mapa stránek || vyhledávání

Potkali se Slované…

praha-karluv-mostUSA stále (ještě) uvažují o dalším uvalování sankcí na Rusko. Ty mají za primární cíl je poškodit tak, aby občané této velké země pocítili značné problémy a byli se svoji vládou nespokojeni. I nějaká „oranžová“ revoluce by se možná hodila. Nechtěným důsledkem této realizované snahy je však i logické posilování Ruska, které má jednak možnosti nakupovat jinde či si postupně budovat svoje výrobní základny. V tomto svém článku však nechci psát o politice. Především se v něm chci podělit o zážitky z návštěvy mých ruských přátel, které jsme s mým kamarádem z Prahy pozvali k návštěvě Česka a oplatili jim tak jejich pozvání do Ruska před třemi lety. Ještě však k úvodním řádkům, které s návštěvou souvisejí.

Tady je jeden zajímavý odkaz: „NASA uvažuje o možnosti zakoupení míst v Sojuzech v roce 2019“

Se sankcemi či bez sankcí, je přece třeba, aby USA i s pomocí Ruska bylo v „obraze“ při dalším výzkumu blízkého vesmíru a sledování Země. A také je známo to, že bez nákupu ruských raketových motorů by byly některé projekty programu NASA (i jiných, více komerčních) u „ledu“.

A nebo tady, a to již přímo k obchodní politice: „Bloomberg: USA rozšířily obchod s Ruskem v době platnosti sankcí EU“

A kde že je ta souvislost? Naši přátelé z Ruska, z Nižného Novgorodu, pracují ve velkoobchodní firmě, která dodává pro velké i malé spotřebitele v celé oblasti „vše pro vybavení koupelen…“ Od van, klozetů a sprchových koutů, přes trubní materiály a armatury, až po obkladačky a dlažby. A jejich hlavními partnery a dodavateli jsou i evropské renomované firmy, výrobci z Německa a Itálie a obchod oproti rokům před zavedením sankcí prý významně narostl. A tak si myslím, že to celé může být určitá obchodní strategie s cílem vytlačit jiné, méně bohaté státy a podnikatele z velkého ruského trhu.

Po netradičním úvodu však již k samotné návštěvě. Rusko, jak všichni víme, je zemí mimo schengenskou úmluvu a tak naši přátelé potřebovali pro návštěvu víza. Pro jejich získání pak pozvání. Jen tak pro zajímavost. K pozvání je nutné vyplnit příslušný formulář z cizinecké policie (ta sídlí pouze v našich krajských městech) a jedna pozvaná osoba do určité délky pobytu zde = kolek za 300 Kč. Také musíte doložit kopie jejich pasů a čerstvý výpis, že na svém kontě v bance máte na jednu pozvanou osobu 30 tis. Kč?! Také máte při vyplňování dvě možnosti. Buď označíte kolonku, že během návštěvy cizinců, v případě jejich zdravotních problémů či až i úmrtí, zaplatíte všechny tím vyvolané náklady a nebo ta druhá, že se své soukromé návštěvě postaráte o jejich ubytování. V případě, že bych měl přátele z Ruska (dále budu používat zkratku PzR) ubytovány doma, tedy v soukromí, musel bych do tří dnů po jejich příletu do Česka zajet i s nimi opět na příslušnou cizineckou policii a policejně je přihlásit. Když však bydlí v hotelu, penzionu, provádí to toto ubytovací zařízení. A to byl náš případ.

Rusko je veliká země, to ví snad každý. A tak cestovní vzdálenost 300 či 400 kilometrů není pro její obyvatele nikterak velkou. A zřejmě i z toho důvodu si PzR zajistili letenky Moskva – Bratislava a zpět. Naštěstí můj kamarád z Prahy je Slovák a tak nebyl problém je 1. září uvítat na bratislavském letišti. Tady jen malou poznámku. Letiště v Bratislavě je malé, útulné a přehledné. V ten den jsem napočítal, že za 24 hodin tam přistane 28 letadel. A to byla ještě sezóna návratů z různých turistických destinací.

Ubytovali jsme se v jednom z levnějších hotelů asi 15 minut autobusem od centra a do plánu jsme zařadili malé poznávání hlavního slovenského města. Historické centrum Bratislavy je také malé, za jeden den se dá projít křížem krážem. V podvečer tam koncertují různí pouliční umělci, PzR chutnalo i zdejší pivo a zmrzlina. Impozantní pohled na Bratislavu a Dunaj je z vrcholu Kamzíku, vyhlídkové restaurace z vysílače. Hřeben Malých Karpat vypadá nad Bratislavou jako velký masiv, ale tento první kopec má výšku jen 439 m.n.m.

Pro zpestření a k radosti našich hostů jsme zařadili i návštěvu blízké Vídně. Žlutý autobus Student Agency nás dopravil za hodinu a za pouhá čtyři eura k jedné zastávce metra trasy U2 (Stadion) a odsud, s plánem metra v ruce, se dá dostat všude velmi rychle a pohodlně. Dvanácti hodinové jízdné MHD ve Vídni, pokud mne paměť neklame, stálo jen 6,1 euro.

Jako hlavní cíl jednodenní návštěvy druhého hlavního města středoevropského státu jsme vybrali letní císařské sídlo s jeho zahradami, světoznámý Schönbrunn. Barokní styl PzR okouzlil a jejich kamery fotily a natáčely. Vídeň patří opravdu mezi evropské turistické skvosty. PzR měli jedno speciální přání. Dát si v „nějaké“ cukrárně blízko samotného centra ten oblíbený vídeňský Sacher dort a k tomu nefalšovanou vídeňskou kávu. Vybraná cukrárna byla přímo naproti Státní vídeňské opery a jedna porce tohoto pohoštění se dala pořídit za pouhopouhých 12 eur. Inu, hlavní město. Víc jsme toho nestihli.

Po čtyřech dnech jsme se rozloučili s Bratislavou a opět autobusem (je to mnohem lacinější než vlakem), tentokráte s konkurenční společností „Eurolines“, odjeli do Prahy. Během cesty mírně pršelo, ale Praha nás přivítala již opět letním počasím.

Ubytování našich hostů bylo v penzionu na Praze 2, kousek od stanice metra Jiřího z Poděbrad a za celodenní jízdné 110 Kč (my domácí, oba důchodci, však již zadarmo) jsme jezdili po Praze křížem krážem.

Praha je pro cizince okouzlující, byť je turisty přímo přeplněná. Pražský hrad, ale bez absolvování asi hodinové fronty pro vstup, Strahovský klášter, Malá Strana, Valdštejnský palác, Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský orloj, Václavák, obchody, pivo, zmrzlina…

Tady prozradím, že naši dva hosté byly ženy. A tady i prozradím, že my, jejich hostitelé, nemusíme nijak chodit po nákupech. Což jim nevadilo a s kamarádem jsme tak stihli i návštěvu nového českého filmu „Učitelka“ v bio Lucerna a také přednášku tzv. „Pátečníků“, což je sekce Klubu českých skeptiků Sysifos. Tématem byl „Pád mrakodrapu WTC7“. Zatímco PzR utráceli a utráceli. Jeden den jsme také věnovali jízdě vlakem na též světoznámý Karlštejn. I ten okouzlil a jak by ne!

A pak tu byl konec a zase jízda busem do slovenské metropole, kde jsem již sám dvě naše kamarádky „předal“ do péče ruských aerolinek a odjel pak sám, po deseti dnech a značně unaven, domů.

Pár postřehů:

 • Naši PzR si na cestu významně našetřili a jejich nákupy byly na patřičné kvalitativní úrovni. Samostatná kapitola – výměna peněz. Směnárna na rohu Jindřišské a Václaváku – tam měli značné % „daně“, tedy za mnoho rublů málo korun. Nejlepší kurz a žádná procenta mínus byl od jednoho arabského občana – směnárna na Pánské ulici – první vpravo z třídy Na Příkopě. A nebo také ruská Sberbank. Rusky mluvících obchodníků, prodavačů, recepčních, restauratérů, číšníků je v Praze mnoho a tak se naše kamarádky všude domluvily. Inu, pro nás sem zřejmě Rusové i v rámci turismu vozí dost peněz! A proč to nepřiznat, ruština je v Praze slyšet až až!
 • Chtěl jsem se bavit o politice. Ptal jsem se, koho budou volit při jejich nedávných volbách, tedy do „Выборы депутатов … Федерального собрания Российской Федерации в 2016 году.“ Naši PzR ještě nevěděli, ale, jak jsem vyrozuměl, strana kde je i V. V. Putin to prý nebude. Ale pak jsme se shodli, že politiku pustíme stranou. Proč si kazit opravdu letní pohodu. Již i proto, že jsme měli jasno v tom základním, že jsme Slované.
 • V penzionu, kdy PzR bydleli, měli pokoj s terasou s nádherným výhledem na Vršovice a vedlejší terasu měli manželé z Kazachstánu, kteří si Prahu zamilovali natolik, že k nám jezdí již několik roků po sobě a v Praze mají „hlavní stan“, odkud podnikají výhodné letecké výlety – letos do Milána a Švýcarska. Našim Ruskám tak sami dali velmi dobré tipy, na obchody, na pivo; to již jsme s mým kamarádem (oba jsme abstinenti) asi zapomněli.
 • Ještě k Bratislavě; tam nás pozval jiný kamarád ze Slovenska na mši do pravoslavného Rastislavova kostela, kde mši ve staroslovanštině sloužil jeho kamarád z východního Slovenska. Rusky si to moc užili a já se od nich naučil jejich pokřižování. Chrám to je pěkný, spravený, na mši bylo mnoho Rusů a po mši také mnoho žebrajících lidí (takových mírně tmavší pleti u výjezdu z areálu). Fakt je, že jen naše skupinka tam přišla pěšky, jinak na pozemku chrámu stály samé zahraniční bouráky!
 • PzR jsme chtěli ukázat v Praze naše oblíbené vegetariánské jídelny, a to ty, které patří do „řetězce“ Beas, který vlastní další náš kamarád z jógy slyšitelného životního proudu. Naše milé Rusky však chtěli maso, hlavně jim u nás chybělo to rybí. A také vůně vonných tyčinek jedné z nich nedělala dobře. I když není naše znalost ruštiny nijak zvláště oslňující, dokázali jsme u kávy na Novotného lávce s výhledem na Hradčany vysvětlit podstatu učení Sant Mat. Pro čtenáře, kteří mají v sobě určitou dávku tolerance, jedna informace – náš Mistr byl v měsíci srpnu na první návštěvě v Moskvě, kde se uskutečnil jeho první satsang, tedy rozprava.
 • Na závěr jsme byli pozváni znovu do Ruska, konkrétně do Petrohradu, kde naši PzR mají dobré možnosti levného ubytování (přes přátele). Láká to! Proč to neříci; je to výkladní skříň Ruska! Za sebe jsem slíbil, že v dohledné době bych přijel, ale opět jen do Nižného Novgorodu, a to za té podmínky, že se naši fotbalisté probojují na mistrovství světa v kopané, které se bude konat v roce 2018 v Rusku a za podmínky, že budou pak vylosováni do skupiny, která se má hrát v tomto velkém a krásném městě na Volze. Mimochodem, staví se tam naprosto nový stadion. (Vzhledem k výkonnosti českých fotbalistů to však asi padne.)

Návštěva z Ruska se vydařila. Počasí na začátek září skvělé, letní. Žádný incident. Prostě pohoda. Ještě uvedu odkaz na můj článek, který jsem napsal po návštěvě Ruska v roce 2013 a nazval ho „Cesta na severovýchod…“
 

Václav Žáček /Venda/
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 4
Print Friendly, PDF & Email

143 komentářů

 1. Dobrý den, jsem kamarádka Věry a chodím k ní pětkrát denně na návštěvu. Věra je bezva holka, umí skvěle vařit, nabídla mi, že můžu obědvat u ní. Taky mi nabídla, že můžu chodit na její počítač, protože doma žádný nemám.

 2. Věra má dneska k obědu fazolky na smetaně. Odpoledne půjdu s Věrou nakoupit.

  1. Vy sa máte anonymovia, ja žiadneho anonyma nemám,sama si musím nakúpiť, navariť, upratať , postielku ustlať…niekedy zaklope anonym zo sekty svedkov jehovových a dáva mi letáčik , vraj chce len dobro mojej duše .Mimochodom nemáte ešte nejakého schopného anonyma na sklade čo by pomohol , poradil, za odmenu by si mohol niečo na PC napísať.

 3. Vítám nové anonymky. Tu od anonymky Věry z Vysočiny alias Poustevny a tu ze Slovenska.
  Příznačné, sešli jsme se pod mým článkem – „Potkali se Slované“? Cítíte se být Slovankami?

  Já tu píši články pod svým jménem Václav Žáček. Jsem z Moravské Třebové. V diskuzi někdy ponechám jen nick Venda.

  Můj kamarád, který píše pod nickem Anonym u Vendy tu bude až příští týden v pondělí.

  Anonymku od Věry prosím, aby psala své příspěvky k článkům / i od jiných autorů / slušnou formou, což se někdy její bezva holce a kamarádce Věře nedaří. Ještě se Vás optám. Mám nějaké vyřizování v listopadu v Jihlavě. Tedy z Moravské Třebové tam pojedu přes kus Vysočinu. Pokud bude ještě na silnicích sucho, jel bych autem. Myslíte si, že když bych vzal s sebou mého kamaráda, že bychom se mohli někde potkat – s Vámi i s Věrou? Útratu, třeba v cukrárně, bychom zatáhli – ostatně, je to naše pozvání. Před chvíli jsem to volal mému kamošovi a souhlasí.

  Co se týká slovenské anonymky.
  Mám rodinu kolem Nitry a u Bratislavy. Dost často tam jezdím také na Podhájskou či do Velkého Meděru / u Šuran resp. u Komárna /. Jestli jste někde poblíž, rád se setkám. Rád se potkávám s novými lidmi.

  Pěkný den do poustevny na Vysočinu i na Slovensko.

  1. ad – Myslíte si, že když bych vzal s sebou mého kamaráda, že bychom se mohli někde potkat – s Vámi i s Věrou? Útratu, třeba v cukrárně, bychom zatáhli – ostatně, je to naše pozvání. Před chvíli jsem to volal mému kamošovi a souhlasí.

   Vendo, Věra je mlsná jako koza a do cukrárny jezdí zásadně jen do Chocco Caffe v Litomyšli.

  2. ad – Anonymku od Věry prosím, aby psala své příspěvky k článkům / i od jiných autorů / slušnou formou,

   Běžte do prdele s formou, Vendo.

   1. Tak jste tam děvčata 5 x denně spolu, jedna druhé volá stran těch rakviček a teď opravdu nevím, která z vás mne posílá do prdele. Ta paní anonymní to asi nebude, je tu příliš krátce. A nebo že by byla taková hulvátka?
    Pokud jste to paní Věro Vy, tak nic nového pod sluncem.
    Přesto vám oběma přeji pěkný den a pište, pište.
    Jak složil klasik „když máme, ženy takové, když máme, ženy takové, je celá naše vlast, je celá naše vlast vlast naše zachráněna…….

    1. Tak jsem zase na počítači u Věry. Ano, Vendo, jsme pětkrát denně spolu, někdy i víckrát, ráno, v poledne, večer….. Pak se Věra vždycky podívá, co jsem jí tu natropila.

  3. ad – Myslíte si, že když bych vzal s sebou mého kamaráda, že bychom se mohli někde potkat – s Vámi i s Věrou?
   __________________________

   Tak jsem volala Věře a ona říká, že ne. Prý by jí nechutnaly ani rakvičky….

  4. Vendo ďakujem za privítanie. Ja sa cítim byť Slovanka aj Slovenka nie od narodenia ale od detstva keď som sa zatriedila do mojej vesničky strediskovej.Mimo SR som neemigrovala, ani som nepracovala, preto som nemusela plakať za rodnou hrudou. Už nechodím na dovolenky do arabských krajín ,iba kde je bližšie a bezpečnejšie . Preto som tento rok prišla na chuť Podhájskej, bola som v lete cca 4 krát na víkend.
   Keď je vonku 3O st. a slaná voda 4O st. , nie je nič moc a k tomu hlava na hlave :-)Čo by človek neurobil pre zdravie. Na druhej strane v lete sú príjemné večery pri grile, hrala živá hudba a fungovalo letné kino. Čiže všetko má svoje za aj proti.Poblíž Podhájskej nebývam. no rýchlikom za 3 hod. sa v pohode prepravím. Pekný deň aj Tebe do Moravskej Třebovej.

   1. Díky za milá slova. V červenci jsem byl také na Podhájské, a to poprvé za asi 15 roků, co tam s manželkou jezdíme. Ta teplá voda mi ani tak nevadila, ale ta hlava na hlavě. Přiznávám, že ač jsem bydlel na Borince a měl jsem v ceně návštěvu všech atrakcí na veřejném koupališti, ani jednou jsem toho nevyužil. Opravdu, hlava na hlavě. Chodil jsem do Římských lázní penzionu Energy 1. Tam mají důchodci „předplacený“ alespoň klid. Jezdím tam jako delegát jedné naší cestovky a také tam mám 2 x v roce cvičení jógy. Snad se někdy potkáme, i když 3 hodiny rychlíkem může být hodně daleko.

    Pěkný den.
    Václav Žáček

    1. Vendo, dôchodcov z ČR bolo veľa , chodia väčšinou autobusom na týždňové pobyty. Keď som s niektorými hodila reč, povedali že vymenili Chorvátsko za Podhásku . Snad sa niekedy stretneme, najlepšie aby si nebol so svojou manželkou. Musíš ju nechať doma a ísť sám, prípadne s kamarátom. Doma potom zatloukat, zatloukat ako hovoril Dr.Plzák. Teraz najnovšie pribudlo: mazat, mazat pred manželkou všetky virtuálne dôkazy .

    2. Tak jsem se vrátil z Podhájske. Bylo tam fajn. Koupaliště zavřené. Jen hotelové bazény. Ticho na Podhájskou až zarážející. Déšť, zima, procházky, výlet, ale i slunce. Cvičení, vyčištění mysli v mém pokračujícím snažení. Měl jsem na starosti jen cca 50 lidí. A to bylo O.K.. Příští rok tam budu /asi/ 3 x – termíny sem dám a snad se potkáme, že?

     Jinak tu mnoho diskutujete, ale teprve si pročtu, o čem to všechno mezi Vámi a Věrou / ev.dalšími / je.

     Pěkný večer. I ostatním.
     Václav Žáček

    3. Vendo je sympatická Tvoja snaha o stretnutie a verbálne pokecanie. Za predpokladu že zastihnem Tvoj odkaz na nejaký termín mal by si ešte upresniť kde sa budeš nachádzať konkrétne a ako by som Ťa medzi stovkami homo sapiens spoznala…
     Máš pravdu s Věruškou sme si vymenili názory a všetko sa vyjasnilo.
     Pekný deň

    4. Ale tak moc zase pro to střetnutí a pokecání nedělám. Bu´dto to tak bude / to setkání – slovo střetnutí vyvolává u mne trošku něčeho negativního /a nebo nebude. Poznat mne pak není problém. Na Podhájske se vznáším v levitaci asi tak osm metrů nad zemí a kolem mne je taková aurická záře – prostě je mi tam fajn a na penzionu Energy 1 budou vědět, kde jsem. Jedu tam 15.května a pak 11.září. Pokud ovšem bude cestovka moje cvičení chtít.

     K diskuzi? Nemám připomínek. Někteří lidé s pohledem na svět, který znám již nějaký ten pátek, mne nemohou překvapit.

     Tak čauky. Můžeme se koncem tohoto týdne potkat na diskuzi zde. Píši něco v mém oblíbeném směru / tzv.duchen/ – „Hledání světla“.

     pěkný den

    5. ad – Někteří lidé s pohledem na svět, který znám již nějaký ten pátek, mne nemohou překvapit.
     _________________________

     Vendo, zatím neznáš ani sám sebe.

 4. Anonym u Věry

  to je falt dobré, to je Tu pomaly ako ,,v psychijátrii“…

  Otázka stojí takto : Ty ešte nemáš svojho ,,anonymusa“? Si menejcenný . Nechce sa niekto ku mne nasťahovať , platím 350€ mesačne a bude mi robiť ,,osobného anonymusa“. Najlepšia by bola nejaká žienka cca okolo 35, robotná, prsnatá, prostá dedinská žienka, hlboko veriaca a tolerantná, lebo moja žena by ju ,,asi nemusela“ a musela by toho od nej veľa vydržať.

  Sľubujem bohatý ,,posmrtný zážitok“ po živote. Som blízky kamarát Boha-Hospodina. Naozaj.

  ………. Niekedy ,,HO“ aj ja cítim v gebuli, tam medzi 7 a 8 závitom…..

  1. Vendo ja veľmi neriešim budúcnosť, ani duchny, cvičenie však môže byť zaujímavé, cvičíte na suchu alebo vo vode, treba si priniesť tepláky a tenisky alebo stačia plavky ? . Nemám momentálne velkú kondičku, kedysi som cvičila jógu , teraz už menej, občas tibeťanov a najčastejšie savasanu -najoblúbenejšiu jogovú polohu.

   1. Cvičím na suchu. U vody jsem letos praktikoval pránajamická cvičení. Příští rok přidám i cvičení přímo ve vodě – na to je ta voda a její účinek báječná.

    Poloha mrtvoly je výborná a je výchozí pro mnoho ásan. Jinak domlouvat se na oblečení je ještě čas. V květnu by se mohlo cvičit ráno již venku. Plavky pak až v dopoledním bloku. Však dám vědět. Kvůli jednomu z Tibeťanů je teď u nás dosti dusno. Inu, politici.

    Pěkný večer.

 5. Gilgameši, naopak důležité je, abyste mezi 7 a 8 závitem neměl HO….
  Prohlašuji Vaši manželku za blahoslavenou, pokud s Vámi jako z rouhačem a neznabohem vydrží ještě pár let, tak bude rovnou svatá.
  Chvíli jsem tu nebyl, až je to tady! Vzniká nová skutečně sociální síť jako opak na sebe vykecávacího Facebooku. Bude opravdu pomáhat a jmenovat se TLAMA ( Tajný Levný Anonymní MAximálně). Heslo :“Nehledej pokemony, najdi si svého anonyma“ nebo „Každý, kdo má anonyma, pomáhá“. Množství nerozlišitelný Anonymních anonymů bude tak velké, že se v tom nevyznají ani hackeři. Budou vznikat vnořené nicky typu Anonym u Anonyma. Přenese se to i na mladou generaci Synonym u Anonyma ( Synonym u Synonyma, Antonym u Homonyma..).Nebo Synonmka hledá Synonyma s nabitou Simkou. A o mládež vždycky jde, kdo by nás živil, když sedíme celý den jen u počítače.

 6. Pardále,

  keď píšeš z nadhladom, je to také ľudské, také srandovné ako toto : Prohlašuji Vaši manželku za blahoslavenou, pokud s Vámi jako z rouhačem a neznabohem vydrží ještě pár let, tak bude rovnou svatá…

  To je reálna hrozba, lebo ona to už vníma ako by počula hmotného cherubína, čo je taká istá hovadina, akoby počula nehmotného anjela…

  Ale ja osobne by som nebol rád, keby ju navrhovali za kandidátku na svätú, lebo by sa dostala do spoločnosti aj s tou ,,škaredou pani“, s tou Svätou Matkou Terezou , ktorá vraj ešte na tomto svete pre svoju ,,nekrásu“ nezísla ani jedného kunčafta, teda matkou vlastne ani nebola.

  …Ten zázrak očakávam okolo roku 2.452 , keď ,,Cirkev tretieho znamenia“ zistí a následne dokáže: … Matka Tereza bola krásavica, nápadne podobná ,,Nefretití“ a bola oplodnená a počala…

  Bolo to tak a bolo ,,TO“ dobré….

  Ale dosť bolo srandičiek, lebo život ,,TU“ na Zemeplacke sa už blíži k bodu
  ,,G“.

  Pardále, nemýliť si tento bod s oným telesným bodom na inkriminovanom mieste ,,mužoženy“, či ženomuža, ktorý vedci , ako aj samotné možoženy ešte stále neúspešne hľadajú …

  1. Moc se omlouvám. Tento odkaz jsem sem dal já. Byl jsem v ranním spěchu – inu, sobota s podzimním úklidem na zahradě. A nevšiml jsem si, že kolonka jméno není vyplněná.
   Pane naprosto neanonymní Gilgamešova Noho, můžete mi to odpustit?

   Václav Žáček

    1. Ty oba odkazy jsou skvělé. Všichni je však nejen že nepřečtou, jejich „vnitřní kartáč“ nespokojenosti s vývojem v Rusku jim v tom zabrání, ale pokud snad ano, tak dost jich nepochopí. Lépe řečeno, mnozí nechtějí pochopit.
     Kdo to chápe, může cítit sílu a rozvahu.
     Díky.
     I na Floridu klid a mír.

    2. Vendo, nenašel jsem, kdo leva-net.webnode.cz vydává. Dole píší, že admini ne se vším souhlasí.Načtení stránek 60 000 za týden je obrovské. Když se budu domnívat, že http://leva-net.webnode.cz je anonymní hlásná trouba ruské propagandy, můžete mi to nějak vyvrátit?
     Myslím, že 1995-99 bylo zničeno půlmilionové město Groznyj, teď ničí Rusové milionové Syrské Alepo.
     Po 20 letech střelivo a bomby díky rozkladu výbušnin přestává být spolehlivé, musí se vystřílet a bomby vyházet z letadel. Říká se boj ze mír. Američané o nic lepší, ve Vietnamu vyházeli víc bomb, než padlo za 2.světové války.

    3. Pardale,Vy jste 100% neco pil,jinak neni mozne ze pisete takove kraviny.Rusove ze nici Alepo ??? Kdy se Vam tenhle sen zdal,po vine nebo po pivu ? Valka v Syrii trva uz 5 let,Alepo uz je v ruinach dobre 2 -3 roky minimalne,a vetsina obyvatel uz mesto davno opustila. Overte si (nez napisete dalsi blabol),kdy rusove vztoupili do Syrie.

    4. Vám nemohu vyvrátit nic. A to ani Vaše domněnky. Myslím si, že jste svéprávný člověk. A Vaše postoje a názory jsou tedy jen Vaše. Jakékoliv vyvracení by bylo plýtváním energií a časem.
     Z reakce Marťase lze také mj. vyčíst, že jste zaměřen směrem, který nemá s objektivním vnímáním světa málo společného.

     A tak již jen, pěknou neděli.

    5. Ad: „Oni ty sve zbrane posilaji do zemi Perskeho zalivu jako pratelskou pomoc,a ti je zase posilaji dal „umirnenym rebelum“.“

     Co se Sýrie týče, je to docela omyl Marťasi. Podporovatelé rebelů (jakýchkoliv) v Sýrii jim posílají východní zbraně – s ničím jiným totiž válčit neumí. Takže Turkové, Saúdi a Katařené nakupují zbraně a munice ve východoevropských státech (včetně Česka) a v Číně. Jedinou výjimkou jsou protitankové střely TOW, které ale USA přes Turecko dodává velmi omezeně. A těch pár desítek Američany vycvičených rebelů je dávno přeběhlých nebo mrtvých …
     Američané se v Sýrii angažují pouze slovně, méně pak cílenými pilotními či bezpilotními leteckými útoky. Něco jiného je sousední Irák, tam je angažmá USA podstatně větší. Ale i když letectvo USA podporovalo íráckou armádu v dobývání Fallúdže nebo Ramádí bylo to úplně jiné provedení než barbarské bombardování východního Aleppa Rusy a Asadovým letectvem. Na způsobu boje také záleží.
     http://www.blisty.cz/art/84033.html

    6. Mosul drží asi 10 000 džhádistů a hrozí humanitární krize, že odejde 700 000 uprchlíků, do okolní pouště asi ne.
     Nevypadá to, že by svět plný zbraní byl schopen zničit 10 000 opravdových zločinců. Všichni jsou proti IS v mediích a nakonec to bude na pěšácích.
     V roce 1989 jsme byli na 6.místě ve vývozu zbraní. Samopal ( útočná puška), kulomet a RPG funguje i po 30 letech.

 7. Anonym,

  môžem sa nedecentne spýtať, koho si ,,poskokom“, teda komu patríš, ako anonymus teda ten ,,ujo v pozadí“…

  Nie si náhodou Vendov utajovaný Anonymus No.zwei ??

  To nie je osobné, je to len obava, že Tu sa to začína hmýriť anonymami, ako obloha nehmotnými a vymyslenými bôžikmi všetkého druhu…

 8. g.n. musíš si otvoriť aj „tretie Oko “ aby To bolo všetko „jasné “ , aby si nemal z „anonymov “ veľký “ guláš „.

 9. anonymná, píšeš :

  ….g.n. musíš si otvoriť aj „tretie Oko “ aby To bolo všetko „jasné “ , aby si nemal z „anonymov “ veľký “ guláš „.

  Kristova noho, že vraj ,,tretie oko“. V Európe také hovadiny nikto nevymyslel, možno myslýš toho ,,Kulifaja“, ale ten mal len jedno oko a toho vraj Odyseus
  ,,odfajčil“, keď mu aj to jedno vypichol, či mu ho vycucal…

  Už si to presne nepamätám , lebo…

  1. Gilgamešova noho tretie oko netreba vymýšľať , všetci ho „majú“ je TO šiesta čakra v preklade energetické centrum , materialisti HO majú temer nefunkčné preto o ňom ani netušia. Vedátori „HO“ spájajú s epifýzou, pretože všetko chcú uchopiť, sú preto trošku vedľa ako jedľa . Telesné a duchovné je spojené ale zároveň rozlíšené. Ego „TO“ nepochopí , preto sa Ti môže z toľkého premýšľania zadrieť druhý a tretí závit v prednom mozgovom laloku.

   1. ad – materialisti HO majú temer nefunkčné preto o ňom ani netušia

    Anonymko, co bylo dřív – materialista, nebo nefunkční třetí oko?

    1. Věruš , ja by som veľmi nešpekulovala,otázkami typu čo bolo skôr- vajce alebo sliepka – jednoducho orgán ktorý prestaneme používať časom zakrpatie. Žiadna veda.

    2. ad – jednoducho orgán ktorý prestaneme používať časom zakrpatie. Žiadna veda.

     Přijde mi to trochu nelogické – že by ten inkriminovaný orgán fungoval jen u duchen? Co to vlastně je – ten „materialista“?

    3. Jeden jasný príklad tu máme .Materialisti fungujú na princípe- ja hmotné telo – pupok sveta , k tomu hmotný svet ktorý donekonečna pitvajú a nemôžu sa dopitvať Ako môže niekto svoj inkriminovaný orgán objaviť keď zamietne môžnosť že HO má ? Teraz mi vysvetli čo sú duchny, ja som pod jednou duchnou spávala čiže pre mňa je duchna perina

    4. ad – Ako môže niekto svoj inkriminovaný orgán objaviť keď zamietne môžnosť že HO má ?

     Anonymko, orgány fungují nezávisle na odmítnutí či přijetí, píšeš, že “ materialisti HO majú temer nefunkčné preto o ňom ani netušia“. O spoustě orgánů lidé dlouho netušili, že je mají, přesto orgány fungovaly.

     Teraz mi vysvetli čo sú duchny, ja som pod jednou duchnou spávala čiže pre mňa je duchna perina

     Duchna je člověk, který o sobě pyšně roztrubuje, že je tzv. duchovní. Což je většina místních „hledajících“, tzn. potácejících se slepců s neohrabanými špičatými pařáty, sápajících se po perle.
     Chápeš?

 10. Vendo,píšeš:

  ….Pane naprosto neanonymní Gilgamešova Noho, můžete mi to odpustit?

  Vendo, však sa neondej ako panna pred prvým stiahnutím gatiek pred chlapom…

  Chybička se vloudila a bol z toho klasický trapas. No a čo ???

  A predýchávame to, raz, dva, tri, raz… A jeden Anonymus je ,,odstrelený“…

  Ďalší padnú postupne, ako tie ,, hrušky“ zo Stromu poznania v tom Edene Protožidov…

 11. Pardále, píšeš:

  …Mosul drží asi 10 000 džhádistů a hrozí humanitární krize, že odejde 700 000 uprchlíků, do okolní pouště asi ne.

  No ano, ale si nenapísal aj to b.,

  ….Že sú aj poriadne nasratí..

  VRAJ …

 12. Věruš uniká Ti hlavné , že nepíšem o telesnom orgáne ale o „orgáne “ Duše . Na pitevnom stole čakry, ani Dušu nikto neobjaví. V sebe teoreticky ano .

 13. Anonymko, uniká Ti hlavní – duše žádné orgány ani „orgány“ nemá. Duchny pohrdají materialisty, ale přitom neustále komunikují materialistickým slovníkem. A víš proč, anonymko? Protože duchovní svět je nonverbální. Duchny permanentně žvaní o duchovnu, vykrádají materialistický (světský) slovník a uniká jim toto podstatné. Proto se ani samy mezi sebou nedokážou domluvit.

 14. V době monomaterialismu byl nejdůležitějších orgánem žen svaz žen (ČSZ), v době možnoduchnismu může psát kdokoli cokoli, třeba o orgánu duše. Protože je to pitomost, dá se to do uvozovek a s velkým písmenem (o „ogáne“ Duše). Aristoteles si myslel, že mozek se svými závity slouží k chlazení těla a centrum myšlení bylo srdce. Nic proti tomu, některé hlavy by chlazení opravdu potřebovaly. A mnohá rozhodnutí potřebují emoce, čemuž se říká zapojit srdce, mít dobrou duši.. Emoce jsou dobře popsány, vychází z mozku a ovlivňují emoční okruh.
  http://www.wikiskripta.eu/index.php/Emoce
  „anatomický podklad pro vznik a prožívání emocí představuje tzv. emoční okruh:
  představuje jej: hypotalamus, hypofýza, kůra nadledvin, retikulární formace, talamus, limbický systém, kůra
  podílí se na něm souhra podkorových oblastí s kůrou
  mediátory hrající roli v náladě:
  deprese: noradrenalin, serotonin, dopamin, acetylcholin, GABA
  strach: GABA, NA, serotonin
  agrese: GABA, serotonin, NA, dopamin“
  Orgán (latinsky organum znamená nástroj) je v biologii označení skupiny tkání či pletiv, která vykonává specifické funkce.

 15. Věruš mám pocit že Ty pohŕdaš všetkými okrem seba a rochníš sa v svojom egu. To že sa nedohováram s Tebou nonverbálne bude asi spôsobené tým že si na inej frekvenčnej úrovni – (nehovorím že horšej :-)) ako ja , preto by si môj nonverbálny slovník nedokázala svojimi anténkami zachytiť a dešifrovať. :-)Duchny na rovnakej vlnovej dĺžke si spolu rozumejú :-)

  1. ad – Věruš mám pocit že Ty pohŕdaš všetkými okrem seba a rochníš sa v svojom egu.

   Tuhle myšlenku Ti ve Tvém mozku vyprodukovala zlobná emoce po přečtení tohoto:

   „Anonymko, uniká Ti hlavní – duše žádné orgány ani „orgány“ nemá. Duchny pohrdají materialisty, ale přitom neustále komunikují materialistickým slovníkem. A víš proč, anonymko? Protože duchovní svět je nonverbální. Duchny permanentně žvaní o duchovnu, vykrádají materialistický (světský) slovník a uniká jim toto podstatné. Proto se ani samy mezi sebou nedokážou domluvit.“

   Tvůj pocit je jen Tvůj subjektivní pocit, který vyvolala slova, která tě rozlobila a potřebuješ mě uhodit, ulevit si. Pravda to ale není. Takže…?….takže (si) jenom lžeš. Duše totiž opravdu žádné „orgány“ nemá, říkáš nesmysly a Ty to víš. Proto se zlobíš.

   1. Aby sme sa niekam posunuli a nenaháňali si svoj chvost – vyjadrím sa v spoločnom jazyku všetkým zrozumitelného – k pôvodnému „Tretiemu oku“ t.j. šiestej čakre . Dušu – vnútro všetkých hmotných tvarov – môžeme vnímať a pociťovať celkom konkrétne cez čakry -energeticjé centrá a nádí- energetické dráhy . V medicíne sa celkom konkrétne lieči akupunktúrou cez body energetických dráh . Môžeš si ich pomenovať ako len chceš, keď sa Ti nepáči slovo orgán,pomenuj si ich v svojom jazyku. Nič na tom nezmeníš. Na Teba sa nezlobím, poznáme predsa svoje lidi . Moje a svoje myšlienky nemusíš opakovať, ja si ich ešte pamätám :-)

    1. ad – Nič na tom nezmeníš.

     Jak to že ne? Kočka není pes, anonymko.
     Energetická dráha a energetické centrum – to je už o něco srozumitelnější. Ale to je pořád somatická záležitost, tedy ten Tvůj neoblíbený materialismus.

     ad – Moje a svoje myšlienky nemusíš opakovať, ja si ich ešte pamätám :-)

     Citace slouží ke srozumitelné orientaci v psaném textu, některé diskuse mají dlouhá vlákna, vstupy od počtu diskutérů > 2, proto citace budu budu používat i nadále, děkuji za pochopení.

    2. No ako myslíš :ad:Energetická dráha a energetické centrum – to je už o něco srozumitelnější. Ale to je pořád somatická záležitost, tedy ten Tvůj neoblíbený materialismus.
     Nie je to somatická – telesná záležitosť , iba sa na telesnej úrovni prejavujú . V tele – v matérii, ich nenájdeš ani neuchopíš.

    3. ad – V tele – v matérii, ich nenájdeš ani neuchopíš.

     Najdu a uchopím.
     Viz Tvoje: „V medicíne sa celkom konkrétne lieči akupunktúrou cez body energetických dráh . „

 16. ad – Emoce jsou dobře popsány, vychází z mozku a ovlivňují emoční okruh.
  Vlastnosti/schopnosti hmoty dosáhly takového stupně vývoje, že hmota dokáže sama sebe ovládat, ukáznit, mobilizovat. Cíleně vedenou myšlenkou dokáže vyvolat emoční odpověď/reakci. Vesmír – jako celek – dospěl v současném stupni vývoje hmoty k poznání sama sebe. Otázkou je, co bude následovat.

  1. Véruš prečo sa pomocou akupunktúry liečia psychosomatické choroby ? Kde treba hladať ich príčinu v tele alebo v psychike ? Prečo akupunktúra pôsobí len krátkodobo ?

   1. Anonymko, psycho-somatická choroba (ony jsou takřka všechny choroby psychosomatické…) už ve svém pojmenování vysvětluje vztah duše/tělo a naopak – tělo/duše. Když onemocní duše, projeví se to v těle. Když onemocní tělo, projeví se to na duši. Jedním z léčebných postupů je práce s duší. Ale to není věcí akupunktury či akupresury. HLAVNÍ práce s duší spočívá v aplikaci SLOVA, popř. dotyku. Působení akupresury či akupunktury spočívá ve stimulaci energetických drah a center mechanicky. Kdežto SLOVO působí emočně a následně chemicky. Proto možná akupunktura působí jen krátkodobě, ale SLOVO zanechává trvalou stopu v duši.

    1. … ale SLOVO zanechává trvalou stopu v duši…
     I devastující stopu ovšem. Pak je těžké dostat se k bodu zvratu a devastaci zastavit a zvrátit.

    2. Věruš trvalú stopu v duši zanechá iba slovo ktoré si do duše vpustíme . Podobne ako darček – keď ho nepríjmeme, zostáva u darcu.

    3. Anonymná, prosím pozor. Je tu zdůrazňováno SLOVO. Tedy, není to zřejmě žádné obyčejné slovo. Že by to snad bylo to, co bylo na počátku u Boha?

    4. ad – Věruš trvalú stopu v duši zanechá iba slovo ktoré si do duše vpustíme

     Anonymko, vůle přijmout/nepřijmout zde vůbec nerozhoduje. Jak je možné, že toto nevíš?

    5. Vendo Slovo- z Biblie sa prekladá nasledovne:“ 1 Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.“ – Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary a nie ľudské slovo ktoré lieči alebo ubližuje .

    6. ad – ano, chápete to dobře.

     Takže, podle tebe, Vendo, je tento výrok „Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary a nie ľudské slovo“ správný?

     Slovo = všechny tvary?

    7. Ano.

     „Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary a nie ľudské slovo…../ vedlejší větu již necituji/.

     Doplnil bych tam ještě za a nie slovo „jen“.

     To biblické Slovo / SLOVO /, co bylo na počátku u Boha, co všechno vytvořilo, to není /nějaké/ lidské slovo. Lidským jazykem, slovem Slovo, je tak nazvána tvořivá a prvotní Síla Boha, jinak i Ducha svatého, Šabdu, Sat Námu, Bání Znějícího zvukového proudu, Logosu, Nád-bindů, Kalma, Hari nám, Udgíta, Dhun….jazyková vyjádření jsou různá. Biblické Slovo je tvůrčí projev Boha.

    8. Tak proč tedy, Vendo, píšeš a upřesňuješ:

     „Je tu zdůrazňováno SLOVO. Tedy, není to zřejmě žádné obyčejné slovo. Že by to snad bylo to, co bylo na počátku u Boha?“

     když podle tebe je „Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary a nie ľudské slovo…“

     Slovo (lidské) je tedy podle vás Slovo (Logos).

    9. ad – To biblické Slovo / SLOVO /, co bylo na počátku u Boha, co všechno vytvořilo, to není /nějaké/ lidské slovo.

     Já jsem, nebohý Vendo, nenapsala „Slovo“, ale SLOVO. Pouhé zvýraznění textu, pouhý Caps Lock.

    10. Aha! Ten „pouhý Caps Lock“ to vysvětluje.
     Proč dále vést nějaká slova.

     Pěkný den.

    11. ad – Aha! Ten „pouhý Caps Lock“ to vysvětluje.

     Správně, Vendo. Stejně jako bylo pouhým Caps Lockem zdůrazněno slovo HLAVNÍ (HLAVNÍ práce s duší spočívá v aplikaci SLOVA, popř. dotyku.). Ale to bys nebyl Venda, kdybys nevyráběl pletichy, viď?

    12. Ano, jsme zase u karmy, neměnného a HLAVNÍHO Zákona, který je rozhodují pro řád ve zdejším světě – zákona příčiny a následku. Jinak i – „kdo koná, obdrží přesně takový výsledek konání, jaký jeho činům odpovídá“. Příčinou je i slovo /Vámi zdůrazněné SLOVO /,ale i skutek, čin, i myšlenka, vše, co vyvolává nějaký pozdější karmický následek. Tak i Vámi zdůrazněné SLOVO působí v tomto zákoně zpětně, to chápu. A to především na duši / ale poté i na tělo/ toho, kdo koná. A že je to hlavní, že je to příčinou, je pak již zřejmé. Jsem rád, že jste sem ten vyšší Zákon přinesla.

     Jak moc a v jakém smyslu působí SLOVO i chemicky by snad mohlo někoho zajímat. Třeba je to v tom, jak jste to tu nedávno pojmenovala, že např. kapka chemického tajemného zázračného léčivého prostředku /elixíru/ v tělesné nádobě ovlivní i takový kulturní kolos, jako je vznik či zánik civilizací, že? Snad tedy i ve smyslu vytvoření nesouladu v těle a tím i způsobení nemoci? Nesoulad jako reakce – karmický následek, že by? A že by na slovo? Že by na dotek? Jasně že ano = i to jsou příčiny. A naopak, reakce i s procesem /následkem/ léčivým? Ano, je to možné. Ale pak jde vždy zase jen o působení Karmického zákona a ten tu byl dosti, i nedávno, diskutován. Neškodí si ho však stále připomínat i pod článkem „potkali se Slované“. Proto Vám ještě jednou děkuji. A děkuji, že jste objasnila i Vámi zdůrazněné SLOVO / jako příčinu karmického působení/. Já jen upozornil anonymní diskutující, že by mohlo jít o to Slovo z počátku a jsem rád, že se to takto vysvětlilo.

    13. ad – Jak moc a v jakém smyslu působí SLOVO i chemicky by snad mohlo někoho zajímat.
     ___________________________

     Vendo, možná ano. Každopádně – i biochemické procesy nejsou ničím jiným než tvarem Logu.
     (viz „Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary )

    14. Ano, jen si dovolím z pohledu mého poznání doplnit Vaši větu :

     „Vendo, možná ano. Každopádně – i biochemické procesy nejsou ničím jiným než tvarem Logu.“

     Na:
     Vendo, možná ano. Každopádně – i biochemické procesy nejsou ničím jiným než tvarem, který podléhá změnám působení stále tvořivého Logosu.

    15. Vendo, všimla jsem si, že se ti ve tvé pýše zalíbilo „opravovat“ a „doplňovat“ výroky druhých lidí. Druzí ti to možná tolerují, mně to ale nedělej. To zaprvé.

     Zadruhé: ptala jsem se tě ráno, jestli opravdu souhlasíš s výrokem „„Ja chápem pojem SLOVO ako všetky tvary „.
     Odpověděl jsi, že ano. Tak proč mě tedy teď, ty horlivý šašku, opravuješ?

    16. Neděkuji za oslovení šašku. Od Vás jsem si již zvykl za mnohem vulgárnější výrazy.

     A prosím, já Vás neopravuji, já jsem Vaši myšlenku doplnil.

     Nesouhlasíte, nechte být.

     Pěkný den do Poustevny na Vysočinu.

 17. Věra,píšeš:

  …Vesmír – jako celek – dospěl v současném stupni vývoje hmoty k poznání sama sebe. Otázkou je, co bude následovat

  Ja sa Ti to aj bojím napísať, ,lebo ak si veriaca z prvého levelu, tak sa z toho ,,pojašíš“ a možno skončíš na ,,volnej nohe“ u toho Dr. Nie Frankensteina, ale u toho jemnejšieho, u toho láskavého Chocholouška…

  Dlho som váhal, ale nakoniec som seba sa ukecal, že Ti to vyjavím: Hmota a Vesmír v hmote, či hmota vo Vesmíre , sa dohodnú a vytvoria Zmluvu o vzniku novej, reformovanej Galaktickej ústave. A v nej, ako odstavec 17/bgfrd, bude v  bode č.74847574 zakomponované dohoda, že Hmota ako zjednotená forma povolí , vznik ,,Jemnozrnných kokotín“, v podobe Nehmotných nebytostí, dočasne umiestnených na jednej z milióna planet vo Vesmíre. Hmota sa sama so sebou dohodla, že toto povolenie sa bude týkať len vyšších primátov, ktoré majú ,,centrálne riadený Modzog“ a ten jediný bude mať medzi závitmi 7 a 8 , z čelného pohľadu naň…

  Prvým bude Peperún, potom Zlomorena, sto ďalších hierarchicky nižších bôžikov a potom bôžikov typu ostridonágelov, luciferinkov, satančekov, satyridov, mlynárika kapustového v ,,duchovnom porevedení“ a nakoniec niečo pre sekty pozemské, ktoré očakávakávajú príchody a odchody jemnozrnných vláčikov v tom ,,duchovnom prevedení“…

  Týmto ,,dobrosrdečnosť“ hmoty vyvrcholí a po 3-4 miliónoch pozemských zím, sa neživoty ,,duchovných telies“ ukončia jemným vzdychom.

  Napríklad, že : chŕŕŕ a bude im Ámen, už naveky vekov …..

 18. Již jsem tu dlouho v diskuzi nebyl. Pan Žáček, zdejší autor mnoha článků tu zveřejnil svoji mailovou adresu a v diskuzi přímo s ním si leccos objasňuji. A tak není potřeba již přijímat často mimo jdoucí názory jiných lidiček. Není důvod přesvědčovat přesvědčené. Vždyť každý má svoji cestu či osud.

  Lhal bych, kdybych napsal, že si diskuzi zde nečtu. Čtu. Ale často je plné ambicí konkrétních diskutujících ukázat své ego v plné síle ! A navíc, mnozí lidé zde vůbec nechápou, o co v jiné úrovni bytí jde. Vlastně, nevědí, že jiná úroveň vůbec existuje.
  Sítě tohoto světa jsou husté, pevné a kdo se chytí, těžko se vymaňuje. A takových je většina. I tu.

 19. …..+ doplnění k článku.

  Luboši, trochu cítím nějakou …..přemýšlím….možná popuzenost. Jak lze vysvětlit „jinou úroveň“ bytí? O sítích – o práci mysli, jsme si již psali a myslím, že jsme se dosti shodli.

  A po návratu ze Slovenska. Zajímavá informace = to +.
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/spiegel-nemecke-investice-v-rusku-dosahly-rekordni-urovne/

  Němci a němečtí politici se často staví do světla sankcí, boje proti Rusům, ale titulek napovídá dost. Pražská kavárna, která si možná myslí i na válečný konflikt s Ruskem asi nechápe, co je to „výhodná“ spolupráce.

  Pěkný den a zase někdy nashle na naší diskuzi.

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference