mapa stránek || vyhledávání

Pravda a Láska zvítězí

jezis-kristusLáska způsobila, že přišlo Slovo na svět; Světlo k osvícení všech. Pravý nápoj Života. Svaté poslání Syna Božího Ježíše Krista, je Jeho Slovo, sám jím byl. To On přinesl Pravdu z pláně Boží, z věčného Světla nad stvořením. Tím celému lidstvu byla ukázána Cesta ke Světlu. Vězte, že Ježíš nepřišel trpět; avšak dobře znal místo kam vstoupil – znal a viděl, co je v člověku. Nedal svůj život proto, aby lidé dál holdovali svému já. Není jen nějakým obětním zvířetem. Kristus přišel povznést lidstvo z temnoty. To znamená vytrhnout člověka z pádu do hlubin nevědomosti a bludu o životě – oddělení se od Boha. Syn Boží odhalil tajemství o Bohu a Království, jak můžeš vstoupit. Demonstroval na sobě jak žít, jak myslet, jak mluvit, jak přemoci zlo. Učil, jak vzhlížet ke Svatému Bohu, jak žít ve Slově – TO JE Kristovo poslání.

Ve své Svatosti, upřímné Lásce pomoci lidem poznat Pravdu, k životu ve Světle, postavil se Syn Boží zpříma proti nenávisti a zlu i všem jeho přisluhovačům nosícím i kněžská roucha a se slzami v očích, z bolesti srdce nad lidskými syny, že jsou slepí a hluší, podstoupil tu poslední cestu až na kříž. Na symbolu Pravdy, Láska umučená a visící vzhlédla k nebi a řekla: OTČE, ODPUST JIM, VŽDYŤ NEVĚDÍ, CO ČINÍ!

Vůlí Boží nikdy nebylo, aby Ježíš, Syn Boží, trpěl. Jen lidé, kteří se nechtějí řídit Jeho Slovem, došli k názoru, že Kristovo utrpení bylo chtěné Bohem. Ve svém omylu začali říkat, že utrpení bylo hlavním cílem Kristova příchodu. Ti, co takto myslí, zůstali tak stát ve tmě bez pomoci a klesli do převrácených názorů, ve kterých se zmítá celé lidstvo. Nyní však nadešla doba vyrovnání. Boží Pravda zjevená v Kristu Ježíši a život v ní je vůlí Boží.

Vtělené Srdce Otcovo, čisté a bez viny, samo a dobrovolně podstoupilo boj s tím dávným hadem na život a na smrt. Pro všechny srdce, která Jeho obejmou a přidruží se, platí vítězství Jeho.

Vzkříšení Kristovo je znamením právě jim.

Láska přemáhá smrt.

Láska ať je s vámi se všemi, kdo stojíte s Kristem; budete Žít!

 

Jan Kašpárek
 

Poslední články autora:


hodnocení: 4.2
hlasů: 5
Print Friendly, PDF & Email

11 komentářů

 1. OTČE, ODPUST JIM, VŽDYŤ NEVĚDÍ, CO ČINÍ!

  Toť důležitá věta k přemýšlení pro všechny!

 2. Ten článek mi mluví ze srdce. Škoda, že to takhle nahlíží tak málo lidí.

  1. Není nás mnoho, ale zase ne kriticky málo.
   Možná Vás tu bude více třeba než v Banátu.

 3. „Ve svém omylu začali říkat, že utrpení bylo hlavním cílem Kristova příchodu. “ ……..a ještě doufají, že za lidské hříchy přinesl sebe, jako zástupnou oběť. Jak falešné a pokrytecké. Již téměř dva tisíce roků to nefunguje; nikdo to nezačalo fungovat a nikdy k tomu nedojde. Přinesl lásku, ale i meč. A tím zmírají ti, co si to zaslouží. Ne ale nějaká záchrana pro zmítající se lidstvo, ale každý jeden má možnost se napravit tím, že najde Slovo v sobě.

  1. Vendo, je pro mě potěšitelné, že s Vámi konečně mohu souhlasit. I když, Slovo člověk nenajde automaticky v sobě, ale musí se s ním spojit, přijmout ho, otevřít se mu.

   poznámka: oni ještě nevidí plně, že zmírají (jsou na špatné cestě), ale to je jen otázka času (nejvíce vždycky křičí ti, co jsou nejdále na špatných cestách)

   1. Nevím, jestli píšete jako autor Jan Kašpárek a nebo jiný člověk s nickem nekašpárek. Ještě jsme se nikdy v diskuzi nepotkali a nebo mi neslouží paměť, a to je možné. Text J.Kašpárka je stručný a jasný. Oproti třeba panu Staňkovi, o kterém si troufám tvrdit, že nezraje jako víno. Téměř 24 hodin jsem tu nebyl a vidím, že těch, co nejvíce vždycky křičí, co jsou nejdále na špatných cestách, jak jste výstižně poznamenal, je zde dost. Pro ně by bylo určitě lepší si koupit balík slámy a někde v ustrání do něj mlátit. Vyjde to nastejno, jako sezení u PC. Ale plus je, že by si při tom mlácení protáhli tělo.

    Ano, pochopil jste to dobře a správně i dovysvětlit, Slovo v sobě najít a spojit se s ním. Bez nějaké okázalosti a citací mnoha mouder a odkazů na zdroje internetu a dokonce i lhaní si do své vlastní kapsy či urážení svých bližních. Otázka času je velmi důležitá; bohužel i já lituji svých promarněných stovek dnů, tedy mnoha času, kdy jsem byl na špatné cestě. Mohlo by mne utěšovat, že to tak mělo být? Těžko, ale nacházím v tom poučení a zkušenost.
    Pěkný den, nekašpárku.
    Václav Žáček /Venda/

 4. Autor,

  musím sa ohradiť, keď píšeš:…Láska přemáhá smrt…

  Možno v rozprávkach. A tam DOBRO víťazí aj nad ZLOM. Nie niekedy, ale vždy..

  Preto je svet rozprávok taký pekný, romantický, ale úplne mimo realitu…

  Dokonca už pred cca 5000 rokmi to v Sumeri pochopili, keď ,,vymysleli“ epos o Gilgamešovi. Darmo bol Gilgi z troch pätín bohom, nad smrťou nedokázal zvíťaziť a tak končí aj dej EPOSU..

  To je to základné Poučenie z krízového vývoja . Smrťou všetko končí-je FINITO .

  Skutočná smrť nie je ILÚZIA, nie je možné ju ,,odrbať“, ako to urobil napr. Dařbuján v tej rozprávke. Nedá sa opiť ani pivom, ani rožkom namáčaným v pive, ani….

  SMRŤ, anihilácia je definitívny koniec každej ,,hmoty“, čiže aj celého VESMÍRU.

  Už dávno vedci hladali túto smrť Vesmíru vo ,,vychladzovaní“ Vesmíru, keď TEPLO, ako zdroj energie , všetko udržiavalo ,,pokope a v pohybe“ v objatí mrazivého okolia, v tom medzihviezdnom priestore …

  Neexistujú žiadne medzistupne, ako ilúzia, že hmota ,,vypustí“ dušu a bude si ďalej vegetovať NIEKDE mimo , napr. v INOM vesmíre, kam ,,prelezie“ caz čierne, modré, či bledoružové DIERY..

  A keď nebude Vesmír, čiže zanikne priestor, gravitácia, čas, zaniknú aj všetky väzby medzi časticami a otvorí sa nám pravá Podstata prvotného CHAOSU, ktorý bol na počiatku, kde každý s každým ,,obcoval“…

  Chaos nepotrebuje BOHOV , vystačí si aj SÁM…

  1. ad: Chaos nepotrebuje BOHOV , vystačí si aj SÁM…

   Svatá pravda…:-) K chaosu a s chaosem v hlavě, si vystačíš sám. Ke svý vlastní kafilérii ducha, k tomu Boha opravdu nepotřebuješ.

 5. GN. Mám rád pohádky,skrývají tolik pravdy,lidé by měli sledovat pohádky.

 6. Honzo,píšeš:

  … K chaosu a s chaosem v hlavě, si vystačíš sám. Ke svý vlastní kafilérii ducha, k tomu Boha opravdu nepotřebuješ..

  Problematiku si nepochopil, ale čo už…

  Aspoň si úprimný, ale pozor, doba je akási čudná a na úprimnosť si nezvykaj, lebo Ti prinesie v budúcosti len smolu…

  Ale ako hovorieval Bohumil z toho filmového plátna : Kurva, doba je dobrá, len tí ľudia, tí ludia sú akýsi nahovno…

Diskuse byla ukončena.

Magazín Gnosis - Hledání Světla a Moudrosti, příspěvky čtenářů - provozovatel: Libor Kukliš, 2004 - 2022

Máte-li zájem o publikování svého článku, pište na e-mail info@gnosis.cz.

Tento web používá jen nezbytně nutná cookies, která jsou zákonem povolena bez odsouhlasení.

Odkazy:

Slunovrat Agentura BYTÍ Záhady-Zdraví.cz Bylinkové království PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKA AOD - průvodce transformací Rahunta Společnost pro mezioborová studia, z.s. Česká Konference