mapa stránek || vyhledávání

Podzim

„Docela všední obyčejný den k večeru po půl šesté…“ (V té větě ze známé písničky jsem udělal drobnou změnu, ale smysl je zachován.)

Teď je v přírodě klid a probíhá transformace, která do ní přinese zimní spánek. Chtěl jsem dnes odpoledne vidět planetu Merkur, jak se přesouvá přes Slunce. Nic, u nás mlha a oblačnost. Ale nevadí, za třináct roků, budu-li na světě a Slunce bude vidět, se to zopakuje.

A tak si čtu titulky z různých zpravodajství na internetu.

„Matka se synem skočila v Praze z okna paneláku, oba jsou po smrti,“… proč asi. Tíživá finanční situace, nevyléčitelná nemoc nebo následek účinku drogy?

„Austrálie bojuje s lesními požáry. Dva státy vyhlásily stav nouze a nařídily evakuaci,“ … léto na jižní polokouli, vedro a také zřejmě sucho. Hnusná představa evakuace a pak ti lidé mají základní otázku, bude se kam vrátit?

„Xi Jinping se setkal s řeckým prezidentem Prokopisem Pavlopoulosem,“… že si ti prezidenti některých zemí EU a NATO nedají pozor na setkávání s Čínou, že? Němci, Francouzi, Britové a další. V Řecku snad chtějí lidé demonstrace?

„Odpálená nálož pro muže. 38letá Vlaďka Erbova vystavila své luxusní poprsí,“… osmatřicet let, poprsí ještě pevné a tak je potřeba na něm vydělat, že?

„České ragbistky vyhrály v kolébce českého ragby v Brně… Česko – Švýcarsko 15:5,“… mistrovství světa v Japonsku, muži, samý obr, tvrdý sport a zase, ženy se do něj cpou. No, nevím.

Dnes jsem se zamyslel nad článkem, který rozebírá lidský vývoj. V podtitulu má článek náznak obsahu:

„Zániky národů nastanou střetem mezi kohortami Generací X a Z, procesy budou kopírovat Calhounův experiment s kolonií myší! Social Justice Warriors a fenomén genderismu ztělesňují v ČR gardy Milionu chvilek a umělecké fronty, která v novém songu vyzývá ke svržení prezidenta a premiéra! Degenerativní procesy ve společnosti mají původ v genetických změnách generace Z, která připomíná závěrečnou fázi vymírání myší kolonie! Proces je objektivní a nezvratný?“

Více je tady na zdroji, který hrozí u někoho až možným vznikem kožní vyrážky: aeronet.cz/news/zaniky-narodu-nastanou-stretem-mezi-kohortami-generaci-x-a-z-procesy-budou-kopirovat-calhounuv-experiment-s-kolonii-mysi-social-justice-warriors-a-fenomen-genderismu-ztelesnuji-v-cr-gardy/

V článku je i video z Calhounova děsivého experimentu. Přinutilo mě to k zamyšlení. Také jsem zjistil, že patřím do generace Baby Boomers (lidé narození po II. sv. válce do roku zhruba 1960), ale druhá část generace X /to jsou děti té mé předchozí generace/ už vykazuje podivné chorobné procesy, např. odpor k vlasti, vítání cizích ras a etnik, podpora a obdiv deviací, inkluzí, podpora homosexuality, podpora feminismu, LGBTQ a pedofilie.

Zamyslel jsem se nad konstatováním, že proces je objektivní a nezvratný!! Brr! A také nad tím, jak se mohou lidé změnit ve smyslu toho naplnění experimentu. Často tu hledáme v ryze amatérské úrovni cestu, k Bohu, ke Světlu, ke změně sebe sama v procesu poznání a rozlišení s cílem jisté nezávislosti nad věcmi tohoto světa. Jak na to?

Docela chápu, jak je to jednoduché stát se v dnešní době tzv. demokracie otrokem, i když tento vývojový stupeň je dávno za námi. Otrokem obrazovky, klávesnice a pohyblivé myši, otrokem informací a svého ega a vášní mysli, častého neklidu až stresu.

„Žáci seděli na břehu řeky.
„Když spadnu z břehu dolů, utopím se?“
„Ne,“ řekl Mistr. „K utonutí nedojde tím, že člověk spadne do řeky, ale tím, že v ní zůstane.“ (ukázka z Anthony de Mello – Minutové nesmysly)

Každý má možnost rozhodnou se pro to, co bude v novém dni dělat. Jinak to je u dětí, jinak u rodičů, které se o ně starají a jistou svobodu má třeba starý pán, důchodce. To je můj případ.

Pan Ježíš říká svému učedníkovi ať si mrtví pochovají své mrtvé. Mrtvý v jeho pojetí je ten, který je lapen životem zde. Živý je pak opakem, je tím, kdo odhodil již vzpomenuté závislosti a kdy světské věci nejsou již rozhodující.

Jel jsem nedávno vlakem a odhadem z třiceti cestujících ve vagonu mělo jich tak 25 otevřené mobily či notebooky. Jistě, někdo se možná vzdělával, jiný mohl vést důležitý rozhovor či si psát si s nemocným člověkem. Ale když se vrátím k těm myším experimentům z videa, tak mě to docela straší.

Cítím jako docela až paradoxní, že Mistr staré Persie, Jalal ad-Din Muhammad Rumi nám radí pro dnešní moderní dobu, když píše:

„Ó, duše, vstaň a vystup vzhůru ještě dříve, než zemřeš,
poznej tak své království a věčný domov.“

„Přeješ-li si žít, tak zemři ještě před svojí smrtí, ó, příteli.“

„Tajemství umírání před smrtí je vzácné,
po takové smrti dosáhneš božského blaženství.“

„Jsi bytostí, která mimo tohoto (hmotného) těla má i další.
Neobávej se proto vystoupení ze své smrtelné slupky.“

Vlak vyšší kvality do Štýrského Hradce mě ukolébal do zpočátku rozjímání, hlubší kontemplace, ale později mi odešlo vědomí a místo vystoupení v České Třebové jsem /bez jízdenky/ přejel až do Brna. Stalo se ale to, co se stát mělo.

A tak ještě doložím úvodní slova s Vlastou Průchovou a jejím hitem let dávno minulých a pak již konec: https://www.youtube.com/watch?v=MA5Q0NyCGj8
 

Alois Vrobel
 

Poslední články autora:


hodnocení: 5
hlasů: 4
Tisk Tisk

53 komentářů

  1. Článek je na začátku o podzimní mlze.
   Alois píše :“Chtěl jsem dnes odpoledne vidět planetu Merkur, jak se přesouvá přes Slunce. Nic, u nás mlha a oblačnost. “
   To jste měl štěstí, je to o oči. Snad jste chtěl jít na hvězdárnu.
   https://www.idnes.cz/technet/vesmir/prechod-merkuru-pred-sluncem.A191111_082000_tec_vesmir_vse
   -zobrazení průchodu budete potřebovat dalekohled s aspoň padesátinásobným přiblížením, který musí mít nutně kvalitní solární filtr. Nikdy se nedívejte přímo na Slunce ani dalekohledem bez řádné ochrany. Může to vést k vážnému a trvalému poškození zraku. Pro ochranu očí vždy používejte bezpečný sluneční filtr,“ varovala NASA potenciální pozorovatele úkazu. “
   Alois píše :“„Odpálená nálož pro muže. 38 letá Vlaďka Erbova vystavila své luxusní poprsí,“… osmatřicet let, poprsí ještě pevné a tak je potřeba na něm vydělat, že?“
   Pevné silikony V.Erbové i v 38 letech….
   Server aeroronet.cz je hlásná trouba pololživé propagandy. Hodí se parafrázovat uvedené Minutové nesmysly:
   „Člověk se neutopí v nesmyslech tím, že do nich spadne, ale že v nich zůstane“.
   Článek : Mistr staré Persie radí:“Přeješ-li si žít, tak zemři ještě před svojí smrtí, ó, příteli.“
   Co to přináší do dnešní mobilní doby jsem se nedozvěděl. A to si přeju žít.

   1. polopropabandu proti materialismu má taky https://tadesco.org/otevreny-dopis-prezidentovi-ceske-republiky-ceske-vlade-poslanecke-snemovne-a-senatu-parlamentu-cr/
    Píšou:
    /Díky výzkumu mozku jsou dnes přesně známa místa v mozku, která řídí činnost různých tělesných orgánů i kde se odehrávají vyšší mozkové činnosti jako jsou myšlenky nebo řeč. Známy jsou i frekvence vysílaní nervových impulsů, které různým činnostem v lidském mozku odpovídají. Lidský mozek totiž, podobně jako počítače, funguje digitálně, protože informace uvnitř mozku se přenášejí počtem a frekvencí nervových vzruchů. O to snadněji si mozek „rozumí“ s počítačovými technologiemi./
    Kdo toto vymyslel??

  2. Správce stránek ho zařadil do Hledání světla a do Společnosti. Obojí tam je. Fakt je, že nemám příliš rád podzimní šero, obzvlášť, když je přes celý den. Víte, že v listopadu je podle statistik nejvíce sebevražd? Ale nejvíce na mě zapůsobily ty generace podle článku z aeronetu. Tak nějak jsem si uvědomil, že je to i pravdivé. Lidstvo se stále mění. Má to tak být? Asi ano. Ale přišlo mi to takový smutný jako ten podzimní den. Ale na závěr jsem dal toho Rumího. Tam je naděje.
   Tak asi tak.
   Alois

   1. → Lidstvo se stále mění.

    Lidstvo je stále stejně blbé. Středověk neskončil, středověk trvá. Velkou francouzskou revolucí, mávátky a hesly liberté, égalité, fraternité (svoboda, rovnost, bratrství), všechny ty „novověký“ sr…ky začaly a pokračujou dál. Cui bono?

 1. Pane Vendo(trochu jiný): Pokud je to snaha o humor, tak to beru, ale pokud je to brané vážně, tak mám výhrady. Život je zapotřebí brát s humorem, i když to má vážné důsledky a tak souhlasím s připomínkami diskutérů.
  Píšete: „Xi Jinping se setkal s řeckým prezidentem Prokopisem Pavlopoulosem,“… že si ti prezidenti některých zemí EU a NATO nedají pozor na setkávání s Čínou, že? Němci, Francouzi, Britové a další“. – Co tím míníte? Že Čína je náš nepřítel? A USA přítel? No, je to Váš názor, ale nepodsouvejte ho jiným!
  Tak, pěkné koukání se na to naše sluníčko a bez toho „slunečního filtru“…

  1. No jo, návštěvníku. Tak jsem trochu popíchnul tu naši tzv.kavárnu, i když sem až možná na jednoho člověka, žádný jejich fanda nechodí. Čínský představitel byl vítán se všemi poctami v GB, jezdí za ním Macron, neví si s Číňany rady upadající velmoc USA….. . Nechci to zakřiknout, ale možná se tam příští rok podívám. Splnil by se mi jeden sen, navštívit tuto velkou a bohatou zemi s velkou kulturní tradicí. Čína by neměla být náš nepřítel, záleží na nás. Praha si to docela nedávno rozházela. V Řecku, které také má důležitou historii, jsem již byl, to není tak daleko.
   Zdar, jak říká můj brácha – ZDUŘ.

 2. Tady je „trochu jiný“. Pan Alois má bratra, ten má dospělého syna a ten žije spokojeně v Číně. Možná tam za ním příští rok oba pojedou. Já v tom, co napsal pan Alois cítím jasnou ironii. K večeru přijde tak možná vysvětlí.

  Na místní hvězdárnu, která má téměř profesionální vybavení, adekvátní ale možnostem chudého sponzora, jsme s Aloisem chtěli v pondělí jít. Ten „sluneční filtr“ jisto jistě mají. Ale nevyšlo to.

  Pro anonyma – či-li jak to cítím já. Ten název „Podzim“ podle mne je jistou symbolikou. Než přijde zima, tedy obrazně jako smrt, tak je příprava na ni a v té je podzim dost dominantní.

 3. Calhounův experiment na myších byl několikrát zopakován a vždy vedl ke stejnému výsledku. Dr. Calhoun se také zabýval otázkou, co udělat, aby výsledky experimentu nebyly tak tristní. Dosáhl toho „revolucí soucitu“. Přežití společnosti Dr. Calhoun zajistil tak, že donutil myši k interakcím a vzájemné pomoci. Pokud se chtěla jedna myš napít, musela jí pomoci druhá třeba tím, že zmáčkla páčku a následně se mohli vystřídat. Nucená spolupráce je zaměstnávala, „omezovala“ jejich sebestřednost natolik, že myši i nadále pěstovaly sociální chování, protože každá z nich měla svoji potřebnou roli.

  Článek z Aeronetu, zveřejněný zde panem Vrobelem, nebudí důvěru. Jednak proto, že jeho autor je anonymní. Vlastně celý Aeronet je anonymní. Autoři příspěvků se skrývají pod pseudonymy, například Pozorovatelka či Vedoucí kolotoče:-); Aeronet.cz si původně v roce 2013 zaregistroval Lukas Brian Ross, uvádějící svou adresu v městečku Athens v americké Georgii, je však z veřejně dostupných zdrojů nedohledatelný. Společnost AE News uvádí jako své sídlo adresu u letiště v holandském Eindhovenu, telefon ani mail nezveřejnila; Od poloviny roku 2014 se už vlastník domény skrývá za speciální firmu Domains By Proxy, LLC z města Scottsdale v americké Arizoně, která umožňuje svým klientům zatajit svou identitu před veřejností.

  Nedokáži si představit rozumně uvažujícího člověka, který by uvěřil článku či knize, jejíž autor se skrývá v anonymitě. V civilizovaném světě platí, že anonymy se hází do koše. Mnoho lidí se domnívá, že když někomu internetem přepošlou lež vytvořenou někým jiným, že je to v souladu se spirituálně podmíněnou morálkou. Není. Šíření lži je stejné zlo, jako její vytváření. Zkuste si představit, že váš známý bude šířit pomluvu o vás. Při konfrontaci vám řekne: Já nejsem autorem té pomluvy, já ji pouze rozšiřuji. Uspokojí vás to? Pan Vrobel uveřejněním anonymního článku z Aeronetu velice poškodil svoji „karmu“ (článek obsahuje pomluvy).

  Článek obsahuje větu: “ A přesto jejich národ degeneruje, odmítá vlastenectví, projevují se u nich syndromy vítání migrantů, kteří je terorizují, nechají si to líbit…. Část populace myší byla apatická a nechala se ohrožovat a nebránila se.“ Připomnělo mi to „migranty“, kteří k nám přijeli v hranatých, železných maringotkách. Většina české populace si to nechala líbit a byli mezi nimi dokoce i vítači.

  1. → Pan Vrobel uveřejněním anonymního článku z Aeronetu velice poškodil svoji „karmu“ (článek obsahuje pomluvy).

   Tak, tak, pan Vrobel spáchal přímo ideozločin a měl byste ho jako správný a uvědomělý ovčan a stoupenec Ingsocu, neprodleně nahlásit ideopolicii. B..ej jste na to dost.

   1. Honzo,

    spletl jste si dobu. Ideopolicie byla u nás zrušena před třiceti lety. Znáte snad někoho kdo byl po listopadu 89 době perzekuován za své politické názory?

    So long

    Pavel

   2. Honza žije pořád v totalitě. Se bojí přejít i ulici, aby ho někdo nesledoval. Zaspal dobu.

   3. Poznámečka
    ad. „Matrix15.11.2019 (18:49)
    Honza žije pořád v totalitě. Se bojí přejít i ulici, aby ho někdo nesledoval. Zaspal dobu.“

    Matrixi, dříve byla sledovačka tím stylem, že ten, kdo sledoval, koukal z okna, kolik lidí jde do kostela, kolik lidí si kde povídá,… a s výsledkem musel osobně, nemaje telefon, který v té době nebyl, zajít na příslušná místa. A protože všichni věděli, kdo sleduje, dokázali patřičně reagovat.
    Dnešní sledovačka je daleko rychlejší, kdejaký lepší hacker se Vám nabourá kamkoliv, není problém dát sledovací on-line zařízení kamkoliv.
    Osobně pamatuji i tu dřívější sledovačku, stačilo jít za příteli v noci.
    Zažívala jsem šmírování, i na fyzické úrovni do velmi nedávné doby, za jakým to bylo účelem? Prý pěstování dobrých sousedských vztahů. A ujišťuji Vás, že su ráda, že mne to nepřipravilo o rozum, teda rozum považovaný touto společností za zdravý.
    A další šmírování? I u nás na dědině je plno kamer, zřízených jak obcí, tak i soukromými osobami, nemluvě o leteckém fotografování, není problém pořídit si dron.
    A další vynálezy jsou jistě k dispozici nejen vojákům,….

   4. Matko, máte-li pocit, že vás někdo šmíruje přes internet, nechoďte na něj.

  2. ad/ Nedokáži si představit rozumně uvažujícího člověka, který by uvěřil článku či knize, jejíž autor se skrývá v anonymitě.

   Tak to máte fajn. Pak můžete jít s úsměvem na jatka pro lidi.

   Ti „migranti“ v hranatých, železných maringotkách, to byla idyla proti tomu, co Vy a Vám podobní sem připustíte.

   Pěkný víkend.

   1. ad. Alois15.11.2019 (9:44) „…v hranatých, železných maringotkách….“
    Bála jsem se tehdy vojenských vrtulníků, které přeletěly nízko nad barákem, kde jsem byla na prázdninách. Nic příjemnýho.
    Ale v konečný fázi jsme tu měli na 2 desítky let zajištěn jakž takž klid. To, jestli je tu nyní podle některých zdrojů 100-200 tis. migrantů, ke klidu nepřispěje a všeho do času, může nastat skutečný maglajz, pokud se místní začnou bránit přísunu dalších do svých domovů….

   2. Soudruhu Aloisi,

    je směšné soudit kohokoliv za to, co si myslíte, že se chystá udělat. Považovat okupaci státu cizí armádou za idylu může snad jen komunista.

    Světu mír!

    Pavel

   3. A ještě – svým způsobem se utápíme v mudrování, jaký je ten Putin (myšleno + celé Rusko) zloduch a přitom se zapomínáme starat o svobodu naší země a o to, aby prosperovala.
    Kolik jen milionů bylo rozkradeno na zdejší čerpací stanici, Frutě, jak dopadly další podniky. Pokud bych to vztáhla na celou republiku, je to neskutečné, že ještě fungujeme.
    A ejhle, včera jsem dostala videosnímek z oné klaté Moskvy s tím, že to skutečně není Dubaj, že v poslední době to je právě postaveno v Moskvě.
    Totéž, co se Číny týká. Tam se tvrdě maká a nepláče při prvním nezdaru, jak se to děje i u nás v obci.
    A co se týká Číny – nikdy jsem tam nebyla, i když jeden můj příbuzný (tuším že kdysi přímo výzkumný fyzik z Řeže u Prahy) ano. Také dcerka mi ukázala snímky z tamní fabriky, která pro zdejší firmu vyrábí,…
    I díky neschopným manažerům deroucím se na posty z kavárny, jsme ztratili velmi mnoho, hlavně kvalitní vzdělávání, řemeslnou zručnost. Vždyť ten Drahoš neumí správně zatančit ani ten tanec dervišů,….

   4. Pavle V., Vy si srovnejte okupaci od Německa na konci třicátých let. Ale třeba se Vás a Vašich rodičů nijak nedotkla. /měli jste nějaké padlé, umučené, nebo bojovníky na západní či východní frontě…..?/ To byl alespoň od fašounů mazec, co? VŠ zakázány, koncentráky, popravy…. . A před tím Mírová smlouva v Mnichově, to byla radost, co? Váš oblíbený západ nás zradil a říkal tomu, že udržel mír. A smluvní partner Hitler to porušil a? Nic? A nabídnut Německu byl další koláč, dalšího jejich smluvního partnera, Polsko. Ten západ, ta sladká Francie a Anglie!! A Jaltská a Postupimská konference, ta rozdělila sféru zájmu po II.svět. válce. Co Vy jste mohl dělat proti „železným maringotkám“ v r.1968, lépe, co Vy a Vaše rodiče jste dělali? Západ u nás zasáhnout nemohl.
    Tak pojďte a spusťte Váš trolling. Kolik si takový troll, by the way, vydělá?

    Jedni komunisti uchopili moc v r. 1948, druzí ji chtěli změnit /a získat / v roce 1968 a další již v sofistikované podobě provedli samet roku 1989. A západní železné maringotky jsou nyní připraveny hájit náš mír, i kdyby měly válku vyvolat a naše „zbytkové“ mírové vojsko je pod velením Německa. Jo, jo, to jsou věci, co?

    No, jak ty myši – v jaké fázi se ten náš podzim civilizace asi nalézá?

    Dobrou noc.

   5. Matko, kdybyste měla v té Číně žít, nelíbilo by se vám tam. Ve městech je otrávený, nedýchatelný vzduch – horší, než v severních Čechách za bolševika. Ve fabrikách divoký a bezohledný kapitalismus, vyčerpávající tempo, dětská práce. Léčení v nemocnici si musí každý zaplatit ze svého. Stejně tak studium na vysoké škole. Průměrný důchod ve městě činí 4500 Kč/měsíc, na vesnici jen 208 Kč. Řada důchodců nemá důchod žádný – v roce 2010 bylo v městském systému jen 38% pracujících (systém není povinný a někteří dělníci si nemohou dovolit do něj přispívat). Jediná strana v Česku, která spokojeně kvituje postavení čínského dělníka, je KSČM, protože je to strana podporující oligarchii.

   6. Aloisi,

    říkáte, že Západ nás v Mnichově zradil. Jenže Rusové nás v srpnu 1939 zradili také, když se spojili s Hitlerem a paktem Molotov – Ribbentrop společně zahájili 2. světovou válku. Zatímco Anglie a Francie si v Mnichově mohla myslet, že zabrání válce, Molotov s Ribbentropem tuto válku přímo plánovali a neohlíželi se na to, že Německo již předtím okupovalo Československo. Zrada Sovětského svazu byla mnohem a mnohem horší.

    Kvůli tomu, že byla Sovětským svazem a Německem rozpoutána 2. světová válka, zahynulo u nás 343 tisíc osob.

    Bilance bolševika po roce 1948 je následující:
    – 200 000 politických vězňů
    – 248 popravených
    – v věznicích zemřelo 4500 osob
    – při pokusu o útěk z komunistického lágru Československo zemřelo 282 lidí
    – do táborů nucených prací bylo deportováno 20 000 osob
    – PTP z politických důvodů 22 000 osob
    – 137 padlých v roce 1968

   7. ad. pavel v pro matku18.11.2019 (18:55)
    Čím mne to krmíte?
    – Tady je sice vzdoušek čistý, ale pesticidy všude, a nemocí plic (nejen) velmi, velmi mnoho. Něco v tom vzduchu bude zatuchlé.
    – Viděla jsem snímek z fabriky, spolupracující s našimi firmami. Takže vím, oč jde. A Vy si snad myslíte, že u nás není bezohledný kapitalismus? Dovolte, abych se mírně pousmála.
    – léčení v nemocnici – u nás se platí také, i když člověk celý život přispíval na zdravotní pojištění.
    – dceři jsem studium na VŠ platila také, včetně učebnic, skript,… nemýlím-li se, dříve tomu tak nebylo.
    – a Vy si myslíte, že jsem byla schopna si na důchod přispívat dostatečně?
    Žijete asi v jiném světě. Přeji Vám to.

    ad. „pavel v18.11.2019 (19:00)
    Matko, máte-li pocit, že vás někdo šmíruje přes internet, nechoďte na něj.“

    I na šibenici si člověk zvykne, nemíním se nechat omezovat. To není má vina, špatnost, či co, anóbrž nemoc, v případně stalkingu i trestný čin šmírujícího.

   8. Pavle V., předhazujete matce Čínu a jste velmi proti Číně.
    Uvědomte si ale, jak musí být v Číně obtížné plně a stejně uspokojit téměř 1,5 mld. obyvatel a dát jim stejnou srovnatelnou životní úroveň? Jakou rozlohu má Čína a jaké procento jsou neobyvatelná a nebo velmi řídce obyvatelná území Číny? Přesto je Čína světem oceňována a významné státy ji plně uznávají a velmi stojí o spolupráci s ní.
    To, co uvádíte, smog, školství, zdravotnictví, důchody……., vždyť to není vyřešeno ani v těch špičkových západních státech a mohl byste tam najít i podobné případy, nad kterými byste se možná podivoval. Zkuste si třeba najít, kolik lidí, bývalé tzv. střední třídy, žije dnes v USA v karavanech, kolik nemá či nebude mít žádný důchod?

    Mluvil jste někdy s českými či zahraničními dělníky, kteří pracují v kapitalistických podmínkách např. německých automobilkách?

   9. Pane Pavle V., proč Anglie a Francie nevyhlásily SSSR po vpádu Německa do Polska 1.září 1939 válku? Proč ji 3.září 1939 vyhlásily jen Německu? Nikdy jste nečetl, že Stalin /resp. SSSR/ potřeboval čas na přípravu obrany – proto i to zabrání území Polska a části Pobaltí, protože tím oddálil nástupní linie německých vojsk? Třeba jen od Moskvy? Myslíte si, že komunisté v Rusku ve vládních a stranických funkcích neznali Hitlerův Mein Kampf, jeho touho po moci podloženou rasismem a nadřazeností……se snahou likvidovat nižší rasy? Souhlasíte s tím, že Slované byli pro nacistickou /Hitlerovu / ideologie podřadnou rasou? Tedy i my v jejich protektorátu??

    Zkuste si odpovědět.

    Ale je to celkem jedno, mně nemusíte odpovídat. Historii lze totiž nyní upravovat – příklad nedávného hlasování z evropského parlamentu, které Vy už tady hrdě šíříte.

    Sám srovnáváte oběti za 2.světové války a od roku 1948 za bolševika:

    Našich 343 tisíc osob mrtvých v období války
    Absolutně nic nepíšete o počtu vězněných za Německa, o počtech lidí, kteří byli vyhnáni na nucené práce do Německa, do otrockých podmínek. Totální nasazení do Německa se týkalo celkem asi /zdroje wikipedie/ 640 tis. lidí . Také těžko srovnatelné s počtem lidí na nucených pracích od bolševika, že? A to vynechávám počty vězňů české národnosti v německých lágrech?

    Být objektivní, když už ukážete tu hrůzu za bolševika, to je pro Vás pojem neznámý, že??!! /nestudoval jste za bolševika VŠ?/

    A tak znovu pro přehlednost Vaše bilance bolševika po roce 1948:
    – 200 000 politických vězňů
    – 248 popravených
    – v věznicích zemřelo 4500 osob
    – při pokusu o útěk z komunistického lágru Československo zemřelo 282 lidí
    – do táborů nucených prací bylo deportováno 20 000 osob
    – PTP z politických důvodů 22 000 osob
    – 137 padlých v roce 1968

    Takže mrtvých za bolševika bylo něco přes 5.000 ??

    Mnoho rodin mělo mrtvé za války, mnoho rodin mělo mrtvé za bolševika. Je to hrůza vždy, ale poměr je nesrovnatelný.

    A proč také, vždyť Vy se tu jevíte jako troll. Nedávno jsem se dozvěděl, jak jsou trollové i placeni. Fakt dobrý.

    A stále to vše hraje do toho „myšího experimentu“. Úpadek civilizace, který se stále prohlubuje. I Váš, na jedné straně obdivný pohled pro výsledky určitého vývoje a na druhé straně opačný, až nenávistný, je důkazem úpadku morálky a etiky. Ježíš hovořil, a toho byste mohl uznávat, o lásce k nepřátelům. Vám ale mooooc uškodil ředitel na základce, vůbec Vám nepomohli dětští hrdinové sovětských knih. A tak ve Vašem stáří, vzhůru třeba do komunity nějakých ultra zelených. Ať je kde ždímat další daně od lidí pro stálý růst bohatství menší skupiny lidí!!

    Že je naše Země na pokraji konce, že se její tzv. nejinteligentnější projev života sám chce vyhubit, to je jisté a ani Vám žádní mírumilovní kapitalisté nepomohou.

   10. Proti Číně nic nemám. Vadí mi jen čínští komunisté, kteří terorizují svůj národ. Všechny hrůzy, které se v Číně dějí (političtí vězni, koncentrační „převýchovné tábory, obchodování s lidskými orgány politických vězňů, perzekuce věřících), jdou na konto komunistů.

    V Číně jsou obrovské sociální rozdíly – větší než v USA. 10% nejbohatších Číňanů má 21,6x větší příjem, než 10% nejchudších. V USA toto číslo činí 18,5, v Německu 6,9 a u nás jen 5,2. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

    V čínských městech je opravdu otrávený vzduch. Moje dcera tam dva roky žila. Někteří Evropané měli v bytech permanentně puštěné pračky vzduchu, ale v bytě pak bylo vlhko a plísně. Ve městě chyběla zeleň. Řidiči běžně vjížděli na chodníky – nebylo tam bezpečno. Dcera byla nesmírně ráda, když se mohla vrátit do Evropy.

    Nezávislé odbory, které by tlakem na mzdy snižovaly zisk komunistických oligarchů, komunistická strana Číny nestrpí. Proto jsou podmínky čínských dělníků příšerné.

    Macron a Merkelová jezdí do Číny, ale na rozdíl od Miloše Zemana se komunistům neklaní. Oba dva jsou pod tlakem mocných odborových organizací, které požadují neustálý růst mezd a jediná cesta, jak jim to zajistit, je hospodářský růst. Čína se jim asi jeví jako bezedná studna na jejich zboží. Macron se přesvědčil, jak nevybíravě se dokážou dělníci chovat, když požadují zvýšení životní úrovně. Žluté vesty neváhaly použít násilí a bez váhání ničily veřejný majetek. Například zničily obrovké množství radarů instalovaných Macronovou vládou kvůli snížení rychlosti na silnicích, aby se z ekologických důvodů snížila spotřeba pohonných hmot. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zlute-vesty-znicily-60-procent-radaru-mericich-rychlost-40267335

    Nemluvil jsem s dělníky v německých automobilkách. Německou továrnu jsem však mnohokrát služebně navštívil a vím, že tam pracují „langsam“. V USA to zdaleka není ideální. Zatím se však lidé tlačí dovnitř. To je neprůstřelný argument.

   11. ad. pavel v pro matku a Vendu19.11.2019 (11:10)
    Máte-li něco proti čínským komunistům , máte to stejné proti Číně.
    A s tím nic nenaděláte.
    Když začínala průmyslová revoluce v jiných státech, myslíte, že tam bylo lépe? Pochybuji.
    Nenažranost jako nenažranost. Každý stát je tu od toho, aby lidi držel na malým dvorku s velkým bičem a ne že ne. Může kdo chce co chce vykládat o lidských právech. Když je potřeba z humanitárních důvodu bombardovat, tak se aj se srdíčkem bombardovat bude.
    A tak klidně spěte dál. Až jednou kapitalisté zjistí, že rakev nemá kapsičky, ani sítka, která by jim zisk dovolila odnést.

   12. Pro Pavla V.

    Mrkněte jak se podílelo ještě nedávno, v 2.polovině 19.století otrokářství v USA na jeho rozvoji. To se jim to podnikalo, co? Americké hospodářství mělo zajištěn růst na doslova milionech černých otroků. A najděte si, při Vašich schopnostech žádný problém, kolik čínských dělníků zahynulo při stavbách železnic v USA / to byli občané druhé kategorie /.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Afroameri%C4%8Dan%C3%A9#/media/Soubor:US_Slave_Free_1789-1861.gif

    A kolik Indiánů, původních obyvatel kontinentu, vyvraždili bílí osadníci aby se mohli svobodně rozmáchnout při budování nového světa !

    Mrkněte na americké války v různých částech světa za dobu jejich /USA/ historie. Někdo Vám to nedávno poslal i v přehledné formě. Ale pro připomenutí:
    http://www.paratdnes.cz/2016/06/200-let-americkeho-terorismu-po-celem-svete-prvni-dil-do-roku-1965.html

    Pavle V., je mi Vás líto.

   13. Vendo,

    někteří historici považují za vrchol českých dějin dobu vlády Přemysla Otakara II., kdy Koruna česká sahala od Baltu až ke Středozemnímu moři. Byla to však doba hanby. Většina Evropy v té době Čechy nenáviděla jako dobyvatele a okupanty. Mám se já nyní stydět, že moji předkové terorizovali okolní státy? Musím se smířit s tím, že hrůzy, které spáchali, nebudou nikdy odčiněny. Jediné, co mohu udělat, je poučit se a bránit nacionalistickému šílenství (například: Kdo neskáče, není Čech).

    Podobně nelze vinit Američany za křivdy spáchané jejich předky v předminulém století. Ve dvacátém století své viny odčinili bojem proti dvěma totalitám. Počet obětí nacismu se odhaduje na 60 milionů, počet obětí komunismu na 100 milionů. Díky USA dnes nevládne po celém světě režim, jaký má Severní Korea.

    Váš článek o USA na webu Pařát dnes má hned v úvodu hrubou chybu, když odhaduje, že v Severní Americe bylo 100 milionů indiánů, které osadníci měli vyvraždit. Ve skutečnosti jich bylo 3 – 5 milionů.https://cs.wikipedia.org/wiki/Indi%C3%A1nsk%C3%A9_v%C3%A1lky
    Pařát dnes je dezinformační web. Není jasné, kdo ho financuje a kde je jeho sídlo. http://neovlivni.cz/propaganda-maskovana-bojem-za-svobodu-a-demokracii-skrytapravda-cz/ I malé děcko by dokázalo rozeznat, že tento web lže.

    Za totality jsem měl diskuze se spolupracovníky, členy KSČ. Když jsme narazili na komunistická zvěrstva (například za Gottwalda a Stalina), oni se vždy vytasili s argumentem, že církev upalovala čarodějnice. Jak ubohé. Zločin nelze omluvit tím, že někdo jiný také spáchal zločin. Tato logika by znamenala, že násilí a křivda je omluvitelná, protože se tak chovají všichni lidé. Pak by však platilo, že kdo se tak nechová, škodí sám sobě. Konečným důsledkem těchto zásad by byla válka a zničení světa. Historické zločiny nemají pražádnou souvislost se zločiny páchanými v dnešní době, jako například kšeftování s lidskými orgány politických vězňů v Číně.

    Neumím si představit, že by Nejvyšší bytost byla ochotna přivřít oko nad člověkem schvalujícím koncentráky a kšeftování s lidskými orgány.

    P.

 4. → Ideopolicie byla u nás zrušena před třiceti lety.

  No jestli věříte takovejm kravinám, nechte se léčit..:-))

  → spletl jste si dobu.

  Nic jsem si nespletl. A díky Bohu za to. Navíc mě těší, že nejsem sám.

  převzato odněkud z netu:

  Ta soucasna totalita je uplne stejna, jako ta minula, jen holt ma modernejsi nastroje. Kdyby to stejny meli k disposici komari, tak jsou tady jeste ted. Stacilo vymyslet zivot na rostouci dluh kterej se fakt necha nafukovat a bic na lidi je uz jen otazka techniky.

  Je potreba si priznat, ze politika neni o kecech, ale proste o lidech. A protoze komari se v roce ’89 do zeme nepropadli, tak ti stejni lidi se stejnymi postoji jsou tady porad. I ten levicacky nacismus a fasismus se v Evrope nikam nevytratil, jen holt se prestalo topit Zidama, ale zbytek je furt stejnej.

  Dalsi rezim, kterej prijde, bude samozrejme dalsi levicacka totalita. A jeji udernost bude jen odpovidat nastrojum, ktere vuci lidem bude moci verchuska pouzit.

  1. To psal nějaký nevzdělanec, nacismus je krajně pravicový totalitní režim a to ty rád přece, když ne tu demokracii.

   1. → To psal nějaký nevzdělanec, nacismus je krajně pravicový totalitní režim

    Ano, že nacismus je krajně pravicový totalitní režim, může opravdu napsat jen nevzdělanec tvého formátu. Kolikrát ještě potřebuješ slyšet, aby sis konečně přestal číst o tom jak jsi b..ej a něco se sebou začal dělat? Jasně, vím, to je práce, smrdí to myšlením, tedy nic moc a třikrát fuj, fuj, fuj. Vypouštět pšouky (tzv. „názory“),je určitě snadnější. Demokracie z tebe a z takových jako jsi ty, musí mít radost. Hlupák, toť v demokracii piedestal a vrchol všeho a meta všech met.

    ps: https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus – zejména pak odstavec: Řazení v pravolevém spektru

   2. → když ne tu demokracii.

    Já? Tvl. demokracii přímo miluju.:-)) Tak dokonalou iluzi a blud by nevymyslel ani sám David Copperfield. Kdejaká mluvící hlava o demokracii žvaní, aniž by jí v reálu někdo kdy viděl. Císařovy nové šaty hadr…-)))

    ps: Že probuzení ze „sna“, z iluzí, bludů, jedním slovem ze Lži, „prozření“ těhle s&h a panoptika „voskových figurín“(tak jako už v dějinách mnohokrát) bude mnohý ofce bolet (jako v 89´ hafo ortodoxních komoušů), tak na to vem jed. Je to jen otázka času. Lež má krátké nohy, zapamatuj si to. Co svět světem stojí, nikdy tomu nebylo jinak.

   3. → nacismus je krajně pravicový totalitní režim a to ty rád přece, když ne tu demokracii.

    Nevytvářej si žádný domněnky. Co já rád či nerad, vo tom, a to si přiznej (nebo taky ne, nemusíš, to je tvůj boj), víš úúúúplný h..no. A i když si to nepřiznáš, na věci samý to nic nemění.

   4. Já se tetelím blahem, má věta a tvé tří příspěvky mluví za vše. Víc není potřeba dodávat. :D

 5. → Matrix 15.11.2019 (18:49)

  Klid… Až se jednou „probudíš“, otevřeš konečně oči a rozhlídneš se, kolik kamer tě tu i onde permanetně 24/7 na každým kroku sleduje, šmíruje a sbírá informace, pak mluv. Jestli tohle má být ta vysněná „demokracie a svoboda“ , tak potěš koště, a do p…le s ní. O tom – co je dneska za prostředky a technologie sloužící režimu – si komanči mohli leda tak nechat jenom zdát. Ale jestli se ti opravdu líbí v čem všem žijem, v jakým „prostředí“, v jakejch s&h všeobecně a lhostejnosti vůbec, pak jseš jen k politováníhodný. Takovým jaký jsi ty patří budoucnost. Po právu a po zásluze. A to se vším všudy, co nedokážeš ani domyslet.

 6. → Honza žije pořád v totalitě.

  A ty snad ne? Anebo jinak, kde ty žiješ, že si tak chrochtáš ve s&h, totalitě peněz, kterejma je tenhle systém a vláda zkorumpovanejch gaunerů a bezskrupolóznícch prostitutů bez bázně, bez hany a absolutně bez studu, promořená durch und durch? Pověz, sem s tím, ať se pobavím(e)..:-)) O jednoho i…ta víc, nebo míň, přece houby zle, no ne? A o tom je celá ta slavná „demogracie&svoboda“, kdy jedna totalita (bolševická) byla – čáry, máry, fuk – byla nahrazená totalitou jinou. A mnohé ovce to sežraly i s navijákem. Že patříš mezi ně, to je ovšem dozajista tvůj problém, to dá rozum. Všechno už tu bylo…

  https://www.youtube.com/watch?v=cQbqAdGF_J0

 7. → u nás na dědině je plno kamer, zřízených jak obcí, tak i soukromými osobami

  Tak, tak, matičko, s&h v miliónech podob, že?..:-) Dobře už bylo. Ať si ti všichni „kameramani“ užijou sami sebe, navzájem. Požerou se sami mezi sebou, je to, – tak jako vždycky, a co svět světem stojí – pouze a jen otázka času. Smiřme se s tím, že idioti jsou holt nepoučitelní.

 8. → Se bojí přejít i ulici, aby ho někdo nesledoval

  Honza má pro strach uděláno. Honza pouze ví a uvědomuje si permanetně 24/7, kde blb, tam nebezpečno, jak pravil Jan Werich. Že tím blbem a idiocií non plus ultra, povýšenou nad vším a nade všemi, je celej tenhle systém, Honza ví už dávno. Připouštím, že mnohým mdlého rozumu to jaxi doposud nedocvaklo, a většině to nedocvakne nejspíš nikdy. Prý se tomu říká osud. Nevím. Osud nemyslící a všemu svolné ovce, dozajista mojí volbou nikdy nebyl, není, a sotva kdy bude.

  Transmitery? říká ti to něco? To jsou takový „zámky“ v mozku. Jejich funkce a“řetězení“ , chcešli „docvakávání“ je docela zajímavý sledovat. A u takovejch pomatenejch jedinců jako jseš ty, pak tuplem…:-)))

  ps: neber to proboha a nikterak ve zlým, miluju tě, ty můj pomatený bližní. Že nevíš čí jseš, ani která bije? H..no zle a za to se nestyď, nejsi sám. Je vás fakt hodně a rostete… Až mi z toho (z koncentrace na m2, podobně pomatených jedinců)) běhá mráz běhá po zádech.

  1. „… kde blb, tam nebezpečno…“ Honzo, jak se cítíte, když jste sám? „neber to proboha a nikterak ve zlým, miluju tě, ty můj pomatený bližní“:-)

   Honzo, když tvrdíte, že žijeme v jakési nové totalitě, řekněte mi, kolik je u nás politických vězňů, popravených, umučených? Řekněte mi, zda vám někdo brání šířit vaše konspirační teorie, zda vás někdo zastrašuje?

   Vím, že jako obvykle neodpovíte, nebo odpovíte jako kdybyste nerozuměl česky, nebo zveřejníte nějaký citát, který má ukázat, jak jste vzdělaný, ale který nijak nesouvisí s otázkami, které vám kladu. Možná se omezíte opět jen na urážky.

   1. Představy a domněnky o mně zahoď, jsou zcestné. Tvoje představy a domněnky o sobě samém zahoď, jsou zcestné.

 9. Korintským 3:19-23
  Protože moudrost tohoto světa je hloupostí/idiotstvím,nesmyslem/ pro Boha,neboť je psáno /vyryto/: „Vyplnil moudré uvnitř prací pro sjednocení/ vesmír/.“
  A rozlišuj /rozuměj/ : „Jehova je si vědom,že meditace* moudrých jsou nečinné.“
  Proto nikdo se nepyšní uprostřed slepých, protože všichni jsou součástí celku uvnitř vás, ať už malý nebo ničitel nebo hvězda Boží,ať už život nebo smrt,věci minulé či budoucí,to všechno je součástí uvnitř vás; a vy jste uvnitř součástí kříže/bodu spojení/; a bod spojení součást uvnitř Boha.

  *meditace->obrácení pozornosti do vlastního nitra

 10. Začetla jsem se do komentářů článku….kde jsou,kam se ztratily?

 11. Děkuji za písmenka k zamyšlení.Ráda čtu diskuse,většinou bývají zajímavější než článek.Tentokrát NE.

  1. Když jsem se podíval bez předsudků do diskuze zde od jejího počátku, pokakala ji pak již do dalšího pokračování a rozvíjení věta:“Připomnělo mi to „migranty“, kteří k nám přijeli v hranatých, železných maringotkách. Většina české populace si to nechala líbit a byli mezi nimi dokonce i vítači.“

   Musím si dát příště více pozor na nenápadné vstupy později velmi nápadného člověka.

   1. → Musím si dát příště více pozor na nenápadné vstupy později velmi nápadného člověka.

    Álójs, keine angst, Ficken ihn, říkaj zpravidla naši dojčegenosefrójdn.:-)

  2. Pro Pavla V.
   Bůh nepřivírá žádné oko nad tím, co špatného dělá člověk.
   Člověk dělal špatnosti od počátku této civilizace. Je pod vlivem Satana, jako Negativní síly a Bůh dal Satanovi moc nad hříšníky; vše zaúčtovat a vyúčtovat / a také odměnit dobrou karmu /. Bůh ale disponuje nekonečnou mocí, která se může projevit vůči nepatrnému člověku aktem a darem Milosti !
   Nedávno byly špatnosti třeba v Polsku, v Rusku, ve Vietnamu, Kosovu, nedávno v Číně, pokračují v Sýrii a třeba i ve Francii či v Bolivii…… .

   Tak ještě jednou – člověk který je dělá, byť je jen na počátku myšlenka a jiní ji pak realizují, všichni jsou podle zákona akce a reakce vyplaceni. Činíme dluhy, které se musí v budoucnu vyrovnat a nikdo před nimi neuteče. Sejeme setbu, kterou musíme sklidit. Jestli si někdo myslí, že za bolševika udělal něco špatně a že to vymaže tím, že dělá něco opačného za dnešního režimu, může si to myslet, ale konečné posouzení a trest či odměna není na něm. Člověk sám je v tomto směru dokonale nevidoucí.

   Mistr již nežijící v pozemské sféře, Maharaj Sawan Singh Ji, k tomu řekl:

   „Myslím si, že ani při nejlepší vůli nemůžeme nástroj Satana /Negativní síly/ v nás odvést z jeho navyklé cesty za den, měsíc či za rok. To je boj na celý život. Nepodléhat novým svodům, odžít ty staré dluhy, které duše má. Jen ti, kteří tou bitvou prošli, nebo ti, kteří ji právě podstupují, vědí, co to znamená překonat mysl. Mysl je váš syn, dcera, manželka, přítel, zdraví, peníze, majetek, chudoba, závislost, chtivost, vášně, zloba, pýcha a vše ostatní. To vše je mysl, která je připoutána k vnějšímu světu pouty; dvojitými, trojitými i mnohonásobnými a spoutána těmito řetězy existuje již tak dlouho, že si je již vůbec neuvědomuje jako okovy, naopak je miluje. Mysl již zcela zapomněla na svůj původ a na své poslání. Je jako pták uvězněný v kleci, který pokládá své zajetí za normální běh života. Tak zamotané klubko není snadné rozplést. Člověk se musí starat o svoji duši tak, jako se matka stará o své dítě. Opakuji. Neexistuje zde žádný časový limit. Jak praví básník: souboj s myslí je výzvou, aby ten, kdo miluje, podstoupil pro svého milovaného tu nejvyšší oběť (ztrátu hlavy), a to bez jediného příslibu, že se s milovaným někdy bude moci setkat.

   – – – – – – – –

   Pavle V., nejde o žádné sešikování se k boji. Dělejte, pište, jak uznáte za vhodné. Podzim je čas pro moji /i Vaši / rekapitulaci.

 12. → Já se tetelím blahem, má věta a tvé tří příspěvky mluví za vše. Víc není potřeba dodávat. :D

  No tady aspoň vidíš, jak tě mám, jak tě bezpodmínečně miluju, ty můj milovaný pomatený bližní.:DDD

 13. Až se vrátí pan Alois, tak jej možná zaujmou myšlenky z tohoto článku:
  https://zemavek.sk/prirodu-nepreonacis-mladych-a-konzervativnych-pribuda/?fbclid=IwAR3SgPnbMmjWzV8bUUksZRh_xgEuSs3o_HuDMiUdrh6mdp39mcMEvVIxfPM

  Vybírám z něho: „Ukazuje sa, že nezvratným nie je. V polovici novembra priniesla holandská tlač správu o výsledkoch prieskumu postojov tamojšej verejnosti k témam, ktoré sú v tejto západoeurópskej bašte spoločenského ultraliberalizmu práve aktuálne: samovraždy, eutanázia, potraty a homosexualita. Informoval o tom o anglickojazyčný holandský spravodajský portál DutchNews.com i NLtimes.com. Toto konkrétne mapovanie postojov verejnosti v gescii akademikov z Tilburg University prebieha už 40 rokov. Sleduje účinok prevýchovných procesov spustených po 2. svetovej vojne pri budovaní unifikovanej Európy ako organickej zložky pripravovanej globálnej spoločnosti. Z predmetných výskumov vyplýva, že väčšina Holanďanov je patrične indoktrinovaná, aby sa vnútorne stotožňovala s prevrátenou etikou v zmysle napríklad práva na eutanáziu, potraty, atď. Na ukážku prekvapivého zvratu správa uvádza, že už z princípu neakceptuje potraty 8,1% dvadsiatnikov a 11,5% tridsiatnikov, avšak iba 7%. štyridsiatnikov.
  Spomínaný výskum je rozsiahly a signalizuje, že napredovanie ultraliberalizmu, patologického multikulturalizmu a odľudšteného pokrokárstva v Holandsku zaškrípalo. Mladí očividne uvažujú prirodzene a bez autocenzúry viac, než je želateľné. Situácia začína slniečkárom zatínať do živého. Ich víťazné ťaženie za zmutovaním ľudskej prirodzenosti viazne. Aj preto zvonia titulky na poplach poukazovaním na generačný obrat. Mladí sú konzervatívnejší než ich rodičia. Platnosť odvekého porekadla Prírodu nepreonačíš! ostáva nevyvrátiteľná.

  1. Nejen pana Aloise, ale i mě ty myšlenky z webu Zem a vek zaujaly také. Zvláště pak věta “ Z predmetných výskumov vyplýva, že väčšina Holanďanov je patrične indoktrinovaná, aby sa vnútorne stotožňovala s prevrátenou etikou v zmysle napríklad práva na eutanáziu, potraty, atď.“ Protože i já považuji umělé potraty za neetické, pokusil jsem se zjistit, jak na tom jednotlivé země jsou. Našel jsem žebříček, z něhož plyne, že ve srovnání s Holandskem, je násobně vyšší potratovost v bývalých zemích sovětského bloku: v Rusku 3x vyšší, na Kubě 4x, v Číně 2x. http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/wrjp336abrate2.html

   Východní blok se stal obětí Leninova prokletí. Aby mohly být ženy bez omezení činné ve veřejné produkci, neměly být obtěžovány mateřstvím. Proto byl r. 1920 v Rusku jako první v dějinách uzákoněn umělý potrat. Rusko je podle demografických statistik jedinou zemí na světě, kde počet potratů již několik desetiletí převyšuje počet narozených dětí. Morální hodnoty obyvatel byly zvráceným systémem tak narušeny, že se potrat stal naprostou součástí života sovětské ženy. Ženy si na potrat zvykly a pro mnohé z nich bylo a je jít na potrat stejné jako jít k zubaři nechat si vytrhnout bolavý zub. http://www.tedeum.cz/1_2006/leninovoprokleti_12006.htm

   Také počet sebevražd v poměru k počtu obyvatel je v Rusku 2,5 vyšší než v Holandsku. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

   V uvedeném článku na Zem a vek jsou jako odstrašující uvedeny požadavky občanské iniciativy Milion chvilek (cituji z článku):
   1. Chceme mít politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce,
   nelžou, nekradou, nestraší a nejsou ve střetu zájmů.
   2.Chceme být občany, kterým záleží na druhých lidech, zajímají se o stav společnosti a převzali za ni svůj díl zodpovědnosti.
   3. Chceme žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti, má zdravou krajinu,
   a kde každý může žít beze strachu, důstojně a rád.
   Pane Aloisi, nejsou ty požadavky zvrácené?

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2021

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Odkazy:

Slunovrat Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference