

   P.S. jedna známá mi poslala těchto pár myšlenek:
   Před lety naši předkové uctívali Zemi a považovali ji za živou, dýchací bytost. To dnes mnozí ztratili a zapomněli. Proto jsme nyní vedeni k tomu, abychom otevřeli svou mysl a srdce a naslouchali tomu, co nám Země říká. Vědomé jednání a změna několika návyků může přispět k velké změně.

   1. Tak jo, otevřeme sou mysl, hurá do elektroaut a vegetariánství, nejsem si jist, jestli je to, co ta Země říká.
    Hezky si zanadával na všechno pan Dvořák na Zvědavci ve Vendově odkazu. Je pravda, že dělat elektromobily, když jsou potíže jen udržet výrobu elektřiny, to není dobrý nápad. Je to jako zvyšovat výrobu chleba, když jsou starosti se zajištěním obilí.
    Je pravda, co píše pan Dvořák o získávání lithia, ale není to pravda celá. Kromě ve Wikipedii uvedené kyseliny sírové lze pro náš minerál cinvaldit s obsahem lithia 2-5% Li2O užít nejen kyselých procesů (kyselina sírová, chlorovodíková), ale i sádru, vápenec, termický rozklad…
    Prošvihli jsme výrobu lithia v Podkrušnohoří, zatímco na druhé straně v Sasku s podporou státu postupují kupředu. Někde udělali soudruzi chybu a nebylo to v bývalé NDR.
    http://www.avcr.cz/opencms/export/sites/avcr.cz/.content/galerie-souboru/4_Jandova.pdf
    Vendu ale musím pochválit, přešel od mystiky k reálným problémům lidstva. Čekal jsem, že to bude obvyklé od vozů ke kozám, ale ne. Od elektrovozů k atomovým reaktorům. Pro vegetariána lepší atomový reaktor jak kozy- co s masem, když jíst ho je špatně. Chalupníkům pomáhala koza uživit rodinu, pásla se sama a dala se podojit, sníst kůzlátka. Dobytek prdí methan, to je ten methan, se pak v atmosféře časem zoxiduje na CO2. No a bez dobytka nastane to samé, tráva shnije, vznikne methan a CO2. Akorát nemáme to maso, musí se zdražit.

   2. A do těžby se cpou i Portugalci, i když je tam i oprávněná obava třeba zemědělců. Je totiž fakt, že lithia se člověk nenají, byť může dodat /někomu určitě/ značné peníze, někomu možnost uživit se. Zkrátka, pastevectví, mléko, sýry, také jsou potřeba a zemědělství není nikde ve světě zrovna na vzestupu:
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/portugalci-se-brani-lithiove-horecce-tezari-slibuji-miliony-89243?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=2916131&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 3. → Je obsáhlý. Dnes však zdejší duchovní hledače nijak již neosloví.

  Jéé, Krbec, no teď jste tomu dal. Nadělit Vendovi pravdu; dnes však zdejší duchovní hledače nijak již neosloví – to jste si to po..al jednou a na vždy..:-) Krbec, máte rozum?..:-))

  1. → Bude líp

   Jasně, že bude líp, Álois. Stačí přece chodit k volbám, a nejlíp povinně!, jak pravil mistr Staněk, no ne?..:-)))

   „kdo se neúčastní voleb, již svou budoucnost prohrál“, přece pravi mimotělník Staněk.

   :-))))))))))))))))))))))))))))))

   ps: věřte pak evidentním magorům a budoucnost máte na tuti sichr a jistou.:-))) Jolanda hadr..:-)))

 4. Článek o manipulaci ČTV před rokem – dokumentární film Infiltrace: Obchod se zdravím:
  „Kladivo na alternativu: Proč se stát snaží zakázat léčitele a celou tradiční medicínu?
  Jednostrannost a manipulativnost celého filmu je pro člověka, který ví, jak se dělají umělé kauzy, do očí bijící; to, že mu jde o danou věc a divákovo dobro, pouze předstírá.“
  https://www.casopis-sifra.cz/kladivo-na-alternativu-proc-se-stat-snazi-zakazat-lecitele-a-celou-tradicni-medicinu-utoky-zesiluji-podili-se-na-nich-i-verejnopravni-ceska-televize/

  Prozatím a o to víc později je velmi dobře, že jsme prošvihli výrobu lithia v Podkrušnohoří.

  1. → Článek o manipulaci ČTV

   Cožééé? ČTV a maňypulace? Nééé!, tomu nevěřym! Hurrá do spacáků… Hurrá demokracyje, hurrá vláda id..cie a vláda id..otů…:-)

 5. Nazval bych ten obsáhlý článek „Daň kterou zaplatí mnoho lidí“. A za co? Za pokrok?
  Příští civilizace bude možná komunikovat jen přes roušky či plynové masky! /překlad pomocí googlu-zdroj na konci/ . . . a nebo již vůbec?

  Jsem vedoucí čínský vojenský zpravodajský důstojník a znám pravdu o vypuknutí koronaviry. Je to mnohem horší, než vám říkají média.
  Jsem čínský občan ve Wu-chanu, který zastává – nebo možná okupuje – vysoce postavenou pozici ve vojenské zpravodajství. Jsem také členem Čínské komunistické strany. Jako vedoucí úředník v horní části strany mám přístup k velkému množství utajovaných informací a zapojuji se do mnoha přísně tajných vládních projektů. Mám doktorát z přední univerzity v západní zemi, a proto jsem schopen napsat svůj účet v angličtině.
  Mám informace, o kterých si myslím, že by mohly vést ke svržení mé vlády. Vztahuje se také na miliardy lidí mimo Čínu, z nichž všichni jsou nyní v existenciálním nebezpečí.
  Nepřekvapí vás, když uslyšíte, že pokud má být odhalena moje identita, můj život by byl ve vážném nebezpečí, stejně jako životy mé ženy a syna. Žádám vás, abyste respektovali skutečnost, že jsem z tohoto účtu odstranil všechna fakta, která by usnadnila identifikaci mě.
  Nyní budete znát nedávné ohnisko 2019-nCoV, také známé jako NCP, nebo jednoduše „koronavirus“. Slyšíte, že pochází z Wuhan, průmyslového města v Číně, a že pocházelo ze zvířete – s největší pravděpodobností netopýra nebo pangolinu – které bylo prodáno na divokém trhu se zvířaty. Bylo vám řečeno, že jde o chřipkové onemocnění, které může ve vážných případech způsobit zápal plic, respirační selhání a smrt. Nakonec jste možná slyšeli, že ačkoli je nemoc vysoce nakažlivá, je nebezpečná pouze pro seniory nebo pro ty, kteří mají oslabený imunitní systém. Oficiální míra letality je přibližně 2%.
  To vše je spousta lží, které si čínský stát vymyslel s tichou podporou hlubokého státu USA a jeho přátel v Evropské unii, Rusku a Austrálii a šířil se poddajnými médii ve všech těchto zemích.
  Dovolte mi začít tím, že vám řeknu, že svět nefunguje tak, jak si myslíte. Ačkoli země jako USA a Čína soupeří o globální dominanci, tato konkurence je omezena na určité omezené oblasti. Ve většině případů se tyto dvě země o spolupráci více zajímají, aby mohly ostatním konkurenčním zemím zabránit v získávání větší moci. Rovněž mají společný zájem na tom, aby skutečnou moc nedostali z rukou „obyčejných“ občanů. Za tímto účelem mají mnoho různých mechanismů, kterými ovládají drtivou většinu svých mediálních výstupů. Obzvláště Američané zdokonalili umění vytváření vytvořených „divizí“ mezi svými dvěma hlavními stranami, jejichž cílem je skrýt skutečnost, že obě slouží stejným pánům.
  Tyto stejné národy také disponují technologií, která je mnohem vyspělejší, než si dokážete představit a která je před veřejností pečlivě skryta. To zahrnuje pokročilou umělou inteligenci schopnou podkopávat a rozhodovat o jakýchkoli volbách na světě; biologické a chemické látky, které dokážou ve strašlivém stupni manipulovat a řídit vzorce myšlení a chování občanů; vysoce sofistikované manipulační techniky využívající hypnotické praktiky zcela neznámé veřejnosti; a další věci, do kterých teď nepůjdu. Chci říci, že velké národy nekonkurují tolik, že spolupracují. Jejich hlavním cílem je chránit skutečná fungování světa před „nezasvěcenou“ veřejností.
  Abych vám řekl jeden příklad, ve skutečnosti neexistují jaderné zbraně kdekoli na světě. USA a Sovětský svaz je všechny zničily v 70. letech, stejně jako jejich klientské státy. Všichni si uvědomili, že tyto zbraně nelze použít bez zničení celého světa, takže pro ně není potřeba; ale předstíráním, že je stále mají, dokázali velcí hráči udržet nejaderné síly v řadě.
  Dovolte mi vrátit se k viru.
  V loňském roce v Hongkongu vypukly rozsáhlé protivládní protesty. Stálý výbor Čínské komunistické strany to považoval za vážné ohrožení integrity a stability vlasti. Vláda USA i EU věděly, že Číňané tajně pracují na biologickém činiteli, který měl demonstranty učinit poslušnými a poslušnými. Aniž bych šel do detailů, pracoval jsem na tom projektu. Snažili jsme se vyvinout jakýkoli sprej, který by mohl být rozptýlen z vrtulníků nebo dronů a který by vedl k mentální retardaci a změnám chování.
  Protože je Hongkong jedním z nejotevřenějších a mezinárodních měst na světě, strana se přirozeně rozhodla, že je příliš riskantní propustit agenta v Hongkongu, aniž by ho nejprve otestovalo. K tomu potřebovalo velké množství lidských morčat. Za tímto účelem byly identifikovány dvě skupiny.
  Nejprve jsme v provincii Sin-ťiangiang završili velké množství tzv. „Islámských radikálů“ a přenesli je do toho, co jsme nazvali „výcvikové tábory“. Tyto tábory jsme už několik let využívali k experimentům na lidech, ale protesty v Hongkongu znamenaly, že jsme své úsilí zdvojnásobili. Vězně jsme vystavili různým „alfa“ experimentálním agentům. Protože tito byli bez zápachu a neviditelní, subjekty si neuvědomovaly, že se účastní lékařských zkoušek. Výsledné vysoké míry rakoviny, předčasné demence, sebevražedné deprese a smrti selháním orgánů by se daly snadno potlačit, protože tábory se nacházejí ve velmi odlehlých částech naší vlasti.
  Jakmile počáteční experimenty přinesly „beta“ agenta, byl transportován do provincie Hubei, kde byl nasazen ve speciálním vojenském testovacím zařízení mimo město Wuhan. Nebylo to ani zvlášť dobře udržované tajemství: existence tohoto zařízení byla uvedena v mezinárodních zprávách. I fakt, že se nachází v blízkosti trhu s volně žijícími zvířaty, je známý fakt.
  V té době již náš prezident zavedl systém „sociálních úvěrů“, který nám umožnil identifikovat v naší společnosti neloajální, kontrarevoluční a buržoazní prvky. S využitím skóre sociálních kreditů – které jsou převzaty z online aktivit, chování při nakupování na internetu a zpráv od informátorů v občanské společnosti – jsme vybrali některé z nejhorších pachatelů. Jednalo se o právníky a aktivisty v oblasti lidských práv, křesťany, homosexuály, umělce, intelektuály, lidi, kteří mluví cizími jazyky, a další nežádoucí věci.
  Jakmile byli tito problémové shromážděni a umístěni do testovacího zařízení, vystavili jsme je agentovi, který je biochemické povahy a šíří se v neviditelném aerosolu, podobný některým virům. Počáteční výsledky byly povzbudivé, protože jsme zaznamenali výrazný kognitivní pokles a redukci ve vyšších zařízeních pro duševní zpracování. Naše nežádoucí účinky se v podstatě staly mírně mentálně postiženými, což je přesně ten účinek, jaký jsme chtěli dosáhnout, aby se uklidnila uklidňující populace Hongkongu.
  Bohužel se rychle ukázalo, že Agent měl také jiné účinky. Asi týden po zavedení retardace se u našich jedinců vyvinula velká úzkost a záchvaty paniky. Nakonec se vyvinuly příznaky podobné paranoidním schizofrenikům. V tu chvíli se jejich těla rychle zhoršila. Vyvinuli masivní vnitřní krvácení; stěny jejich tepen se rozpustily; krváceli z očí a otvorů a jejich tkáň se rozpadla.
  Abych to řekl příměji západním způsobem, začali se topit.
  K smrti obvykle došlo v důsledku selhání více orgánů. Tomu předcházelo nejméně pět dní těžké bolesti, kterou nemohli zmírnit léky proti bolesti. V tuto chvíli jsem poprvé porušil náš protokol: jeden subjekt, starší dáma, která zveřejnila pomlouvačné karikatury našeho prezidenta, mě prosila o smrt s tak naléhavostí, že jsem ji litoval a zastřelil. Byl jsem pokárán, ale naštěstí stížnost byla stažena, když jsem souhlasil s úhradou nákladů na kulka. Přísahal jsem, že už nikdy nebudu projevovat takové zbytečné emoce.
  Rozhodli jsme se, že náš agent je nepoužitelný. Pro naše účely to bylo příliš ničivé. Chtěli jsme, aby se nám obyvatelstvo Hongkongu podrobilo; nechtěli jsme to vyhladit.
  Naši američtí přátelé se přirozeně zajímali o naši práci a požádali nás o vzorek pro vlastní výzkumné a testovací účely. Naznačili, že ho chtějí použít k vyřešení určitých obtíží ve Venezuele. Normálně bychom souhlasili, protože udržujeme přátelské vztahy s CIA, ale vzhledem k extrémně toxické povaze Agenta jsme odmítli.
  Jak se ukázalo, byla to vážná chyba. CIA byla přesvědčena, že jsme vyvinuli něco velmi mocného a chtěli jsme si to nechat pro sebe. Jednému z našich vědců nabídli spoustu peněz. Pošetile souhlasil, že jim prodá vzorek. Našli jsme se právě včas na předání a pokusili jsme se to zastavit. V následném natáčení – neobtěžujte se to hledat ve zprávách, to nebylo nikdy hlášeno nikde – několik desítek lidí bylo zabito.
  Ještě důležitější však je, že agent unikl.
  K rozstřelu došlo na trhu s volně žijícími zvířaty, které bylo hlášeno jako místo přenosu „zvíře na člověka“, které začalo ohnisko. Ale samozřejmě nedošlo k takovému přenosu; bylo to místo, kde měla CIA obdržet zapečetěnou lahvičku obsahující Agenta. Lahvička se rozbila, když ji zradil zrádce, který souhlasil s jejím prodejem Američanům.
  Teď už chápu, že budete skeptičtí. Pokud jsem opravdu tím, kdo říkám, že jsem, proč bych měl sdílet tyto informace na internetu? Ujišťuji vás, že nejsem přítelem západního systému správy věcí veřejných. Miluji svou vlast a jsem loajální ke komunistické straně. To zvedlo stovky milionů mých krajanů z chmury a chudoby. Jsem však také člověk a mám svědomí.
  A co je nejdůležitější, mám manželku a syna.
  Jakmile jsme si uvědomili, že Agent utekl a začal se šířit, rychle jsme všechny Wuhan zablokovali. Byl jsem jedním z těch, kdo měl za úkol zvládnout spád kontaminace. Samozřejmě jsme nemohli udržet takové obrovské podnikové tajemství, a tak jsme se rozhodli nařídit našim státním sdělovacím prostředkům, aby hlásily, že ve Wuhan vypukl „koronavirus“.
  Ve skutečnosti samozřejmě neexistuje „koronavirus“. Bylo to všechno vymyslené.
  Byl to jeden z mých kolegů, kdo přišel s geniální myšlenkou předstírat, že lidé s běžnou chřipkou trpěli koronavírusy. To nám umožnilo skrýt skutečnou povahu nemoci. Nech mě to vysvětlit.
  V současné době je v Číně chřipková sezóna. Když jsme si uvědomili, že už nemůžeme ovládat šíření Agenta, poslali jsme naše muže do všech nemocnic a instruovali všechny lékaře, aby diagnostikovali každý případ společné chřipky jako „koronavirus“. Přišli jsme s novým jménem – 2019-nCoV – a rozdali „informační přehledy“, které popisovaly vytvořenou nemoc.
  Výsledkem tohoto rozhodnutí bylo, že u desítek tisíc jedinců, kteří prostě trpěli nachlazením nebo chřipkou, bylo nyní diagnostikováno, že mají záhadný koronavirus, který, i když infekční, nebyl často smrtelný. Zatímco to vyděsilo veřejnost, umožnilo nám to vyprávět příběh, že nemoc nebyla tak smrtící; to nám také poskytlo čas na přípravu na katastrofu, která určitě přijde uvalením blokády na Wu-chan a další města v provincii Hubei.
  Ve zprávách jste to neslyšeli – a vzhledem k velikosti Wuhan, s jeho populací 11 milionů, to není známo ani mnoha obyvatelům – ale během několika dnů bylo infikováno tisíce až tisíce a dříve dlouho utrpěly bolestivé smrti které jsem již popsal. Během jednoho týdne bylo tolik mrtvol, že jsme nevěděli, co s nimi dělat, a tak jsme přikázali vězňům, kteří přežili v sociální službě, aby těla odvezli do krajiny a pochovali je v hromadných hrobech. Ale bylo velmi obtížné udržet tuto aktivitu v tajnosti a nemohli jsme ani držet krok, protože bylo tolik mrtvol. Zasadili jsme příběh, že pět milionů obyvatel „uprchlo“ z Wu-chanu. Ve skutečnosti samozřejmě mnoho z těchto lidí zemřelo na Agenta.
  Pracoval jsem nepřetržitě a pomáhal jsem s tímto maskováním. Když si teď vzpomenu na své činy, cítím se velmi stydlivá. V té době jsem stále věřil, že bojuji za svou vlast a že vládnutí strany bylo správné a spravedlivé. Ale hluboko jsem už začal pochybovat.
  Moje víra ve Stranu byla otřesena ještě hlouběji, když jsem se dozvěděl, co se stalo s Dr. Li Wenliangem. Byl jedním z mála lékařů, kteří falešně odmítli diagnostikovat pacienty s chřipkou pomocí „koronaviru“. Jako trest byl poslán, aby pomohl dopravit mrtvá těla do hromadných hrobů. Očekával se, že bude nakažen agentem a zemře bolestivou smrtí, ale k našemu velkému překvapení nemluvil.
  Samozřejmě jste si přečetli, že zemřel na „koronavirus“. Byli jste špatně informováni. Seržant lidové ozbrojené policie mu dal injekci směsi heroinu a rtuti, která způsobila, že se jeho plíce vyfoukly.
  Když jsem se o tom dozvěděl, stal jsem se nejistý, zda dělám správnou věc. I když věřím, že je vhodné, aby vláda vládla tvrdou rukou, nemyslím si však, že bylo správné zabít doktora Li. Byl to soucitný a laskavý muž a staral se o své pacienty; Jak může naše vlast těžit z takového lékaře?
  Sdílel jsem své obavy s manželkou, ale ona mě přesvědčila, že bych svým nadřízeným neměla nic říkat. Řekla, že to bylo příliš nebezpečné; že si vážili loajality nad vším ostatním; a že bych našel potíže, jen kdybych přiznal své pochybnosti o jejich postupech. Také poukázala na to, že jsme měli prospěch z přednostního lékařského ošetření. Jako vyšší úředníci jsme pravidelně dostávali vysoce sofistikované masky maskování math, které jsou jedinou známou technologií, která může zabránit infekci. Prosila mě, abych myslela na našeho syna, který je stále malý. Kdybych mluvil a byl by chycen, naše životy by byly ohroženy.
  Přibližně ve stejnou dobu se ukázalo, že Agent je zcela mimo naši kontrolu. Šíří se jako požár po celé provincii Hubei i mimo něj, infikuje desítky milionů a způsobuje, že všichni zemřou.
  Chápu, že to, co jsem právě řekl, je těžké uvěřit, protože vám bylo řečeno, že došlo pouze k asi 50 000 infekcím a mnohem méně úmrtí. Jedná se však o chřipkové infekce, které byly falešně předány jako neexistující „koronavirus“. Agent je daleko, mnohem nakažlivější než to, a jeho úmrtnost, na rozdíl od „koronaviru“, není 2%.
  Ne, jeho úmrtnost je 100%. Nikdo z toho nevyléčí. Každý, kdo to uzavře, zemře. A spousta lidí to uzavírá.
  Provincie Hubei leží v troskách. Různá cestovní omezení a blokování, která byla uložena, nebyla vytvořena, aby zastavila šíření Agenta – žádný z nich nemůže zastavit, ne embarga, ne obličejové masky nebo ruční dezinfekční prostředky -, ale zabránit těm, kdo přežili, aby viděli katastrofu se svými vlastními oči.
  Jsem součástí největšího zakrývání lidských dějin: skrývání smrtí desítek milionů. Velmi brzy nebude provincie Hubei víc než obří márnice a pravda vyjde.
  Zlom mi přišel, když strana řekla ještě další lež, a ta lež byla příliš strašná, abych ji akceptoval. Možná jste slyšeli, že Čína ve Wu-chanu vybudovala novou nemocnici s názvem Huoshenshan Hospital, aby poskytla infikovaným pacientům další karanténní a izolační zařízení. Možná jste slyšeli, že to postavili za pouhých deset dní.
  To je také lež.
  Jistě, něco vybudovali za šest dní. Ale nebyla to nemocnice. Skutečná povaha budovy byla přísně tajná. Zpočátku jsem byl dost naivní, abych věřil, že Strana prokazuje svůj soucit a péči o lidi. Ale pak mě moji nadřízení poslali do Huoshenshanu. Kolem instalace mi ukázal vojenský policejní důstojník jménem desátník Meng (toto není jeho skutečné jméno). Tam jsem viděl pravdu.
  Jak jsem již zmínil, jediným způsobem, jak se chránit před Agentem, je nošení speciální ochranné masky, která je zcela na rozdíl od těch, které jsou komerčně dostupné. K tomu nemají přístup ani lékaři. Je k dispozici pouze pro výzkumníky v oblasti biomedicínského boje a obsahuje velmi vyspělou technologii.
  Tyto masky musí být udržovány při určité teplotě, aby poskytovaly plnou ochranu, a velmi rychle ztrácejí účinnost. Jak jsem již také řekl, jednou z výhod mého postavení bylo to, že moje rodina i já měli přístup k pravidelným zásobám, což je důvod, proč byly v porovnání s civilisty, lékaři a dokonce i nižšími vládními úředníky v bezpečí, z nichž všichni měli na sobě naprosto neúčinné chirurgické masky v zavádějící víře, že je budou chránit.
  A tak jsem s tímto speciálním vybavením šel do Huoshenshan s desátníkem Mengem.
  Ať už chcete tomu místu říkat cokoli, není to nemocnice. Jistě, vchod vypadá jako nemocnice a na oddělení v přední části komplexu se objevují normální lékařské postele. Leží tam tisíce infikovaných pacientů, všichni v raných stádiích nemoci. Kráčel jsem podél těch dlouhých bílých chodeb vedle desátníka Menga, jeho úhlová tvář rozptýlená v jeho vojenských únavách, a viděl jsem stovky na stovkách identických nemocničních lůžek, na nichž se otřásly vyděšené a nemocné obyvatele Wuhan. Jejich výkřiky a prosby mě pronásledují v dlouhých nocích, kdy nyní nemohu spát.
  Ale to byl jen začátek. Nakonec mě desátník vzal do zadní části této přední sekce. Tam zamčené kovové brány vedly k tomu, čemu říkal „střední sekce“. Pacienti v popředí nevědí o jeho existenci. Tam jsou vedeny pokročilejší případy, které se nejvíce podobají duševnímu azylu.
  Ihned po vstupu do této části Huoshenshan jsem byl zasažen tlumeným osvětlením a zápachem zvratků a lidského odpadu. Zde se nešťastníci volně pohybovali, jejich mysl se postupně rozpadala v nekonečné záchvaty paniky a psychotické epizody. Také zde nebyli žádní doktoři, pouze muži čelící gorila v černých uniformách, kteří patřili k nějaké tajné pobočce vojenské policie, o které jsem nikdy neslyšel.
  Vypadalo to, že byli vybráni pro svou krutost, protože bili a degradovali pacienty tím nejsmutnějším způsobem. Mnoho vězňů ustoupilo do dětských stavů a leželo na podlaze, plakaly jako děti a prosily o soucit, který nedostaly. V očích těchto zločinců bylo kruté potěšení, když brutalizovali nešťastníky. Bili je obušky, nastriekali pepřový sprej do očí a kopali je do bot s ocelovými čepičkami. Když jsem pocházel z vojenské inteligence, stráže se ani nepokusily skrýt své činnosti. Dokonce mě pozvali, abych se připojil; ve všech ohledech mě považovali za jednoho z nich.
  Ano, jeden z nich. Stál jsem v šedé koupelně Huoshenshan a podíval se do levného zrcadla a zeptal se sám sebe – je to opravdu to, co jste? Jste opravdu jako oni?
  Násilí však nebylo pouhým výrazem sadismu, protože chudým vězňům nebylo třeba se starat.
  Byli tam, aby pracovali.
  Byl ještě jeden soubor dveří a za nimi ležel to, co desátník nazýval „jádro“. A viděl jsem to – hromady a hromady mrtvých těl, naskládaných na sebe až ke stropu. Byli tam muži, ženy a děti, starší a batolata, bohatí a chudí, krásní a znetvoření, pyšní a skromní.
  Všichni byli mrtví. Náš agent nerozlišoval mezi nimi.
  Lapal jsem po dechu, když mě desátník přivedl k jádru. Nemohu spočítat, kolik jich bylo, ale bylo jich mnoho, mnoho tisíc. A uprostřed hromádek mrtvol byla jakási cesta a já jsem v dálce slyšel řvoucí zvuk. Mizerní pacienti ze střední části zvedli mrtvé, odnesli je a odtáhli pryč do tmy, i když je stráže bili obušky.
  Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, co se děje. Prostě jsem nemohl uvěřit tomu, co leží na konci té cesty v jádru.
  Byla to obrovská pec, ve které se ozývaly velké ohně.
  Jejich mysl se postupně ničila a jejich těla se zkroutila, umírající muži a ženy nesli mrtvoly do pece a vrhali je dovnitř v záhadném pokusu skrýt strašlivou pravdu. Viděl jsem několik z nich, jak se zhroutily z vyčerpání, pouze aby jejich mrtvá těla byla přidána do hor mrtvol na obou stranách. Ve zdánlivě nekonečné řadě šli jejich vyhublá těla oblečená v šedých montérkách a záda se ohýbala pod tíhou svého strašlivého nákladu. Mnozí vytí a zasténali hrůzou a jejich hlasy se spojily v smutnou kakofonii, která trvala nad řevem ohňů.
  V hlubokém šoku jsem hleděl na neomezenou hrůzu přede mnou. Vedle mě stál desátník Meng, jeho čerstvě oholená tvář jako bez emocí jako předtím. Když jsem se k němu otočil, podíval se na mě. Jeho ústa se usmála, ale jeho oči ne.
  „Využíváme energii k ovládání Huoshenshan,“ řekl. „Tímto způsobem ušetříme státu značné prostředky. A podívejte se, “- zamával na galerii mrtvých -„ je jich tolik. Téměř byste to mohli charakterizovat jako obnovitelnou energii. “Zasmál se a podivně gestem tábora zamával rukou.
  Stál jsem beze slova a zíral na pekelné scény přede mnou. Muži v černých uniformách křičeli jako démoni na úbohé, kteří pro ně likvidovali mrtvoly. Svlékli mrtvé všeho, co mělo hodnotu – šperky, hotovost, drahé oblečení – a hodili tyto předměty na obrovskou hromadu vedle pece. Když jsem se zeptal desátníka, co by se s těmi věcmi dělo, řekli, že budou použity na úhradu „nákladů na zdravotní péči“, které vzniknou pacientům v Huoshenshan.
  Zvracel jsem na záchodě. Když jsem se začervenal a vyšel ze stánku, desátník Meng stál u dveří a podíval se na mě. Jeho tvář byla stejně prázdná jako předtím, ale v jeho očích jsem si myslel, že jsem zaznamenal velmi slabou stopu pohrdání. Jsi deset let, můj starší, vypadal, ale jsi měkký.
  Poděkoval jsem mu za jeho službu a šel domů.
  Když jsem dorazil, viděl jsem, že jsem obdržel stovky aktualizací na šifrovaném zařízení, které strana používá ke komunikaci zasvěceným. Zprávy byly nepředstavitelně ponuré. Státní právní a hospodářská komise přidělila finanční prostředky na výstavbu desítek zařízení, jako je Huoshenshan, po celé Číně. Agent se rozšířil nejen do každé provincie vlasti, ale do většiny ostatních zemí světa. Naštěstí jsme měli uzavřeny dohody s ostatními vládami – dohodli se, že budou předstírat, že infekce byly způsobeny koronaviry. Byli stejně znepokojeni jako my, že v jejich zemích může vypuknout panika. Obzvláště Američané byli vyděšeni, že S&P 500 může klesnout. Podle nich by to bylo ve volebním roce nepřijatelné, takže bychom mohli počítat s jejich plnou podporou.
  Samozřejmě nám také pomohla Světová zdravotnická organizace. Po dlouhou dobu byl jediným problémem s WHO to, že jsme byli zamčeni v soutěži s Američany o tom, kdo je více podplácí. Vydali nejrůznější sofistikované dezinformace o dekódování DNA takzvaného koronaviru. To vše nám umožnilo odvrátit globální paniku.
  Pro teď.
  Přesto se situace zhoršovala s úžasnou rychlostí. V tomto ohledu se zdráhám odhalit příliš mnoho, protože by to pro mé nepřátele bylo příliš snadné mě identifikovat, ale rychle jsme začali provádět opatření na ochranu našich nejvyšších vůdců. Pokud se podíváte na světové zprávy, uvidíte, že Xi Jinping, náš prezident, zmizel přibližně jeden týden po propuknutí, než byl znovu spatřen s vůdcem Kambodže.
  Měli byste vědět, že osoba, která se setkala s kambodžským vůdcem, nebyla prezidentem Xi. Byl to dvojník, který byl po mnoho let vyškolen, aby vypadal a zněl stejně jako náš prezident. Prezident Xi samozřejmě není dostatečně neopatrný, aby riskoval svou vlastní smrt. Je bezpečně uzavřen v tajném bunkru pod Zhongnanhai, sídlem strany v Pekingu.
  Nebyl ani jediným vůdcem, který se skrývá. Ve skutečnosti vás mohu ujistit, že více než polovina všech vyšších členů strany je v současné době napodobována vyškolenými herci, kteří se řídí pokyny, které jim poskytují zvláštní implantáty. Opravdu si myslíte, že by náš premiér riskoval svůj život tím, že půjde do Wuhan?
  To vše znamená, že naše vláda byla zcela ochromena a funkce státu převzala armáda.
  Bylo mi jasné, že naše úsilí bylo zbytečné. Ano, blokády, zákazy cestování a cílené atentáty vzpurných novinářů nám umožnily skrýt skutečnou situaci ve Wuhan; ale věděl jsem, že to nebude trvat. Jakmile masové úmrtí začnou ve zbytku světa – podle našeho odhadu by se to mělo stát během příštího týdne – každý bude znát pravdu. Bude jasné, že se nemůžeme chránit před Agentem. Chirurgické masky, dezinfekční prostředky na ruce, rukavice – nic to nemůže zastavit. Nic kromě zvláštních mlhových masek, ty však nelze vyrobit v dostatečném množství. Vy, obyčejný člověk, ho nikdy nepřijmete, natož dostatečný počet, aby vás viděl v nadcházejícím holocaustu.
  Pro ty z vás, kteří to čtete, proto mohu jen navrhnout, abyste své blízké drželi blízko vás. Objímejte je a řekněte jim, co pro vás znamenají. Užijte si čas, který jste jim nechali. V čínské kultuře není typické vyjadřovat své pocity tímto způsobem, ale naučil jsem se význam těchto gest.
  Slíbil jsem své ženě, že jí tento dokument ukážu, než jsem jej zveřejnil.
  Přesto jsem porušil své slovo.
  Slyšel jsem, jak plačí hlasitě, chraplavý vzlyky v ložnici a klávesnice mého notebooku je mokrá svými vlastními slzami. Nedávno jsme obdrželi výsledky pravidelných testů, které jsou součástí naší „prioritní lékařské léčby“, a zjistili jsme, že můj syn byl infikován agentem.
  Vojenská policie, která mi dodala speciální ochrannou masku, dala svému synovi vypršené a neúčinné masky, masky, které už vyšší úředníci nosili, a poté, co je přestaly chránit, je zahodily. Moje masky, na druhé straně, byly vždy v potřebné kvalitě.
  Předpokládám, že se rozhodli, že můj syn má nižší prioritu než já. Předpokládám, že jim můj syn nemohl pomoci s jejich skrytím.
  Už jsme se dávno rozhodli, že budeme odlišní – vždy k němu budeme upřímní. A tak když se nás zeptal, řekli jsme mu pravdu. Řekli jsme mu, že je velmi nemocný. Zeptal se více a my jsme mu řekli, že se nezlepší.
  Stále se ptal a my jsme mu řekli, že zemře. Je velmi malý, ale byl dost starý na to, aby to pochopil.
  Jeho vyděšené nářky mě pronásledují po zbytek mých ubohých dnů na tomto světě.
  Nechte je přijít. Nechte je dělat se mnou, jak budou. Už se nestarám.
  Zdroj: https://www.reddit.com/r/nosleep/comments/f2b07y/i_am_a_senior_chinese_military_intelligence/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

  1. To už je vhodnější zkopírované tohle:
   2.2.2020
   „Vážené kolegyně a kolegové,
   vzhledem na šířící se hysterii kolem výskytu coronaviru, pokládám za nutné se k tomuto problému vyjádřit.
   Coronavirus je běžný typ respiračního viru a kódován od počátku v našem preparátu Ver. Současný typ coronaviru je zmutovaný základní virus. Tak, jako mutuje každý rok, například chřipkový virus. Lidstvo se obává, že se jednoho dne objeví mutace viru velmi zhoubná, virulentní mutace, jako byl například ve středověku dýmějový mor. Decimoval 90% obyvatel Evropy. Úmyslně vyzvedávané počty mrtvých v Číně jsou politickou manipulací. Na virus tzv. španělské chřipky zemřelo 10 000 000 lidí. Obavy lidstva jsou určitě oprávněné, protože prudce klesá imunita lidí. V začátku chřipkového období v Čechách v některých školách chybí 90% dětí. Jaká bude asi jejich imunita v budoucnosti? K prevenci coronaviru mohu říci, že nejdůležitější je celková imunita (střevo) a slizniční imunita dýchacích cest (Rescirk). Nikdo nezná genetiku coronaviru a vzhledem ke znalosti chřipkového viru je její stanovení komerční záležitostí. Příští rok nebo dříve bude genetický profil jiný. Pokud někdo říká, že má preparát na úrovni očkování proti tomuto viru, tak lže. Protože jsem zažil podobné reakce při objevení HIV, ptačí chřipky, sars, tak vím, k čemu mediální masáž slouží. Jestli ji někdo zneužije je na mizerné morální úrovni. Jako lidé, kteří ji mediálně šíří. Imunita lidského organismu ničená stresy, jídlem a léky je jediná smysluplná věc, které je třeba se věnovat.
   Převzato z FB profilu Dr. Jonáše“
   https://tadesco.org/category/nazory/

   1. Píšete :“například ve středověku dýmějový mor. Decimoval 90% obyvatel Evropy. “
    Asi ne
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%A1_smrt
    „První, celoevropská epidemie moru měla na svědomí 25 miliónů mrtvých, tedy asi 1/3 obyvatel tehdejší Evropy“

    Píšete:“ Nikdo nezná genetiku coronaviru “
    Je známa sekvence DNA, má i malý kousek podobný HIV.

   2. S hoaxem z  16.2.2020 (14:10) spokojenost? Kdo k tomu něco ví

   3. Dobré ráno,

    po mém včerejším /ne/záslužném překládání jsem přišel na to, že jsem mohl otevřít ten zdroj v angličtině a dát klik na překlad. Ušetřil bych si asi dvacet minut práce. To jen tak na okraj.

    Anonymovi před pár minutami. Ten hoax /údajný/. Kdo ze zdejší komunity diskutujících o tom může něco vědět? Já nic. Nejde ale o spokojenost či její opak, jde o obsah sdělovaného?

    Čína odložila pořádání závodů formule 1 ?? Taková drobná lapálie, že? A proč asi, že by se na závodním okruhu po kruté zimě drobil asfalt? Ne! Ve zdroji, v angličtině je tam koronavirus zmíněn ihned na začátku, a tedy jako důvod.

    https://gpf1.cz/velka-cena-ciny-oficialne-odlozena/

    Prosákla i informace, že je ohrožena zimní olympiáda v r. 2022 v Pekingu. Další lapálie, že? Olympiáda je velká a nákladná událost a pokud by se mělo nějaké jiné zimní středisko připravit jako náhrada, tak to musí být oznámeno včas?! Uvidíme.

    Dokonce i další drobnost – letošní letní olympiáda v r. 2020 v Tokiu? Může být ohrožena? I o tom se již spekuluje, zvláště když plná loď turistů kotví v Japonsku a USA z ní transportuje dva velké letouny těch – možná – postižených?! A na té luxusní lodi je prý dost nemocných – kdo to ví?

    https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/usa-evakuuji-americany-z-vyletni-lode-v-japonsku-40313643

    Anonyme, hrát si se slůvkem hoax je možné a celkem jednoduché. Ale možná víte více Vy, třeba máte strýce v CIA, v Kremlu či v Bruselu a budete vědět víc. Já nevím nic. Vyjádření pana MUDr.Jonáše je fajn, ale dal by on ruku do ohně, že to není nějak jinak?

    Zdánlivě odbočím. Slovo maso v názvu článku od Vendy u mě evokuje zabité zvíře!! Díky Bohu jsem vegetarián. Pan Staněk ve svém nejnovějším článku zde píše: „Země a příroda jsou majetkem božím a my lidé jsme tu nájemci. Zvířata jsou našimi zaostalými bratry. Podle toho se k nim máme chovat.“

    Podíval jsem se na heslo BIZON ve wikipedii a mj. tam stojí:

    Na pokraji vyhynutí

    Bílí lovci nejprve zabíjeli bizony pro maso, jazyky a kůže, později jen pro jazyky a kůže. Indiáni plání se odmítali vzdát svých území ve prospěch bílých přistěhovalců, což vedlo k mnoha konfliktům. Američtí kongresmani si uvědomovali, že život kočovníků je plně závislý na bizonech, a tak roku 1871 schválili zákon, jenž povoloval úplnou likvidaci bizonů.

    Nastala opravdová jatka. Ročně bylo zastřeleno kolem 250 000 bizonů, někdy však lovci zabili stejné množství zvířat za jediný měsíc. Využití většinou našly jen kosti (hnojivo) a rohy (knoflíky a spony). Vojáci z pevností také stříleli do stád bizonů z děl. Železniční společnosti organizovaly pro své pasažéry lov bizonů pro zábavu přímo z vlaku. V roce 1889 tak zbylo pouhých 542 bizonů, především v chráněných územích a v zoologických zahradách.

    Záchrana přišla doslova za pět minut dvanáct. Roku 1905 byla založena Společnost na záchranu bizona, která se přičinila o zřízení bizoních rezervací v Oklahomě, Nebrasce, Jižní Dakotě, Montaně a Manitobě. Malé stádo bylo chováno i v Yellowstonském národním parku. Díky činnosti těchto lidí se početní stavy bizonů začaly postupně zvyšovat až na dnešních 300 000 kusů.

    – – – – – – –
    Kongresmani a pak lovci a také konzumenti a výrobci cetek! Ti všichni jsou odpovědni, na ty všechny pohlíží matka příroda jako na hříšníky proti Bohu, protože likvidovali život, který oni nepřinesli. Původní milionová populace bizonů zabíjena ve statisících pro jazyk a kůži. Až 1.500 kg těžký samec, až 750 kg těžká samice!!

    A odplata, čeká? I ten koronavirus /údajně od zvířat/ dovezený z Číny /potažmo z Japonska/ může být spouštěčem určité odplaty na území USA.

    Všechno má svůj čas. Čas sít, čas sklízet.

   4. Alois neví co činí.
    Je to čistý hoax, má to jasné znaky beletrie, takhle by to žádný normální účastník popisovaných událostí neformuloval.

   5. Slyšel jsem, jak plačí hlasitě, chraplavý vzlyky v ložnici a klávesnice mého notebooku je mokrá svými vlastními slzami. Nedávno jsme obdrželi výsledky pravidelných testů, které jsou součástí naší „prioritní lékařské léčby“, a zjistili jsme, že můj syn byl infikován agentem.
    /
    I hear her weep in loud, hoarse sobs in the bedroom, and the keyboard of my laptop is wet with my own tears. Not long ago, we received results of the regular tests that are part of our „priority medical treatment“, and we learnt that my son had been infected with the Agent.
    https://www.reddit.com/r/nosleep/comments/f2b07y/i_am_a_senior_chinese_military_intelligence/
    /
    Takhle překládá gogle:
    Slyšela jsem, jak plakala hlasitě, chraplavě vzlykala v ložnici a klávesnice mého notebooku je mokrá vlastní slzami. Nedávno jsme obdrželi výsledky pravidelných testů, které jsou součástí naší „prioritní lékařské léčby“, a zjistili jsme, že můj syn byl infikován agentem.
    https://translate.google.com/#en%7Ccs%7Cseek
    /
    Takhle překládá yandex:
    Slyšela jsem, jak pláče nahlas, chraptí vzlyká v ložnici, a klávesnice mého laptopu je mokrá s mými vlastními slzami. Nedávno jsme obdrželi výsledky pravidelných testů, které jsou součástí naší „prioritní lékařské péče“, a dozvěděli jsme se, že můj syn byl infikován agentem.
    https://translate.yandex.com/

   6. Timo Balz, profesor na univerzitě ve Wu-chanu, se kvůli koronaviru nechce vracet do Německa.
    pětačtyřicátník pracující ve Wu-chanu jako profesor dálkového průzkumu Země:
    Riziko nákazy tam, kde bydlíme, však považuji za velmi malé“, říká Balz. V jeho čtvrti sice mezitím na virus napadající plíce zemřeli dva lidé, vzhledem k celkovému počtu infikovaných je to ale vcelku zanedbatelný počet.
    https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2020/4-2020/nemec-o-svem-zivote-ve-wu-chanu-balicky-s-jidlem-u-brany

    /
    Prospěšné seběvědomí jako opak škodlivého vystrašení, kdekteré zprávy straší.

 6. Při vší úctě k práci a dílu MUDr.Jonáše, vtírá se mi myšlenka, jak dalece je tento člověk informován o výzkumech v oblasti různých typů chemických či biologických zbraní u velmocí jako je Čína, USA či Rusko?? Ale nejen o výzkumech, ale i o účincích.

  Mudr. Jonáš může psát o tom, co je obecně známo, co bylo „vpuštěno“ mezi odbornou veřejnost, kam i on patří. A ta má pak úkol, pokud tedy to někdo přijme; v intencích informací nabízet svůj pohled na věc.

  Hysterie je ošidná věc. Pan Alois si pohrál jen s překladem a nikdo neví nic o zdroji. Je v něm vyjádřeno něco, co zavání katastrofou.

  Ale, co když jsou ty i ty informace nedostatečné, co když jsou jen zástěrkou?

  Myslím si, že ani Vy, pane bo, ani já, ale dokonce ani doktor Jonáš nemůže podat ucelenou zprávu a úplnou informaci o tom, co se v uzavření oblasti Číny děje a jaká „historie“ výzkumu se tam dostala na povrch, kdy je jeden jasný fakt, že tam „něco“ působí.

  MUDr. Jonáš může vysvětlovat co, jak, kde a kdy působí v tzv. chřipkovém období u nás v ČR. A samozřejmě že může, a s tím souhlasím, vyslovit obecný závěr k imunitě lidského organismu. Ta je bezesporu vážně narušena.

  Pokud jeho stanovisko k dění v Číně je podloženo jeho čerstvou studijní návštěvou tam, získání vzorků odsud, přístup k rozborům a výzkumu čínských specialistů, mohl bych mu věřit. Takhle jen sleduji dění a zhoršující se stav. Musím konstatovat, a vím že ryzí materialisté nebudou mít radost, že mnoho lidí se nechová k planetě, k životu tak, jak si toto obrovské Stvoření zaslouží. Bylo a stále je zavdáváno mnoho příčin, kdy planetě a životu na ni je ubližováno. Následky podle zákona spravedlivé odplaty přicházely a budou přicházet. Pro jednotlivce i pro velké skupiny lidí, ba i národy.

  Otázka na závěr – může přijít do současného života lidí / i zvířat / něco, co z výzkumu a zkoušek uniklo a nebo se nikdy nestane, že by něco ze špičkových laboratoří uniklo?

  Václav Žáček

  1. https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2020/4-2020/nemec-o-svem-zivote-ve-wu-chanu-balicky-s-jidlem-u-branypětačtyřicátník pracující ve Wu-chanu jako profesor dálkového průzkumu Země:
   „Riziko nákazy tam, kde bydlíme, však považuji za velmi malé“, říká Balz. V jeho čtvrti sice mezitím na virus napadající plíce zemřeli dva lidé, vzhledem k celkovému počtu infikovaných je to ale vcelku zanedbatelný počet.“
   Nejsem profesor Timo Balz, ale umím dělit (1868/72 000)*100 = 2,6%
   „Nemoci Covid-19 způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již 1868 lidí. Nakažených je přes 72 000,
   zdroj
   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cina-potvrdila-dalsich-98-umrti-koronaviru-podlehnou-pres-dve-procenta-nakazenych-40313799
   Komentář: Úmrtnost na chřipku jsou desetiny %, hlavně u lidí celkově oslabených.
   Venda má jasno, byla to karma, je to karma a bude to karma, jen je třeba to nějak opatrně pojmenovat, aby to nedráždilo, takže:
   „Bylo a stále je zavdáváno mnoho příčin, kdy planetě a životu na ni je ubližováno. Následky podle zákona spravedlivé odplaty přicházely a budou přicházet. Pro jednotlivce i pro velké skupiny lidí, ba i národy.“
   Komentář: Čínský národ se zjevně provinil proti planetě, vyrábí toho moc a levně.
   Na Zemi umírá ročně 200 milionů lidí na malárii, čím se ti lidé a národy provinily? Vendo alespoň náznak, čím se ti lidé a národy provinily? Jinak nemůžete hlásat odkud má přijít náprava, když nevíte příčinu.
   Středověký mor zabil třetinu lidí Evropy, kde se hřešilo proti planetě mnoho staletí a odplata za to najednou v době Karla IV. byl mor, tyčinkovitá bakterie Yersinia pestis přenášená krysami, které cestovaly na lodích. V Evropě 25 milionů lidí zemřelo, mělo najednou z ničeho nic špatnou karmu a schytalo tu odplatu.
   Hodně to zjednoduším:
   Zdrojem nákazy koronavirem jsou netopýři, je možné, že unikli z tajných laboratoří, jak naznačujete, ale spíš unikli z jeskyní. Prevence před koronavirem je si mýt ruce, kapénková infekce není hlavní cesta nákazy. Mýt si ruce před jídlem (i tím správným a přírodě málo ubližujícím vegetariánským) možná moc nepomůže, ale jistě neuškodí.

   1. Pardale, píšete:
    „Jinak nemůžete hlásat odkud má přijít náprava, když nevíte příčinu.“

    Volně parafrázuji – chceš-li změnit svět, změň nejprve sám sebe.

    Chápete, co je tím řečeno?

    Podívejte se ještě do evangelia Lukáše a přečtěte si kap. 8 – uzdravení posedlého v Gerase. Pak možná si dokážete odpovědět na své dvě předchozí otázky.

    Václav Žáček

   2. Vendo, opět dobrá odpověď na jinou otázku.
    Otázka byla na Vaš příspěvek:
    “ mnoho lidí se nechová k planetě, k životu tak, jak si toto obrovské Stvoření zaslouží. Bylo a stále je zavdáváno mnoho příčin, kdy planetě a životu na ni je ubližováno. Následky podle zákona spravedlivé odplaty přicházely a budou přicházet. Pro jednotlivce i pro velké skupiny lidí, ba i národy.“
    Odpověď má být v Lukáši 8
    Tam se nemluví o celé Zemi (planetě), které je ubližováno.
    Není to o národech, které budou spravedlivě potrestány.
    Lukáš 8. je podobenství o rozsévání zrní.
    Jsem velmi rád, že po bloumání a psaní několika set stránek o indické filosofii jste se vrátil ke kořenům, to je k Bibli.
    Já mám tu výhodu, že jsem vykořeněn nebyl.

    Přeji i ostatním, aby se vykořenit nenechali.

    Což považuji za odkaz naší obrovské diskuze.

    „A jak rozséval, jedno padlo podél cesty, bylo pošlapáno a sezobali je ptáci.
    6 Jiné padlo na skálu, a když vzešlo, uschlo, protože nemělo vláhu.
    7 Další padlo mezi trní a to rostlo spolu s ním, až je udusilo.
    8 Jiné však padlo do dobré země, a když vzešlo, přineslo stonásobnou úrodu.“
    Když to dořekl, zvolal: „Kdo má uši k slyšení, slyš!“
    9 Učedníci se ho ptali, co je to za podobenství.
    10 Řekl jim: „Vám je dáno znát tajemství Božího království, k ostatním ale mluvím v podobenstvích,
    aby „hleděli, ale neviděli a slyšeli, ale nerozuměli.‘
    11 Zrno v tom podobenství je Boží slovo.
    12 Ti podél cesty jsou ti, kteří slyší, ale potom přichází ďábel a bere jim Slovo ze srdce,
    aby neuvěřili a nebyli spaseni.
    13 Ti na skále jsou ti, kteří slyší Slovo a s  radostí je přijímají, ale
    nemají kořeny. Ti věří jen dočasně, v době pokušení odpadají.
    14 Zrno, které zapadlo mezi trní, jsou ti, kteří slyšeli, ale pozvolna bývají dušeni
    starostmi, bohatstvím a rozkošemi tohoto života, takže nedozrají, aby nesli ovoce.
    15 Zrno v dobré zemi jsou ale ti, kteří slyší Slovo, chovají je v ušlechtilém
    a dobrém srdci a vytrvale přinášejí užitek.“

   3. Odkaz na Lukáše jsem dal z Bible, ekumenické vydání z roku 1985. Kap. 8 od verš 26. tam začíná část „Uzdravení posedlého v Gerase“. Stačí, když to přečtete do verše 33..

    Pak buď pochopíte i odpověď na svoji otázku a nebo nepochopíte.

    Dodám jen /malá nápověda/, že předpokladem je pochopení karmického principu a reinkarnace! / a to u Vás, Pardale, milý ateisto – je – není ??/

    Jestli není, tak se nebudu vůbec namáhat.

    Pěkný den.
    Václav Žáček

   4. ad.Venda pro Pardala-20.2.2020 (7:41)

    ad.kap. 8 – uzdravení posedlého v Gerase
    ————–
    To Otcův vzkaz pro tebe samotného,nakolik je Otec Znalcem pole nevědomí.

    viz.
    jméno Λεγεώνα = „vyprávění nashromážděných převzatých představ a domněnek“
    jméno Γέρασα = „moudré nevědomí“

   5. Milý Vendo, nějak to nezvládáte. Psal jsem už mnohokrát, že nejsem atheista, jsem křesťan, ženil jsem se za totality tajně v kostele, chodíme na mši. Mluvil jsem mnohokrát s farářem osobně, pomáhal při opravě kostela. Dobrý farář nedělá rozbory bible jako Vy. Považuje za správné, že člověk nějakým způsobem věří v Boha, nevnucuje tu nejsvětější pravdu. Smysl křesťanství je dát lidem naději, sílu žít zde na Zemi lépe a slušně, být užitečný pro rodinu i ostatní. Takže jsem křesťan, věřím v Boha, nevěřím v posmrtný život. Vy si věřte, čemu chcete. Neumím si představit, co Bůh je a ani faráři to nežádají. Bible je plná podobenství, to neznamená, že si z ní kde kdo vykládá, co se mu hodí. Což je Váš případ. Mám bibli z roku 1985 i bibli 21.pdf. Neliší se, leda drobnostmi.
    Četl jsem Lukáš 8
    Legie
    26 Takto se přeplavili do gerasenského //26 někt. rukopisy gadarenského nebo gergesenského // kraje, který leží naproti Galileji
    29 Ježíš totiž tomu nečistému duchu přikázal, aby z toho člověka
    vyšel. (Předtím ho ten démon často popadal, takže ho museli spoutávat
    řetězy a držet ho v okovech, ale on ta pouta trhal a býval démonem hnán
    do pouště.)
    32 Na blízkém kopci se právě páslo veliké stádo prasat, a tak ho démoni
    rosili, aby jim dovolil vejít do nich. Jakmile jim to dovolil,
    33 vyšli z toho člověka a vešli do prasat. Stádo se pak vrhlo ze srázu do jezera a utonulo.

    Pochopil jsem, jak to souvisí s tou Vaší věčnou karmou.
    NIJAK.
    Až to pochopíte i Vy, tak se ohlédněte za mnoha lety svého roky dumání.

   6. Dobrý farář by mohl Bibli rozumět.
    U Vás? Nevím.

    A Pardale, já nejsem farář. Doporučil jsem Vám jen malou část pro zamyšlení, nevykládám ji.

    Mějte se hezky a uvědomte si, že „věčná karma“ není moje, jak píšete.

    Václav Žáček

   7. Vendo, je dobře, že nic nevykládáte, není skoro co. Vámi citovaná pasáž z Lukáše 8 je o tom, jak Ježíš proměnil démony nemocného člověka a přemístil je do stáda vepřů. Pro vás je to k zamyšlení nad mou otázkou k Vašemu příspěvku:“mnoho lidí se nechová k planetě, k životu tak, jak si toto obrovské Stvoření zaslouží. Bylo a stále je zavdáváno mnoho příčin, kdy planetě a životu na ni je ubližováno. Následky podle zákona spravedlivé odplaty přicházely a budou přicházet. Pro jednotlivce i pro velké skupiny lidí, ba i národy.“
    Pro mě to s tématem nesouvisí a s vaším tématem spravedlivé odplaty „Pro jednotlivce i pro velké skupiny lidí, ba i národy.“ -s tím to nesouvisí už vůbec.
    Už jsem několikrát psal :
    http://pardalnet.wz.cz/PDF/15-temna-hmota-a-energie.pdf
    „Jdi klidně uprostřed rozruchu a spěchu a vzpomeň, jaký mír může být v tichu. Dokud je to možné bez ztráty tváře, vycházej dobře se všemi lidmi. Říkej svou pravdu tiše a jasně, také oni mají svůj příběh. Naslouchej ostatním, třeba i omezeným a nevědomým, vyhýbej se hlučným a svárlivým osobám, otravují ducha. Jestliže se
    budeš srovnávat s jinými, můžeš se stát domýšlivým nebo malomyslným, neboť vždy se než ty.
    Raduj se stejně z toho, čeho jsi dosáhl, jako ze svých plánů. Udržuj zájem o vlastní životní cestu, jakkoli skromnou, je to opravdové bohatství v proměnlivém duchu.
    Buď opatrný ve svých záležitostech, protože svět je plný podvodů, ale nenech se tím zaslepit. Mnoho lidí zápasí o velké ideály a všude je život plný hrdinství.
    Buď sám sebou! Zvláště nepředstírej city a nestav se cynicky k lásce, neboť tváří v tvář vší vyprahlosti a rozčarování, je věčně svěží jako tráva.
    Přijímej klidně, co ti radí léta. Až přijde čas, s půvabem odlož vše, co náleží mládí. Rozvíjej sílu ducha, aby tě mohla ochránit v nenadálém neštěstí. A netrap se představami, mnoho obav se rodí z únavy, samoty. Buď k sobě přísný, ale ne tvrdý.
    Jsi dítětem vesmíru, ne méně než stromy a hvězdy, máš právo být zde. Ať je ti to jasné či ne, vesmír se nepochybně rozvíjí tak, jak má.
    Žij přesto v pohodě s Bohem, jakkoli si to představuješ. Ať jsou tvé úkoly a usilování v hlučném zmatku života jakékoliv, udržuj pokoj ve své duši.
    Přes všechny nedokonalosti je to krásný svět. Neumdlévej, jdi za štěstím.“
    Nalezeno r. 1696 v chrámu sv. Pavla v Římě.“

    Jiní tvrdí, že to by,o nalezeno 1692. Pro mou životní filosofii jsou to správné cíle životní pouti.
    Včetně toho :“Žij přesto v pohodě s Bohem, jakkoli si to představuješ. “
    Ano, není to Vaše karma, ale utkvělé téma, kterým jsou prolezlé Vaše články. A když se mi nějaký odstavec nelíbí tak máte taky utkvělé odpovědi, které stačí na cokoliv. Jsem údajně atheista, nepochopil jsem Vaše citáty z Bible. Prostě nemám na převod démonů do prasat. Nu a co?

   8. Sleduji váš nekončící spor s Vendou o reinkarnaci. Připomnělo mi to mého kolegu z práce. Ten mi jednou řekl, že kdyby to bylo v jeho moci, zakázal by všechna náboženství. A to proto, že náboženské spory jsou příčinou všech válek. Ve skutečnosti prvopříčinou je vždy touha po moci a po majetku, nicméně ani církve nebyly bez viny. Podle mého panovníci náboženské spory uměle přiživovali, aby z toho těžili (rozděl a panuj). Tak se dnes Václav Klaus senior a Miloš Zeman prezentují jako obránci křesťanství před islámem a vynáší jim to vysoké preference. Oba pánové nemají ponětí o křesťanském étosu, ale Dominik Duka jim zobe z ruky. V Severním Irsku byly líté boje mezi Irskou republikánskou armádou a Oranjes. Jak katoličtí, tak protestantští představitelé se od této války distancovali, ale náš tisk to s gustem prezentoval jako náboženskou válku. Proč o tom píši? Spirituálně zaměření lidé by se neměli nechat zatáhnout do náboženských sporů. Měli by hledat to co je spojuje. Například před rokem podepsal papež František s velkým imámem z univerzity Al Azhar Al Tajíbem přelomový Dokument o lidském bratrství. Na jeho základě byl letos v Abú Zabí na kongresu arabských médií vyhlášen etický kodex pro arabské novináře. Kodex kodifikuje svobodu projevu, odmítání nenávisti i ospravedlňování válek náboženskými důvodů. Jaký rozdíl vůči portálu Protiproud hlásajícím, že islám je totalitní, že multikulturalismus selhal atd.

    Venda si myslí, že evangelium o uzdravení posedlého v Gerase je svědectvím o reinkarnaci, kdy duše vojáků římských legií byly nejprve „v nitru“ posedlého, odkud je Ježíš vyhnal a posléze jim dovolil, aby mohly usídlit ve vepřích. Je taková interpretace správná? Za sebe říkám: Nevím. A dodávám, že nikdo z principu nemůže mít oficiální pověření evangelium vykládat. Není, kdo by měl právo takové pověření vydávat. Ani papež, ani nikdo jiný. Odpověď musí každý hledat sám. Může se radit, ale rozhodnutí, čemu uvěří, je jen a jen na něm.

   9. –>Pavel
    No,je hezké, že papež usiluje o spojenectví s rozumnými muslimy. Bůh odpouští a má rád lidi, papež je jeho prostředníkem na Zemi. Kolik rozumných muslimů je, to nevím. Vidět nejsou, zatímco hordy, které nerespektují zákony žádné civilizované země, ty vidět jsou.
    Náboženské války jako prostředek k větší moci byly. A šlechtici, co měnili kabáty na cestě k větší moci a zisku také. Za husitů Čeněk z Vartenberka, Oldřich z Rožmberka, Bořek z Miletínka (hejtman panské jednoty, dříve u husitů, vítěz u Lipan). Za třicetileté války Valdštějn. Francouzi jako katolická velmoc vstoupili do války roku 1635 na straně protestanského Švédska proti katolickým Habsburkům. Co dělali prostí lidé ve středověku nevím. Nejspíš měnili cokoli, aby přežili. Loupili cizí armády v cizí zemi i vlastní vlastní zemi, když šlo do tuhého, tak i na svém území svým souvěrcům.
    První a druhá světová válka nebyla války náboženské.
    Nečtu Protiproud hlásající, že islám je totalitní, že multikulturalismus selhal atd. Zatím selhalo všechno, pomoc v místě konfliktu, pomoc sociálními dávkami opravdu potřebným, i bezpečnost kdysi vyhlášených skandinávských měst. Lžou v médiích obě strany, takže diskuze leda o tom, kdo víc lže.
    Jak že to kdysi bylo cílem? Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. A po 30 letech zatím ani náznak, daleké horizonty. Blízké horizonty – vítězí touha po penězích a po moci. Při rozhodnutí volit demokracii je špatné to, že ji máme – to řekl údajně před volbami Churchill. A za nejspíš taky podvržené se považují i hezké citáty.
    „Liberální demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký si umím představit. Až na to, že neexistuje žádný lepší.“
    „Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem.“
    A to dnes máme internet, který je plný lží včerejších, dnešních a budoucích výhledů od kde koho na kde co. Z právního hlediska byl usvědčen i náš prezident, že lže. Je to skoro v normě. Gottwald říkal, že měna nebude a Zápotocký, že v brzku bude masa dost. Husák nelhal, když kouřil ani když pil minerálku, ale jak tu hubu otevřel.
    Diskuzi beru jako svépomoc – cvičení mozku proti Alzenheimerovi. Takže pak malým vítězem je každý.

 7. Dost se tu rozšířila debata kolem koronaviru. Do tématu „maso“ se hodí. Jeho původ je údajně živočišného původu – netopýr, had……, kdo ví, co ještě bude objeveno?

  Na úvod mého článku je citováno něco z EU – zdražení masa a drobný popis proč? Klimatická daň?

  tady je nový odkaz:
  https://aeronet.cz/news/evropska-unie-chce-uvalit-mohutnou-uhlikovou-dan-na-hovezi-veprove-a-drubezi-maso-aby-eu-vykryla-drasticky-propad-unijniho-rozpoctu-po-odchodu-velke-britanie-z-evropske-unie-londyn-odvadel-do-eu/

  A důvod je takový trošku jiný – EU budou po odchodu Velké Británie chybět v rozpočtu peníze ???

  Pěkný den.

  Václav Žáček

  1. Článek z Aeronetu je zjevná lež. A je pro mě záhadou, že duchovně zaměřený člověk to nerozezná. Ve skutečnosti na půdě Evropského parlamentu proběhla neoficiální akce mimo jednání parlamentu, kde se projednávala zpráva jakési nizozemské organizace o tom, jaké by byly ceny masa vyrobeného farmářsky na rozdíl od součaných cen masa vyrobeného „průmyslově“ – bez ohledu na životní podmínky zvířat. Navíc se na této akci žádná kolimatická daň neprobírala. Zde je pravda: https://hlidacipes.org/brusel-nam-zdrazi-maso-pisi-parlamentni-listy-jde-pritom-o-navrh-prilepsit-farmarum-na-ukor-retezcu/

   1. → Zde je pravda

    Da da zděs bůdět górod..:-)))) Id..ti všech zemí se spojili…:-)))

  2. Poslanec EP za ČR: MUDr. David 19.2.2020 psal:
   Rozpočtový výbor europarlamentu už hledá způsoby, jak z lidí vytahat další peníze na financování Zeleného údělu

   Lobbistická akce True Animal Protein Price Coalition (TAPP), která navrhuje zavedení nové daně z masa, neproběhla v lednu v Evropském parlamentu jen tak náhodou. Podle organizátorů by měla nová daň zdražit maso o 2 až 4 eura/kg (tedy 50 až 100 Kč/kg), aby lidé omezili jeho spotřebu.

   Na včerejší poradě koordinátorů Zemědělského výboru EP, v němž jako koordinátor zastupuji frakci Identita a demokracie (ID), jejímiž členy jsou i poslanci za SPD, jsme probírali návrhy ostatních výborů. Velmi mě zaujal návrh předložení iniciativní zprávy „Jak financovat Zelený úděl“, kterou chce přeložit Rozpočtový výbor EP. Navrhl jsem, že v Zemědělském výboru musíme návrh této zprávy projednat rovněž. Ne proto, že bychom souhlasili se Zeleným údělem, ale proto, abychom mohli návrhy kolegů z Rozpočtového výboru připomínkovat. Musíme hájit zájmy zemědělců, potravinářů a spotřebitelů potravin. Pokud Rozpočtový výbor navrhne Evropské komisi zavedení daně z masa nebo zvýšení DPH u masa, musíme to jako Zemědělský výbor hned odmítnout. Stejně jako jakékoli nové daně, jejichž výnos by měl jít rovnou do rozpočtu EU na financování Zeleného údělu, a které by měly zatížit spotřebitele potravin nebo zemědělce a potravináře.

   Po zveřejnění informace o True Animal Protein Price Coalition (TAPP) a jejím návrhu na zavedení daně z masa a zejména o podpoře návrhu ze strany poslanců za Zelené a socialistů na webech Parlamentních listů a v Nové republice, kterou jsem spoluzakládal, byly oba weby Českou pirátskou stranou obviněny z šíření dezinformací. Podle místopředsedy Pirátů Mikuláše Peksy se o ničem takovém v EP nejedná a lobbistická akce podle něj byla jen takovým „klábosením“.

   Jenže přesně takhle to v Bruselu chodí. Nejdřív přijde nějaká neziskovka a navrhne něco, co by se i Evroská komise sama bála předložit. Chvíli se o tom jen tzv. „nezávazně žvaní mezi poslanci“ a cestou řízených „úniků informací“ do spřátelených médií se zkoumá, jak ostře budou občané reagovat. Pokud v ulicích nevyrostou barikády, následuje předložení tzv. iniciativní zprávy (INI). Evropský parlament ani Rada nemá právo zákonodárné iniciativy. Poslanci ani ministři tedy nemohou přeložit návrh směrnice nebo nařízení EU v paragrafovém znění. Mohou však cestou iniciativní zprávy vyzvat Komisi, aby nový návrh směrnice či nařízení předložila. V iniciativní zprávě, kterou navrhuje některý výbor a schvaluje plénum EP mohou stručně popsat, co by v novém nařízení či směrnici mělo být.

   1. Overtonovo okno …..jak jinak přicházejí nesmysly na svět?

 8. V 9. století se zhroutila myská civilizace. Z 10 milionů zbylo jen půl milionu lidí. „Udělali si to sami,“ říká rozhodně archeolog NASA Tom Sever. Mayové, podobně jako jiné kultury před nimi a po nich, vykáceli podle něj lesní porost a zničili nenapravitelně krajinu natolik, že nebyli schopni přečkat těžké časy a naopak umocnili dopad dočasné klimatické změny v podobě sucha. „Bylo to šokující. Úplné odlesnění způsobilo zvýšení průměrných teplot o tři až pět stupňů a pokles množství srážek o 20 až 30 procent,“ uvedl Sever. A to se také stalo. Úplné odlesnění bylo realitou v okolí stovek mayských měst, které dnes ukrývá prales a která byla postupně objevována až v posledních desetiletích i s pomocí satelitů.https://www.national-geographic.cz/clanky/mayove-civivilizace-ktera-se-snedla.html

  Je zřejmé, že změna podnebí musela přicházet postupně. Proč tedy Mayové nečinili včas nějaká záchranná opatření? Řekl bych, že ze stejného důvodu, jako je nečiníme my. Lidé jsou vždy ochotni uvěřit heslu „Ano, bude líp“ a vždy také kamenovali posly špatných zpráv. Je snadnější uvěřit příjemné lži, než surové pravdě. To je ten důvod, proč Parlamentní listy a Aeronet pořádají hon na Gretu Thunbergovou a na strany propgující zelenou politiku. Záchrana planety bude vyžadovat ukončení plýtvání. V naší zemi taková politika nemá šanci. To by se „mlčící většina“ musela naučit myslet.

  1. Něco podobného v 21. století:
   Proces militarizace Brazílie nyní probíhá plnou parou. Je paradoxní, že to napodobuje kroky autoritářského venezuelského prezidenta Hugo Cháveze, i když údajně oba autoritáři jsou spojováni s  opačnou ideologií (to je falešné, protože autoritářské režimy jednají vždy podobně, bez ohledu na to, jakou ideologii údajně hájí).
   Calha Norte je oblast 28 milionů hektarů v podstatě zcela nedotčeného pralesa, o velikosti Spojeného království. 80 procent tohoto území je chráněno v rámci tzv. Ochranných jednotek, přírodních rezervací. Je to území, kde smějí žít jen domorodé kmeny. Je to součástí tzv. Štítu Guyana, a 40 procent rostlinných a zvířecích druhů, které žijí v této oblasti, neexistuje nikde jinde na světě!
   Výzkumnice Amazonie Jakeline Pereira varuje, že dopad silnice BR-163 na severní břeh řeky Amazonky postihne daleko více než tisíce lidí žijících v těchto tradičních komunitách. Vysvětluje, že tato oblast, která se má zanedlouho stát terčem invaze, je oblastí, kde se tvoří tzv. létající řeky, vodní koridory, které se v Amazonii vypařují a na jihu Brazílie se pak proměňují v déšť. Toho všeho je zapotřebí pro rovnováhu počasí v Brazílii. Jen jediná ze čtyř ochranných jednotek, přes kterou má vést silnice, – státní prales Trombeta – je zásobárnou, podle svého správního plánu, 2,3 miliard tun uhlíku, množství CO², které celá Brazílie vypustila do ovzduší během roku 2018 – podle Systému odhadujícího emise skleníkových plynů (SEEG).
   Ovšem Calha Norte je v ohnisku zájmu důlních společností. atd.
   https://blisty.cz/art/98812-asfaltovani-amazonie.html

   1. Říkalo se, že amazonský prales je plícemi planety, že produkuje 20% z celkového množství nově uvolněného kyslíku. Vědci zjistili, že se jedná o mýtus. Ve skutečnosti je to 6% nebo méně. To neznamená, že kácení pralesa nevadí. Hrozící sucha v kombinaci s neplánovanými lesními požáry by mohly prales zničit a přeměnit na savanu. https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/amazonsky-prales-plicemi-planety-mytus-40294554

    Prales je vypalován pro zemědělské účely – pro chov hovězího dobytka. Finsko navrhlo: Chcete zachránit amazononské pralesy? Jezte méně masa! https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/chcete-zachranit-amazonsky-prales-jezte-mene-masa-40294445

    Brazilský prezident Jair Bolsonaro se ohledně odlesňování amazonského pralesa dostal do sporu s Macronem a Merkelovou. Jejich pozice je velmi slabá – Francie produkuje 2x a Německo 4x více skleníkového plynu oxidu uhličitého, než Brazílie. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_carbon_dioxide_emissions_per_capita

    Brazilie je pokrytá lesem z 56%, Francie 37%, Německo 32%. Bolsonaro má tedy pravdu, když říká, ať Evropa místo kritizování Brazílie zalesní své území. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_forest_area

    Na rozdíl od pana Anonyma si nemyslím, že za globální oteplování mohou nějací autoritáři. Je to spíše „mlčící většina“ lidí odmítajících si připustit, že Země má problém a uskrovnit se. Tato mlčící většina ráda zvolí kohokoliv, kdo jim slíbí více nasypat do korýtka (zvýšit HDP). Hlásnou troubou mlčící většiny jsou u nás Parlamentní listy a Aeronet.

 9. → Lžou v médiích obě strany, takže diskuze leda o tom, kdo víc lže.

  +1! Líp bych tu všudepřítomnou lež, které říkám s&h*, fakt nepopsal.

  * – nazývám věci a jevy pravými jmény. že z toho maj povětšinou mnohý ovce osypky, neřeším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference