mapa stránek || vyhledávání

Letním tématem je i postava…

….aneb rozjímání směřované jinam.

Dnes odskočím od mých vyčtených mouder v těch pár předchozích článcích k realitě letního dne.

Ano, lidé se chystají na zaslouženou dovolenou. Mnozí přeruší ten pracovní proces tří směn, kupříkladu v montovnách či lisovnách, a vniknou na pár dnů do systému den = činnost a noc = spánek. Ovšem, nemusí to tak být. Narušení cyklu spánek – odpočinek – práce již může být fatální a ten vnik se nepodaří.

A také mohou vniknout tito lidé, těšící se na dovolenou, do svých plavek, pokud se to ovšem podaří. Když jsou plavky po roce malé, tuky z nich vypadávají, hrnou se přes opasek, dá se to vyřešit částečně a jednoduše zakoupením nového koupacího úboru. Ale co s těmi špeky, co s nadváhou, které ač ukryty tam jsou? Mimochodem, dnes je už cca 18% dětí s nadváhou a v nich značné procento obézních. (Prostým pozorováním na místním koupališti to mohu i potvrdit.)

Existuje mnoho diet a zaručených receptů, jak se nadváhy zbavit. Jeden lékař, který léčil před osmdesáti lety mé rodiče, měl recept stručný – nežrat a cvičit. Ale to je většinou obtížné. Jak to mohu dělat, když žeru při televizi a mé nekonečné seriály mohu těžko při procházkách bez televize sledovat.

ALE POZOR. Zhubnout bez námahy, rychle a bezpečně teď může každý!!

Konec éry nadváhy!

Čech vypracoval kúru, která pomáhá velmi efektivně hubnout – 14 kg za 1 měsíc bez hladovění, bez cvičení, bez jojo efektu!!

Dodám – FANTAZIENAPLNĚNÉ SNY!!

Více je zde a věřte či nevěřte, přichází s tím honosně znějící web „ČESKÝ LÉKAŘSKÝ PORTÁL“!

Kdo si to otevře a přečte, bude zaujat nabídkou velké NADĚJE. Třeba hned tady:

2fázová formule prof. Šťastného je už dostupná v maloobchodním prodeji s názvem Aufelin Pure. Formule je ve formě snadných k polknutí kapslí. Jejich použití je naprosto bezpečné, jak dokazuje dodatečný výzkum amerického výzkumného centra v Chicagu. Tyto studie také ukázaly, že kúra má účinnost přes 98 %. Díky ní lidé ve věku 38-93 let, za pouhých 28 dní, zhubli v průměru o 14 kg. Bez ohledu na věk a délku a příčinu nadváhy.

Wow, 28 dní!! To sice do dovolené naší montovny již nestihnu, ale, nechám si to na měsíc únor 2020!! /Třeba – teď mi stačí, že to vím a na dovolené o tom budu lidem vyprávět, jak s těmi kily navíc zatočím./

Nabízí se několik otázek, ale zkusím jen jednu? Člověk tučný má třeba jen 118 kilogramů tělesné hmotnosti. Je to paní ve věku 48 let, výška 160 cm. Za 28 dní se dostane na ten slíbený průměr odbourání hmotnosti = mínus 14 kg. Už jenom 104 kg.

Praktická otázka: co se stane s kůží, která se natahovala s přebytečnými kilogramy po dobu několika roků – na břiše, na partiích stehen, na zadnici, krku a obličeji? Mají tyto kapsle další zázračný účinek a kůže se vrátí do své mladé pružnosti, kdy ta paní měla v 22 letech 55 kg? Asi ne a do plavek pak bude další problém – kůže se tam bude muset nějak narolovat. Ale to je teprve na 104 kg. A chtěla by pokračovat až třeba do svého vysněného ideálu – třeba jen 72 kg!!

A tak další kapsle a další, zřejmě chemické šoky pro tělo. A pak, když se to podaří, utratit tisíce peněz za odstranění volně visící kůže.

Každý může dělat tak, jak uzná za vhodné. Faktem je, že dům, který si můj soused budoval pracně téměř dva roky, může po výbuchu plynu a následném požáru zmizet, v každém případě je ve stavu, kdy se v něm nedá bydlet a ani se nedá opravit. Trosky lze odklidit a postavit na základech nový.

S lidským tělem to tak ale nejde. Tělo, pokud nebylo zatížené dědičnou chorobou, v tomto případě sklonem k tloustnutí, může zůstat štíhlé po celý život. Tělo nám zůstává, jinak řečeno, za života si ho nemohu vyměnit.

A tak, zacházejme s ním jako s darem, který má člověku, jeho duši, umožnit jeden rozhodující krok. Věřte, že boj s přebytečnými kilogramy to není. Ale to by bylo na zcela jiné povídání.

Pěkné léto všem.
 

Alois Vrobel
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 6
Print Friendly, PDF & Email

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2023

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference