mapa stránek || vyhledávání

Letním tématem je i postava…

….aneb rozjímání směřované jinam.

Dnes odskočím od mých vyčtených mouder v těch pár předchozích článcích k realitě letního dne.

Ano, lidé se chystají na zaslouženou dovolenou. Mnozí přeruší ten pracovní proces tří směn, kupříkladu v montovnách či lisovnách, a vniknou na pár dnů do systému den = činnost a noc = spánek. Ovšem, nemusí to tak být. Narušení cyklu spánek – odpočinek – práce již může být fatální a ten vnik se nepodaří.

A také mohou vniknout tito lidé, těšící se na dovolenou, do svých plavek, pokud se to ovšem podaří. Když jsou plavky po roce malé, tuky z nich vypadávají, hrnou se přes opasek, dá se to vyřešit částečně a jednoduše zakoupením nového koupacího úboru. Ale co s těmi špeky, co s nadváhou, které ač ukryty tam jsou? Mimochodem, dnes je už cca 18% dětí s nadváhou a v nich značné procento obézních. (Prostým pozorováním na místním koupališti to mohu i potvrdit.)

Existuje mnoho diet a zaručených receptů, jak se nadváhy zbavit. Jeden lékař, který léčil před osmdesáti lety mé rodiče, měl recept stručný – nežrat a cvičit. Ale to je většinou obtížné. Jak to mohu dělat, když žeru při televizi a mé nekonečné seriály mohu těžko při procházkách bez televize sledovat.

ALE POZOR. Zhubnout bez námahy, rychle a bezpečně teď může každý!!

Konec éry nadváhy!

Čech vypracoval kúru, která pomáhá velmi efektivně hubnout – 14 kg za 1 měsíc bez hladovění, bez cvičení, bez jojo efektu!!

Dodám – FANTAZIENAPLNĚNÉ SNY!!

Více je zde a věřte či nevěřte, přichází s tím honosně znějící web „ČESKÝ LÉKAŘSKÝ PORTÁL“!

Kdo si to otevře a přečte, bude zaujat nabídkou velké NADĚJE. Třeba hned tady:

2fázová formule prof. Šťastného je už dostupná v maloobchodním prodeji s názvem Aufelin Pure. Formule je ve formě snadných k polknutí kapslí. Jejich použití je naprosto bezpečné, jak dokazuje dodatečný výzkum amerického výzkumného centra v Chicagu. Tyto studie také ukázaly, že kúra má účinnost přes 98 %. Díky ní lidé ve věku 38-93 let, za pouhých 28 dní, zhubli v průměru o 14 kg. Bez ohledu na věk a délku a příčinu nadváhy.

Wow, 28 dní!! To sice do dovolené naší montovny již nestihnu, ale, nechám si to na měsíc únor 2020!! /Třeba – teď mi stačí, že to vím a na dovolené o tom budu lidem vyprávět, jak s těmi kily navíc zatočím./

Nabízí se několik otázek, ale zkusím jen jednu? Člověk tučný má třeba jen 118 kilogramů tělesné hmotnosti. Je to paní ve věku 48 let, výška 160 cm. Za 28 dní se dostane na ten slíbený průměr odbourání hmotnosti = mínus 14 kg. Už jenom 104 kg.

Praktická otázka: co se stane s kůží, která se natahovala s přebytečnými kilogramy po dobu několika roků – na břiše, na partiích stehen, na zadnici, krku a obličeji? Mají tyto kapsle další zázračný účinek a kůže se vrátí do své mladé pružnosti, kdy ta paní měla v 22 letech 55 kg? Asi ne a do plavek pak bude další problém – kůže se tam bude muset nějak narolovat. Ale to je teprve na 104 kg. A chtěla by pokračovat až třeba do svého vysněného ideálu – třeba jen 72 kg!!

A tak další kapsle a další, zřejmě chemické šoky pro tělo. A pak, když se to podaří, utratit tisíce peněz za odstranění volně visící kůže.

Každý může dělat tak, jak uzná za vhodné. Faktem je, že dům, který si můj soused budoval pracně téměř dva roky, může po výbuchu plynu a následném požáru zmizet, v každém případě je ve stavu, kdy se v něm nedá bydlet a ani se nedá opravit. Trosky lze odklidit a postavit na základech nový.

S lidským tělem to tak ale nejde. Tělo, pokud nebylo zatížené dědičnou chorobou, v tomto případě sklonem k tloustnutí, může zůstat štíhlé po celý život. Tělo nám zůstává, jinak řečeno, za života si ho nemohu vyměnit.

A tak, zacházejme s ním jako s darem, který má člověku, jeho duši, umožnit jeden rozhodující krok. Věřte, že boj s přebytečnými kilogramy to není. Ale to by bylo na zcela jiné povídání.

Pěkné léto všem.
 

Alois Vrobel
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 2
Tisk Tisk
Všechny komentáře jsou schvalovány administrátorem. Z tohoto důvodu mohou být zveřejněny se zpožděním od několika minut do několika hodin. Odstraňovány jsou komentáře obsahující vulgarismy, spam, invektivy, apod.

33 komentářů

Přidat komentář
 1. Kolega Venda se vrátil z ciziny a já mohu doplnit ke svému krátkému příspěvku informaci, které v něm byla naznačena. Je z pera hlavy pana profesora Karla Šťastného – odkaz: https://newsroom365.eu/health/zc/24/fat/c/index1.html?cep=VSNniKbMDqxgYhDa0XZ9D65OZI6idA-HBputmeOjIRHC_t8aWvDBcTmBReCZ39wFOwySWbP7Ad0Zd3PbW_Ae5WiSMfMdBWlDu1Dy-4aQQgX7BXNl3guAnTvZS3aO9BVM0AK3GsSzWZ8IteltR68Zb3vc-kdD0A9sfe6w_6_XSal2gp21eqLBWWvRcTB6UsU5LlLfB_Qs-75-O-5FqxvG3ZoTKEtLnkwajlm_LYczr9Nig4tRisDiiDc4nK7jKFBYcte_p5CvAozeJ736Myu6pMfnP0tiMyPvaJrjo9v_o-wM6ZaL-pbDhElLV2cFCbZ6&lptoken=15d66207921c060896ad&ad=ad2

  Pěkné dny, i když s koupáním je to nyní špatné.

  mnoho pohody a zdraví všem

   1. Pardale, nerozumím Vaší větě – „Aloisi, znáte někoho osobně, kdo 14 jedl ty doporučené gely , zhubnul 14 g a pak rok držel váhu?“

    Ten odkaz vyskakuje pod jinými doporučeními k hubnutí. Dal jsem ho sem proto, že není nijak důvěryhodný /pro mne/. Je to byznys, nic víc. Jsou lidé s nadváhou, obezitou, kteří se chytají čehokoliv, co jim jen v představě pomůže k zhubnutí. Na penězích jim až tak nezáleží.

    Já dávám přednost umírněnosti ve stravě, vynecháním zcela a nebo velmi „slabé“ večeře, pohybu, v mém věku již také umírněnému, ale pravidelnému.

    “ klikni, zaplať, uvidíš „, to je celkem vystihující.

   2. …Jeví se mi to jako stránky klikni, zaplať, uvidíš…
    A tak člověk má zkusit všechno. Také by se mi hodilo 5 kilo shodit, že ano. Tož jsem si řekla, proč si něco takovýho podobnýho nedopřát. Výsledek? Ani deko nešlo dolů.
    Teď, když kopu řepu, byly žně, sklízíme meruňky, zavařuju co se dá,… apod., jdou kila dolů sama. A víc, než jsem počítala….

   3. Aloisi,
    píšete :“Dal jsem ho sem proto, že není nijak důvěryhodný /pro mne/. Je to byznys, nic víc. Jsou lidé s nadváhou, obezitou, kteří se chytají čehokoliv, co jim jen v představě pomůže k zhubnutí. Na penězích jim až tak nezáleží.“
    Takže odkaz není důvěryhodný pro Vás, ale píšete o prof Štastném i v článku. A dal jste ho tam podle své verze v diskuzi pro lidi, kterým nezáleží na penězích….. Řeč jako rozprávka.
    Škoda, že se internetu nedožil Jára Cimrman, jen ho vynalezl a redukční diety jistě taky.
    Mě vadí na odkazu to, že shazuje všechny dietology, že tahají peníze a dělá totéž.
    Místo doporučované detoxikace střev ( co to vůbec je, když bakterie ve střevech asi 1,5kg nutně potřebujeme k životu), doporučují pravidelnou ranní stoličku a pak lehkou rozcvičku.

    Já hubnout nepotřebuji, za 40 let manželství jsme nabral 8 kg a jím všechno. Souhlasím s motykovou dietou, kterou naznačila v příspěvku matka. Když není těžší práce, tak doporučují místo diety dlouhé pomalejší jízdy na kole nebo procházky se psem v přírodě. Pohybovat se tak, aby se svaly stačily prokysličit.
    Jsem člověk ze vsi a dělalo se celý den, ale tak, aby zítra nebyl člověk z toho mrtvý. A nic lepšího zatím nikdo nevynalezl.

   4. Alois po naší dopolední lesní procházce již tu dnes u mne nebude. Pardale, on v článku napsal – „Wow, 28 dní!! To sice do dovolené naší montovny již nestihnu, ale, nechám si to na měsíc únor 2020!! /Třeba – teď mi stačí, že to vím a na dovolené o tom budu lidem vyprávět, jak s těmi kily navíc zatočím./“

    Myslím si, že tak jako Vy, odsuzuje, ovšem svým způsobem, tyto zázračné diety. I já jsem objevil, jak tato metoda, asi značně neseriózní a z lidí jen vytahující peníze, se objevuje všude možně. Myslím, že byl včera večer na Vaší straně a dal Vám to i najevo.

    Zdravím Vás a přeji hezký den.
    Václav Žáček

   5. ad.
    Pardal 14.7.2019 (10:37)
    Ano, tak nějak.
    S tím, že byly na zahradě jahody, maliny, rybíz, hrášek, salát, ředkvičky, kedlubny,…teď jsou na poli rajčata, okurky, na stromech i pod nimi meruňky,… a to jsem schopna zkombinovat jakkoliv a dosyta. Pokud se to tělu nelíbí, poradí si velmi rychle. Jo a nezapomeňme na brambory, ty jsou teď opravdu po dešti dobré, ani je neloupu :-) Ale tak když jsem si koupila hubnoucí nesmysl, alespoň již vím, že tak tedy nikoliv. :-)

   6. Letním tématem je postava – tož dejte si višně, co snesete, zapijte to třeba syrovátkou a spolehlivě budete mít i mýt krásnou postavu.
    Otravný téma, že ano.

 2. Alois chodí okolo, nedivá se na nikoho, píše co ho napadne………..

  Tloušťka, obezita, proti tomu vyhublý člověk….. . Miliony lidí umírají hlady, další miliony jsou obézní. Vášeň obžerství a na druhé straně není co do huby. Kosmetické, drahé operace odstraňující tuky, na druhé straně nechuť si tuky /tučné/ odepřít s efektem, aby se v těle neukládaly.

  Desítky diet…….a i velmi nákladných….a navíc mohou poškodit zdraví.

  Tělo je nositel duše a je pro ni obalem a mysl v něm a s ním / i se smysly / jedná. Jedna ze základních povinností člověka je zachovat si ten dar lidského těla v takovém stavu aby sloužil tomu primárnímu naplnění zákona….., ale to je jiné téma.

  Václav Žáček

  1. „nechuť si tuky /tučné/ odepřít s efektem, aby se v těle neukládaly.“

   Tato dlouholetá představa je už nějaký čas vyvrácená, ale stále ze setrvačnosti a malé informovanosti ve velkém přetrvává. Konzumace tuků samotná nevede k ukládání tuku v těle. Tuk se vytváří a ukládá zejména ze sacharidů a kombinace tuk sacharid.
   Takže problém je knedlo/zelo/vepřo a řádně omaštěné. Ale stačí vynechat knedlíky a přidat to ostatní aby se dorovnala kalorická hodnota a není problém.
   Milenium to má i prakticky odzkoušené.

   1. ….a nebo vynechat maso. Je to o přístupu.

    Již mnoho roků je známá tzv.dělená strava – viz. podrobný popis zde: http://www.delena-strava.cz/

    Přesto je mnoho lidí, a statistiky těch, co mají nadváhu a obezitu to dokazují, kteří se tímto stravováním nenasytí podle svého zvyku, pocitu, a nedokáží zvyk změnit.

    Z těch stránek výše je další odkaz :
    https://www.fitsport.eu/index.php?Spalova%2525E8e,-karnitin,-fat-burnery&id=17&page=eshop/obchod

    A opět přípravky, třeba pro odbourávání tuků. Budou fungovat? Pokud se to nevyzkouší, tak není logické něco tvrdit.

    Lidé si rádi prohlížejí obrázky lidí v reklamách, štíhlých, i svalnatých a opálených. Aby tak ale vypadali, museli by toho móc, především u sebe, změnit. A pak zavolá manželka a dotyčný se odšourá k večeři, trocha té tlačenky s octem a cibuló, mírně popepřeno a krajíc chleba + vychlazené pívečko.

    A pak? Pomůže třeba potravinový doplněk?
    https://cz.penoxal.com/paleni-zahy/?gclid=CjwKCAjwgqbpBRAREiwAF046Je6lwgtfvl6EM6wSs3It0sHdg64jjWynZ1Z6DtmHngARuos-vrHgRBoCZc8QAvD_BwE

 3. Vybral jste teda šílenou obezitu – viz. https://www.kalkulacka.info/bmi-body-mass-index/#gref

  Když do toho vzorce dosadím ta čísla, váhu a výšku, tak vychází podle BMI morbidní klinická obezita!!

  Ale ten člověk má ještě celkem mladý věk /48/ a tak se s tím dá možná něco dělat ??

  Sám mám mírně nad 25, a to je v poho, jak říkají mladí. Do plavek moc nechodím a ostatně, když jsem to prošvihl v červnu, tak další 2 měsíce to prý už na vedra nebude ?!

  Díky za „odbočující“ téma. I když, objektivně, tam kde je mnoho obézních lidí, tam se jim asi daří /společnosti/ dobře, že?

 4. Tento můj příspěvek nemá zhola nic společného s tématem článku: odkaz – https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/263302-boure-barry-devastuje-louisianu-lide-prchaji-pred-zaplavami-na-strechy-a-to-je-jen-zacatek/

  Pod textem článku je napravo obrázek, jak se vaří – asi citrony – a pod tím text: „vařte to každý den a po týdnu shodíte pneumatiku z břicha“

  Klikl jsem na to a objevil se článek, na který odkazuje Alois. Stalo se mi to již 2 x u jiných lákadel – návodů na zhubnutí ?????

  Podivné, že? Asi ta metoda prof. K.Šťastného je dosti vlezlá, že?

  Václav Žáček

  1. Ty stránky Sputnik jsou fakt divné.
   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071510337338-porucha-za-poruchou-nejproblemovejsi-bojova-technika-nato/

   Zase mimo téma, Lojzíku, omlouvám se, a je tam, když otevřete obrázek pod článkem s citronem a s čímsi věta:“Problémy s vystupujícím břichem? tímto způsobem pomáhá….“ A zase na vás vyskočí ten lékařský portál a s Aloisovic odkazem!

   A nebo na eurozprávách tento článek / opět mimo téma / : https://eurozpravy.cz/domaci/politika/263372-kalouskova-korupce-na-ministerstvu-obrany-spinave-pomluvy-haji-se/
   A pod ním obrázek třech lžiček s něčím /s medem/ a popisem – „Roztaví tuk z břicha přes noc! Starobylý recept“ – když na to kliknete, tak opět ta ptákovina prof. K.Šťastného…

   Až bych uvěřil, že žádný pan Šťastný neexistuje. /?!/

   Václav Žáček

 5. Když čtu tyhle nesmyslné citové výlevy na tomhle webu „gnosis“, tak se nestačím divit a zírám jako ta „Alenka v říši divů“ a ptám se sám sebe, jestli našim diskutérům neublížilo těch pár dní nesnesitelného horka na jejich inteligentních orgánech?
  Když porovnám jeden příspěvek našeho pana Vendu z „Venda pro JanKo 6.12.2017 (12:02)“, který jsem si dovolil stáhnout do svého počítače z kterého si dovolím část citovat, tak je to docela jiné „kafé“, jako to téma o hubnutí.

  Tady to je: „Vyjádřil jste svoji pochybnost nad tím, že Bůh může s člověkem vůbec komunikovat a ještě mu dávat klíč.
  Ta komunikace není vskutku běžná, řečí, psaním, moderními IT….., ne, není. Zkuste ale Vy matematicky nastínit, jak získali své informace třeba tito křesťanští mystikové :
  Vidění sv. Františka Xaveria:
  „Po této modlitbě jsem si náhle uvědomil, že jsem zaplaven pronikavým světlem; zdálo se mi, jako by z očí mého ducha byla sejmuta rouška a všechny poznatky lidských věd, dokonce i těch, které jsem nikdy nestudoval, se mi staly zřejmými skrze poznání, jež do mne vstoupilo. Tento stav vhledu trval asi dvacet čtyři hodin a potom, jako by rouška opět spadla na mé oči, jsem shledal, že jsem stejně nevědomý jako předtím. Ve stejnou chvíli mi pravil vnitřní hlas: ‚Takové je lidské poznání; k čemu je? Jsem to já, je to má láska, co je třeba studovat!’“
  Vidění sv. Ignáce:
  „Cestou na modlitby do kostela svatého Paula, asi míli od města Manrea, usedl na břeh jezera Gandenera. Jeho mysl byla náhle naplněna novým a zvláštním světlem, takže v jediném okamžiku, bez jakýchkoliv smyslových vjemů nebo zjevení, se mu odhalily jisté věci týkající se tajemství víry, spolu s ostatními pravdami přírodní vědy, a to v takové hojnosti a tak jasně, že sám řekl, že ani kdyby se všechno světlo, které jeho duch za šedesát let života od Boha obdržel, sebralo dohromady, stejně by se takové poznání nevyrovnalo tomu, čím byla v tu chvíli jeho duše zaplavena.“
  Vidění Heřmana Josefa:
  „A jak tam stál a modlil se, vystoupil náhle zcela mimo sebe, a to tak podivuhodným způsobem, že si to později nebyl schopen nijak rozumně vysvětlit, a Pán mu odhalil celou nádheru a slávu nebes a každé stvořené věci tak, že jeho tužby byly naprosto uspokojeny. Ale později, když přišel k sobě, nedostal z něj převor nic jiného, než že z dokonalého poznání všeho stvoření upadl do tak nevýslovného vytržení, že je to nad lidské chápání.“
  A Nikola Tesla třeba vyjádřil svůj vztah k Bohu „Jsem přesvědčen, že jednotný vesmír je sjednocený v materiálním i duchovním smyslu. V kosmickém prostoru existuje nějaké jádro, z něhož čerpáme všechnu sílu i inspiraci a které nás věčně přitahuje. Já pociťuji jeho moc a jeho cennosti, jež rozesílá po celém vesmíru, a udržuje ho tím v harmonii. Nepronikl jsem do tajemství tohoto jádra, ale vím, že existuje, a chci-li mu přiřadit nějaký materiální atribut, myslím, že je to světlo. Když chci vystihnout jeho duchovní podstatu, pak je to krása a soucit. Kdo nosí v sobě tuto víru, sílí a pracuje s radostí, protože se považuje za součást této harmonie.“
  Myslíte si, že člověk to dokáže číslicemi, rovnicemi vyjádřit lépe? Dokážete Vy proniknout matematikou do toho jádra, do kterého Tesla nepronikl?
  Na závěr si dovolím jedno konstatování, v jehož jádru je moudrost, ale ne ve službách matematiky.
  „Tento svět není stálý a právě takové jsou i všechny světské věci. Moudrý člověk je ten, který pochopí tuto prchavou a proměnnou přirozenost světa a všech věcí, které ke světu náleží, a snaží se co nejlépe využít svého lidského těla pomocí koncentrace a meditace ke službě Nejvyšší bytosti. Tak získá užitek ze všeho, čím jej Stvořitel ve své milosti obdařil a přivede tak svoji duši – onen vzácný klenot, podstatu všeho – do jejího pravého domova.“
  Jak matematika vypočítá míru užitku pro duši, aby se dostala na vzestupnou cestu k Bohu.
  Nemusíte mi na žádnou otázku odpovídat, ale zkuste se, pohledem vědce, znalého matematiky, zamyslet na odpovědí, co je Chrámem žijícího Boha?
  Připomínám ještě jednou, že jste napsal toto své poznání a zřejmě máte i své pevné přesvědčení o něm. „Svět je matematický, proto lze všechno vyjádřit čísly.“
  Nemyslete si prosím, že se matematice nějak vysmívám.
  Zdravím. Václav Žáček“

  Děkuji panu Žáčkovi za jeho podnětné myšlenky a přeju mu, aby je i dále rozvíjel.

  1. Jo to bývávaly časy, když se diskutovalo. Pan Kozohorský byl / doufám že i je / borec nadále. Kdysi chtěl, řečeno matematikou, dokázat ní Boha. Škoda, že to zatím matematicky nedokázal. A nebo dokázal a já, jako matematický analfabet bych tomu stejně neporozuměl.

   Je ale léto, čas volna, prázdnin, vycházek, a já proto nemám za zlé, když Alois poukáže na ten podvodný konzum, přípravky třeba na to hubnutí. Lidé se přežírají. Duchovní konzum, také se přežíráme a nebo strádáme? No, nevím. Ale naděje je. Třeba pan Baudyš to vidí dobře :
   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905129867215-astrolog-baudys-nazor-honzak-o-tom-cesko-svoboda/?fbclid=IwAR2JkETAXOJKsgDN91m09tm_9roC4Yl_hYl3x88cLsMNIjuthHlTIuIfMHg

   Václav Žáček

   1. No, já jsem se duchovně obohatil a už duchovně nestrádám:
    Pan Baudiš ve sputniknews
    „Domnívám se, že celý vesmír drží pohromadě díky lásce. Lidské tělo drží pohromadě díky lásce.“

   2. Pan Baudiš ve sputniknews:

    „Přirozeným zdrojem bolesti je láska.“

 6. Milí kolegové, spoludiskutující,

  jsem tu dnes na PC poprvé. Zítra odjíždím na výlet a tak, kdyby někdo na mě zareagoval, tak nejdříve se ozvu až ve středu.

  Gnosis magazín má v příspěvcích čtenářů rubriku „ZDRAVÍ“ Rozhodl jsem se přispět k zamyšlení, jak někteří lidé jsou až v závislosti, až otroci činností pro dobře vypadající těla / o tom nijak nepíšu / a druzí, kteří na to totálně kašlou, hlavně že jim chutná. Ať zatěžují klouby, páteř, srdeční a cévní systém…..atd., jakkoliv nevhodně. Obě kategorie vytvářejí ale konzum, ti druzí pak jako druhotný efekt, ždímají peníze ze státu na svoje uzdravení. Pokud to dojde až k projevům – získání civilizačních nemocí, třeba z toho přejídání či obecně z ne vhodného životního stylu. K diskuzi se pod tímto tématem dá najít mnohá témata a odkazy. A je asi pravda, že nemalá kapacita vědců hledá „zázračnou“ pilulku, která by pomohla. Ale proč nezměnit i v tomto přístupu sebe sama ?

  Ještě jednou připomenu závěr mého článku, který má již mírně namířeno k té dávce jisté duchovnosti. Ta má za cíl zvítězit nad negativními – nezdravými návyky. A že je za tím skryta mysl, to nemusím ani připomínat:

  „Každý může dělat tak, jak uzná za vhodné. Faktem je, že dům, který si můj soused budoval pracně téměř dva roky, může po výbuchu plynu a následném požáru zmizet, v každém případě je ve stavu, kdy se v něm nedá bydlet a ani se nedá opravit. Trosky lze odklidit a postavit na základech nový.

  S lidským tělem to tak ale nejde. Tělo, pokud nebylo zatížené dědičnou chorobou, v tomto případě sklonem k tloustnutí, může zůstat štíhlé po celý život. / a tady bych dodal – i zdravé / Tělo nám zůstává, jinak řečeno, za života si ho nemohu vyměnit.

  A tak, zacházejme s ním jako s darem, který má člověku, jeho duši, umožnit jeden rozhodující krok. Věřte, že boj s přebytečnými kilogramy to není.

  V těch červnových dnech, v těch vedrech jsem byl párkrát na místním koupališti a pozoroval ty postavy a také to, co je dětem již od útlého věku kupováno. Třeba první pro ně výrazná droga – čistý chemický cukr v mnoha výrobcích. A žízeň pak zaháněli sladkou modrou tříští. A nebo přesolené brambůrky a k nim různé sladké nápoje, po nich nanuky, zmrzliny….. . Rodiče pro klid nedokáží dítěti vysvětlit, co je pro ně dobré a co ne.

  Prostě i to dítě je „donuceno“ si zvykat na zlozvyky, které mu chutnají, které jsou mu autoritou nabízeny. Pak již to s ním jde v životě jako třeba i ustálený zvyk. Je to obtížné se některých návyků pak později zbavovat.

  Mnoho zdaru na všech cestách životem, kterými procházíte.

  Alois Vrobel

 7. Obrátila se na mě dvojice mých známých s žádostí o radu. Prý něžná polovina tohoto páru se cítí tlustá. Oba je znám a dovedu si představit i roztomilou strategii ženy, která toto říká – jinými slovy, podívej se na mě, miláčku, že nejsem tlustá?
  Dal jsem mu odkaz na stránky, které uvedl Alois. Pak mi ale zavolal, že to není nijak důvěryhodné /byť to, podotýkám, asi ještě neodzkoušeli /. Prý je toho plný internet, všude, kde je doporučováno zhubnutí, se tato metoda nabízí.

  Doslova mi napsal; kde se toto nabídlo tak je to podezřelé, nevěříme tomu a přidali deset vykřičníků :
  Klikněte zde, chcete-li získat kúru s finančním příspěvkem a omládnout minimálně o 15 let za 28 dní >> Speciální nabídka platná do středy 17.07.2019 / obdobně je to prý u toho hubnutí /

  Přátelé, cítíte z toho ten nesmysl? Omládnout o 15 let. Jak, fyzicky, po psychické stránce?

  Zpět k obezite. Ta je prý z duchovního pohledu jistou obranou. Nebo-li obézní člověk před něčím prý utíká? Nevím.

  Jednou mi někdo poslal povídání k různým nemocem. K obezitě tam bylo toto:

  Obezita jako prvotní syndrom. V hmotném těle je ní vyjádřená snaha ducha více přijímat než vydávat. Obézní lidé jsou v duchu dychtiví přijímat zevní podněty všeho druhu, ale přijímané pojímají povrchně. Jestliže se jim nedaří hltat nové zážitky v oblasti duševní, posunuje se jejich snaha o příjem alespoň do hmotného. Proto přejídání předchází nervozita! Jsou postrádány další duševní podněty, aniž staré byly vyhodnoceny. Jenže v duchovních zákonech platí, že chceš-li podněty přijímat, musíš je i vydávat zpracované. Ty, které přicházejí, jsou vždy dostatečné, ale nejsou člověkem patřičně do hloubky prožity. Obezita a přejídání je tedy projev určité povrchnosti v prožívání podnětů života.

  No vida!

  A ještě tedy závěr. Mým přátelům jsem poradil a doporučil nějaké materiály, které se osvědčily pro tyto tzv. choroby. Uvedu již jen jeden termín . Detoxikace organismu. Jako první fáze, jako první krok. Sám s tím mám velmi dobré zkušenosti.

  Srdečně zdravím štíhlé, s nadváhou i obézní, muže i ženy.

  Luboš

 8. Nějaké materiály pro detoxikaci ? Asi myslíte nějakou literaturu s radami k těmto technikám, že?

  Já mám zkušenost s jogínskou technikou výplachu celého trávícího systému – od úst až k odstranění obsah střev, hlavně usazených zbytků. Popis by byl až nechutný, ale když jsou střeva čistá, tak to má značné výhody. Nevím jakou váhu mají tyto zbytky ve střevě, které se dostává často až do neprůchodnosti, ale zbavit se jedů a umožnit průchod živin do krve, ne jedů, to je opravdu vynikající. Říká se, že tračník zaplněný toxíny je jedním z důvodů předčasného stárnutí. Nehledě již na první počin, snížení hmotnosti těla.

  1. Odstranění obsahu střev násilnou cestou vede k likvidaci hodných bakterií, které tělo potřebuje, přežijí jen ty nejodolnější potvory, ne ty hodné a potřebné.
   http://www.spektrumzdravi.cz/wellness/ocista-strev-slanou-vodou-ucinna-metoda-jak-povzbudit-traveni-a-podporit-imunitni-system
   Nemyslím, že by lžička soli v teplé vodě byla něco extra pro zdraví, když má celkový příjem všeho NaCl denně být asi 7 g.
   Slepé střevo prý máme, aby při poškození hodných bakterií ( třeba antibiotiky) se mohli zase hodné bakterie namnožit, což za vhodných podmínek umí rychle.
   Pohlcování škodlivin má sloužit vláknina ve stravě, která působí něco jako aktivní uhlí.

   1. Mnoho tomu, Pardale, nerozumíte. Pomůže Vám ale ještě více číst – studovat. Na konci mých pár vět je něco zásadního.

    Tato starodávná technika však nemá nic společného s tím, co 12.7. doplnil Alois odkazem a která by nabídla nějakou pilulku či kapsli a pak je užívající člověk zhubne nějakých pár kilogramů. O to nejde.

    Tady jde o mládí organismu. O vitalitu.

    Vyzkoušejte to. Mne to naučil jógový způsob života. Ale ještě podotknu. I tak jsme všichni pomíjející.

    Jsem rád, že Alois otevřel toto téma.

    Václav Žáček

   2. Vendo, je dobře, že tomu rozumíte líp, mě stačí, že tomu rozumím trochu. Četl jsem článek lékaře odborníka na výživu v časopisu Téma, který říkal, co jsem psal. Detoxikace zmenší počet hodných pro tělo potřebných bakterií a přežijí ty potvory pro tělo nebezpečné.
    Proti cvičení jógy nemám ani slovo, sám jsem cvičil základní cviky asi 20 let.
    Těžko může dlouhodobě něco střevům a trávení něco prospět méně, jak dlouhé sezení u počítače a ještě hůř u notebooku na stole, kde bez nepřirozeného stlačení žaludku nelze psát a současně se dívat do monitoru.
    Podle mě je nejpodstatnější pohyb na zdravém vzduchu. Nářadí ve fitnesu má na sobě víc bakterií jak záchodové prkénko. Takže cvikům na nějaké podložce v tělocvičně moc nevěřím.
    Objevila se studie, že úplná desinfekce rukou mytím prostředky k tomu určenými trvá osm hodin. Vnitřní prostředí byty, kanceláře má asi 3x víc (chemických) škodlivin jak venkovní prostředí. Větrat se má, i kdybychom byli vedle chemičky. A tělocvična v zimě je typicky špatně větraným místem.

   3. Lépe tomu nerozumět a nepraktikovat. Sousedka od naproti praktikovala Šankprakšalanu
    https://www.jogadnes.cz/joga/ocista-strev-1142/
    a platné jí to nebylo nic, možná jen urychlila zhoubné bujení a pominula tedy rychleji, než musela. Ale asi se jí to líbilo, takže proti gustu žádný dišputát., dopřála si tuto berličku či hračku.

   4. Pardale, nenapsal jsem, že tomu rozumím líp. Napsal jsem, že…“Vyzkoušejte to. Mne to naučil jógový způsob života. Ale ještě podotknu. I tak jsme všichni pomíjející.“

    Jinými slovy, mám osobní zkušenost.

   5. A tak kdo si myslí, že je dokonale zdráv, bez žaludečních vředů, díky slané vodě zjistí, že ten vřed vše nevydrží a praskne, případně se slabé střevo vyleje do břišní dutiny a je „hej“.

   6. Vendův jógový způsob života a proti tomu Pardalovo cvičil jsem základní cviky asi 20 let.
    Někdo v tom asi rozdíl nevidí. A mně to nevadí.

   7. Pro anonym 4.
    http://www.spektrumzdravi.cz/wellness/ocista-strev-slanou-vodou-ucinna-metoda-jak-povzbudit-traveni-a-podporit-imunitni-system
    Váš odkaz píše:
    ..“přes celý trakt se totiž pomocí čtyř jednoduchých cviků přežene slaná voda. Ta se díky obsahu soli osmoticky nevstřebá do těla, ale prostě projde přes celý zažívací systém, berouce sebou všechny vedlejší látky metabolismu usazené na stěnách trávicích orgánů i střev. Jednoduché, účinné, a ověřené…“
    Komentář : Osmotický tlak , takže bych ho sem netahal (v tomto případě velká koncentrace soli ve střevech skrz membrány do těla) je fyzikální jev závislý na koncentarcích na obou stranách membrány), sůl je dobře rozpustná a půjde směrem menší koncentarce Souhlasím, že sůl může rozpustit hleny, které musí pak rychle ven.

    Odkaz :“Prvotním a jasně viditelným projevem tohoto jevu je pocit nadýmání a plného břicha, nepravidelná stolice nevhodné konzistence, zácpa a podobně.“
    Komentář: takže když tyto poruchy nemám a ani nepamatuji, že bych měl, tak solný průjem nepotřebuji.
    Odkaz píše :“Při ní se vypije větší množství jemně osolené vody (orientačně 1,5 až 2 litry).“
    Komentář : co to je jemně osolená voda?
    Odkaz na jiném místě :“Připravte si cca 2 litry jemně osolené vlažné vody (na toto množství stačí 1 zarovnaná polévková lžíce soli, ale řiďte se svou chutí).“
    Komentář :“https://clanky.vareni.cz/odmerujeme-a-vazime-bez-vahy/
    „Lžíce rovná může obsahovat 11 g hrubé mouky, 10 g hladké mouky,… 20 g soli,
    Komentář: doporučená denní dávka je 7 g NaCl denně, čili si dáváme 3x denní dávku.
    Odkaz :“Střevní sprcha má kromě proplachování účinku a odstranění parazitů ještě jeden vedlejší efekt – jemné narušení střevní flóry, kterou jste měli vybudovanou. I když obnova střevní flóry je ve zdravém střevě po takové proceduře rychlá, urychlíte ji přísunem probiotik pár dní po očistě.“
    Komentář : jemné narušení střevních bakterií to asi nebude, když akce všechno ven.
    Píšete, že s tím máte vlastní dobré zkušenosti, takže pohoda.
    Na pročištění střev před koloskopii ( nebo odstraněním polypů) se dává dílčí hladovka a polyethylenglykol, nejedovatý. Ethylenglykol jedovatý je a se dává do chladičů aut.

   8. Vendo, psal jste :“Mnoho tomu, Pardale, nerozumíte. Pomůže Vám ale ještě více číst – studovat. Na konci mých pár vět je něco zásadního.“
    Takže tomu dle Vás mnoho nerozumím, mám studovat, dle dalšího Vašeho příspěvku joginsky praxovat.
    No a já si zvolil nebrat tak moc vážně, smysl života je hodně jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2019

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz slunecnikvet-anna.blog.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference