mapa stránek || vyhledávání

Rozjímání nad proroctvím E. Cayceho!

Záměrně jsem nahlédl do Etymologického slovníku jazyka českého od Václava Machka /a zřejmě i kolektivu/ z roku 1957, druhé opravené a doplněné vydání. Chtěl jsem tam najít naprosto jazykově přesný obsah slova rozjímání, protože svůj následující mini článek považuji jako téma k rozjímání. A kupodivu, není to tam. Ani slovo meditace?!

A tak jsem sáhnul po stránkách Wikipedie – rozjímání = opět nic. Ale meditace, to už zabralo:

„Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Pod pojem meditace řadíme několik činností, z nichž řada je spojována s dosažením změněného stavu vědomí. Cílem meditace je ale zejména kultivace mysli (její zklidnění) a získání vhledu (ať už do smyslu lidské existence a vesmíru nebo do osobních záležitostí). Někdy tento pojem označuje i prosté rozumové přemítání a v některých náboženstvích také určité druhy modlitby. Ta je podle Osha jedním z typů meditace, stejně jako imaginace (denní snění).“

V závěru je slovo imaginace jako denní snění. A tak to použiji, to je mi celkem blízké. Zasnil jsem se o vývoji, o novinkách, které jsou současnému lidstvu nabízeny. Samozřejmě, že jsem byl veden jen jistým jedním směrem, který na mne zapůsobil.

Aby byl můj článek opravdu mini článkem, dám nejprve tři odkazy – stručně bych nadnesl, komu se je nechce otvírat /třeba kvůli tomu, že zdroj neuznává/, dozví se v nich něco o nedávné zprávě, že americký prezident Trump naznačil zájem Spojených států koupit od Dánska Grónsko!
První odkaz v řadě tak, jak vycházely za sebou:

Šipka https://aeronet.cz/news/donald-trump-zahajil-operaci-valland-na-odkup-nebo-v-pripade-nutnosti-i-anexi-gronska-kapitola-vi-syndikatu-ukazuje-spalene-spojene-staty-americke-od-cerneho-slunce-jedinym-obyvatelnym-uzemim/

Tady bych upozornil na podle mě první zásadní informaci k pochopení nápadu Trumpa, kterou je – a zde cituji, toto:

„Operace “Valland” byla poprvé spatřena jako iterace planety v projekci Marie Orsitsch, komunikátorkou okultní společnosti Vril ve 30. letech minulého století v Německu. Název “Valland” podle této projekce je anglofonní zkrácení názvu “The Valhalla Land”, tedy Země Valhally. Vychází z nordické mytologie o území, které obývají Keltové a Římané. Maria Orsitsch po připojení k projektoru spatřila Kapitolu VI iterace vývoje lidské populace a budoucnosti planety Země.“

Druhý odkaz:

Šipka https://aeronet.cz/news/operace-valland-byla-spustena-jen-3-tydny-pote-co-vyzkumne-letadlo-nasa-vydesilo-obyvatele-kalifornie-kdyz-v-nizke-vysce-letalo-cik-cak-nad-tektonickym-zlomem-san-andreas-lide-v-panice-vybihali/

Opět bych z textu vybral pro takové naladění to vůbec číst:

„Americká média totiž již 23. července oznámila, že zpravodajské stanice, televizní štáby a hlavně policie dostává informace od vyděšených obyvatel Kalifornie, že nad jejich městy krouží a kličkuje dopravní letadlo, které dělá obrovský rámus, letí ve výšce několika stovek metrů nad zemí a lidé nevědí, jestli nejde o únos letadla nějakým útočníkem, protože takto přece dopravní letadla nelétají. Jenže největší povyk nastal až poté, co americká média a odborníci na letectví přinesli informace, co je to za letadlo a jakou letovou trajektorii opisuje z dat podle letového záznamníku. A šok to byl ještě větší. Ukázalo se totiž, že jde o stroj DC-8 s registrací NASA817 a stroj podle letového záznamu kličkoval cik-cak nad celým tektonickým zlomem San Andreas. Lidé zůstali v šoku a v následujících dnes se strhla horečka v realitních kancelářích. Američané začali prodávat své domy a hodlají zmizet z Kalifornie.“

A v pořadí třetí a poslední článek:

Šipka https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-vyslal-dansku-vzkaz-ze-obrana-danska-americkou-armadou-neni-zadarmo-a-prodej-gronska-by-to-mohl-vyresit-v-kodani-z-toho-nastal-poplach-a-nocni-zasedani-bezpecnostni-rady-statu/

A opět, a přímo z úvodu vybírám myšlenku, která po pár dnech, kdy se to jevilo jako vtip, může být pozdviženým prstem od Američanů:

„Donald Trump vyslal Dánsku vzkaz, že obrana Dánska americkou armádou není zadarmo a prodej Grónska by to mohl vyřešit! V Kodani z toho nastal poplach a noční zasedání bezpečnostní rady státu! Donald Trump poletí do Polska jednat o možném přesunu amerických základen z Německa, ale na cestě zpátky se chce zastavit v Dánsku. Kodaň prý dluží USA miliardy dolarů za dlouhé dekády své obrany americkou armádou! Trumpovo rozbíjení NATO v přímém přenosu!“

A teď ten můj podklad pro rozjímání již značně zkrátím. Vzpomínal jsem si na ne přesně směrovanou knihu Edgara Cayceho /musel bych dost hledat/, kde tento prorok viděl obrovské problémy lidí, kteří žijí na území USA. Dát si dohromady – nové území Grónska, dnes ještě značně nehostinné země – a ty problémy USA po přírodních katastrofách? Proč takto? Samozřejmě, že USA je velmoc a většina obyvatel této země může mít dobrou představu, když by se jejich silná země ještě posílila. Optika dneška – výhody třeba jen vojenské.

A tak jsem hledal dál a zadal ve vyhledávači jisté heslo a vypadl mi tento video dokument:

Šipka https://www.youtube.com/watch?v=D-rir9RI3ac

Edgar Cayce, fotografie z roku 1910

Má název – „Budoucnost světa podle Edgara Cayce“ a v něm jsou kladeny „nějakému“ panu Josefovi otázky. Mimochodem, určitě někdo doplní jeho příjmení, ale to teď není důležité. Důležitější bylo, že přednesl bez citací čísel jeho proroctví v kostce to, co v budoucnosti lze očekávat. A alarmující je to právě pro obyvatele Severní Ameriky.

Někdo to možná vyslechne celé, někdo mávne rukou s tím, že celé mé téma pro dnešní mou malou imaginaci je hloupostí. Ano, to může samozřejmě být. Pro ty, kterým je drahý jejich čas, dávám odkazy na minuty, kam to posunout:

Čas 1:34 – Západní Amerika /části území USA/ se potopí… + info k východnímu pobřeží.

Čas 2:00 – Ameriku /USA/ čeká zavodnění, okleštění jejího území… výbuch sopky…

Čas 6:40 – Otázka moderátora a následná již trochu více konkrétní odpověď.

Čas 9:07 – E. Cayce viděl tu katastrofu a její následky…

Čas 11:20 – E. Cayce viděl své příští zrození a viděl, jak se zmenšené území Ameriky změní.

Dále již jen postřeh. Proč by nemohl prezident USA Trump mít nějaké jiné, vědecké informace /nad Kalifornií v tom druhém odkaze létal letoun slovutné NASA…/, ze kterých vychází. Proč by ten zájem USA na odkoupení Grónska nevypustil, když ho čekají brzké volby, kde bude chtít být znovu zvolen?

Pro pozorné diváky a posluchače toho posledního odkazu – video s panem Josefem – všimli jste si jeho sdělení nad karmou národů /kupř. Japonska/? To jen tak mimochodem.

Dávám tento můj předmět mého denního snění /rozjímání/ jako poslední prázdninový do rubriky „Společnost“. Rozpracoval jsem jednu mystickou povídku z Východu, ale toto mě dnes zaujalo více. J. Fučík kdysi řekl – Lidé, bděte – já to parafrázuji na – Lidé, rozjímejte! Stejně však s živým organismem matky Země nic nenaděláme. Kdo asi vidí do jejího nitra a může přesně předpovědět budoucnost lidstva? Kdo vidí do hlubin vesmíru tak, že ví, co by mohl neblahého i tento přinést?

Pěkné babí léto a poklidný podzim – moc bych všem přál i dešťové srážky, které by potěšily „dodávkou“ vody do podzemních zdrojů, ale i třeba houbaře.
 

Alois Vrobel
 

P.S.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/trump-zrusil-cestu-do-danska-protoze-mu-zeme-nechce-prodat-gronsko-40293829
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 4
Print Friendly, PDF & Email

97 komentářů

 1. Dosť dlho som tu nebol a tak som bol zvedavý, čo sa tu v tomto letnom čase udialo. A všimol som si polemiky o PRAVDE a REALITE. Jeden tvrdí, že právd je mnoho a treba ich len vedieť správne vytriediť a rozlišovať. Iný tvrdí, že PRAVDA je iba jedna a tak nie je čo rozlišovať. Kto má PRAVDU? Pre odpoveď som si zašiel do múdreho internetu, ktorý predsa všetko vie. Zadal som tam heslo: citaty-slavnych.sk a našiel túto zaujímavú odpoveď: „Pravda je jediná vec, ktorej nikto nechce veriť.“ — George Bernard Shaw. Páči sa mi aj tento citát: „Vraví sa, že deti, blázni a filozofi hovoria pravdu. Preto sa deti bijú, blázni zatvárajú a filozofi nechápu.“ — Niccoló Paganini. Zaujímavá je ale otázka, koľko právd jestvuje? Iba jedna? Zaujímavý je citát od Edgara Cayce: „Vo vesmíre vládne len jediná sila. Táto sila nie je neutrálna – je to Duch, Sila života, Láska. Je to Zákon. Je to Boh. My sami a všetko, čo prežívame a vidíme okolo seba, je prejavom Jedinej sily.“
  Pekné, že?

  1. Zemi ničí tsunami,
   hurikány,
   smrště,
   a nyní plameny.
   Plameny požárů
   taví,
   co roztaveno býti má.
   Změna nastává.
   Mnozí doufají,
   že z moře plamenů
   Fénix povstane,
   zemi povznést.

   Kam však?
   Zpět?

   Co se mění,
   je neskutečné,
   iluze zahalená závojem
   Co je skutečné,
   nemění se,
   síla jediná,
   zdroj

   Doufání….

 2. Pro: B. Tichánek (31.8.2019) – Díky za poskytnuté informace. Mne by zajímalo, jak si budou počínat ženy npř. v reprezentaci státu, jako je doplomacie a pod. Dnes je v móde na podobné místa dosazovat ženy, jako např. na Slovensku – prezidentka a lidé nevědí, co můžou od toho očekávat? Mají ženy na takové funkce dostatečné předpoklady? Dík za odpověď.

  1. Pro Kolemjdoucí 1.9.2019 (9:36)
   Mám za to, že to právě bude prověřovat praxe – psycholog by zřejmě zdůvodňoval už dnes. Ale až po mnoha desítkách let bude víc zkušeností. Snad – jsou oba vhodní a víc záleží na osobnosti.

   1. Pane Tichánku, odpověděl jste velice diplomaticky: „Snad jsou oba vhodní…“, nebo „budoucnost to ukáže“. Připadá mi to velice alibistické, ale Vás chápu. Proč brát na sebe odpovědnost za něco, co je takové nejisté??? – „Ať rozhodne – lid!“ Demokraticky!

   2. Pro Kolemjdoucí 2.9.2019 (10:58)
    Chcete můj názor na prezidentky a prezidenty mít za důležitý. Promiňte, ale v pouhé anonymní diskusi mi to nevytýkejte – sám zde své názory jménem nepodepíšete. Kdysi jsem místo svého příjmení vkládal svou emailovou adresu, ale tu lze nyní najít na mých stránkách, klepnutím myší na jméno.
    *
    Jen trochu: Kdysi velmoc bojovala o kousek svého, hodně vzdáleného území. Po skončení aktivit se vládkyně velmoci vyjádřila, že kdyby její stát měl válku prohrávat, neváhala by užít jadernou zbraň. To by bylo poprvé od 2. světové války!!!
    Ženy mají pevnou vůli vestavěnou do svého organismu, na rozdíl od mužů. Tak to byl jeden příklad, kdy pevná touha splnit úkol jde až do absurdna.

 3. Degon zdraví matku Zdenku, ktorý si už robil starosti čo je s ňou, keď sa na určitý čas odmlčala. Ale, teraz z jej príspevku vidím, že je s ňou všetko v poriadku a tak ju vítam medzi nás mužov hľadajúcich pravdu. Nás mužov je treba niekedy trochu nakopnúť a tak inšpirovať. A k tomu sú najlepšie vybavené práve ženy. Preto dúfam, že nám naša pani prezidentka nespôsobí také problémy, ktoré by nás mrzeli a boleli. Veď aj naše manželky milujeme, aj keď ich spôsoby našej prevýchovy neschvaľujeme…
  Pekný deň želám!

  1. Degone, i já Vás zdravím. Jsem v pořádku. Ale ano, píši trochu méně, přece jen ještě potřebuji tu nedávnou sebevraždu ve svém blízkém okolí tak trochu zpracovat. Vím, že stejně jako při dřívější sebevraždě je to na dlouhou dobu. První emoce se sice již trochu zklidnily, ale vím, že přijdou další, trochu jiné, než člověk plně přijme to, co se stalo.
   A pomohlo mi mimo jiné i nahlédnutí do Hovorů s Bohem III, kde je vysvětleno, že pokud si to duše přeje, odejde z fyzického těla, ve kterém se zrovna nachází, a to jakýmkoliv způsobem. Zadržet ji nelze.
   Tedy tento muž dostal nabídku pomoci své manželky, synů, i mého manžela, ale stejně dobrovolně odešel.
   Ä věřím tomu, že ani můj manžel by si do něčeho takového nedal zasahovat. Ostatně, ani já ne. Mohu leda prosit Zdroj o pomoc.
   Neznám až tak Vaši paní presidentku, jestli je paličatá, nebo si dá říci, aby Slovensku nenastaly zbytečné potíže.
   Poprchá, tak se na pole jít nedá, no, najdu si práci doma. Hezký den, Zdena

   1. Matka, zdravím Vás a ďakujem za vysvetlenie. Priznám sa, že neviem o čo ide, ale tuším, že ste prežívala dajaký stres. To sa v živote občas stáva…
    Čo sa týka tej našej prezidentky, už sa objavujú prvé reakcie a nie sú práve prívetivé, ako napr. tuto: https://zemavek.sk/zakernost-prezidentky-sa-prejavuje-na-kazdom-kroku/. Ten časopis je zaujímavý.
    Želám lepšiu pohodu ako doposiaľ…

 4. Prodloužil jsem si víkend a pod můj článek, do diskuze, se dostávám až dnes v podvečer. A tak jen tak letem světem. Jak to tak ale čtu, již se téma asi vyčerpalo.

  K některým příspěvkům diskutujícím nemám co říci. /Matrix, JK, Tichánek/ Nechci zabřednout do něčeho, co můj amatérský článek nenabízí.

  Pavel v sem přináší nádherné myšlenky, ale neumí je transponovat na situaci, do které spěje vývoj lidstva a který je patrný /jeho diskuzní příspěvek z 29.8.2019 (19:39)/. A tentýž kolega diskutující poznal, že:“ Prvním krokem duchovně zaměřeného člověka je podpora sil, které zadržují šíření totality a bídy (Severní Korea, Kuba, Venezuela) po světě.“ Jako sorry, jak řekl Babiš. Když jsem si to přečetl, tak mi vyletěl sopel a musel jsem se jí vyřechtat na balkon. Dalším příspěvkům Pavla v se již nevěnuji. Tento člověk se chytá jako to pověstné lejno ne podolku košile, čehokoliv, v čem může naznačit, jak špatný je Rus a Rusko, Čína, komunismus, a naopak, jak skvělé je impérium USA a kapitalismus. Ostatně, JK to říká Pavlovi v dobře – příspěvkem z 30.8.2019 (15:11)

  Diskutující Honza tu poučil Pavla v o domněnkách ze „Čtyř dohod“. Perfekt!!

  Anonym tu předkládá otázku – Na světě snad převládá dobro? A hned odpovídá, a podle mě správně. Svět jde ke zkáze stále dál – ničení přírody, zvětšování rozdílů mezi lidmi. Příčina – chamtivost vůči bohatství, opak tvrdého „komunismu“.

  Bo píše o mizení hmyzu. Souhlasím. Před lety jsme si nechali dát do oken sítě proti komárům. Dnes nejsou potřeba, komáři nejsou. A že jich bylo! Můj kamarád měl v roce 1979/ +- / žlutou škodovku. V letní podvečer se vracel z asi 15 km vzdálené chaty vždy a ta vypadala jako pojízdná rakev pro desítky kusů hmyzu. Buď dnes hmyz dostal rozum a vyhýbá se silnicím a jedoucím autům a nebo opravdu mizí?!

  Na závěr doporučuji k zamyšlení toto: https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/glosa-koho-bavi-fridays-for-forest.A190818_162559_p_klima_wag
  Zní to až úsměvně. Školáci v pátek a po škole pracovat? Asi ne. Ale místo školy podporovat Grétu, to asi ano, co?

  Tak jo, skončilo léto, ještě včera teplo, vzduch na aquaparku 29, voda 27 stupňů. A dnes skok dolů. Snad déšť pomůže vyprahlé přírodě. A snad ho bude tolik, aby v zimě nevymrzly stromy ale hlavně, aby bylo co pít.

 5. Přidám svoji tečku.
  Grónsko, Dánsko a USA jsou zatím v klidu.
  Příroda v USA zatím nenaznačuje, že se nějak brzy změní / samozřejmě, že předvídat katastrofu – zemětřesení, vulkanickou činnost nějak lze, ale jak moc přesně to pak vyjde…..? / Ono dnes nevědí vědci, jestli se ten hurikán pohne a jakým směrem ?? O budoucnosti zkrátka mnoho nevíme.

  Letos jsem byl asi 12 x na houbách. V různých místech v okruhu mého města. Lesy u nás dostávají na pr..l !! Tam kde byly, nejsou, ty které zůstaly / smrky/ suché po kůrovci, popadané, mnoho těžby. A pohled na ně i jinde? Viděl jsem Vysočinu. Hrůza!! Někdo by mohl namítnout – tak se budou vysazovat nové, ne? Je to nadlouho a pokud bude mít kůrovec podmínky, bude žrát a žrát a množit se. Je to jeho přirozenost. Jak to je jinde ve světě, nevím. Někde jsem zahlédl, že trpí i lesy Francie.

  Máme 21.století a každým dnem se vše mění. Alarmující je sucho. Asi se v něm daří různým škůdcům. Kamarád zahrádkář mi vyjmenoval, co všechno pěstoval dřív úspěšně a co se dnes nedaří. To, co se nedaří je proto, že to sežerou či ničí škůdci. No, nevidím nic růžově.

  Před chvíli jsem byl vynést odpadky – od letoška máme u bytovky kontejnery na biologický odpad. No, hrůza, otevřete to, vyvalí se mušky, vosy. Ale má to jednu až symboliku. Ten život je tam, v odpadcích, ve tmě, ale hlavně ve vlhku a teplu bohatý, přímo kvasí a kypí. Připomínám, že učení Východu o vzniku života zahrnuje tzv. tattvy. To jsou esence, základy, podstaty nutné pro vznik života. Voda je tam první spolu s půdou, správně, se zemí.

  Pěkný den všem a co nejméně katastrof.

  Václav Žáček

 6. V diskúsii medzi JK a Tichánkom sa vyskytla sporná problematika vzťahu „muž-žena“, alebo sociálneho a tiež aj duchovného charakteru tejto otázky, ktorou sa aj ja zaoberám už dlho a preto mi nedá sa k tomu tiež vyjadriť. Priznám sa, že chápanie tejto otázky je mi bližšie od JK v jeho príspevku z 3.9.2019 (12:18). Dnes sa táto problematika označuje v sociálnej oblasti ako genderová, ktorá vyvoláva rôzne vášne, ale aj nedorozumenia, lebo platí, že pojmu gender nikto poriadne nerozumie. Ja sa preto tomuto pojmu tiež vyhýbam. Ale problém tu jestvuje, najmä v emocionálnej a duchovnej oblasti. Je holým faktom, že každé pohlavie má blízky duchovný vzťah (lásku) práve k tomu svojmu pohlaviu, ale telesne (sexuálne) sme priťahovaní k tomu opačnému. V spoločnosti sa tieto dva pojmy často zamieňajú, z čoho vznikajú všetky naše spoločenské problémy, ako sú rozvody a rozvraty v rodinách a pod. Ak si uvedomíme, že rodina je základom spoločnosti, tak musíme uznať tento problém ako veľmi dôležitý.
  Ježiš nám povedal, že Boh je Láska, ale povedal nám aj to, že Boh je náš Otec. A tu nastáva problém, ktorý sa prejavuje najmä u ženského pohlavia, lebo zo svojej prirodzenosti nedokážu milovať Boha v mužskej podobe. Preto sa v katolíckej cirkvi čoskoro vytvoril mariánsky kult, ktorý sprostredkovával spojenie s Bohom. Láska k p. Marii viedla k Bohu a tým aj k Božím milostiam. Dnes sa u mystičiek vyskytuje predstava Boha v ženskej podobe ako Ploditeľka a nie ako Stvoriteľ (ako v prípade našej Hviezdičky). Z toho potom vyvierajú aj rôzne „zjavenia“ Panny Márie deťom a hlavne dievčatám. A toto všetko potom vedie ku „genderizmu“ ako riešeniu tejto problematiky…
  Príjemný deň!

 7. → Pavle v, udělal jsem tady takovou tečku.

  Nekrmit trolla, souhlas!

 8. ad. Alois pro Pavla v8.9.2019 (17:21)
  „Pavle v, byl byste tak laskav a šel rozvíjet Vaše jistě skvělé znalosti dějin pod jiný článek jiného autora na jiný web? Tušíte-li ale souvislost mezi Vaším popisem událostí, které nadšeně sdělujete matce a mým článkem s informacemi – USA-Trump-Grónsko a proroctví E.Cayce, budu vděčen, když to tu jasně uvedete.
  Děkuji.“

  Dovolím si reagovat – souvislost je asi taková : lež, versus pravda.

  V té souvislosti je velmi dobře popsáno i to, nač se velmi rádo zapomíná (případně se přepisuje historie), zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=lF9te6vabD4

 9. Pro Matrixe.

  ad/Matrix8.9.2019 (18:23)
  Vysvětlí mi někdo, proč by se lidé měli v diskuzi držet tématu článku?

  Samozřejmě, že se nemusí nikdo držet tématu. Jako autor výchozího článku jsem v něm uvedl dvě témata. Prezident Trump nedávno projevil zájem koupit od Dánska ostrov Grónsko. A E.Cayce ve svých vizích viděl nějaké katastrofické scénáře pro území Spojených států. Zdánlivě dvě nesourodá témata. Ale jen zdánlivě.

  Matrixi, dá se to přirovnat jakoby k pozvánce na skutečnou besedu, což zdejší forma diskuze vlastně i je. Přijmete pozvánku na besedu s určitým tématem. Přijdou lidé a po nějakém úvodu / a to je ten můj článek/ diskutují. Pak se objeví někdo, kdo diskutuje zcela o něčem jiném. Může se to stát i na reálné besedě s posluchači, že jo? Pořadatel nebo besedující host se optá takového diskutujícího, jak to souvisí s tématem. To lze, že? A on neodpoví a tak beseda pokračuje a nebo končí.

  Matrixi, přečtěte si prosím příspěvek Pavel v pro matku 8.9.2019 (15:13) – jestli jste trochu objektivní tak můžete uznat, že můj dotaz na Pavle v byl vhodný.

  A to mé doporučení? Pavel v se mi jeví jako velmi vzdělaný muž. Proč by nemohl napsat samostatný článek o Mnichovu, o Francii a Anglii, o Rusku atd.. Jistě by zaujal a možná by se rozvinula velmi bohatá diskuze, přímo obohacující. Kdo ví?

  Pěkný večer.

  1. Proč by to měl psát Pavel v, to co napsal dává informace. Stalin špatný, Evropa špatná. Se zabíjelo a to je neobhajitelné, nedá se to okecat, i když někdo si v tom může libovat. Akorát to vzbuzuje emoce.

  2. → dá se to přirovnat jakoby k pozvánce na skutečnou besedu, což zdejší forma diskuze vlastně i je.

   Zlatý voči..:-)

   Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

   „Svoboda znamená svobodně prohlásit, že dvě a dvě jsou čtyři. Jestliže toto je dáno, všechno ostatní z toho vyplyne.“ — George Orwell

   1. Jak jinak, než se schválením! Snad už několik let je provozovatel stránek zodpovědný i za obsah diskuse. Snad občasný troll vylepšuje orwellovské hodnocení těchto stránek…

   2. Píšete – Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

    Já nemám vlastní zkušenost s odstraňováním mých komentářů. Vy ano?

 10. → Jak jinak, než se schválením!

  No jasněéé, jak jinak…

  Nač stádům dary svobody?
  Jen řezat je neb stříhat sluší.
  Jim za dědictví z rodu v rod
  jho s rolničkou a bič jen vhod.

  (Puškin)

  1. Not that he goes – we love him more
   Who led us while he stayed.
   Beyond earth’s trafficking frontier,
   For what he moved, he made.
   1435EK94

   Ne že by šel – nám je milejší
   kdo vedl nás, když stál.
   Za meze země dopravní,
   s čím hnul, to udělal.

   E. Dickinson

 11. → Já nemám vlastní zkušenost s odstraňováním mých komentářů.

  Vždycky si „preventivně“ a radějí řekněte: zatím.

  → Vy ano?

  No comment…-)Nemohu zde psát jak bych chtěl.

  1. „Hele, Zdeno, řekni to jinými slovy.“
   „No to bych sice mohla, ale již bych to nebyla já.“

   – a o to možná jde – vést nás tam, kam nám není vlastní.
   – je – li to ku prospěchu věci? No, invektivy jsou schopné člověka připravit o rozum, vulgarismy? No, jde o to, jak jsou řečeny, někdo je umí říci tak, jako by to byla svátost boží, jiný umí zas ublížit,….
   – čím je vázán admin, přesně nevím.

   1. → – čím je vázán admin, přesně nevím.

    Vzorci myšlení. Dvě nohy špatné, čtyři nohy dobré…:-))

 12. → pro trolla

  „První obětí každé války je pravda.“ — Terry Hayes

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference